Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Entry Level domace kino _ 5.1 repro + AVR

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 11:50:34    Predmet: Entry Level domace kino _ 5.1 repro + AVR Odpovedať s citátom

Ahojte, skuste mi prosim poradit reproduktory k domacemu kinu do panelakovej obyvacky 21m2, ktore by som mohol dat na stenu (nie stlpy, jedny uz na hudbu mam a nechcem miesat Hi-Fi s kinom). Nieco lacnejsie, ale nech to zase nieje uplny odpad. Zaujal ma napriklad:
Magnat Monitor Supreme set 202 (330€ bez SW), alebo cokolvek podobne max do 500€.

A druha otazka - aky AVR by sa k tomu hodil? Opet nieco entry level, idealne second hand do 200 ~ 300€.

Bonusova otazka - akym modelom / znackam v tychto entry level vodach by som sa mal vyhnut?

Vopred Dakujem za pomoc pri vybere Smile


Naposledy upravil Aster-X dňa Pi september 09, 2016 13:15:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 12:20:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Za necele 3000 nabízím v inzerci HK AVR 147
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 18:35:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za ponuku Smile , ale z fin. dovodov to nebudem realne kupovat skor ako zaciatkom buduceho roka. Zatial iba zistujem co vlastne chcem / potrebujem a comu sa vyhnut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 20:24:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebolo by lepsie za tie 3 mesiace si ist nieco niekde vypocut, ako tu 3 mesiace mlatit slamu a potom si aj tak kupit, co budes chciet? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 21:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, vyjde to nastejno Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 11, 2016 05:51:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Obratil som sa na Hi-Fi forum pre konkretnu Hi-Fi radu, ak ziadnu nemate tak prosim netrolujte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 11, 2016 06:51:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chces hifi radu (s reklamou) tak citaj napr. tu:
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2_center.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 11, 2016 22:58:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasim ze vyskladat set napr. od VMAudio by bolo urcite zvukovo luxusne riesenie, ale samotne repro bez AVR za 1700€ je pre mna privela (4x VMA-II µ = 900€, 1x VMA-II CENTER = 450€, SW ~ 400€). S takym budgetom uz skoro cokolvek bude zniet dobre, ale ja sa snazim zistit co najlepsie sa da zohnat za skromnych cca 500€. Chvilu som vahal nad niecim ako Harman Kardon HKTS xx, ale ja tym malym plastovym krabickam s 75mm menicom proste neverim. Smerujem tam kde koncia plastove sety a zacina MDF konstrukcia s rozumnymi rozmermi a aspon 4" stredobasom. Ak mam byt konkretnejsi tak ma zaujali napr:

YAMAHA NS-PB150 @ 240€ (+SW)
http://goo.gl/Bwjsv1
Ano, toto sem davam len pre pobavenie. Ale teraz uz vazne:

Magnat Monitor Supreme 202 @ 333€ (bez SW)
http://goo.gl/9lnPMP

Acoustique Quality TANGO SET 1 5.0 @ 370€ (bez SW)
http://goo.gl/gbKKnj

Quadral Argentum 4000 @ 600€ (+SW)
http://goo.gl/usnFr7

WHARFEDALE DX-1 HCP @ 700€ (+SW)
http://goo.gl/RVERjf
(Over my budget, ale ta znacka vo mne silno rezonuje.)

Mate prosim osobnu skusenost s niektorou z tychto zostav, pripadne viete mi poradit nieco ine v tejto cenovej kategorii?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2016 12:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Presiel som niektore Ceske fora a ludia sa pri vybere Nie-High-End setu vacsinou priklanaju k volbe:
- MAGNAT - zakladna rada Supreme, alebo idealne rada Quantum ktora zahra uz aj hudbu.
- HECO - zakladna Victa Prime, ale castejsie vyssie rady ako Music Style, Aleva, Celan, ..
- Wharfedale - na seriu Diamond pocut same chvaly.
A dalsie, ako Dali Zensor, KEF, atd.

Ja mam limit 500€ takze mi ako vytaz vychadza:
MAGNAT Monitor Supreme 102 @ 480€ (+SW)
http://goo.gl/mLDbr5

Po zdvihnuti limut na 700€ priapdne aj:
MAGNAT Monitor Supreme 202 @ 333€ (bez SW)
http://goo.gl/9lnPMP

HECO Victa Prime set 202 5.0 @ 440€ (bez SW)
http://goo.gl/73TRQn
.. ak pocitam ze SW vyjde cca na 250€.

WHARFEDALE DX-1 HCP @ 700€ (+SW)
http://goo.gl/RVERjf

Mate niekto skusenost s tymito Magnat / Heco / Wharfedale radami?

PS: po tom ako sa dovozca HECO a Magnatu zmenil z "BisAudia" na Zvolenksy "Audio International Slovakia", neviete kde by sa to dalo vypocut niekde v Bratislave?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sands1
Hifi obsluha


Založený: 13 august 2014
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2016 17:37:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som na filmy asi vzal tie AQ TANGO + subwoofer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 14, 2016 08:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vedel by si svoj vyber nejako zdovodnit / podlozit? Osobna skusenost? Mne osobne pride ten AQ praveze ako najmenej zaujimavy oproti napriklad HECO Victa. Jednym dychom dodavam ze ja osobne som zatial ziadne z nich nepocul, ale rad by som.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St september 14, 2016 17:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:27:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 14, 2016 21:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvela ponuka! Ale bohuzial nie pre mna, nielen ze nemam teraz peniaze, ale ja uz jedny stlpy na Hi-Fi mam. Nechcem miesat stereo s kinom, preto hladam set co pojde kompletne na stenu. Musim vsak priznat ze vyzeraju vyborne a za tych 400€ by schovali do vrecka vsetko co som tu vyssie spominal Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sands1
Hifi obsluha


Založený: 13 august 2014
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ut september 20, 2016 20:00:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa ti to AQ nezdá, ideálne by bolo kúpiť niečo z bazáru
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 20, 2016 22:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem vsetkym za nazory a postrehy, ale pre mna sa tato otazka (na isty cas) prave uzatvorila. Do rovnice mi vstupila tretia neznama aka. moja manzelka, ktora nepoklada 5 plnohodnotnych regalovych reproduktorov v obyvacke na stenach za zdroj radosti a potesenia - skor naopak Nono Co do velkosti sme sa zhodli na Wharfedale DX-1. Na Heco Victa Prime to hudobne mat nebude a porovnavat s Quantum 600 .. radsej ani pomysliet Crying or Very sad ale chvilu s tym prezijem a zatial plazivou partizanskou nazorovou vojnou ju spracujem Wink

Clovek by povedal ze najvacsim problemom budu peniaze a nakoniec toto Confused

jj, planujem to poriesit z druhej ruky. Repro urcite a mozno aj AVR, ale pri sucasnej kvalite elektroniky mam z toho trochu obavy. Mam v hladaciku Yamaha RX-V481 , pripadne nejaky pouizity RX-A*** AVENTAGE. Mimochodom, DX-1 sa v UK daju kupit nove za +/- 350 GBP http://pricespy.co.uk/product.php?p=3440621 .. sialeny rozdiel oproti zbytku Europy. Este ze pozname ludi po celom svete ktory maju miesto v aute Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut september 20, 2016 22:49:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle jamahy jsou jedny z nejhorších střepů, co můžeš koupit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 21, 2016 08:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedno velmi pekne pravidlo hovori ze sa nepatri kritizovat pokial nevies ponuknut riesenie. Ak by si napisal "Tyhle jamahy jsou jedny z nejhorších střepů, co můžeš koupit protoze ****. Za ty penize je mnohem lepsi *** protoze ***." .. tak nielen ze obohatis tento thread a veskere vedomie ludstvam, ale zopar ludi ti bude este aj vdacnych.

Vadi ti Yamaha? V tejto kategorii je to jedna z najspolahlivejsich znaciek na trhu s maximom spokojnych majitelov a vyladenym ovladanim (narazam hlavne na rychlost a kvalitu ovladania cez tablet/telefon.) Netvrdim to z vlastnej skusenosti ale po precitani inych for, konkretne:

http://forums.audioholics.com/forums/threads/yamaha-or-denon-for-build-quality-and-audio-quality.88918/

http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/1053749-brand-has-most-reliable-best-built-receivers.html

http://www.hifivision.com/home-theater/19984-most-reliable-brand-denon-onkyo-yamaha-marantz.html

Som si vedomy toho ze dnesna spotrebna elektronika je vyrazne horsie spracovana ako zosilnovace spred 10 rokov alebo sucasny Snob-High-End, ale toto je thread o Entry Level domacom kine a preto nema zmysel sa tu rozpravat o Meridiane, McIntosh, Electrocompaniet a pod..
Porad nam lepsi receiver za 400€ a velmi radi to tu potom rozoberieme Thumbs up

PS: V dobrom samozrejme Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St september 21, 2016 13:17:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi jsem to psal do jinýho dredu, měl jsem doma myslím 693 (fakt už nevím, čili vyšší řadu) a byl to pěknej hnůj. S čím jsem byl celkem spokojený bylo nejvyšší Onkyo (905) a to z druhý ruky za asi těch 400.

Aster-X napísal:
akym modelom / znackam v tychto entry level vodach by som sa mal vyhnut?
zorg napísal:
Tyhle* jamahy jsou jedny z nejhorších střepů, co můžeš koupit...
*) RX-V---
citácia:
Je tam diskrétní komplementár o osmi tranzistorech tak na úrovni tesly 820A.


Podle mě na to jdeš špatně. Přečteš si spousty plků a dojmů kdesi na fórech, ale má to vypovídací hodnotu? Já o tom vím z konstrukční stránky taky kulový, jen prodávám jak jsem nakoupil (že o tom znalejší lidi říkají, že je to vevnitř hnůj, což sedí i s mými zkušenostmi s konkrétním kusem).
Ono k těm Wharfedale hnusům asi těžko najdeš něco, co by tu bídu vylepšilo. A se mnou je to těžký Smile já když nemám peníze, tak bych poradil si něco postavít. A nebo třeba seskládal kinčo z VMA-IIµ, to si s tímhle vytře řiť několikrát dokola a ještě to bude mít prst v nose Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 21, 2016 14:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusim zhrnut tvoj postoj: "Nekupuj nic lacne lebo je to odpad." Vnutorne s tebou suhlasim, aj ja mam rad kvalitne veci, ale v realnom zivote ked sa pozriem do svojej penazenky tak mam len dve moznosti: bud kupit to na co mam, alebo nic. Mam kolegu ktory ma v stereu utopenych 20 000 € (Dynaudio Confidence C1, Electrocompaniet monobloky, atd) a mam obrovsky problem sa s nim rozpravat o audiu pretoze cokolvek pod 1000€ je pre neho odpad. Naopak vacsina ludia v mojom okoli nedokaze pochopit preco mi nestaci "Hi-Fi veza" za 300€. Ak nemam na BMW tak jazdim aspon v Nissane a stale sa dokazem tesit z toho ze nemusim chodit pesi.

Co sa tyka toho Onkya, tiez by som radsej skocil po jazdenom TOP modeli ako tu HT-Rxx seriu .. snad budem mat stastie na dobry kus. Nakoniec vacsina veci co mam doma je jazdenych a sluzia viac nez dobre: Audio Physic Yara Evo za 300€ ? No nekup to Cool

A dovod preco ludia citaju fora je myslim celkom jasny - aby sa dozvedeli nieco co este nevedia. Ak sa vacsina ludi zhodne na tom ze z vlastnej skusenosti xyz B&W hra lepsie ako xyz Jamo tak na tom asi nieco pravdy bude. Hladat pravdu na internete je sam o sebe dost naprd napad, ale ono skutocne nieje v moznostiach cloveka mat vsetky nazory / rozhodnutia podlozene vlastnou skusenostou. Kiez by ..

Off topic !
https://www.ted.com/talks/daniel_h_cohen_for_argument_s_sake
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sands1
Hifi obsluha


Založený: 13 august 2014
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St september 21, 2016 16:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Asi jsem to psal do jinýho dredu, měl jsem doma myslím 693 (fakt už nevím, čili vyšší řadu) a byl to pěknej hnůj. S čím jsem byl celkem spokojený bylo nejvyšší Onkyo (905) a to z druhý ruky za asi těch 400.

RX-V---

Ak si písal do iného "dredu", tak už to stačilo a ďalej to nešír.

Aster-X:
Mám Yamahu RX-V a odporúčam. Ako na stereo tak aj na kino. Funkcie a veľký displej na rozdiel od iných značiek sú tiež pre mňa vyhovujúce, ak by som mal kúpiť nový AVR, bola by to Yamaha Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St september 21, 2016 17:33:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidíš Astere? Přesně o tom píšu. Někomu prostě nevadí se v tom hnoji topit. A teď čemu věř, viď Laughing
Klidně si mě ukamenujte, ale já bych hrál filmy z kompu, přes něco jako externí 7.1 Xonar a vlastnoručně dobastlený LMka. A měl bych z toho rozhodně lepší pocit, než z těch Yamah...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št september 22, 2016 19:16:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud chceš dát tyhle peníze za Yamahu, pak mohu za půlku ceny nové Yamahy nabídnout stříbrný DENON AVR-3806. A souhlasím se Zorgem v názoru na Yamahy, ten Denon by si tu yamahu dal ke svačině Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Št september 22, 2016 19:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, taky už jsem tvůj inzerát zaregistroval, a vůbec bych se toho Denona nebál za takový peníze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sands1
Hifi obsluha


Založený: 13 august 2014
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Po september 26, 2016 19:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ber Yamahu, odporucam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut september 27, 2016 17:18:40    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:27:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Aster-X
Hifi obsluha


Založený: 18 júl 2011
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 27, 2016 19:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem hrdinovy z Namestova za nevkusne irelevantnu poznamku. Ak zijes sam kupuj si co chces a tes sa z toho Wink , mne ale na nazore mojej rodiny zalezi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martinpapo
Nádejný hifista


Založený: 17 január 2014
Príspevky: 62
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 20:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ci je to este aktualne ale co keby si pouzil pc set napr. logitech z5500 ? http://support.logitech.com/en_us/product/z5500-digital-51-speaker-system

Ak ti nutne netreba AVR tak by to mohlo byt ok riesenie. Sem tam sa nejake predavaju za 1-2 stovky. Ma to 3 vstupy (coax, optika a analog) a DD, DTS...

Co sa tyka nie reprezentativneho vzhladu tak ja som to poriesil takto:
malicke som cele okrem sietky a membran striekol lepsim matnym ciernym sprejom za mozno 10-15€ a zo subwofera som dal dole tu nevkusnu plastovu obruc s mriezkou a nahradil som to ramcekom s priezvucnou tkaninou (5€). Je to neporovnatelne lepsie. Male nevyzeraju ako z plastu a subwoofer je zrazu nenapadny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 08:20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Aster-X napísal:
... ja uz jedny stlpy na Hi-Fi mam. Nechcem miesat stereo s kinom

Je k tomu nějaký závažný důvod? Pokud jsou ty sloupy umístěné tak, že by mohly plnit funkci předních beden pro domácí kino, tak je naopak vhodné je použít i pro domácí kino. Mít vedle sebe sloupy a regálovky není žádná krása - a tím spíš, pokud jsou vzhledově nejednotné. Pokud ty sloupy rozumě basují, tak by se dalo obejít i bez subwooferu. Takže by stačilo koupit jen AV Receiver s Pre-Outem a tři reprobedny - center a surroundy - ideálně ze stejné řady jako jsou sloupy, nebo alespoň vzhledově podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 10:01:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Každé z riešení má svoje výhody aj nevýhody. Ja som nakoniec tiež dospel k úplnému oddeleniu sterea.

A na multikanál mi so spokojnosťou stačí "nedoporučovaná" Yamaha. (Viď klik na podpis)

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist