Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Chodíte na živé vystúpenia?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2008 14:31:31    Predmet: Chodíte na živé vystúpenia? Odpovedať s citátom

vcera som bol na symfonickom koncerte, a zase som si pripomenul aka skvela je hudba nazivo, lutujem jedine ze v mojom meste nie je filharmónia, ale aj opera postaci:)

Hrali:
E. H. Grieg: Suita Peer Gynt, op. 46
R. Schumann: Koncert pre violončelo a mol, op. 129
W. A. Mozart: Symfónia D dur, „Haffnerova“, KV 385

Necakal som ziadne zázraky, ale predstavenie bolo vcelku vydarene, asi si namisto lepsieho Hifi kupim orchester
Laughing

a co vy chodíte do opery alebo filharmónie? Pripadne ste poculi známejsie orchestre nazivo?

o týžden je Trubadúr, uz sa neviem dočkať Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2008 21:01:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj ShanDo,
zrovna vcera jsem byl take na zivem koncertu. Bylo to v cernem srdci ceske republiky, tj. v Ostrave, hrala Janackova filharmonie.
Na programu byly:

Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta, předehra

Alfred Schnittke - Koncert pro violoncello a orchestr č. 2
Alexander Ivashkin (Rusko) - violoncello

Ludwig van Beethoven - Symfonie č. 5 c moll op. 67 „Osudová“

Janáčkova filharmonie Ostrava
Theodore Kuchar – šéfdirigent JFO

Myslim, ze Prodanou nevestu ani Osudovou neni treba predstavovat..
Koncert od nemeckeho skladatele p. Schnittkeho je moderna, ja takovou hudbu nemusim a tudiz jsem si v te chvili spise uzival pohledu na mistry hudebniky, jejich vykony byly skvele (rusky solista na violoncelo byl uzasny), ale hudba (pokud se to hudbou da jeste nazvat) ... Rolling Eyes

Naprosto souhlasim s tim, ze zivy koncert je zivy koncert.
Toto povedomi se asi ztraci mnoha internautum, kteri si spise libuji v hadkach a slovnich prestrelkach.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So február 09, 2008 15:11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Toho Schittkeho ti zavidim, mam doma velku cast jeho tvorby, suhlasim ze nemusi sadnut kazdemu (alebo povedzme sadne asi dost malo ludom), ale vzdy ked ho pocuvam, mam pocit ze som objavil v klasike nieco nove, dufam ze si tiez niekedy uzijem jeho diela nazivo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: So február 09, 2008 20:37:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ShanDo napísal:
Toho Schittkeho ti zavidim, mam doma velku cast jeho tvorby, suhlasim ze nemusi sadnut kazdemu (alebo povedzme sadne asi dost malo ludom), ale vzdy ked ho pocuvam, mam pocit ze som objavil v klasike nieco nove, dufam ze si tiez niekedy uzijem jeho diela nazivo Smile



Thumbs up Thumbs up Thumbs up
Kolik lidi, tolik nazoru. Kazdy mame jiny vkus.
Me moderna fakt nesedne, takze co.
Ale hrali to skvele, a ten violoncelista byl fakt uzasny.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 10:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano chodím!

edit: vymazal jsem info o koncertech ne klasické hudby neb sem nepatří

Pravidelně na abonentku České filharmonie, naposled skvělý japonský dirigent exceloval!
Na Pr. jaro mám 3 lístky, to bude většinou Obecní dům.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801


Naposledy upravil manicka dňa Št február 14, 2008 08:58:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 10:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:

Janáčkova filharmonie Ostrava
Theodore Kuchar – šéfdirigent JFO

Asi jsem trochu zaspal, ale teprve od tebe jsem se dozvěděl, že Theodore Kuchar je šéfdirigentem JFO. Slyšel jsem pár jeho nahrávek ještě s Ukrajinským národním symfonickým orchestrem (nebo jak se to těleso přesně jmenuje) a nebylo to špatné (Prokofiev, Mussorgsky). Navíc jsem měl pocit, že schopnosti dirigenta přesahují možnosti orchestru. Až budu v Ostravě, určitě si půjdu něco poslechnout. Zajímavá informace.

Co se týče živých koncertů, tak v lednu jsem absolvoval ve třech dnech dvakrát Mahlerovu první - Jednou s Liborem Peškem a jednou s Mácalem. Ten Mácal byl naprosto špičkový, srovnatelný s těmi nejlepšími provedeními co znám z nahrávek (narozdíl od Mácalova provedení sedmé). Natěšilo mě to na Mahlerovu druhou, kterou Mácal uvede v květnu (mám lístky na oba koncerty Smile ). U Peška mě zaujala druhá věta, zklamala věta čtvrtá. Celkově mně to přišlo takové "rozostřené" a ve srovnání s Mácalem nudnější a méně propracované. No a tenhle čtvrtek - Gardiner s ČF. Wink

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 12:00:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha vlákno je v sekci Klasická, takže půlka mého příspěvku byla trochu mimo Smile

kryton
Já si asi pomalu za 2 sezóny obonentky u ČF vypěstoval averzi na Mácala, prostě při něm často vypínám pozornost a skoro každý hostující dirigent je pro mě osvěžení. Asi je to i ve mně, když si ho pochvaluješ, ale já se často opravdu snažil se do toho vžít. Většinou marně. Už jsem si řekl, že pokud zůstane hlavním dirigentem, tak si abonentku příští rok nekoupím. Jenom vybrané koncerty, což zase nepoznám skoro žádnou pro mě neznámou hudbu...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 12:55:39    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka napísal:
Já si asi pomalu za 2 sezóny obonentky u ČF vypěstoval averzi na Mácala, prostě při něm často vypínám pozornost a skoro každý hostující dirigent je pro mě osvěžení. Asi je to i ve mně, když si ho pochvaluješ, ale já se často opravdu snažil se do toho vžít. Většinou marně. Už jsem si řekl, že pokud zůstane hlavním dirigentem, tak si abonentku příští rok nekoupím. Jenom vybrané koncerty, což zase nepoznám skoro žádnou pro mě neznámou hudbu...


Já si vybírám jen koncerty, které mě explicitně zajímají, napříč abonentními řadami a ne nutně vždy s ČF. Téměř vždy jde o věci, které mám z domova naposlouchané. Nudil jsem jen třikrát – u Válkova provedení Beethovenovy Eroicy (SOČR), u Mácalova provedení Mahlerovy sedmé a u Bartoka s Gustavo Dudamelem (ČF). Za vrcholný zážitek naopak považuji Bělohlávkovo provedení Mahlerovy deváté (SOČR) a také páté symfonie Bohuslava Martinů (ČF) plus Mácalovu první Mahlerovu. Mahlerova devátá s Mácalem nezklamala, ale ani nenadchla (ve srovnání s Bělohlávkem). Zdá se, že Mácalovy sedí spíše Mahlerovy symfonie z období „Des Knaben Wunderhorn“ (1. až 4.) než ty ostatní, které jsou hudebně už trochu jinde.

Otevřu v sekci Klasická hudba nové téma „Co jsem naposledy slyšel na koncertě a jak se mi to líbilo“. Mělo by to být průběžné vlákno, kam by se mohly soustřeďovat koncertní zážitky různých lidí v rámci tohoto žánru. Vím, že obdobné vlákno již existuje bez žánrového omezení, ale tam se to v záplavě ostatních žánrů blbě hledá.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Po február 11, 2008 13:48:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 13:36:41    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton
Taky to tak asi začnu dělat, ale mě ta abonentka donutila si poslechnout, co neznám. Prostě nemám takový přehled po klasice. Holt budu víc stahovat flacy a zkoušet neznámé...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2008 16:39:11    Predmet: také chodím :-) Odpovedať s citátom

Jsem 9 let abonent PKF, kterou považuji za náš nejlepší orchestr:-)- jak velkého cyklu, tak menšího a i Krásy dneška- komorní záležitost ve Švandově divadle, díla 20. a 21.století
Občas zajdu na ČF, FOK..., třeba teď v pátek na Gardinera, díky známému mám možnost někdy navštívit zkoušky ČF- to mi potvrdilo, že u Mácala je třeba hodně vybírat, ale když se to povede je to špička.
Na PJ se "snažím", většinou tak 8-10 koncertů, moc se mi líbí nokturna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2008 20:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to se na tom JEG v Rudlovi potkame, budu tam ve ct i v patek Wink , v patek bude i MaKovice a možná i Eržika Blabla Smile

Jinak co jsem v Blave žial chodim občas na Slovenskou filharmoniu, byl jsem posledně na "Makal 1, Makal 2, Makal 3" (čti Z. Mácal Wink ) a měl ovace ve stoje.... Já jsem jako jeden z mála seděl jako kazišuk na prdeli, a netleskal a v duchu si podával přihlášku na sociologii (specializace studium chování davu a davová psychóza) neb jsem měl ideální matroš na studium v praxi. Nebo spíš studium muzikologie, specializace "Používání mimoevropských tónin v evropské hudbě při její interpretaci"...

Inu, Musorgského Kartinky jsou muzika, která, i když ji bude hrát oblastní kutálka, furt z toho poleze "paní hudba"... stačí jen ve Velké bráně Kyjevské udělat pár silných "bum" a úspěch se dostaví....

Z hudebního průseru osobně "neviním" Makal 1.... ale spíš pár zazvonění mobilu během koncertu, které zřejmě narušilo koncentraci orchestru tak, že výsledek byl čtvrttónový musical disaster with standing ovation...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 08:33:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Občas na koncerty chodím, ale Pardubická f. mě moc neuspokojuje (a jsem taky líný tam chodit), a tak si sem tam udělám výlet do Prahy na nějakou lahůdku (na Gardinera se přijedu podívat). Moc rád bych někdy sebral odvahu a zajel si do Vídně - třeba na Alban Berg Quartet, dokud ještě většina z nich žije (nějakého Schuberta nebo Beethovena).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 09:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Cough: pobavils jako obvykle Smile

Nechceš časem vymyslet nějaký společný koncert ve Vídni? Něco prostě tutového, co těm Rakušanům najisto půjde. Napadá mě moje oblíbené Tak pravil Zarathurtra nebo Bruckner 8., to je snad obojí jejich.
Žel je tam pro pracujícího Pražáka omezení na víkend nebo třeba s jedním dnem dovolený.
Asi taky až po PJ, aby toho nebylo moc. Takže jestli přes léto moc nehrajou, tak až na podzim...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 10:38:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Máňa: kukni na www.musikverein.at a www.konzerthaus.at, vyber konzert a můžem se domluvit...

Takže se nás na JEG sejde požehnaně... neslezeme se aspoň o přestávce a nedáme aspoň panáčka? (řidiči birella) Smile Jaxem pohopil, tak nás bude víc: Ruby, Marfik, Plechovka...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 10:46:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad koncerty - s coughem se v posledních letech setkáváme zásadně pouze v Rakousku, funguje to Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 10:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Máňa: kukni na www.musikverein.at a www.konzerthaus.at, vyber konzert a můžem se domluvit...


Ty 2 odkazy jsou 2 koncertní sály, který by měl člověk určitě slyšet jako první? Myslím, že o musikverein jsem četl jako o světové referenci...
Probereme kdyžtak nejpozději v hospodě při výstavě!

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 10:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jú hned zítra Gergiev:

Morgen im Musikverein
Donnerstag, 14. Februar
19:30 - Großer Saal
Wiener Philharmoniker
Valery Gergiev , Debussy • Prokofjew • Tschaikowskij

Ale to už nestíhám...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 10:52:19    Predmet: Odpovedať s citátom

cough: zkusil jsem teď (což je trochu pozdě Smile )Rudolfinum na pátek přes Ticketpro, ale je to vyprodané.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 11:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jdu na JEG zítra ve čtvrtek. Můžem se Coughe sejít (ale počítej, že si se mnou o hifi moc nepokecáš, mě zajímá spíš ta hudba).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 11:18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
cough: zkusil jsem teď (což je trochu pozdě Smile )Rudolfinum na pátek přes Ticketpro, ale je to vyprodané.


Tady mají ještě první řadu.

http://www.ceskafilharmonie.cz/content_koncerty2.php?fltr=1

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 11:24:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Já jdu na JEG zítra ve čtvrtek. Můžem se Coughe sejít (ale počítej, že si se mnou o hifi moc nepokecáš, mě zajímá spíš ta hudba).


Jdu taky ve čtvrtek. Budu už na preludiu.

Jinak Česká filharmonie má snad nejbenevolentnější systém nákupu vstupenek na světě. Přes Internet lze vstupenky rezervovat zadarmo i rok dopředu a koupit rezervované vstupenky stačí až den před koncertem. Člověk nemusí utratit několik tisíc naráz a přitom má jistotu, že bude mít dobrá místa.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 11:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ANO. Samozřejmě chodím. I když abych se přiznal, jelikož omezen dopravou, pouze na to kam mohu dojet. většinou spíš taky jiný žánr. Raděj jen akustický koncerty, folk většinou. Větší akce i jiných žánrů, které by mě zajímaly (rock a spol. ) jsou na mě dost hlasité Very Happy Vážnou bych rád, ale zajímavé programy jsou většinou pro mě daleko. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 11:41:11    Predmet: Odpovedať s citátom

cough - musikverein
Tak do podzimu nic Sad

22 i 23. 2. hrajou Brucknerovu 8., to bych chtěl moc, ale mají jen na pátek (to bych nakonec stihl) roztroušené zbytky 2. kategorie. To chce nějaká skvělá místa vedle sebe, když už tam člověk jede tak daleko.
Pak ty věci spíš neznám, červenec-srpen prázdniny a dál program skoro nemají.

Takže asi v dubnu-květnu nakoupit na podzim.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 12:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka napísal:
cough - musikverein
Tak do podzimu nic Sad

22 i 23. 2. hrajou Brucknerovu 8., to bych chtěl moc, ale mají jen na pátek (to bych nakonec stihl) roztroušené zbytky 2. kategorie. To chce nějaká skvělá místa vedle sebe, když už tam člověk jede tak daleko.
Pak ty věci spíš neznám, červenec-srpen prázdniny a dál program skoro nemají.

Takže asi v dubnu-květnu nakoupit na podzim.


Pokud se bude jednat o repertoár, který mě momentálně zajímá, rád bych se k vám ve Vídni přidal. Smile

Zajímavé by také mohlo být zajet do Mnichova na Jansonse. Program je k nalezení zde:
http://www.br-online.de/kultur-szene/klassik/pages/kk/kal/kk_aktuell_02.shtml

Osobně by mě lákalo 26.6. Mahlerovo "Das Lied von der Erde". Sice to není Jansons ale Harding, pěvecké obsazení je také netradiční, ale v Čechách nebude moc příležitostí (pokud vůbec nějaká) toto dílo slyšet. Měl by někdo zájem se připojit?

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 12:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
PMA napísal:
cough: zkusil jsem teď (což je trochu pozdě Smile )Rudolfinum na pátek přes Ticketpro, ale je to vyprodané.


Tady mají ještě první řadu.

http://www.ceskafilharmonie.cz/content_koncerty2.php?fltr=1


Díky moc!!

Zaplaceno a 2 vstupenky mám vytištěné. Škoda, že se v pátek mineme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 12:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kryton, Cough:
Príma, tak se tam ve čtvrtek uvidíme. Nevím, jestli stihnu preludium (od kolika je, od 16:30?). Kdy a kde se potkáme? Krytone, tebe poznám snadno, ty máš plechovou hlavu Laughing Ale Cough? Můžu věřit avataru?
Ty rezervace koncertů přes net jsou skvělé, já to tak vždy dělám.

Na výlet do Vídně bych se také možná připojil, jen nevím, jestli se shodnem na repertoáru (já momentálně nejraději Bach, Mozart, Schubert, Beethoven, Šostakovič). Ještě program prohlédnu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 12:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě mě napadá Heinrich Schiff hrající Bachovy svity pro cello (např. 15.,16.4. v Konzerthausu). To by nikoho nelákalo? On je fakt umí!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 13:04:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Kryton, Cough:
Príma, tak se tam ve čtvrtek uvidíme. Nevím, jestli stihnu preludium (od kolika je, od 16:30?). Kdy a kde se potkáme? Krytone, tebe poznám snadno, ty máš plechovou hlavu Laughing Ale Cough? Můžu věřit avataru?
Ty rezervace koncertů přes net jsou skvělé, já to tak vždy dělám.

Na výlet do Vídně bych se také možná připojil, jen nevím, jestli se shodnem na repertoáru (já momentálně nejraději Bach, Mozart, Schubert, Beethoven, Šostakovič). Ještě program prohlédnu.


Preludium je od 18:30. Abychom se poznali navrhuji nějaké viditelné znamení. Mohli bychom třeba každý nést v podpaží oddělovací trafo. To by nešlo přehlédnout a záměna by byla vyloučena. Smile

Zajímavé je, že v repertoáru co jsi vyjmenoval se protínáme jenom na Šostakovičovi. Já bych k němu přidal ještě Mahlera (to je překvapení, že Smile ), Brucknera, Martinů, Prokofieva, Sibelia a pár dalších jejich současníků. U Schuberta mě zatím baví jen písňová tvorba.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 13:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Otazocka, na stranke ceskej filharmonie su oznacene pasma. Preco je práve Pásmo I. najlepsie? Alebo to závisí od sály? Podľa coho vyberať miesta?

Vase tipy na filharmónie su skvelé, napríklad ten Gergiev, rad by som ho videl nazivo, Brucknera by som tiez rad pocul, ale tie ceny su celkom vysoke (aspon pre mna, vyzera to tak ze by som mal cim skor dostudovat a zacat zarabat velke prachy Laughing )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 13:41:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Schiffa (Bachovy suity cello solo) ve Vídni mám koupené poslední lístky. Ináč ausverkauft. Heč! Wink

Ruby: podle mojeho Avataru na Lopuchu nebo f-sportu bych se zrovna na tomto koncertě moc neřídil a k dotyčnému se moc familiárně nehlásil, aby nebyl překvapen.... Wink

pozn.: na avataru na Lopuchu mám samotného JEG Shocked

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist