Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ciba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 18:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.adam-audio.com/hifi/english/index.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 19:22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Totem One
Chtějí opravdu silný zesilovač a hrají ideálně při hlasitějším poslechu.Ale pochopitelně,není to 3p. bedna.Měl jsem je půjčené doma.Ohledně prostoru jsem si nemohl stěžovat.Ale nevím proč,tak všechny Totemy jsou choulostivé na umístění a místnost.Nejde o basy,ale o odrazy.Např. já mám problém,že mi to hraje víc z leva,než je střed.Pokud si to softem neupravím,tak prostor není OK.Jiné repro co jsem měl doma to sice dělalo taky,ale Totemy obvzlášť.V jiné místnosti,která dovolí symetrické(nebo žádné...) odrazy je to naopak vynikajíci.To jen tak,aby si někdo nemyslel,že to je bednama Wink

Jinak gratuluji k pěkným bednám.Já zatím střádám penízky...Jen škoda,že u nás je výběr nových větších beden tak omezený...když se dívám na hifi řadu Adam Audio Crying or Very sad

Ahoj foole , tvuj popis z poslechu Totem one naprosto souhlasi - rega mia neni tim pravym zesilovacem pro tyto minimonitory a volny prostor okolo bedynek alespon 1m je take nutnosti , a take nesnasim poslech potichu ...
Ty Adamy vypadaji dost dobre , ja osobne jsem je nikdy nemel moznost poslechnout , tak by bylo dobre kdyby jsi to za nas napravil a treba je i poridil . Smile

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 20:33:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jejich topmodel by mmoh uspokojit i BK Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 21:02:21    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes jsem poprve poslouchal .. tato sestava si zaslouzi trochu vice pozornosti , tak chci udelat takove male review az se ze vseho vzpamatuji .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 21:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

GRATULUJI TI. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2008 20:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady toto dela velmi mnoho (viz obrazek) , prakticky jsem dnes vyzkousel , ze zvuk lze nastavit jakkoliv podle preferenci . Dale bylo velmi prijemne zjisteni , ze stredo-vyskove magnetostaty pouzite u techto beden neprodukuji ten charakteristicky sycivy zvuk pro ruzne druhy kalot , pojetim vysek a stredu je toto uplne nekde jinde a i kdyz vim , ze na tom ma velky podil take cd Audio aero reference , popularni " pára" se nekona , vysky maji konecne říz a razanci a u napr. cinelu kovovy zaklad . Dale lze slyset vybornou koherenci zvuku , dvoupasmove reseni tady je jednoznacne prednosti , svazani jenotlivych pasem je dokonale . S cim jeste laboruji je natoceni reprobeden a take nastaveni delici frekvence a hlasitosti pro basy versus stredy , to bude vyzadovat jeste nejaky cas .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 20:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

od utery jsem byl v Rakouskem St. Wolfgang (70km od Salcburgu) predstavovat novinarum novy Superb , ulovil jsem tam jednu fotku tak se chci s vami podelit - totalni pohoda

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 20:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo to je klasika. Jezdívám každoročně k Berchtesgadenu (15km od Salzburgu) a k Tegernsee.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 21:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvláštne, ani jedna nie je fialová Cool
Včera som si kúpil Autobild a na str. 64 píšu: "Nový Superb má základy postavené veľmi dobre a podiel na tom má Slovák J.K., nový šéfdizajnér Škody." Je to Autobild Slovensko, tak asi preto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 21:44:08    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Zvláštne, ani jedna nie je fialová Cool
Včera som si kúpil Autobild a na str. 64 píšu: "Nový Superb má základy postavené veľmi dobre a podiel na tom má Slovák J.K., nový šéfdizajnér Škody." Je to Autobild Slovensko, tak asi preto...

Very Happy Very Happy Mirka , nejemnejsi pokuseni .. Very Happy Very Happy
Nemuzu komentovat takoveto zpravy (napr. slovensky autobild) ... dulezite pro mne je , ze muzu doma zkoumat takove pristroje jako je audio aero a Ikon Avall . Taky jsem tam poznal jednu divci ctyrclenou jazzovou kapelu a uzil si live zvuku s velmi estetickem telesem ...

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 21:52:35    Predmet: Odpovedať s citátom


_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 21:54:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Co zadek, Zdeňku? Proč jste šli do těch japonských - like světýlek?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: So máj 24, 2008 22:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jo to je klasika. Jezdívám každoročně k Berchtesgadenu (15km od Salzburgu) a k Tegernsee.

Tam rád chodil aj AH Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Ne máj 25, 2008 08:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Co zadek, Zdeňku? Proč jste šli do těch japonských - like světýlek?

Cau Pavle , duvod byl jediny - prisel novy sefdesigner Skody J. Manske a jemu se nelibil cely zadek a samozrejme puvodni tvar svetel (byly videt na spy snimcich kdysi v blesku a i jinde) a tak jsem to musel zmenit i kdyz stavajici tvar zadnich svetel je opet muj navrh ...

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne máj 25, 2008 09:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ciba

Ahoj Zdeňku.
Chtěl jsem se tě zeptat,zda zadní světla,co má nynější Passat či Jetta měly být původně na Octavii?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 19:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

all

Crash test nového Superbu

http://www.euroncap.com/tests/Skoda_Superb_2008/325.aspx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 20:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:
Ciba

Ahoj Zdeňku.
Chtěl jsem se tě zeptat,zda zadní světla,co má nynější Passat či Jetta měly být původně na Octavii?

Ne , Octavia (jeji zadni cast) byla navrhovana zcela nezavisle na tebou uvedenych autech .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 20:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:
all

Crash test nového Superbu

http://www.euroncap.com/tests/Skoda_Superb_2008/325.aspx

Jeste , ze to tak dopadlo ..
I kdyz .. dnes vyslo nove cislo nejctenejsiho Nemeckeho auto magazinu Auto bild s testem noveho Superbu vs. Audi A4 s jednoznacnym vitezem a vychvalenim Superbu , coz jiste hne zluci soucasnemu sefovi Group WV Winterkornovi (byvaly sef Audi AG.) a lze ocekavat odvetna opatreni ..
http://www.autobild.de/artikel/auto-bild-22_2008_709241.html

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 20:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaka opatreni to treba muzou byt?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 20:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
Jaka opatreni to treba muzou byt?

Dve faze - prvni , co nejdrive "facelift" (downgrade) superbu a druha , priste neco podobneho nepripustit ...

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 20:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ojoj. To zni jako "co nejdrive jeden koupit". Smile Je fakt, ze do ted byla nova čtyrka v nemeckem tisku nedotknutelna. Stejne jako Golf v niysi stredni. Az to nekdy v tech srovnavacich testech bylo srandovni. "..Civic ma nejlepsi motor z testovane trojce..." A body za motor jsou udeleny nasledovne: "Civic 48, Astra 52, Golf 62".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 21:12:45    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba napísal:

I kdyz .. dnes vyslo nove cislo nejctenejsiho Nemeckeho auto magazinu Auto bild s testem noveho Superbu vs. Audi A4 s jednoznacnym vitezem a vychvalenim Superbu


Nový Superb už na rozdíl od starého není marketingově umístěn na úroveň A6?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 21:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
ciba napísal:

I kdyz .. dnes vyslo nove cislo nejctenejsiho Nemeckeho auto magazinu Auto bild s testem noveho Superbu vs. Audi A4 s jednoznacnym vitezem a vychvalenim Superbu


Nový Superb už na rozdíl od starého není marketingově umístěn na úroveň A6?

Co ja vim tak uz ne , nyni je zarazen jako konkurence napr. Ford Mondeo , Audi A4, Citroen A5 , new Renault Laguna atd ..

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 21:37:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ciba

Já jen,že jsem kdysi slyšel od nějakého odborníka snad v Autosalonu,že hovořil o tom,že tehdy nově udělané kulaté koncové svítilny u Passatu měly být na Octavii.

Dve faze - prvni , co nejdrive "facelift" (downgrade) superbu a druha , priste neco podobneho nepripustit

Holt budeme pro ně stále banánovou republikou a Octavia bude furt braná jako "póvl" auto vedle jejich "domácích".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So máj 31, 2008 23:19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba napísal:
Dve faze - prvni , co nejdrive "facelift" (downgrade) superbu a druha , priste neco podobneho nepripustit ...


Keby som bol majitelom VW, asi by mi bolo jedno, ktore auto predam, kedze na oboch zarobim (predpokladam, ze na Audi o nieco viac), ale neznamena to, ze by som za tu cenu kurvil svoju druhu znacku. Ti, ktori su vysadeni LEN na znacku, si to Audi kupia bez ohladu na to, ze je horsie. (pripomina mi situaciu v hifi - znacka predava)

Asi je to v dnesnej dobe uz vsetko o marketingu. Rovnaky pocit som mal z Renaultu po kupe Dacie, ked vyrobil skaredy (ale lacny) LOGAN, ktory ziskal v crash teste 3*. Keby bol zaujem, spravili by nieco lepsie - ale asi nemali chut robit si sami sebe konkurenciu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So jún 28, 2008 19:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Protoze jsem byl v sekci Prodam .. pozadan NA o nezasirani vlakna , pisu to sem . Ano mam aktivni reseni a jsem zatim spokojen , ale to neznamena , ze pristi rok to nebude jinak .. proto me zajimaji prakticke zkusenosti s hifi pristroji te nejvyssi kategorie v domacich podminkach , napr. se zesilovacem ML 33 H .
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 28, 2008 20:29:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehceš to malinko upřesnit? Konkrétně by mě zajímala ta aktivní výhybka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So jún 28, 2008 22:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Nehceš to malinko upřesnit? Konkrétně by mě zajímala ta aktivní výhybka.

Ahoj , to je velmi slozita otazka , sam jsem nedostal presne informace ani od vyrobce .. Z toho co jsem pochopil , jde o Linkwitz-Rilley aproximaci - bez dalsich podrobnosti , kde pasek od Stage Accompany hraje uz od 1000hz do 30khz (pravdepodobne 12db/oct deleni) co je vsak velmi dulezite a prakticke - u techto beden je moznost regulace (zesileni/zeslabeni) pasma basu vs. stredu a vysek vs. stredu v rozsahu +- 6db , dale je tu moznost regulace (zesileni/zeslabeni) vykonu basoveho spektra v rozsahu +- 6db na urovni 20 hz a take regulace vysek (zesileni/zeslabeni) +-3db pri 20khz , stredy mezi 100 hz a 4000hz nelze nijak regulovat . Toto vsechno umoznuje velmi precizni serizeni charakteru zvuku v dane akustice mistnosti a i preferencim posluchace . Samotna vykonnova cast kazde bedny muze byt regulovana (balance) a rozlozeni vykonu pro jednotlive menice je takto - 80W pro vysky (1000-30000hz) a 240W pro basy (25-1000hz) citlivost je 103 db 1W . Cili se to cele podoba PA systemu ovsem velikosti urcene pro domaci poslech .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So jún 28, 2008 23:39:50    Predmet: Odpovedať s citátom

103dB tomu nevěřim ani za mák, kor ne basákům.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 08:01:07    Predmet: Odpovedať s citátom

mam aktivni reseni a jsem zatim spokojen , ale to neznamena , ze pristi rok to nebude jinak

No už zase hlodá,?stále hlodá? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 6 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist