Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JBL LSR305, LSR308 a 305P, 306P, 308P vo verzii mk2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 10:22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
3m od bedny nic ze sumu slyset nejde, a hraje to za 4500CZK jiste lepe nez tve quadraly za 6x nasobne vyssi cenovku.

Takhle nejak ma smysl to HIFI resit (pise se rok 2018), DSP + D class, cenovka 4500CZK, super bedny do panelaku za par susnu Cool

Ty posloucháš mono? Já jen že za 4500 Kč nepořídíš ani dvě nové LSR305, natož dvě LSR308.

Tím samozřejmě netvrdím, že 10 tisíc Kč za pár těch šumek je přemrštěná cena. I když já osobně bych si nekoupil nic, co takto slyšitelně šumí, ani za tisícovku. To je ale samozřejmě věc osobních preferencí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 13:25:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Bartoli napísal:
3m od bedny nic ze sumu slyset nejde, a hraje to za 4500CZK jiste lepe nez tve quadraly za 6x nasobne vyssi cenovku.

Takhle nejak ma smysl to HIFI resit (pise se rok 2018), DSP + D class, cenovka 4500CZK, super bedny do panelaku za par susnu Cool

Ty posloucháš mono? Já jen že za 4500 Kč nepořídíš ani dvě nové LSR305, natož dvě LSR308.

Tím samozřejmě netvrdím, že 10 tisíc Kč za pár těch šumek je přemrštěná cena. I když já osobně bych si nekoupil nic, co takto slyšitelně šumí, ani za tisícovku. To je ale samozřejmě věc osobních preferencí.


Michal mi rikal ze LSR308 koupil za 4500CZK obe bedny, takze zadne mono Laughing
A nejaky quadraly ala PMA a jiny komercni "perly" to prehraje lehce, ber to jako info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 13:39:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Kozousch napísal:
Bartoli napísal:
3m od bedny nic ze sumu slyset nejde, a hraje to za 4500CZK jiste lepe nez tve quadraly za 6x nasobne vyssi cenovku.

Takhle nejak ma smysl to HIFI resit (pise se rok 2018), DSP + D class, cenovka 4500CZK, super bedny do panelaku za par susnu Cool

Ty posloucháš mono? Já jen že za 4500 Kč nepořídíš ani dvě nové LSR305, natož dvě LSR308.

Tím samozřejmě netvrdím, že 10 tisíc Kč za pár těch šumek je přemrštěná cena. I když já osobně bych si nekoupil nic, co takto slyšitelně šumí, ani za tisícovku. To je ale samozřejmě věc osobních preferencí.


Michal mi rikal ze LSR308 koupil za 4500CZK obe bedny, takze zadne mono Laughing
A nejaky quadraly ala PMA a jiny komercni "perly" to prehraje lehce, ber to jako info.


Tak pozor... to bylo opravdu za jednu Smile To už by byla nikoliv cena, ale zpoplatněný dar Smile)))))))))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 13:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

I za tu cenu je to úžasná koupě... jen ne na kancelářské či bytové využití... tedy ne pro mě... dalo by šílenou práci srovnat pár modelů... ale z měření plyne, že ty JBL budou hodně vysoko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 18:46:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Len taka poznamka: Na ake pouzitie to teda mozno odporucit tunajsej komunite, ked to neni vhodne do kanclu ani na domov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 27, 2018 20:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Na ozvučení akcí... pokud nevadí šum, kamkoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 08:21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Len taka poznamka: Na ake pouzitie to teda mozno odporucit tunajsej komunite, ked to neni vhodne do kanclu ani na domov?


No to vis Michalovi by se nelibily ani ty tve sumici acony - sumi taky Crying or Very sad

Sum je svina, sumi i Mark Levinson 432 pres pasivni bedny, a obecne kdejaka ultradraha zesilovaci masina sumi jako low cost. Je toho plny stereophile, vlastne drtiva vetsina ultradrahych zesilovacu sumi jako svina, namatkou posledni predrazeny kram za astronomicke penize co zase sumi jako svine:

The unweighted, wideband signal/noise ratio, taken with the inputs shorted to ground, was a very high 81.2dB in the left channel but slightly lower in the right, at 77dB. (Both ratios are ref. 1W into 8 ohms.) These ratios improved to a respective 84 and 78dB when the measurement bandwidth was restricted to 22Hz–22kHz, and to 86 and 83.4dB with an A-weighting filter in circuit.
Read more at https://www.stereophile.com/content/bricasti-design-m15-power-amplifier-measurements#jWQZrKhP2JQ3oZBP.99

A takovych kramu je tam drtiva vetsina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 09:36:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
blesk666 napísal:
Len taka poznamka: Na ake pouzitie to teda mozno odporucit tunajsej komunite, ked to neni vhodne do kanclu ani na domov?


No to vis Michalovi by se nelibily ani ty tve sumici acony - sumi taky Crying or Very sad

Sum je svina, sumi i Mark Levinson 432 pres pasivni bedny, a obecne kdejaka ultradraha zesilovaci masina sumi jako low cost. Je toho plny stereophile, vlastne drtiva vetsina ultradrahych zesilovacu sumi jako svina, namatkou posledni predrazeny kram za astronomicke penize co zase sumi jako svine:

The unweighted, wideband signal/noise ratio, taken with the inputs shorted to ground, was a very high 81.2dB in the left channel but slightly lower in the right, at 77dB. (Both ratios are ref. 1W into 8 ohms.) These ratios improved to a respective 84 and 78dB when the measurement bandwidth was restricted to 22Hz–22kHz, and to 86 and 83.4dB with an A-weighting filter in circuit.
Read more at https://www.stereophile.com/content/bricasti-design-m15-power-amplifier-measurements#jWQZrKhP2JQ3oZBP.99

A takovych kramu je tam drtiva vetsina.


Smile

Vzpomeň, jak krásně šuměl onen CROWN Pavle... což byla jeho druhá piha na kráse (hned po občasném zapnutí brutálního větráku)...pro low sensitivity repro OK, pro aktivní bedny na doma špatně.

No tak třeba Topping D50 šumí velmi málo... tedy skoro vůbec... a má na konci operáky OPA1612... což jsou docela kosmicky navržené obvody (však taky kusovka vyjde na 150 Kč).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

No ten crown D class za 13 000 sumel mene nez Mark Levinson 432 za 300 000 Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 18:06:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
No ten crown D class za 13 000 sumel mene nez Mark Levinson 432 za 300 000 Laughing


Ano, přiznávám že šuměl průměrně... jen o trochu víc než Vincent.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 19:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Acony sumia ked niekto nevie pouzivat DIP prepinace vstupnej citlivosti. Ja ich mam tak, ze sum je od 30cm od repro nepocutelny a to ak mas ucho este presne nasmerovane na os vyskaca. Takze ak mas standardne ze sedis medzi bednami tak uz aj z 30cm od nich nepocujes ziadny sum (meral som to:-) Ja od nich sedim asi 2,3m a predzoslnovac co k nim pouzivam mam priemernu uroven hlasitosti na -40 az -15dB (posluch klasiky,) a pouzivam este Low XLR vystup na prevodniku (2V). Takze sum je u mna z posluchoveho miesta hlboko pod urovnou pocutelnosti aj v noci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 14:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Acony sumia ked niekto nevie pouzivat DIP prepinace vstupnej citlivosti. Ja ich mam tak, ze sum je od 30cm od repro nepocutelny a to ak mas ucho este presne nasmerovane na os vyskaca. Takze ak mas standardne ze sedis medzi bednami tak uz aj z 30cm od nich nepocujes ziadny sum (meral som to:-) Ja od nich sedim asi 2,3m a predzoslnovac co k nim pouzivam mam priemernu uroven hlasitosti na -40 az -15dB (posluch klasiky,) a pouzivam este Low XLR vystup na prevodniku (2V). Takze sum je u mna z posluchoveho miesta hlboko pod urovnou pocutelnosti aj v noci


BTW jak to maji v kisni acony osetrene aby ty zesilovace neupekli?
Jsou tam D class a vetraky, nebo se to tam pece bez vetraku pasivne?
Informace skoro zadne, tak aspon obrazek, ale moc to smysl nedava 4 moduly na 3 repraky:
http://acon.sk/aconweb/obrazky/divus/velke/06.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 16:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zosilňovače pracujú v triede AB. Dva moduly sú zapojené v mostíku, vidno to aj na tej foto.
_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 16:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, je to tak. Všechny tyto informace jsou obsaženy v popisu reprosoustav (4. odst. a dále). Bartoli je dnes poněkud nepozorný.

A propos, díval jsem na ty Bartolim doporučované a zde diskutované monitory JBL a zhlediska šum. vlastností je to skutečně bída. Ta třístovková řada je pro jen trochu náročný domácí poslech prakticky nepoužitelná. Ostatně zvýšený šum této model. řady je konstatován i v několika recenzích, které jsem četl, a to už je co říct. Přijatelné šumové parametry mají až modely z typ. řady 700. Ty však mají již podstatně vyšší ceny, takže žádná výhodná koupě, jak nám zde nedávno naznačoval Bartoli, se nekoná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 16:52:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli a spol. doporučují Vincent zesilovače bo má nejnižší šum ale zase prý moc hřeje. Nechápu kde mohli soudruzi v P.R.C. udělat chybu. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2018 18:52:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Je fajn ze aconu staci tak titerny chladic Laughing

Ale cert to vem, hlavne ze se to neuskvari, zazrak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 00:49:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi sa neuškvarí, sú tam tepelné ochrany, a hudobný signál vie byť milosrdný.
Otázka je, akú teplotu má chladič, keď acon má príkon skoro 90VA, bez signálu.

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ne december 08, 2019 16:47:29    Predmet: Mini recenzia Odpovedať s citátom

Tiež som hľadal nejaké repro, pre povedzme menej náročnú aplikáciu a siahol so po JBL 308P MKII. S tým šumom je to naozaj citeľné, keď sa na to zameriam, tak je to počuť rádovo 3m, ale prežiť sa to dá. Regulátor hlasitosti na to vplyv viacmenej nemá. Keď sa dá úplne na minimu, šum ustane, ale zrejme z dôvodu, že sa vypnú konce. Keď sa trochu pridá hlasitosť, konce sa zapnú a šum je rovnaký až do maximálnej úrovne regulátora.
Skúsil som aj zmerať frekvenčnú charakteristiku (tá je približne rovná) ale popri tom som zistil, že zhruba pri 130Hz začne bedňa rezonovať a vydávať všemožné rušivé pazvuky.
Pri porovnávacom posluchu ma trochu prekvapil nie príliž príjemný zvuk v oblasti 400 - 500Hz, má to také plastové sfarbenie a zvuk je rozmazaný. Tu je ešte stále nechaný priestor pre amatérske utlmenie prednej plastovej steny a možno aj ďalšie úpravy.
Takže aj pre tú menej náročnú aplikáciu sa s tým ešte budem musieť trochu pohrať, dotiahnuť čo v Číne nespravili a uvidíme potom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2019 09:16:17    Predmet: Re: Mini recenzia Odpovedať s citátom

JuroH napísal:
Tiež som hľadal nejaké repro, pre povedzme menej náročnú aplikáciu a siahol so po JBL 308P MKII. S tým šumom je to naozaj citeľné, keď sa na to zameriam, tak je to počuť rádovo 3m, ale prežiť sa to dá. Regulátor hlasitosti na to vplyv viacmenej nemá. Keď sa dá úplne na minimu, šum ustane, ale zrejme z dôvodu, že sa vypnú konce. Keď sa trochu pridá hlasitosť, konce sa zapnú a šum je rovnaký až do maximálnej úrovne regulátora.
Skúsil som aj zmerať frekvenčnú charakteristiku (tá je približne rovná) ale popri tom som zistil, že zhruba pri 130Hz začne bedňa rezonovať a vydávať všemožné rušivé pazvuky.
Pri porovnávacom posluchu ma trochu prekvapil nie príliž príjemný zvuk v oblasti 400 - 500Hz, má to také plastové sfarbenie a zvuk je rozmazaný. Tu je ešte stále nechaný priestor pre amatérske utlmenie prednej plastovej steny a možno aj ďalšie úpravy.
Takže aj pre tú menej náročnú aplikáciu sa s tým ešte budem musieť trochu pohrať, dotiahnuť čo v Číne nespravili a uvidíme potom.


Jo mohu potvrdit ze to sumi a pod 2m zblizka to pri poslechu vadi.

Nejake pazvuky z kisne jsem pri beznem hlasitem poslechu symfonické hudby neslysel, jak jsi to udelal a zkousel, co jsi tam poustel za signal a pri jakem SPL se ta rezonance basaku prenesla do pazvuku kisne?

Neprirozeny zvuk 500Hz - to je imho zavadejici a nevim co by to melo byt?
Porad mi z toho celeho vychazi ze jsou to jen okobias omyly nesouvisejici s uchem a slepym poslechem. Ono je to az smesne jak slysis ve zvuku 500Hz plastikove zabarveni jen protoze jsou bedny z plastiku.
Pritom je to blud, plastik je nahodou velmi dobry material na kisnu reprobedny a nic jako plastikove zabarveni zvuku v technickem slova smyslu imho neexistuje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2019 15:02:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa týka tých pazvukov pri 130Hz, bolo to pri bežnej úrovni hlasitosti cca 80 dB.
Medzi tým som to trochu rozpitval a zistil, že na vodičoch k repro sú feritové jadrá, ktoré sú len zľahka prichytené viazacou páskou k plošnému spoju a teda môžu pri chvení "klepotať", tak som ich fixoval tavným lepidlom.
To "plastové" sfarbenie je len slovný obrat, podobný zvuk vydávajú rôzne plastové repro kisne. V tomto prípade to nie je až tak tým plastom, ale nízkou tuhosťou MDF kisne.
Pri posluchu samozrejme neviem, kde je 400-500Hz, ale pomocou REW sa dá ľahko prelaďovať sínusový generátor myšou po sweepe a tam sa to dá odčítať.
Potom som urobil také amatérske meranie vlastnej rezonancie a vyšlo, že bedňa rezonuje zhruba na 290Hz.


Naposledy upravil JuroH dňa Pi december 13, 2019 15:32:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2019 15:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Urobil som obdobné úpravy, ako je popísané v recenzií na "noaudiophile.com" v okaze v úvode tohto vlákna, s malou obmenou:
- plastovú prednú stenu som vystužil napeňujúcim PU lepidlom, v kombinácii s páskou zo sklených vlákien a s drevenými paličkami,
- zadnú plechovú dosku som polepil bitumenovým tlmiacim pásom a vystuženou páskou s kaučukovým lepidlom,
- do bedne som pridal naklonenú priečnu výstuž + spevnenie bočných stien,
- do každej bedne som doplnil tlmiacu vatu - na prednú stenu, do všetkých rohov a okolo basreflexového nátrubku (všade, kde sa dalo) - celkom asi 250g
Po týchto úpravách sa vlastná rezonancia zmenila asi takto:


Naposledy upravil JuroH dňa Pi december 13, 2019 15:30:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2019 15:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Po úprave:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2019 16:04:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Vnútro s tlmením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po december 16, 2019 13:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo je to takovy casty slovni obrat plastove zabarveni zvuku....ale zabarveni zvuku nesouvisi s plastovym kabinetem reprobedny. Tim ze se to donekonecna opakuje je z toho dalsi hifisticka pohadka, plastovy mytus.

Ve skutecnosti treba tyhle plastove lacine jbl zadnym neprirozenym zvukem netrpi, jenze okobias hifisty je obtizne lecitelna nemoc a hifista vidi bednu z plastiku okem a hned slysi uchem plastove zabarveni, dokonce na 500Hz, coz je ulet Laughing


K pazvukum kisne, pokud tve jbl mely pazvuky tak ok to jsi udelal dobre ze jsi pazvuky od kabelu (ktere pri vysokem SPL mohly drncat) upevnil lepidlem.

Ty vyztuhy kisne imho nutne nebyly, mel jsem ty bedny v ruce a jsou udelany dostatecne pevne, ale asi to vyztuzeni nicemu neublizilo, obecne ten zatracovany plast je vynikajici material na bedny - je pevny, laciny a dobre zpracovatelny.

Neplivejte na plast, plast ma v HIFI budoucnost a specialne u aplikaci ala vivid, sneky, nebo zvukovody je to super technologie kde to jinak ani nejde a s nejakou MDF by to bylo opravdu tristni delat antidifrakcni tvary.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po december 16, 2019 14:54:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Týmto sa verejne ospravedlňujem všetkým plastom, naozaj to bolo veľmi nevhodné vyjadrenie. Už hodnú chvíľu rozmýšľam, ako by som to inak stručne pomenoval, ale nič technicky prijateľné ma nenapadlo. Existuje na to nejaké synonymum?

Plasty použité na JBL sú kvalitné a dizajnovo aj akusticky prepracované, preto som sa touto cestou aj vydal.
Druhá vec je tá MDF bedňa.
Neprišiel som na to hneď, ale až pri kvalitnom stereu, ktoré si možno väčšina užívateľov ani nikdy na nich nepustí a nikdy na to nepríde.
Keď sa mi ten zvuk nepozdával, začal som hľadať príčinu a hneď ako prvé som klopkal po bedni a táto trochu dunela. Predpokladám, že čím bude tuhšia, tým by mala byť lepšia. Či keď to má značku, už so o tom nesmie písať?

U 305 sa to zrejme až tak neprejavuje (neviem), ale pri rozmeroch stien modelu 308 (42x23cm) by som minimálne jedno poriadne výstužné rebro očakával.

Každopádne s ohľadom na ich cenu a po úprave za 20EUR som s výsledkom zatiaľ spokojný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po december 16, 2019 15:38:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazdopadne ty lacine bedny jsou akusticky lepsi nez 10x drazsi highendove nesmysly z MDF.

BTW ten kabinet a jeho tuhost to je takovy highend fetis, je nutno zakaznika presvedcit ze 150 vyztuh, super materialy ala MDF (coz je legracni, mechanicke vlastnosti MDF jsou celkem prumerne, imho horsi nez ten plastik) je naproasto nezbytne mit.

Ale k Tvym JBL, nezda se mi ze by to napr vyztuhu (zebro) uprostred nutne potrebovalo, ta tuhost je proste dostatecna, prece jen je to cele malinkate. A to SPL co z toho doma bezne leze je proste minimalni.

PS: zabarveny zvuk (neprirozeny) je domenou reprobeden s nevyrovanym vyzarovacim diagramem (kolisajici DI) a prosakly rezonancemi, neni to vazne o plastikovem kabinetu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po december 16, 2019 15:52:47    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Kazdopadne ty lacine bedny jsou akusticky lepsi nez 10x drazsi highendove nesmysly z MDF.

O niektorých to možno platí, ale u mňa práve takýto súboj tie JBL nevyhrali, ale prehrali so cťou! Bol to však neprimeraný súboj.
Aj s 1518 by to asi bol ťažký súboj.

PS: Aby to nebolo len o pocitoch, pre istotu som to aj meral a meranie niečo ukázalo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut december 17, 2019 13:07:47    Predmet: Odpovedať s citátom

JuroH napísal:
citácia:
Kazdopadne ty lacine bedny jsou akusticky lepsi nez 10x drazsi highendove nesmysly z MDF.

O niektorých to možno platí, ale u mňa práve takýto súboj tie JBL nevyhrali, ale prehrali so cťou! Bol to však neprimeraný súboj.
Aj s 1518 by to asi bol ťažký súboj.

PS: Aby to nebolo len o pocitoch, pre istotu som to aj meral a meranie niečo ukázalo


Jo byl to okobias souboj na oko a oko rozhodlo ze plast je fuj, uz to omilame dokola Laughing

BTW prave to tve mereni nic moc neukazalo (ve vztahu k uchu). I Atkinson meri vibrace na kisni a dava to do stereophile. Ale co takovy obrazek rekne o zvuku reprobedny - imho vubec nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuroH
Nádejný hifista


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 54
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ut december 17, 2019 13:46:04    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jo byl to okobias souboj na oko a oko rozhodlo ze plast je fuj, uz to omilame dokola

Veď hej, akože sa hádame a pritom nie! Veď ja proti plastu nič nemám, mne sa nepozdávalo riešenie MDF, ale aspoň je čo čítať, keď už sa nikto iný radšej nezapája.
Keď sa nad tým spätne zamyslím, tak rozhodujúci bol "uchopohled", čím by som si chcel tento výraz zaregistrovať ako názov pre stereofonické vykreslenie priestoru. (okoposlech sa tu už používa Very Happy )

citácia:
BTW prave to tve mereni nic moc neukazalo (ve vztahu k uchu).

Tá ostrá rezonancia na 290Hz akože o ničom nevypovedá?

Ešte sa chcem spýtať, ten basák v 308P má pridaný magnet, nehľadal som k tomu diskusie, ale viackrát som to videl na čínskych shopoch, to je OK?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut december 17, 2019 15:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing No v modalni oblasti (pro malou cimru cca oblast pod 500Hz) ti na akusticke strane cimra udela sama rezonance jako Himalaje - jako hory doly +- 20 dB zadny problem....a jeste ti to bude v mistnosti kolisat misto od mista +-200%.

Je to cele proste u Tebe okobias, je to bohuzel zazrane pod kuzi tyhle hemzy jak neco slysim, houbelec, jen na to cumis ocima a biasujes okem Cool

Ale tady biasujes okem uz nejen o plastovych halucinacich (plastikove zabarveni na 500Hz), ale pridavas i o okobias pocity spojene s grafy a spekulacemi o slysitelnosti rezonance na 290Hz a o jeji slysitelnosti uchem lze pochybovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist