Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DAC pre Pro-ject navrhnuty od LakeWest
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 21:42:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuha... Nie je 349 evry trochu moc? Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St máj 10, 2017 19:46:09    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Fuha... Nie je 349 evry trochu moc? Very Happy


Ne. Tedy pro někoho asi ano, pro jiného ne Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 20:24:57    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
miero napísal:
FYI: http://www.pinkfishmedia.net/forum/showpost.php?p=3070854&postcount=870


Ten pán očividně nemá tušení, jak vypadá výroba v SMT v reálu :roll:
Ale hlavně že má jako podmínku že tam bude na konci AOI :cry:


https://www.dropbox.com/s/0utadsk986tc0hf/DSC_0280.JPG?dl=0
Zdroj: http://www.pinkfishmedia.net/forum/showpost.php?p=3207968&postcount=836
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 20:56:23    Predmet: Odpovedať s citátom

miero a co nám to ukazuješ ? Smile prototypovací pick & place mašinku na stůl s jednou pipetou ? Tohle fakt nemá s reálnou sériovou výrobou nic společnýho, teda krom toho že se tam strkají součástky v kole Smile Ale uznávám, kdyby mi to někdo koupil na doma, nevadilo by mi to. Musím se zeptat v PBT kolik to stojí Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: St október 04, 2017 23:48:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to na výrobu několika desítek kusů Wink Větši zakázky děláme číně, kde je seriová vyroba na uplně jiné urovni, brněnskej honeywell vedle toho pak vypadá jako prototypová výroba Very Happy
Je to prototypovací mašina na stůl, ale dělá kurva dobrou práci. Někdo hold raději navrhne solidní elektroniku a neřeší tolik výrobu a někdo dělá zabugovaný termostaty, but a lot of them! Very Happy No offence, ale nikdo neřekl, že todle kupujem na velkoseriovku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 06:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no tak Jardo, nebavíme se tady o dvou starých SMT linkách v nějakém Honeywellu, ten barák ve kterým sedím pamatuje včetně mě dobu kdy byl narvanej 14ti oboustranejma SMT linkama, kde se vyráběly PCB s BGA o velikosti takové že by se na to vlezlo těch vašich daců 10, to vypadalo trochu jinak než to co tu je teď. Opakuju znovu chlapci, nemáte tušení jak vypadá skutečná sériovka v továrně, čína opravdu není dobrý příklad, předpokládám že jsi tam osobně se na tu sériovku podívat asi nebyl. A to všechno se dělo před 17 léty ! Jak ten čas letí, ani mi to tak nepřipadá. BTW, termostaty se v Brně nedělají a je to asi 3% naší výroby, hlavní portfolio je něco trochu jiného.

Nějakého bugu jsem si doma za těch 10 let co ho mám u svýho termostatu Honeywell nevšiml, co máš konkrétně na mysli ? Něco trochu jiného je navrhovat DAC co sedí ve 25-30°C na stole nějakýho hifisty, kterej ho zapne na hodinu denně a něco naprosto jiného navrhnout a otestovat desku pro řízení tepelnýho čerpadla, kde je ta elektronika v rozmezí -15 až +80°C a ošetřit všechny stavy, když se sekne váš dac, no tak ho prostě vypnu a zapnu a jede se dál Very Happy

Zpět k dacu, jak se dělá v té číně při té sériovce na vašich DACech testování ? Nevidím na PCB jediný testpoint, to se spoléháte 100% na AOI ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 06:52:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohnalik napísal:
nikdo neřekl, že todle kupujem na velkoseriovku.


Ani já přece nikde netvrdil, že tohle bylo koupeno od těch poláků co to vyrábí na sériovou výrobu. Reagoval jsem na

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showpost.php?p=3070854&postcount=870
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 07:00:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial nemate obaja rovnaky termostat, a s rovnakou verziou hw i fw, tak to nema zmysel takto porovnavat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 07:27:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bavme se o DACu a ne o termostatu Very Happy Jen mi připadá smutné, že mně tu někdo naznačuje jak jsou v Honeywellu blbci, co neumí pořádně udělat SW nebo PCB pro sériovku, když vidím letmým pohledem na PCB preboxu že:
Fiduciály jsou blízko technologického okraje, s 99% pravděpodobností se schovají za clampy na sítotisku (za přepokladu že nejsou PCB v multilaminátu)
Kondenzátory THT za optickým konektorem jsou blízko u sebe a blízko SMT součástek, pravděpodobně jich půlka nepůjde osadit, nebo dojde při osazování strojově k poškození SMT součástek
DTTO foliové kondenzátory v IV a filtru
Ty ručně pájené dráty na cinch konektorech jsou co za upgrade ? Jak se to tam pájí, předpokládám ručně, přes relé to nepůjde.
THT konektory se pájí ručně ?
To samé stínící destička mezi sekcemi, připájet to ručně bude horor bez nahřátí celku
Součástky u XMOS čipu jsou blízko technologického okraje, pokud je to DPS s Vscoringem půlka jich popraská při oddělování, pokud jsou DPS v multilaminátu a frézované pak snad OK

atd
atd

Existuje pojem Design for Manufacturing a spousta dalších, jako test coverage, Cpk,Cmk atd, to všichni ti blbci v Honeywellu musí zvládat,znát specifikace,schopnosti a limity strojů, domácí designér DACu si s tím nemusí lámat hlavu.


Naposledy upravil djrix dňa Št október 05, 2017 11:25:26, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 07:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne firmware v S2 digital tiez raz zamrzol. Musel som ho odpojit od USB a to nastastie pomohlo :-)
Ale uz si presne nepamatam, ako sa to stalo...

EDIT: Ale zapisal som to sem forum -- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=293646#293646

Ale to bude asi chyba v generickom kode pre XMOS USB Audio.


Naposledy upravil miero dňa Ut december 19, 2017 14:13:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 07:52:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To se stava, nemusi to byt ani vina DACu. Ono neni rozhodne vubec jednoduche, vsechno otestovat a odzkouset hlavne vsechny kriticke stavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 19:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale notak, snad se tu nemusíme, dohadovat. Já nikdy neřekl, že v honeywellu pracujou jenom blbci. Je tam spousta lidí na svým místě, ale taky spousta blbců, samozřejmě nemyslím tebe. Todle není navrhnuto pro statisícové serie.
PCB jsou v panelech, bylo by nelogicky snažit se dělat cokoli jinýho s deskou s těmadle rozměrema.
THT jsou tam všechny nastrkány ručně. Na strojový osazování máme jiný knihovny.
Ty ručně pájení dráty ve výrobní serii už nejsou, prohodil jsem kanály SWrově, jelikož se někdo rozhodl nakoupit konektory RCA pro přední panel s prohozenýma barvama Wink Dont ask.

Jinak rozhodně souhlasím, že spousta věcí tam je blízko okrajů a nacpaný na sebe, jenže ono to moc jinak nešlo to tam všechno dostat, byli jsme limitovaní jasně danou velikostí krabičky. Dělal jsem před audiem aerospace elektroniku a stejně jako lidi co to dělají v honeywellu vím, jak by to mělo být. Ale todle je komerce.

miero: všiml jsem si toho, bude to opraveno v další verzi. Soudruhům v XMOSu při hodně specifických podmínkách jedno jádro šahalo jinýmu jádru do paměti..je to jeden z mnoha bugů co v nemodifikovaným XMOS stacku jsou. Ale obecně se dá říct, že Rossovi klobouk dolů, že se s tím tak popral...není sranda napsat celej USB audio stack tak stabilně, jak XMOS je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 07, 2017 20:16:09    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix, a co hovoris na ich tento novsi pocin - DevDac?
https://www.dropbox.com/s/ajdj72ygooqny81/DevDAC%20A01a%20Built.jpg?dl=0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ne október 08, 2017 13:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

-okrem obrázku by to asi chcela aj odkaz na pokec na DEVDAC + Linear PSU
http://mdac2.lakewestaudio.com/mdac2_streamer.htm


Dohnalik napísal:
...Ale obecně se dá říct, že Rossovi klobouk dolů, že se s tím tak popral...není sranda napsat celej USB audio stack tak stabilně, jak XMOS je...


-možno už nastal čas na masívnejšie rozšírenie Multikanálovej audio platformy XMOS xCORE-200, a to nielen pre podporu nových formátov, užasne zrýchlenie procesora, s integrovaným vysokorýchlostným USB 2.0 PHY,s 16 logickými jadrami poskytuje až 2000MIPS (LAKE WEST ) - s 32 jadrami až 4000MIPS, ale hlavne kvalitatívny posun t.j. nove možnosti dalšich integrovaných vstupov- Gigabit Ethernet RGMII interface pre spektrum aplikácií vrátane vysokorýchlostného audia a AV zariadení, spotrebiteľskej a servisnej robotiky, protokolových mostov ... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist