Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ciba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 06:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Št december 29, 2022 23:11:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 18:13:24    Predmet: Zajímavé .. Odpovedať s citátom

dnes jsem mel jednani s jednou firmou a sef vyvoje (Francouz) se predstavil takto -
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 18:56:05    Predmet: Odpovedať s citátom

No a já furt,odkud mě náš admin je povědomej. Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 19:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

No a je to vonku Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 19:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

I to logo sedí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 19:41:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
I to logo sedí.


zvedlo mi to naladu a vydrzel jsem az do konce ...
ano pravda je venku

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 19:47:10    Predmet: Odpovedať s citátom

i nebo o, to je jedno Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 20:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten nekompromisní player, co chceš koupit, to bude Harman 970, viď? (sorry, nedalo mi to Wink )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št apríl 10, 2008 20:34:03    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ten nekompromisní player, co chceš koupit, to bude Harman 970, viď? (sorry, nedalo mi to Wink )
Very Happy Very Happy Very Happy
rozmýšel jsem i nad ním , nakonec zvítezil zdravý rozum - ja jeho kvality nevyuziju , tak kupuji o neco horsi a drazsi Cool
sorry , nedalo mi to ..

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 16:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

koupil jsem tyto aktivni bedny - http://www.ikonakustik.com/boxen/avall.html
v kvetnu budou u mne , vahal jsem velmi mezi witty MkII a Avallem , nakonec z duvodu jednoduchosti cele sestavy ( pouze bedny + cdp) a take moznosti equalizace basu a vysek jsem se rozhodl pro ty Avally .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier


Naposledy upravil ciba dňa Ne apríl 27, 2008 21:57:29, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 16:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Krásné. Gratuluju k ukončení cesty. Vyznavači kultu Toi-Toi tě budou sice vláčet blátem, jak jsi nedospělý, ale to můžeš mít s těmahle kouskama na háku ...

P.S. Pak se rozepiš ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 16:34:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajimave cteni , bohuzel v nemcine
www.stereoinfo.org/Avall_Image.pdf

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 17:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedny menší než Machalík,bez basáku menšího než 30 cm.
Tak to nebudeš pozván do síně BK. Crying or Very sad

Sice píší bez tolerance 25-30 000 Hz,ale nevím nevím. Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 17:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoši, hoši ... Merhaut & Zdenek3 ... Vám ty velký bedny nějak ležej v žaludku.
To s něma máte oba nějakej osobní problém, že furt všude blejete ty svoje nesmysly?
Chováte se jako volové.

ciba napísal:
vahal jsem velmi mezi witty MkII a Avallem , nakonec z duvodu jednoduchosti cele sestavy ( pouze bedny + cdp) a take moznosti equalizace basu a vysek ...

Překvapivé rozhodnutí. Jen tak na okraj, na equalizaci (nejen) basů a výšek jsou jiné a mnohem lepší hračky, než dvě-tři točítka vzadu na bedně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 18:28:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava

ty velký bedny nějak ležej v žaludku

Bedny tedy opravdu ne.To jsi nějak nepochopil.

na equalizaci (nejen) basů a výšek jsou jiné a mnohem lepší hračky, než dvě-tři točítka vzadu na bedně.

Co kdyby jsi tápajícímu Cibovi pěkně odborně poradil,místo náznaků.

--------------------------------------------------------
superzvukobednista
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 19:32:09    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:
Co kdyby jsi tápajícímu Cibovi pěkně odborně poradil,místo náznaků.

Ciba IMHO nijak netápe, alespoň já ten pocit nemám. Vybral si bedny, rozhod se.
A i kdybych Cibovi nebo komukoli jinému poradil, stejně to k ničemu nebude, zkušenost přes internet nesdělíš. Nemám pravdu?
Řek bych, že na equalizaci (nejen) basů a výšek jsou zejména ekvalizéry. No vida. Rada je venku. Ale upřímně ... byla k něčemu?
Podle mě k ničemu. Mě byla taky k ničemu, dokud jsem si to nevyzkoušel ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Št december 29, 2022 23:11:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Lidi mi furt tvrděj, že je blbost zvětšovat apolítem už tak velkou směrovost pásku. To bych rád slyšel Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:09:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava má pravdu.Ale po internetu těžko něco někomu radit.

Cibovi věřím ,že není hluchý a vybírá si dobře.Takže až budete mít všichni hračky podobné kategorie potom je prostor na diskuzi.A prosím ať to nikdo nebere jako urážku nemyslím to nijak zle-každý má samozřejmě svoje hranice-to zase chápu.

Ciba-vidím ,že přehrávač je doma.Tak malý popis by neškodil co?Jinak gratulace-dofám k dobré volbě.Výlet do Prahy se blíží. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dukladne jsem to rozvazil , zajel jsem si poslechnout ty wilson witt mkII - dojem veskrze pozitivni jak jsem uz kdysi napsal , spickovy zvuk s holografickym prostorem za cenu okolo 4000 euro tezko najit lepsi , jen basy v mensi mistnosti (velmi podobne te moji) kde byly instalovane nefungovaly uplne podle mych predstav . Dale mi take zacalo vadit to , ze bude nutne znovu resit predzesilovac , zesilovace a kabely ve smyslu , aby to cele bylo vyvazene . V hodine dvanacte jsem objevil tyto aktivni Ikony Avall za velmi prijatelnou cenu a hlavne s provedenim a se zvukem o kterem muzu tvrdit , ze se zcela vyrovna drive zminenym Wittum , + s moznosti , ze v pripade problemu s basy na 40-60 hz pujde vse upravit .
Jeste jedna vlastnost se mi libila u tech Avallu a tou byla jednoduchost celeho retezce - cdp a pak uz jenom bedny , dva xlr a dva sitove kabely (jak je videt na obrazku)
Jeste bych se chtel zastavit u velikosti basovych reproduktoru v bedne - pro mne neni dulezita velikost basaku , nejsem konstrukter reprobeden a ani technik tudiz pro mne je rozhodujici ! jestli zvuk ma realne proporce , jestli umi zahrat i nejnizsi basove tony v patricne urovni , jestli jsou i v nizkych tonech slyset jednotlive detaily a jsou prokreslene , jestli je dobre vykreslen prostor v nahravce (pouze u ma recordings) ,jestli ma zvuk dynamiku , jestli nejsou vysky a stredy zabarvene ci zkreslene a tak podobne . Toto vsechno jsem mel pri vyberu mych novych beden na zreteli .
Jsem dnes presvedcen , ze jsem vybral co nejlepsi mozny kompromis prave s ohledem na me pozadavky na zvuk u cenove stale prijatelnych beden .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Lidi mi furt tvrděj, že je blbost zvětšovat apolítem už tak velkou směrovost pásku. To bych rád slyšel Smile

Ted jeste predelavam byt (nutna rekonstrukce ,nove zarizeni atd) tak az to dodelam a vsechno naistaluji a nastehuji , kdokoliv to bude chtit slyset bude u mne vitan . Ty magnetostay jsou manualne v levo- prave ose seriditelne .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:57:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Už se těším.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 21:06:52    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba

tou byla jednoduchost celeho retezce - cdp a pak uz jenom bedny , dva xlr a dva sitove kabely

No a ještě přece equalizér.Přece ti nebude stačit jen dvě-tři točítka vzadu na bedně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 22:31:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky se musim zminit o jedne me hifi zkusenosti . V sobotu jsem odvezl prodany meridian G 08 novemu majiteli do Prahy , standartne , ale vkusne zarizeny 3+1 v Repích , pan asi 50 let , rekl bych s dlouholetou zkusenosti poslechu hifi aparatu (podle rozsahle sbirky cd cca 1000ks) , vlastnici stroje znacky Rega - jupiter , bria ,maia - jejich prvni verze v cernem plastu a regalove repro Totem One . Kabelaz (asi) znacek Supra a Monster .
Z mehom pohledu velmi cisty a rozliseny zvuk , ale samozrejme bez hlubsich basu a take bez dynamiky , prostor naprosto neurcity , patrne diky blizkosti nabytkove steny za reproduktory , to vse poslouchano na hlasitosti o neco vetsi nez bezny porad v televizi . Proc o tom pisu ? Velmi se mi libilo naproste nadseni majitele pro hudbu jako takovou , on nemel potrebu nijak zvlast resit mnou uvedene nedostaky ve zvuku sve aparatury (samozrejme se mnou take nesouhlasil , v hodnoceni napr. tech mrnavych bedynek a celeho retezce ).
Po prehozeni meridianu g08 misto rega jupiter , jsem nebyl ani na svych cd schopny rozeznat nejake rozdily natoz nejake zlepseni . On vsak prohlasil , ze zvuk z meridianu je jakoby vetsi a take jakoby analogovejsi (az mekci) nez u te Rega . Rad mu tedy v tomto verim .. Nakonec mi rekl , ze cdp meridian ma jeste rezervy ve zvuku , protoze nestoji na racku a neni u nej zapojeny kvalitni sitovy kabel . Tak jsem tak nejak pochopil , ze kazdy ma naprosto jine preference v hifi a neda se s tim nic delat .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 09:48:08    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
[list=]Jeste bych se chtel zastavit u velikosti basovych reproduktoru v bedne - pro mne neni dulezita velikost basaku , nejsem konstrukter reprobeden a ani technik tudiz pro mne je rozhodujici ! jestli zvuk ma realne proporce , jestli umi zahrat i nejnizsi basove tony v patricne urovni , jestli jsou i v nizkych tonech slyset jednotlive detaily a jsou prokreslené[/list]


přesně jak říkáš, není rozhodující velikost basáku, nýbrž jeho kvalita - respektive co z něj leze, už se těším, až si porovnáme hluky z aktivních accutonů, ikony vypadaj velmi dobře
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 11:01:23    Predmet: Odpovedať s citátom

mongol napísal:
citácia:
[list=]Jeste bych se chtel zastavit u velikosti basovych reproduktoru v bedne - pro mne neni dulezita velikost basaku , nejsem konstrukter reprobeden a ani technik tudiz pro mne je rozhodujici ! jestli zvuk ma realne proporce , jestli umi zahrat i nejnizsi basove tony v patricne urovni , jestli jsou i v nizkych tonech slyset jednotlive detaily a jsou prokreslené[/list]


přesně jak říkáš, není rozhodující velikost basáku, nýbrž jeho kvalita - respektive co z něj leze, už se těším, až si porovnáme hluky z aktivních accutonů, ikony vypadaj velmi dobře

Asi za dva tydny planuji ''otevreni" me poslechovky (obyvaku) s novym setupem , az to bude dam vedet .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 15:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba

A ked si uz tolko vyvalil za repro,neuvazoval si aj nad acon divus mk2? Rovnaka cenova ako tie avally,je to 3 pasmo,ovela krajsi dizajn(aspon pre mna Smile ),a casom sa daju dorobit elektronky pre stredy a vysky.No a zvuk myslim si dost uspokojujuci.

P.S.: len sa pytam Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 16:16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Se obávám, že to vedle toho co má Cíba nemá šanci.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 18:19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Totem One
Chtějí opravdu silný zesilovač a hrají ideálně při hlasitějším poslechu.Ale pochopitelně,není to 3p. bedna.Měl jsem je půjčené doma.Ohledně prostoru jsem si nemohl stěžovat.Ale nevím proč,tak všechny Totemy jsou choulostivé na umístění a místnost.Nejde o basy,ale o odrazy.Např. já mám problém,že mi to hraje víc z leva,než je střed.Pokud si to softem neupravím,tak prostor není OK.Jiné repro co jsem měl doma to sice dělalo taky,ale Totemy obvzlášť.V jiné místnosti,která dovolí symetrické(nebo žádné...) odrazy je to naopak vynikajíci.To jen tak,aby si někdo nemyslel,že to je bednama Wink

Jinak gratuluji k pěkným bednám.Já zatím střádám penízky...Jen škoda,že u nás je výběr nových větších beden tak omezený...když se dívám na hifi řadu Adam Audio Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 18:36:20    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool-Myslím ,že výběr je u nás slušný.Ale je důležité kam směřuješ-do jaké kategorie.Pokud ti jde o CZ výrobky tak to bych vůbec ani nezkoušel.Co to bude?

A co to je to Adam Audio?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 5 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist