Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Původní actidamp MK3 jemně brumí.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 15:48:14    Predmet: Původní actidamp MK3 jemně brumí. Odpovedať s citátom

Zdravím někde jsem sehnal původní actidamp MK3 přesně jak vyšel v AR i všechny součástky jak byly v AR.
Vše jede perfektně ale mám problém s jemným brumem ale nebrumí to actidamp ten to jen zesiluje.
Pokud od actidampu odpojím vstupní kabely je ticho pokud připojím gramofon (RPM5) už mi to chytá rušení.
Zemnění jsem zkoušel změna jen se vytratila jiná složka rušení ale ten jemný brum tam je pořád.
Není to nic silného je to hodně nízké ale pokud je ticho hučí to jako by o patro výše měl někdo zapnutou automatickou pračku prostě hodně nízký brum.Při přehrávání to slyšet není jen v pauzách mezi skladbama to slyším a pokud bych chtěl vinyl grabovat bude to tam.
Zkoušel jsem asi 6 různých kabelů různých značek i délek ale skoro bez rozdílu.
Upozorňuji že motor od grama je vypnutý nebo zapnutý brumí (no spíše to hučí než brumí) stejně není nějaká možnost jakse té rušivé složky zbavit úpravou na vstupu actidampu?
Nejsem profik v elektro tak se ptám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 16:12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To víš, je to klasický gramofon - tedy maloúrovňový zdroj signálu, navíc připojený asymetricky. Podle popisu (= hluboké hučení) se jedná opravdu o indukci brumu (50Hz), ne o rušení harmonickými signály.
Tady ale možnosti diagnostiky na dálku končí. Technici nemají tu kouli zvěstující obrazy. Mohl by ses rozepsat o přesnějším řešení toho gramofonu? Tedy drátovačka a tak? Je to komplexní záležitost. Zkontroluj kvalitu propojení, veškeré vedení zkroucené, stínění připojené správně (netvořící smyčky) atd. Zkus odpojit až přenosku. Po odstranění chyb se Ti ovšem podaří odstup užitečných signálů zvýšit. Neočekávej odstup na úrovni digitálu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 16:21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Napadlo mě... actidamp je v plechové(FE) krabičce,zdoj je asi metr od předzesilovače ale vstupní i výstupní cinche nejsou odizolované od té krabičky a s kabeláží by mohla fungovat jako anténa nebo přijimač.Měřil jsem zemnění hned za přenoskou (šroubek) až na konec zemnícího drátu je průchozí a i pokud není zemnění spojeno s plechovou krabičkou je rozdíl skoro stejný takže zemněním to nebude spíš to bude to rádio.
Ještě doplním když jsem měl gramec napojený na itegrák project AMP7 kde je intedrovaný (asi actidamp 2) tak rušení žádné nebylo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 16:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je vše korektně (preamp, stínění, kabeláž, země), tak by to nemělo brumět.

Jednak je Actidamp na brum trochu háklivý, zvlášť pokud má na vstupu ty cívky, co měly odečítat mag. pole. Dále, celá sestava by měla být v jednom, ale jen v jednom bodě, uzemněná (spojená s PE). Pokud plave úplně všechno, tak má sestava s gramofonem tendenci jemně brumět. Pokud to bude zemněné ve více bodech a vznikne smyčka, tak to bude brumět taky. Dále pozor na plochy uzavřené signálovými kabely L a R kanálu, dát je těsně k sobě.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 17:10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Cívky??? Rolling Eyes Nic takového tam není je to přesně jak to vyšlo v AR 90/3.
Dále co znamená "Dále pozor na plochy uzavřené signálovými kabely L a R kanálu, dát je těsně k sobě."
Jsem celkem lajk.
Jestli je myšleno stíněná dvoulinka nebo samostatné kabely tak jsem zkoušel obojí se stejným výsledkem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 19:09:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic nevnucuju, klidně si můžeš vystačit sám. S tím, že mně ale phono nebrumí. Co ty země?? To je klíčová věc.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 19:22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak už psal Karel, je to komplexní záležitost.. pokud ti to ale nebrumí s jiným preampem vypadá to na potíž se zemněnim preampu. Jinak cívky ve vstupu nejsou,ty byly u mk4.
Preampy původní mk3 jsou na samostatných DPS (R a L kanál zvlášt) napájené předpokládám z jednoho zdroje. Zkus cinche od krabičky odizolovat a zároven připojit GND zdroje na zemnící šroubek (zdířku) krabičky. Cinch kabely (R+L) musí být vedeny těsně vedle sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 19:25:55    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:

Preampy původní mk3 jsou na samostatných DPS (R a L kanál zvlášt) napájené předpokládám z jednoho zdroje.


Což může být průser, kdyby na přenosce byly spojené LG a RG.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2016 20:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

S největší pravděpodobností se uzavírá smyce přes zdroj na konci - na výstupu signálu a někde na gramofonu = přívod, kde je to podruhé spojeno.
Zde je asi jednoduché problémy odstranit, ale to neudělá nikdo na úrovni BFU (běžný Franta uživatel). Chce to někoho, kdo ví co dělá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Po október 17, 2016 10:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano jsou to dvě samostatné desky uložené vedle sebe v krabičce napájené jedním zdrojem.
Zkusím odizolovat ty cinche a budu si hrát s tím zemněním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ut november 01, 2016 17:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se k tomu zase dostal.
Odizoloval jsem cinche od krabičky-žádná změna.
Dal jsem na prodlužku Tesla filtr (taková hliníková krabička)-žádná změna.
Zapojil jsem předzes na jiný gramofon-žádná změna.
V zapojení jsou tři elyty a protože mají více jak 30 let i když se nepoužívaly tak jsem je vyměnil za nové.
Pozice C 21 a C 22 byli 10uF dal jsem 47uF.
Pozice C12 byl 5uF dal jsem 10uf.
A brum/hukot je o 50% slabší tak buď mi to leze ze zdroje nebo ještě zvětším tu kapacitu těch kondenzátorů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut november 01, 2016 20:48:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš přidej elyty na napájecí větve než do kapacitních násobičů..

A C12 nezvětšuj..


Naposledy upravil roberto dňa Ut november 01, 2016 21:13:49, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 01, 2016 20:50:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jemný brum patří k nostalgii phono Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 01, 2016 20:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tou výměnou kondíků jen změnil poměry v té zemnní smyčce co v té krabičce bude, skoro se vsadím že po dalším "vylepšení" typu přidej kundíky to zase bude vrčet víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut november 01, 2016 21:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kyž jsem to stavěl já, a přizemnil jak jsem mu popsal, tak to nebrumělo ani nešumělo (s uchem na repro)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 00:44:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To petrmo:
Zdroj je jasnej, ale...
... brumí to stejně i s odpojenými vstupy? (Tedy, psal jsi, že gramofon jako gramofon, ale jen samo...) Tím by se vyloučila externí zemní smyčka přes vstupní kabeláž.
A pokud to nebrumí se vstupem nakrátko (zkrat místo přenosky / zkrat přímo na vstupu zesu), tak se ukáže, kde se to do vstupu indukuje. S tím se asi nedá dělat nic - jen odstínit pole.
A ještě k tomu zdroji: Velikost kapacity není všechno. Vliv má kvalita koďanu (ESR). Použij nízkoimpedanční. Zkus do série s napájením vložit malý R (řádově 10 Ohm).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist