Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koncertní zážitky - pište, doporučujte, hodnoťte
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:36:12    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:

Luks a 1704 mě anonymně (nevěděl jsem kdo hraje) zaujali při náhodném poslechu v TV (Mozartovo Requiem). Tak jsem se rozhodl slyšet je i živě. Poštěstilo se hned dvakrát. Haendelova opera Rinaldo ve Stavovském divadle a včera v kostele Pany Marie pod řetězem Monteverdiho Mariánské nešpory.

Co vám mám povídat. Vypadá to, že se na stará kolena stanu fanouškem téhle muziky. Ovšem pouze v takto podařeném podání. Nevím čím to je, ale Luksova nastudování mě nenudí, což o mnohých jiných interpretacích staré hudby říci nelze. Koupil jsem si na koncertě i jejich CD Zelenka - Misa Votiva. Doporučuji. Smile

A co vy? Nikdo nebyl minulý týden na Šostakovičově páté s Inbalem? Myslím, že to stálo zato.


2 thumbs up

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 10:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera som si bol v kongresovej hale vypočuť asi väčšine známe melódie z trilógie Pána prsteňov spojené do jednej, vcelku dlhej symfónie.
Akcia sa konala pod záštitou Pražského jara a bola do posledného miesta vypredaná.

Hoci bolo predstavenie zčasti amplifikované, čo bolo na začiatku aj dosť nepríjemne počuť (v zmysle, že boli počuť určité sekcie orchestru až moc nahlas a z iného miesta ako boli umiestnení hudobníci), zvukárom sa to podarilo po chvíli akotak doladiť a človek sa mohol nechať pohltiť prešpekulovanými zvukovými kreáciami autora hudby.
Sólo nástroje, ktoré pri tej veľkosti sálu museli byť trochu počuť boli už do celku zakomponované viacmenej dobre, aj keď zvuk liezol z PÁčka.

Orchester bol z toho čo normálne poznám obrovský, veľký detský, ženský a mužský zbor za armádou hudobníkov.

Aj sólisti (hlavne ten malý chlapec a nejaká sličná slečna (Ann De Renais)) podali pekné výkony, v porovnaní so soundtrackom to bola až moc dobrá kópia Smile

K tomu všetkému bola atmosféra dotvorená projekciou statických kreslených obrázkov, ale to podľa mňa už nebolo treba (aj keď moc nerušila).

Možno sa niekomu zdá hudba z LOTR až moc kýčovitá, ale podľa mňa dokáže fantastický navodiť atmosféru z filmu a ja len ťažko hladám nejaké hluché miesto, no a naživo to je potom až psychedelický zážitok . Twisted Evil

http://www.festival.cz/program/41-symfonie-pan-prstenu-howard-shore

Budúci týžden pokračujem s "veľkou" A-S. Mutter a drážďanskou filharmóniou, som zvedavý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 14:23:13    Predmet: PJ Odpovedať s citátom

16.5. Rudolfinum

Martinů- Pět krátkých skladeb pro housle a klavír, H 184
E.Dohnányi- Houslová sonáta cis moll, op.21
Brahms- Scherzo c moll pro housle a klavír, Houslová sonáta č.2 A dur,op.100
A.Bazzini- La ronde des lutins (Rej skřítků) op.25
A. Skoumal- Djinnina

S.Mintz-housle, P.Jiříkovský-klavír.

Koncert byl velmi pěkně sestaven a můj oblíbený houslista nezklamal.
Asi nejslabší byl Dohnányi a Bazzini. Brahms je klasika a provedení bylo moc pěkné, Martinů asi dvojkou večera. Pražská premiéra Skoumalovy skladby- autor přítomen, vyvolala bouřlivý potlesk- opravdu brilantní a samozřejmě skvěle zahrána. Mintz opět ukázal, že „slouží“ hudbě.

29.5.Rudolfinum

Martinů- Nipponari, H 68,
Eben- Pražské nokturno (Hommage á Mozart)
J.Canteloube- Písně z Auvergne (výběr)
Haydn- Symfonie č.96 D dur, Hob.I:96 „Zázrak“

PKF, D.Pecková, J.Bělohlávek

Koncert se podle mne velmi vydařil, skladba Martinů mi přijde taková nemastná neslaná, písně „francouzského Janáčka“ byly vtipné (text v originále i češtině a angličtině v programu!) jen se mi zdálo, že Pecková přesto, že se snažila a i si je užívala, přece jen není úplně ve formě. Orchestr hrál úplně parádně. Byla to opravdu radost poslouchat a sledovat spolupráci Bělohlávka a PKF.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 14:25:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:


Budúci týžden pokračujem s "veľkou" A-S. Mutter a drážďanskou filharmóniou, som zvedavý.



Jaja taky jsem moc zvědavý, ale radši se moc netěším Smile abych nebyl "přemotivován"
Márfi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 13:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

1.6. Pražské jaro. Obecní dům

Mendelssohn-Bartholdy- Hebridy, op.26, Houslový koncert e moll, op.64, Dvořák- Symfonie č.9 e moll, op.95 „Z nového světa“
Dresdner Philharmonie
K.Masur, A.-S. Mutter

Orchestr hrál znamenitě, sólistka, taktéž- jen se mi nějak nelíbil začátek koncertu. Pan dirigent to jel zpaměti. Pokud bych chtěl hledat pihy na kráse, bylo by to pouze v pojetí- Largo a začátek 4.věty symfonie, které mě úplně nesedly a Hebridy vyšly asi trochu lépe Herreweghemu.

2.6. Pražské jaro. Obecní dům

Martinů- Svatební košile, H 214,
Čajkovskij- Variace na rokokové téma pro cello a orch., op.33,
Stravinskij- Svěcení jara,
T.Vassiljeva-cello, A.Kohútková-soprán, J.Březina-tenor, Š.Kocán-bas,
PFS, L.Vasilek-sbormistr,
FOK, J.Kout

Parádní koncert, sólistka hrála velmi pěkně. Opět byl nevýrazný J.Březina (stejně jako v roce 2006 na PJ) a ani sopranistka nic moc, hlavně výslovnost- ještěže Erben je klasika a "text" člověk dobře znáSmile nejlepší byl umrlec (bas) Svěcení jara se povedlo, jen se mi jednu chvíli nezdála souhra, přesto, FOK mě velmi mile překvapil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 11:03:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera nuda na intraku, tak som sa rozhodol ze skusim stastie, ci nechytim daky listok. A chytil som.

Oslo Opera House, v hlavnej sále.

Dirigent: Bernhard Klee
Klavír: Christian Ihle Hadland
The Opera Orchestra

Program:
Ludwig van Beethoven: Egmont, ouverture
Ludwig van Beethoven: Piano Concerto No 1
Johannes Brahms: Symphony No 1

Rad by som povedal ze nova budova opery vyzera paradne ako zvonka, ale este lepsie vnutri. Skvela akustika a vizuál.

Dirigenta ani klaviristu nepoznam, ale koncert bol velmi dobry. Bernhard Klee si ocividne s orchestrom velmi rozumel a vsetci mi pripadali ako stari kamosi.
Egmont je moja oblubena overtura a podarila sa vyborne, koncert bol zahrany s citom, velmi prijemne. Bramhs super. Mozno som prilis nadseny, ale dako som vcera neanalyzoval (niezeby som to vedel) ale pocuval.

Nabuduce planujem Mahlerovu 6 sym v Oslo filharmónii.

P.S. hovoril som si ako vychovane publik, ze netlieskaju medzi vetami (co sa mi na SVK casto stava) a potom sup ho po druhej vete koncertu. Ale rychlo utichli, kedze sa nepridali vsetci. Ale akoby sa nepoucili. V Brahmsovi zase po druhej vete sup trochu potlesk, aj dirigent pokrutil hlavou. Mozno by to mali napisat ako oznam pred predstavenim:D

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereophone
Hifi obsluha


Založený: 21 január 2010
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 16:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

dostal sa mi skrz fileserver Shostakovich: Symphonies Nos. 5 & 9 - Acoustic Reality Experience prostrednictvom Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi
s prevedenim DTS-HD MA 7.1 (96 kHz / 11425 kbps / 24-bit)


mierne slintanie pre audiofilov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2010 09:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera som absolvoval planovany koncert vo Filharmonii v Oslo.

Hralo sa:
Ketil Hvoslef New orchestral work
Robert Schumann Piano concerto a mol
Peter I. Tchaikovsky Symphony no. 1

Dirigent: Eivind Gullberg Jensen
Klaviristka: Hélène Grimaud piano

ketila Hvoslefa nepoznam, bola to moderna klasika, po zahrati isiel dirigentovi podakovat sam skladatel. Skladna samotna bola ok, tazko sa hodnoti, proste moderna klasika fajn kvality.

Klavirny koncert "ušiel". Niezeby bol extra zly, ale dako mi ta interpretacia nesadla, aspon prve dve vety, tretia bola podla predstav. Prva trochu uponahlana, mensie temto by prospelo, druha uz lepsia ale stale som citil, ze este nieco mi chyba.

Čajkovskij velmi dobry, na to by som isiel este raz a znovu. Prvá symfonia nepatrila k mojim najpocuvanejsim dielam, ale myslim ze po tomto koncerte sa k danemu statusu dopracuje.

Ak to vyjde nabuduce - Mahler Symfonia č.6.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi marec 12, 2010 09:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Mahler vysiel, bolo to velmi prijemne, isiel by som este raz, 6 symfonia mi pride celkom chytlava uz na prve ci druhe vypocutie. Zvladli ju podla mna fajn, neviem ci to mohlo byt lepsie, pocul som ju nazivo prvy krat... Mne sa pacilo.

Hralo sa:
Arne Nordheim Trombone concerto, ‘Fonos’ [2003]
Gustav Mahler Symphony no. 6 [1904, rev. 1906]

Jukka-Pekka Saraste conductor
Marius Hesby trombone

Nordheima nepoznam, ale zaujimave osviezenie, koncert trombonu som este nepocul.

P.S. v Mahlerovi bol zvlastny bubon/tympan/??? na ktory sa udiera akoby "kladivom", prvy krat som to videl a vyzeralo to drasticky, ale ten uder, to teda bola sila. Viete co by to mohlo byt?
P.S.2 nahravka bude vraj dostupna niekedy na jesen.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St apríl 07, 2010 16:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Minuly tyzden pri vylete do Goteborgu nam prialo stastie (alebo hlavne mne:D) a chytili sme predstavenie od Julesa Masseneta - Thais. Dielo som vobec nepoznal, len ze to bola velmi casto hrana opera na prelome 19 a 20 storocia. S vystupenim som vsak bol velmi spokojny, na prve pocutie skvely zazitok, okrem ineho velmi pekna opera, kulisy a celkovo spracovanie a listok prijemne lacnejsi oproti Oslo.

Dirigent: Jan Latham-Koenig
Solisti: Malin Bystrom, Thomas Lander, Tomas Lind, Michael Schmidberger...

p.s. skandinavci akoby mali trend budovat nove operne domy blizko mora s motivom lode.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Št apríl 08, 2010 07:10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera ve studiu nahrávání koncertu Štěpána Raka bylo velice příjemné. Mám jej rád jako muzikanta i člověka a slyšel jsem jej naživo několikrát, ale včera byla výjimka - hrál mimojiné na kytaru, vytesanou ze zeleného guatemalského mramoru. Zdá se to neuvěřitelné, je jediná na světě vyrobená jako překvapení přímo pro něj a zní krásně, sice tenčeji než klasické dřevo, ale na jemnou muziku se to naopak hodí.
Prostě nevěřil jsem svým očim a uším, jak lze rozeznít kámen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 08, 2010 09:09:17    Predmet: Odpovedať s citátom

to znie zaujimavo, daka fotocka by nebola?
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Št apríl 08, 2010 09:37:17    Predmet: Odpovedať s citátom

A Jaroslav Svěcený má prý od stejného kameníka kamenné housle.
http://www.novinky.cz/kultura/106957-stepan-rak-predstavil-publiku-kamennou-kytaru.html
http://www.radio.cz/cz/clanek/85653

Jinak koukám, že jsi z Norska, mé nejoblíbenější země, svého času jsem uvažoval o přestěhování, ale už na to nemám věk... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 08, 2010 09:42:00    Predmet: Odpovedať s citátom

dik za link.

z Norska nie som, len vyuzivam moznost studijneho pobytu.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Št apríl 08, 2010 09:44:46    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.janrericha.com/marble-violin

http://www.janrericha.com/marble-guitar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne apríl 25, 2010 11:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera uplne skvely den v Oslo Opera House.
Rano dve huslove Master Class - Renauld Capucon a Master Class - Henning Kraggerud (ktory nahradil Maxima Vengerova, vraj z osobnych dovodov nemohol, skoda, nesmierne som sa na neho tesil...)

Velmi som bol prekvapeny detskym orchestrom, predpokladam ze vsetci mali pod 15 rokov. Vzhladom na vek hrali podla mna skvelo. A ked asi 13 max 14 rocna klaviristka vypalila prvu cast Griegovho klavirneho koncertu, mozem sa ja ist schovat do kuta.

Vecerne finale bolo atmosfericke. Hrali sa huslove kocerty od Sibelia a Prokofievov no.2. Vsetci 4 finalisti zahrali dobre, ale myslim, ze kazdy suhlasil s prvym miestom Xiang Yu s Číny. American bol druhy, ten ma vobec nechytil, akokeby som pocuval nahravku, co s principu nie je zle, ale nie ked ste na zivom vystupeni. Korejcanka urobila drobne chyby a dako si nebola ista co chce hrat, aspon taky som mal pocit.

Dnes sutaz konci galakoncertom, som zvedavy.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marfik
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 28
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 19:03:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera v Rudolfinu:
Pražské komorní filharmonie, Jiří Bělohlávek, sólisté: Jean-Guihen Queyras violoncello, Zandra McMaster mezzosoprán

Richard Wagner
Wesendonck Lieder

Robert Schumann
Symfonie č. 2 C dur, op. 61

Antonín Dvořák
Koncert pro violoncello a orchestr č. 2 h moll, op. 104

Wagnera jsem slyšel poprvé a moc mě nezaujal, pěvkyně měla celkem příjemný hlas.

Symfonie, moje oblíbená, byla parádní, díky menšímu obsazení vše jasně zřetelné, v porovnání s provedením JEG a ČF v únoru mi také mnohem více seděla tempa pana Bělohlávka.

Vrcholem byl Dvořák, moc jsem se na něj těšil, všichni odvedli maximum a při sólové hře první houslitky a cellisty jsem téměř nedýchal. Queyras rozezníval svůj nástroj naprosto bravurně a zároveň s citem.

PKF potvrdila pověst skvělého orchestru světové úrovně.
Koncert ve stejném složení na SACD Harmonie Mundi.
Marfi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 29, 2010 22:55:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Akurat som sa vratil z Oslo Filharmonie, dnes to bol zaujimavy mix.

Beethovenov 4 klavirny koncert
Šostakovičova 11 symfónia

Dirigoval: Alan Buribajev
Klavír: Jonathan Biss

Pre mna evidentne opačny zazitok ako u publika vseobecne. Klavirny koncert bol fajn, ale niekedy hral klavirista prilis ostre akcenty a obcas pre mna divnejsie frazoval plus celkovo mi chybala lahkosť, ktoru očakavam od Beethovenovych koncertov (napriklad pri behoch). Od publika však zožal ovacie a dokonca daval pridavok.

Ovela viac ma chytila Šostakovičova 11. Buribajev sa do dirigovania naozaj cely vlozil a vyvolaval zimomriavky. Orchester bol na jeho nalady velmi reaktivny. Mozno sa mi pozdavala symfonia viac lebo 11 nepoznam tak dobre, ale skor si myslim, ze dnes bol v mojej hlave Šostakovičov den.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 12:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Na malom vylete v Nemecku sa mi podarilo dostat do Berliner Philharmoniker.

Nemal som velmi na vyber takze som zobral co bolo, v Berline nie som kazdy den.

Ludwig van Beethoven - Tripelkonzert C-Dur op. 56
Anton Bruckner - Symphonie Nr. 6 A-Dur

Herbert Blomstedt Dirigent
Daniel Stabrawa Violine
Ludwig Quandt Violoncello
Martin Helmchen Klavier

Myslim ze staci ked zhrniem koncert ako skvely. Beethovenov koncert som pocuval davnejsie, takze som si rad osviezil pamet, myslim ze sa podaril. Brucknerovu 6 velmi nepoznam, takze nemozem povedat ci to bolo "tak ako ma byt", v kazdom pripade pre mna uplne v poriadku, myslim ze zacnem Brucknera pocuvat viac, asi som mu nepravom venoval malo pozornosti.

Celkovo sa mi velmi paci aj vnutro a riesenie saly, naozaj parada, akustika bola pre mna asi najlepsia ako som doteraz pocul (niezeby som bol doteraz v 30 roznych salach a vyznal sa v tom), ale budova, sedenie divakov, umiestnenie orchestra relativne do stredu, celkovo uzasny zazitok.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jungvoj
Banned


Založený: 14 október 2010
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 11:50:30    Predmet: hudba na zámku Odpovedať s citátom

v Hradci Nad Moravicí ,minulý rok tam Opavské divadlo předvádělo život na zámku,včetně ukázek hudební a taneční produkce,nádherný a ovšem odlehčený zážitek,včetně užasu nad zněním basy v hudebním salonku,prej letos to budou pro velký uspěch vopakovat,doporučuji.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po august 08, 2011 12:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera som sa zucastnil koncertu na Schleswig Holstein Musik Festival v nahravacej sale NDR s programom:

Albrecht Mayer Oboe
Schleswig-Holstein Festival Orchester
Peter Ruzicka Dirigent

Richard Strauss
Metamorphosen für 23 Solostreicher

Peter Ruzicka
Aulodie. Musik für Oboe und Kammerorchester (UA, Auftragswerk des SHMF)

Wolfgang Amadeus Mozart
Andante C-Dur KV 315 für Flöte (Oboe) und Orchester

Ludwig van Beethoven
Sinfonie Nr. 4 B-Dur op. 60

A bol som velmi spokojny, nevedel som ako asi tak moze hrat festivalovy orchester, ale mozem povedat ze velmi fajn. Akustika studia bola skvela, mohli by tam koncerty robit castejsie Smile

Chcel som ist aj na zaverecny koncert: http://www.shmf.de/inhalt.asp?id=25775&Zeit=13:23:37&BesucherID=33387948 ale ehm, ceny trosku privysoke a v Leizhalle bez dobreho miesta to nie je nic moc.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2014 23:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Před chvílí jsem dorazil z koncertu brněnské filharmonie. Na programu byla 9. symfonie Ludwiga van Beethovena. Obsazení vokál. partů (a orchestru) zde. Koncert byl přenášen i ČT, takže si výkon všech zúčastněných můžete popř. vychutnat i vy. Za sebe jsem byl vcelku spokojen..Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2014 06:35:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel jsem část v ČT viděl, po pravdě řečeno tak bezkrevný a nudný výkon v podání 9. jsem snad ještě neslyšel. A asi to IMO nebylo jen televizí, jelikož je možné srovnávat třeba s přenosem Berlínské filharmonie nebo rakouských hudebních těles.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2014 12:20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si nemyslím, že to bylo tak hrozné, zejména vezmu-li v potaz, že to nedirigoval Z. Mácal, který kompozici s brněnskými filharmoniky původně nastudoval.. Dalším hendikepem jsou i akustické dipozice JD, které nejsou pro tento druh hudby optimální.. Sólisté byli tudíž trochu utopení a nebylo jim moc rozumět.. Brno má bohužel v tomto směru smůlu, neboť kvalitní koncertní sál nemá a řekl bych, že ještě dlouho mít nebude.. Bohužel...

Naposledy upravil sekal dňa So apríl 11, 2015 23:40:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ne november 16, 2014 00:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebude někdo v úterý 18.11. v Rudolfinu - Collegium 1704?
Mohli bychom třeba dát pokec před, v pauze, po ...
Koncert s Bejunem Mehtou dal takovou laťku, že už se teším na další koncert.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 16, 2014 00:34:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel ne, až 24..11. Dnes jsem byl ve Smetance na Berlínské filharmonii s Rattlem, bezvadné, až na akustiku sálu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St november 19, 2014 21:37:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem byl včera v Rudolfinu na Collegium 1704 s K. Gauvin.
Recitálový koncert s imho velmi dobrou dramaturgií, program první i druhé půlky koncertu byl velmi dobře vybrán a poskládán, smekám.

Recitálové koncerty osobně fakt nemusím.
Nicméně párkrát za sezonu neuškodí, zvláště v případě provedení mého nejoblíbenějšího souboru.
Jak už jsem někde napsal, zahájení cyklu "Collegium 1704 v Rudolfinu" bylo na špičkové úrovní a v rámci těch recitálových programů velmi těžké k překonání. Tipuji, že se mu bude blížit a možná jej překoná závěrečný koncert se Sandrine Piau.

Ke koncertu s Karinou Gauvin:
Jak už jsem psal - dramaturgie na 1*.
K.Gauvin jsem slyšel (asi jako drtivá většina publika) poprvé. Velmi příjemně překvapila. Na můj vkus opravdu velmi solidní, vyzrálý projev. Místy možná trochu moc vibrata (ale hádejme se o co je HIP), v určitých polohách se mi zdálo, že je na hranicích svých aktuálních možností (možná i lehká zdravotní? indispozice, nevím, neznám ji, abych takto soudil).
Na programu byly (jak už to bývá) na střídačku díla čistě instrumentální a moteta (Vivaldi) a árie (Handel). První půlka Vivaldiovská s výjimkou úvodní předehry k Agrippině od Handla, druhá půlka čistě Handlovská.
Co se mi líbílo: koncert měl dva vrcholy - v první půlce druhé zařazené Vivaldiho moteto "In furore giustissimae irae" RV626 a v druhé půlce Handlova árie "Ah! Mio cor" z Alciny - o mé srdcé bylo také absolutním vrcholem večera.
Collegium 1704 zvláště v těchto dvou kusech hrálo perfektně, dramaticky, velmi dobrá souhra.
Malé nedokonalosti by se našly, ale proč hanit? Celkově skvělý večer, publikum vřelo.

Je mi velmi sympatické, že koncert neskončil "standing ovations". Byť to asi zní divně, když píšu, že to byl skvělý večer. Jsem rád, když se některými věcmi šetří jako šafránem. Jinak dochází k devalvaci hodnoty těch nejvýjimečnějších okamžiků.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 08:36:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Cecilia Bartoli včera, 24.11.2014, v Rudolfinu.

http://archiv.ihned.cz/c1-63163870-cecilia-bartoli

http://www.nachtigallartists.cz/projekty/cecilia-bartoli-2014



Bartoli_Praha_2014.JPG
 Description:
 Filesize:  59.27 KB
 Viewed:  203 Time(s)

Bartoli_Praha_2014.JPG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 10:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jaké to bylo? Cecilii jsem neměl možnost ještě živě slyšet a těším se, až se to jednou povede. Zvláště pokud by to mohl být barokní program.
I Barochisti / Fasoli bych také rád poslechl.

Z jiného soudku - ta čechizace zahraničních ženských jmen by se měla zakázat. Je to děs a běs - Bartoliová ... Myslel jsem, že se mnou zase sekne.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2014 10:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Přechylování mě taky neskutečně se..

Bylo to fajn, jenom poslechové místo nebylo úplně optimální, viz foto. Na hudbu to tak nevadí, ale když je zpěvačka otočená čelem k publiku a tudíž zády k empoře, tak je hůř slyšet. Ona občas zazpívá i pro emporu, což je bezva, ale je to jen zlomek z vystoupení.

Orchestr je na dobové nástroje, takže zajímavý komorní zvuk, ale s plošší dynamikou. Intenzita, jakou lze docela snadno docílit i doma.

Cecilia byla lepší s postupujícím časem, evidentně ji to začalo bavit a nejlepší byly přídavky (snad 4?), hudebně atraktivnější, než baroko.

Koupil jsem o přestávce taky CD s knížkou, St. Petersburg, zvukově i intonačně velmi povedené.

P.S.: recenze včerejšího koncertu je na

http://operaplus.cz/cecilia-bartoli-a-opera-pro-carsky-dvur/

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist