Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koncertní zážitky - pište, doporučujte, hodnoťte
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 12:25:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim, jestli se citim dustojne, ale dela se u toho dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 12:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom případě ok - pokud nerozmlátíš case počítače, až zase pustí Haydna. Cool
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 12:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No, pro dnesek Haydna stacilo. Uz zase jedu smoothjazz.com a Plihala s ripu na hdd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Caesar
Nádejný hifista


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: So september 20, 2008 06:05:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebyl jste někdo včera na Mahler 7 v Rudolfinu? Bělohlávek s ČF. Veliký zážitek. ČF jsem tak hrát ještě neslyšel. Standing ovation!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 20, 2008 16:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Caesar napísal:
Nebyl jste někdo včera na Mahler 7 v Rudolfinu? Bělohlávek s ČF. Veliký zážitek. ČF jsem tak hrát ještě neslyšel. Standing ovation!


Byl jsem tam a mohu stoprocentně souhlasit. Byla to světová extratřída. Nejlepší sedmá co jsem kdy slyšel a to včetně nahrávek na CD. Vedle Bělohlávkovy Mahlerovy deváté se SOČR vůbec nejlepší koncertní zážitek, který jsem kdy zažil. Přestože toto dílo není nijak zvlášť smutné nebo dojímavé, člověku se ve finále tlačily slzy do očí - pro ten absolutní zážitek z Hudby. To jsou okamžiky, které se často neopakují. Žádná slova nejsou dostatečně patetická, aby to vystihla.

S touto sedmou Bělohlávek porazil Mácalovo provedení KO již v první větě. Smile Vyšlo snad úplně všechno. Úžasný byl vícehlas. Když například v poslední větě hrál orchestr forte současně snad čtyři nezávislé melodické motivy, které se dříve už v nějaké podobě objevily, bylo to dech beroucí - hudební gejzír, orbis pictus. Dokonce jindy tak zapatlaná akustika Rudolfina byla ta tam. Zřejmě je to v něčem jiném.

Honeckova druhá byla výborná, ale toto ji ještě překonalo, přestože druhá je mnohem majestátnější a posluchačsky vděčnější dílo. Senzační začátek sezony.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Caesar
Nádejný hifista


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: So september 20, 2008 17:59:42    Predmet: Odpovedať s citátom

To finale mi přineslo stejný pocit, slzy se tlačily do očí. Vynikající Hudba vytváří pocity. Mám tuto symphonii na SACD s Gergievem a LSO z letošního roku, taky dost dobrý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po september 22, 2008 08:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera. Musikverein. Bítounův 4. klavírní koncert. Fantastická symfonie Velkého huliče. Luzerne Festival Orchestra. Maurizio Pollini. Claudio Abbado. Uáááááááááááááááááááááááá! Cool
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut september 23, 2008 19:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Berlioz je z akeho dovodu Velky hulic?
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St september 24, 2008 12:50:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Coughovi to asi přijde jako moc silné fantasy, než aby to B. složil s čistou hlavou. No, na svou dobu možná jo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St september 24, 2008 14:31:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby, mas zakaz cist myslenky!... Wink

presne tak... napsano 3 roky po Beethovenove smrti a je to uplne uplne jina hudba... na tom koncerte jsem si to uvedomil vice nez kdy jindy (no nejfantastisch Fantasticka co jsem slysel nazivo.... Shocked )

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut september 30, 2008 07:45:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Já byl minulý týden na velmi slušné Carmen v Janáčkově divadle v Brně. Velmi příjemně překvapily výkony pěvců, dirigent Kyzlink podal standartně šedivý výkon, dále příjemně překvapil sbor. Režijní koncepce zastaralá klasika bez jakéhokoliv moderního prvku. Celkově to bylo fajn a převyšovalo to Brněnský standart operních představení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 10:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k Mahlerově sedmé s Bělohlávkem a ČF. Našel jsem jednu velmi výstižnou recenzi. Mimochodem - koncertu předcházelo celkem 6 zkoušek (včetně generálky), což není obvyklé - na výsledku to ale bylo znát.

http://www.lidovky.cz/skvely-mahler-po-sto-letech-df5-/ln_noviny.asp?c=A080922_000101_ln_noviny_sko&klic=227700&mes=080922_0

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 11, 2008 11:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton: a co včera? Smile
Mně se nejvíc líbil Morawetz.

P.S.: asi to není moc známé jméno, český žid, který odešel v r. 1937, a žil v Kanadě.

http://www.oskarmorawetz.com/Tabs/TabHome/index.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2008 22:08:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Minulý týžden sa mi naskytla prilezitost, a siel som sa pozriet ( a hlavne vypočuť si), Pressburger kvartet, ktory sa zastavil v nasom meste.

Hrali: Mendelssohnov kvartet a mol op.13
Pucciniho Chryzantémy pre kvartet
Dvorakovy kvartet č.12 F dur, op.96 "Americké"

ako prídavok - Bolero - velmi zaujimave prevedenie

Možno to bolo tým ze to bol môj prvý kvartet naživo, ale naozaj som bol milo prekvapeny a povedal som si, že by som šiel aj častejsie, keby bola možnost.

Vo stvrtok bol na programe operný recitál, kde spievali žiaci údajne známeho (mne to meno nic nehovorilo) Sergeja Kopčáka. na programe bol napriklad Monológ Borisa z Musorgskeho opery Boris godunov, ale aj arie z La traviaty ci Sadka. Spevácky výkony skor usli ako nadchli, ale aj tak príjemne stráveny vecer.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št november 13, 2008 09:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

V utorok som si nahodou vsimol plagát: Koncert katedry klavesovych nastrojov Akadémií umeni. Tak som si povedal ze sa tam zbehnem pozriet.

Hrali:
1.Schubertovu Fantaziu f mol pre 4 ruky
2.Pre mna uplne neznamu Donsku rapsodiu od Semionova
3.Schumannov cyklus Tance Dávidových spojencov (Davidsbundlertanze)
4.2 skladby násho bystrickeho skladatela Jána Cikkera Potok a vánok a Potok a búrka.

Vykonmi som bol prijemne prekvapeny, Schubertovu klavirnu tvorbu velmi nemusim, ale táto Fantázia bola naozaj zaujímavá, melodická. Som rad ze obe klaviristky to mali nacvicene tak dobre, ze ziadna nepokazila vystupenie tej druhej, co sa sem tam pri viacrucnych skladbach stava.
Ako prívrženec Schumanna som sa najviac tesil na jeho cyklus, obzvlásť Davidsbundlertanze je velmi podareny, a bol aj naozaj dobre zahrany, vyborne tempa, dynamika, je znacne narocny, ale aj technicky som bol poteseny.
Cikker bol fajn, nikdy som ho sice nepocul,ale naladu tatier zachytil presvedcivo, aj ked skor v postmodernom prevedeni, znelo to naozaj ako hrom z neba Smile

Len v krátkosti by som sa rad vyjadril aj ku koncertu klaviristky Sone Čapovej-Vizváry, ktory bol taktiez velmi kvalitny, az som niekedy prekvapeny ze do nasho maleho mesta zavitaju takto dobri interpreti. Beethovenovu sonatu mesačneho svitu som uz sice pocul aj lepsie zahranu, ale Schumannove Fantazijne kusy, Čajkovskeho Oktober, November a Dumka, či Debussyho (neviem presne nazov, bol po francuzky co nie je moj jazyk Smile ) zahrala skvelo.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2008 11:51:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Fčéééra ČF, Mackerras, Dvořák a Martinů, Kožená a jiní pěvci zblízka ze 3. řady uprostřed - nechal jsem se emocionálně unést...
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2008 12:33:25    Predmet: Odpovedať s citátom

V sobotu 6.12. na BHS - J.S.Bach "Collegium 1704"...vianocne oratorium - UZASNE ! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi december 12, 2008 13:56:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem měl v minulých týdnech možnost být na pár koncertech v rámci bratislavských hudobných slavností, zde jsou dojmy a průjmy:

Fedosejev s Čajkovského 4. symfonií a ruským orchestrem - nulový dojem, ten pán to nemá promyšlené, spíše odehrané noty, ale ke konci uděláme velké bum a lidi budou tleskat… jediné co bylo fajn byly přídavky...

Bítounova Missa Solemnis s Petrem Altrichterem a Slovenskou filharmonií/sborem a nějakými sólisty. Kupodivu se to dalo poslouchat. Altrichterovi se podařilo to dostat do velice dobrého tvaru, byl jsem příjemně překvapený, sbor zpíval nadstandardně, sólisti byli celkem slušní. Je jasné, že každé těleso má své limity, kam se lze rozumně dostat. Tady bylo ke slyšení hodně práce sbormistryně a dirigenta. Gut.

Beethovenova Eroica s Flámským orchestrem a slavným Philippem Herreweghem - asi největší zklamání desetiletí. Leklý kapr Herreweghe naprosto nechápe o čem je Beethoven - přitom jeho nahrávka Missy Solemnis se mi kdysi líbila. Všechno blbě, včetně intonace a souhry… Nula bodov co se týká vypracování frází, tvorby napětí, nula bodov za pianissima, nula bodov za kontrasty (o tom je celý Bítoun). Vše unylé, velmi opatrně (třebas horny) zahrané. Měl jsem po dvou minutách Eroicy nutkání odejít z hlediště… Byla to asi taková zábava jako si číst palubní časopis belgických aerolinií (jak říká Kryťák v Trpajzlíkovi).

V sobotu Vánoční oratorium s Luksem a 1704 - příjemné překvapení, nedosahovalo to výšin velkého Gardinera (ve vypracování a spol), ač dirigent určitě chtěl (jinak řečeno, Gardiner pohne malíčkem a ve zvuku orchestru a sboru je slyšet rozdíl, zatímco Luks mával, ale orchestr a sbor a sólisti ne vždy všechno, to co chtěl, byli schopni přenést do zvuku). Blbé bylo mít poměrně malý sbor, dvojnásobný by byl tak akorát, ale také 2x dražší… Smile. Celkově je Luks talent, který má na to být za 30 let dalším Gardinerem...

V neděli ve Vlídni Hrneček s Concentus Musicus Wien a Patricii Petibon a Haydnovským a Mozartovským srandnovním programem. Hrneček Haydna umí skvěle, Petibon taky, navíc je super komediantka...

Dneska mně čeká Brahmsovo Německé requiem s Slovenskou fildou, no, zázraky opravdu nečekám, třebas budu příjemně překvapený…

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: So december 13, 2008 00:20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:

V sobotu Vánoční oratorium s Luksem a 1704 - příjemné překvapení, nedosahovalo to výšin velkého Gardinera (ve vypracování a spol), ač dirigent určitě chtěl (jinak řečeno, Gardiner pohne malíčkem a ve zvuku orchestru a sboru je slyšet rozdíl, zatímco Luks mával, ale orchestr a sbor a sólisti ne vždy všechno, to co chtěl, byli schopni přenést do zvuku). Blbé bylo mít poměrně malý sbor, dvojnásobný by byl tak akorát, ale také 2x dražší… Smile. Celkově je Luks talent, který má na to být za 30 let dalším Gardinerem..


Lukse a Col.1704 zavidim, je nekolik mladych ceskych souboru, ktere me velmi oslovuji, Col. 1704 na prvnim miste.
Chtel jsem na ne jit v ramci Svatovaclavskeho hudebniho festivalu v Ostrave (JD Zelenka ... aaach, JS Bach), ale z pracovnich a rodinnych duvodu to nevyslo - tak jsem se na to podival aspon v televizi. Priste mi nesmi uniknout.

Jinak - dnes po delsi dobe jsem byl se svou nejdrazsi na Janackove FO s T. Kucharem, program Smetana - Ma Vlast. Takova ceska klasika.
Akustika salu (kulturak) - spatna. Ja jsem byl po nemoci s jeste zalehlyma usima - dalsi minus.
Dirigent se velmi snazil, orchestr hral velmi velmi dobre. Vzajemna souhra a velmi dobre poslouchali sveho dirigenta.
Dojmy: prvni tri basne se mi velmi libily, byly propracovane. Dalsi tri se mi libily uz mene, hlavne v Blaniku a Taboru mi chybelo vice energie, zivota, vybusnosti, kontrastu.
Zaver: Kubelik to nebyl, ale jsem spokojeny.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 16, 2008 00:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám, že už se zde zase po určité odmlce píše o koncrtních zážitcích. Tak se taky přidám. Podzim se v Praze konala něco jako mahlerovská smršť. O druhé s Honeckem a sedmé s Bělohlávkem jsem již psal.

Velmi pěkná byla čtvrtá s FOK a Jiřím Koutem. Celkově přesvědčivě zahrané, sneslo to srovnání se světem (nahrávky). Třetí věta mě nadchla, řekl bych, že teprve naživo jsem ji dokázal ocenit. Soprán Olgy Jelínkové je ve vyšších polohách velmi příjemný, v nižších bohužel zanikal v orchestru.

Třetí s Eschenbachem a ČF měla svá silná místa, například několikaminutové sólo na křídlovku Jaroslava Halíře hrané z předsálí vyšlo takřka dokonale. Výborný byl alt Liony Braun a pěkně vyšla i poslední věta. Složitější pasáže zejména první věty, kde se střetává více rovnocených hlasů nevyšly tak pěkně jako u Bělohlávkovy sedmé. Bylo to celkově zvukově méně přehledné. Bělohlávek ukázal, že i v Rudolfinu to jde lépe.

Z ostatních koncertů kde jsem byl mi v hlavě utkvěly Čtyři poslední písně pro soprán a orchestr Richarda Strausse s Pinchasem Steinbergem a ČF. Soprán Ricardy Merbeth měl sice poměrně nepříjemné vibráto, ale i tak tyto písmě fungovaly. Je vidět, že Strauss se na konci života konečně dobral hloubky, kterou Mahler ovládal již v 25 letech. Smile Straussova symfonie Z Itálie mi ovšem přišla poměrně plytká a nezajímavá. Dobrá byla i Brucknerova druhá s Thomase Dausgaardem a pochoptelně i večer s ČF Charlesem Mackerrasem, Magdalenou Koženou a Bohuslavem Martinů. Výborné pěvecké výkony a to nejen od Kožené. To co jsem slyšel nedlouho před tím ve Státní opeře na Rusalce byla proti tomu druhá liga (s výjimkou čarodejnice, a taky vodníka bych vzal na milost). Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 19, 2009 11:31:56    Predmet: Pecková zpívala Mahlera Odpovedať s citátom

Dagmar Pecková vydala před 14 lety dvě CD mahlerovských písní. Dle mého názoru se tyto nahrávky řadí k tomu nejlepšímu co bylo v tomto repertoáru kdy natočeno. I díky Jiřímu Bělohlávkovi a Pražské komorní filharmonii. Proto jsem se tak těšil na včerejší koncert, kdy na programu byly dva mahlerovy písňové cykly (Písně potulného tovaryše a Chlapcův kouzelný roh) v podání Dagmar Peckové a PKF řízené Petrem Altrichterem.

Musím už na úvod předeslat, že jsem byl zklamán. 14 let staré nahrávky vynikají jedinečnou atmosférou a zdrcujícím účinkem. Před posluchačem se doslova zhmotní typický mahlerovský svět plný obdivu k přírodě, smutku, naděje i poťouchlé radosti. Nic z toho se na koncertě nezopakovalo. Dobře vyšly jen pomalejší písně s množstvím dlouhých tónů a střídmým orchestrálním doprovodem (např. Prasvětlo). Tam kde interpretace stála na dynamických změnách a dokonalém frázování zpěvačka zhusta zanikala v orchestru a o prožitku nemohlo být ani řeči. Snad nejhůže v tomto smyslu dopadla "Ich hab ein gluhend Messer".

Jeden výmluvný nehudební zážitek. Před přestávkou byla vedle mě 2 volná místa. O přestávce toho využil jeden manželský pár a přesunul se ke mně do třetí řady ze vzdálenějších míst. Řekli mi, že vzadu je špatně slyšet. To ještě netušili, že tento problém není dán místem poslechu, ale že je "by design" obsažen v uměleckém výkonu. Smile Možná, že mé zklamání pramenilo z přehnaného očekávání. Nicméně první světová liga to určitě nebyla.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasN
Hifi obsluha


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 32
Bydlisko: Černošice

PríspevokZaslal: Št február 19, 2009 11:50:40    Predmet: Re: Pecková zpívala Mahlera Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Jeden výmluvný nehudební zážitek. Před přestávkou byla vedle mě 2 volná místa. O přestávce toho využil jeden manželský pár a přesunul se ke mně do třetí řady ze vzdálenějších míst. Řekli mi, že vzadu je špatně slyšet. To ještě netušili, že tento problém není dán místem poslechu, ale že je "by design" obsažen v uměleckém výkonu. Smile Možná, že mé zklamání pramenilo z přehnaného očekávání. Nicméně první světová liga to určitě nebyla.


To je ale náhoda. Ten pár som bol ja s manželkou Smile Chcel by som ale upresniť, že sme pred tým boli tiež v 3. rade, ale na kraji a Pecková bola schovaná za drigientom. U vás to o niečo lepšie bolo. Ale tiež som si vzpomenul na jej zmienené CDko a bol som zo včerajšieho koncertu trochu rozpačitý
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 19, 2009 11:54:26    Predmet: Re: Pecková zpívala Mahlera Odpovedať s citátom

TomasN napísal:
kryton napísal:
Jeden výmluvný nehudební zážitek. Před přestávkou byla vedle mě 2 volná místa. O přestávce toho využil jeden manželský pár a přesunul se ke mně do třetí řady ze vzdálenějších míst. Řekli mi, že vzadu je špatně slyšet. To ještě netušili, že tento problém není dán místem poslechu, ale že je "by design" obsažen v uměleckém výkonu. Smile Možná, že mé zklamání pramenilo z přehnaného očekávání. Nicméně první světová liga to určitě nebyla.


To je ale náhoda. Ten pár som bol ja s manželkou Smile Chcel by som ale upresniť, že sme pred tým boli tiež v 3. rade, ale na kraji a Pecková bola schovaná za drigientom. U vás to o niečo lepšie bolo. Ale tiež som si vzpomenul na jej zmienené CDko a bol som zo včerajšieho koncertu trochu rozpačitý


Neuvěřitelná náhoda. Na podzim jsem se zase v Rudolfinu náhodou potkal s PMA. Na pánských záchodcích. Smile Svět je malý.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2009 12:25:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera som si skočil do Prahy na 3.s od Gustáva Mahlera. Pekné pokoukáníčko.
Jane Irwin sa mi páčila, detský zbor niekedy celkom prehlušil orchester.

No a Gustávove fortissimá v Obecnom dome boli ako sa patrí, nemusel som naťahovať uši ako v Janáčkovom. Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2009 13:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:
Včera som si skočil do Prahy na 3.s od Gustáva Mahlera. Pekné pokoukáníčko.
Jane Irwin sa mi páčila, detský zbor niekedy celkom prehlušil orchester.

No a Gustávove fortissimá v Obecnom dome boli ako sa patrí, nemusel som naťahovať uši ako v Janáčkovom. Thumb up


Taky jsem tam byl. Bylo to fajn. Ta hudba se do Smetanovy síně vejde lépe než do Rudolfina. První věta zazněla ve srovnání s Rudolfinem výrazně přehledněji. Celkově to mělo energii, nadšení a drajv, i když občas leccos zatahalo za uši, zvláště v poslední větě. Celkově nevím, jestli se mi líbilo Eschenbachovo provedení s ČF více nebo ne. Ani jedno z těchto provedení nebylo "top class", ale rozhodně obě stála za poslech. ČF byla rozhodně intonačně jistější než GMJO, což se ale dalo předvídat. Na druhou stranu "Mahler jugend" měli větší zaujetí a tah na branku. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2009 13:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
cough napísal:

V sobotu Vánoční oratorium s Luksem a 1704 - příjemné překvapení, nedosahovalo to výšin velkého Gardinera (ve vypracování a spol), ač dirigent určitě chtěl (jinak řečeno, Gardiner pohne malíčkem a ve zvuku orchestru a sboru je slyšet rozdíl, zatímco Luks mával, ale orchestr a sbor a sólisti ne vždy všechno, to co chtěl, byli schopni přenést do zvuku). Blbé bylo mít poměrně malý sbor, dvojnásobný by byl tak akorát, ale také 2x dražší… Smile. Celkově je Luks talent, který má na to být za 30 let dalším Gardinerem..


Lukse a Col.1704 zavidim, je nekolik mladych ceskych souboru, ktere me velmi oslovuji, Col. 1704 na prvnim miste.
Chtel jsem na ne jit v ramci Svatovaclavskeho hudebniho festivalu v Ostrave (JD Zelenka ... aaach, JS Bach), ale z pracovnich a rodinnych duvodu to nevyslo - tak jsem se na to podival aspon v televizi. Priste mi nesmi uniknout.


Luks a 1704 mě anonymně (nevěděl jsem kdo hraje) zaujali při náhodném poslechu v TV (Mozartovo Requiem). Tak jsem se rozhodl slyšet je i živě. Poštěstilo se hned dvakrát. Haendelova opera Rinaldo ve Stavovském divadle a včera v kostele Pany Marie pod řetězem Monteverdiho Mariánské nešpory.

Co vám mám povídat. Vypadá to, že se na stará kolena stanu fanouškem téhle muziky. Ovšem pouze v takto podařeném podání. Nevím čím to je, ale Luksova nastudování mě nenudí, což o mnohých jiných interpretacích staré hudby říci nelze. Koupil jsem si na koncertě i jejich CD Zelenka - Misa Votiva. Doporučuji. Smile

A co vy? Nikdo nebyl minulý týden na Šostakovičově páté s Inbalem? Myslím, že to stálo zato.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2009 15:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo byl, hlásím se Smile
8. řada uprostřed.
Neslyšel jsem to možná i rok, ale hned úvodní motiv mě do toho dostal. Nejlepší byly první dvě věty. Fantastická sólo část pro prvního houslistu, nádherně plačtivé housle.
Dvořák v první půli mě tolik nechytl, mě prostě berou ti ruští skladatelé...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2009 16:08:20    Predmet: Odpovedať s citátom

manicka napísal:
Jojo byl, hlásím se Smile
8. řada uprostřed.
Neslyšel jsem to možná i rok, ale hned úvodní motiv mě do toho dostal. Nejlepší byly první dvě věty. Fantastická sólo část pro prvního houslistu, nádherně plačtivé housle.
Dvořák v první půli mě tolik nechytl, mě prostě berou ti ruští skladatelé...


FOK dává v příští sezóně Leningradskou (Svárovský) a desátou, ČF dáva jedenáctou s Inbalem. Tento týden v pondělí dával Hrůša devátou. Bohužel jsem nestíhal.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2009 18:55:57    Predmet: Devátá Odpovedať s citátom

Myslím, že se Hrůšovi a PKF devátá moc povedla,
R. Baborák hrál také úžasně v koncertu Gliera, ale měl jsem pocit, že jsem na koncertě v tuberárně....
Marfi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 15, 2009 14:38:30    Predmet: PJ Odpovedať s citátom

Včera (14.5.) Obecní dům

Orchestre des Champs-Elysées
P.Herreweghe-dirigent S.Isserlis- cello

Bartholdy- Hebridy, op.26, Symfonie č.3 a moll, op.56 „Skotská“,
Schumann- Cellový koncert a moll, op.29.

orchestr byl rozsazen s houslemi zrcadlově, cella vlevo, violy vpravo a kontrabasy (6) vzadu na hoře za orchestrem- při symfonii se mi to zdálo lepší než u koncertu, kdy se mi trochu ztrácela cella. co mě nadchlo byla dechová sekce- opravdu paráda.

Už jsem si liboval, jak se moc nekašle a publikum je v poho, bohužel při začátku třetí věty symfonie zazvonil nedaleko mobil Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist