Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Federman HQQF
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 14:36:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli, pokud má zesilovač výrazné přechodové zkreslení, nebude to bedna maskovat, protože při malých úrovních signálu mají bedny obecně zkreslení "malé", kdežto to přechodové je v tu chvíli "velké". Bedny nic jako přechodové zkreslení běžně nemají.

A taky čím třeba citlivější bedna, tím to bude vycházet hůř. Takže při mizerném zesilovači (z pohledu přechodového zkreslení) může být kolikrát lepší mít i málo citlivou bednu, i když to už je trochu vytloukání klínu klínem. Když máš pak opravdu hodně citlivé bedny (třeba driver ve zvukovodu), můžeš k tomu dát dobře nějaké Ačko, nebo kvalitní lampy...

A podotýkám, že LM3886 fakt není zas tak hrozný ani při citlivějších bednách, kde pak i výkonově může stačit Smile


Naposledy upravil MaBat dňa St november 02, 2016 15:58:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 15:37:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa v recenzii najviac pobavil na tomto:
citácia:
Hudební nástroj HQQF
Hlavní charakteristikou hudebního projevu HQQF má být analogový a muzikální líbivý zvuk, podobný spíše lampovému než tranzistorovému, jak to výrobce uvádí v dokumentaci - díky použití (a správné aplikaci) silné zpětné vazby v Topologii FFFfff___, a toto tvrzení se prokázalo beze zbytku.
Skutečně zvuk je pocitově rychlý a přitom analogově malebný, jemný, s ohromným množstvím detailů i energiií a dynamikou. HQQF můžete poslouchat, poslouchat a poslouchat... Neunavující, příjemný zvuk na každý den, bez náznaku jakékoli ostrosti nebo zrnitosti. Pěkný muzikální projev... proklamace výrobce zde jsou zcela na místě. HQQF po letech vývoje dospěl.
Tato supervýkonná testovaná verze HQQF-10P-90 zní hladce a muzikálně, při malých i velkých hlasitostech. Zvuk nikdy není jakkoli ostrý nebo agresivní, s hlasitostí roste jen impuls na basech a tlak na bránici:)

Na to treba mať poriadne básnické črevo. Very Happy Hold kto umí ten umí. Smile
Alebo skôr kto umí tak ten čumí čo sa dá z jednej hlavy vypotiť. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 15:50:56    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:

A podotýkám, že LM3886 fakt není zas tak hrozný ani při citlivějších bednách, kde pak i výkonově může stačit Smile


Je opravdu o dost lepší, než ten OPA549, co jsem tu postnul.

Ovšem na Bohouška, na toho nemá Smile

citácia:
Pavle o co by se měla zde diskuze více zajímat, je proč: "ambientní zvuky, ruchy a odrazy, bylo slyšet až nečekaně dobře", když je tomu u většiny zesilovačů jinak, tam je ten zvukový detail rozdílnosti, kde má Topologie Fed'ermann na vrch.
To že zesilovač Topologie Fed'ermann se zesílením v otevřené smyčce přes 200dB je dokonale stabilní je pro jinou diskusi a jiné fórum.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 15:59:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Však on Březina ještě pozná, co to vypustil z láhve.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení přátele, zdravím srdečně po delší době,
vidím že ani po těch cca 2 letech odezvy mi tady nic zásadního neuteklo Smile

jen co jsem přečetl, zevrubně upřesňuji:
- Perys má B.F. rád ... ano, celkem mám Smile a zdravím i PM
- studený vs. zařátý provoz .... znamená cca teplota okolí vs. teplota kejsu odhadem 40-45°C (na ruku dost teplý, infratemp jsem nepoužil); teplota okolí samozřejmě vždy kolem 23-25°C
- měřítka os ... obrázek je celkem slušně čitelný po rozkliknutí nebo zobrazení separátně, svisle díle 20dB (rozsah 0..-200dB, vodorovně log do 100kHz (resp. 98k co dává RME karta, žlutá a zelená viz popis pod ním
- zemní smyčka ... karta naprázdno má rovné dno -140dB, s tím zdvihem na konci od cca 50-60kHz; při zapojení se dno zvedlo k -120dB s těmi chlupy od síť. napájení až po cca 5kHz - a bylo tam nezávisle na tom zda byl HQQF zapnut, zamutován nebo vypnut. je to bez odděl. traf a pod. měřeno na svorkách repro. [mezitím jsem našel vadný BNC konektor, je vyměněný a jsme už zase na cca -140dB při vypnutém DACu]
- převážně 2.3.harmonická při vybuzení ... předpokládám že má smysl řešit vše co je zobrazeno nad -120dB, a tam je jenom prvních pár špiček od těch 50 Hz brumu(bylo i při vypnutém HQQF a zapnutém DACu); od 1kHz dál je žlutě (velký signál) oproti zelené (malý signál) nad linií -120dB hlavně 2. a 3. harm., vše ostatní pod cca -110dB .... hladina dané harm. -100dB odpovídá 0.001%, -120dB odpovídá 0.0001% THD, takže vše ostatní jsou z hlediska poslechu marginálie.
- měření na odporu byl jen ten obdélník, spektrum je na reprosvorkách, jen R-chann.

HiFi zdar Smile

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho


Naposledy upravil perys dňa St november 02, 2016 16:32:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

ještě k básním na téma "jak to zní" .. snažím se Smile ale co jsem napsal, to jsem myslel vážně a myslím to tak pořád.
_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:42:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
PítrsPraha napísal:
Takhle to dopadá, když nějakej nýmand plácne všeobjímající "pravdu" o tématu, o kterém neví ani to nejzákladnější. Když po asi pátym upozornění/vysvětlení začne mlhavě tušit, že je za šaška, začne svůj původní výrok mlžit dalšíma a dalšíma podmínkama (nyní Stereophile) a tupě opakovat svůj nesmysl ve snaze zavírat oči před uvedenými fakty.

Myslící člověk s byť podprůměrným IQ, který je ale duševním vývojem aspoň v pubertě, by uznal omyl a poděkoval za vysvětlení. Batole je ale batole... Smile.


Ono je těch srágor ve Stereophile, splňujících Bartoliho podmínku 0.1%, taky víc než dost, zcela namátkou

http://www.stereophile.com/content/bel-canto-evo-2002-power-amplifier-measurements-part-2

Jen bych čekal, že Bartoli udělá sám alespoň nějakou práci, třeba že by si to našel.


Co to znamena T class zesilovac kdyz tam pisou o D class ale to je fuk?
Neajake obycejne AB by nebylo?
BTW THD+N neni pod 0,1% ale uprimne nevim kde tam mam videt velke prechodove zkresleni, nejak mi unika kde jsou ty parametry na pikacu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

perys napísal:

- zemní smyčka ... karta naprázdno má rovné dno -140dB, s tím zdvihem na konci od cca 50-60kHz; při zapojení se dno zvedlo k -120dB


No právě, tahle skutečnost by měla být přinejmenším podezřelá, po pravdě spíše alarmovat. Indikuje chybu topologie měření. Ono by se to dalo ukázat při přesném rozkreslení zapojení měření, včetně všech kabelů.

Karta je v PC? PC 0V spojené s PE(N)? Zesilovač má signálovou zem spojenou s PE(N)? Pokud ano, je tu problém.
Stínění propojené z výstupu karty do zesilovače a z výstupu zesilovače do vstupu karty? Pokud ano, problém je při měření výkonového zesilovače na světě.

Ještě podstatná drobnost, při jakém výkonu a zátěži bylo měřené zkreslení? Proč ne při 100mW, 1W, 10W a 100W? Proč ne také na 10kHz, opět pro 4 výkony?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa St november 02, 2016 16:47:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:45:51    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Bartoli, pokud má zesilovač výrazné přechodové zkreslení, nebude to bedna maskovat, protože při malých úrovních signálu mají bedny obecně zkreslení "malé", kdežto to přechodové je v tu chvíli "velké". Bedny nic jako přechodové zkreslení běžně nemají.

A taky čím třeba citlivější bedna, tím to bude vycházet hůř. Takže při mizerném zesilovači (z pohledu přechodového zkreslení) může být kolikrát lepší mít i málo citlivou bednu, i když to už je trochu vytloukání klínu klínem. Když máš pak opravdu hodně citlivé bedny (třeba driver ve zvukovodu), můžeš k tomu dát dobře nějaké Ačko, nebo kvalitní lampy...

A podotýkám, že LM3886 fakt není zas tak hrozný ani při citlivějších bednách, kde pak i výkonově může stačit Smile


Tohle uz jsem pochopil, ani nezpochybnuju ze prechodove zkresleni muze byt slyset a nebude maskovano.

Nyni me zajima jak je svazny parametr THD+N a ostatni parametry zesilovace IMD, sum, atd.

Zcela narovinu napisu ze jsem nevedel ze lze vyrobit zesilovac s ultranizkym THD+N a zaroven s vysokym a treba i slysitelnym prechodovym zkreslenim....predpokladam ze to bude v praxi neobvykla situace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="PMA"] pokud je naměřené THD nízké pro cele pasmo do 20kHz, pak budou i nízká CCIF 19+20kHz a SMPTE IMD, to pak zcela staci a mame nizkozkreslujici zesilovac.


To je bartoliho konstanta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:55:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

Nyni me zajima jak je svazny parametr THD+N a ostatni parametry zesilovace IMD, sum, atd.



Slovo "parametr" mi navozuje číslo a to mě děsí. Je to vždy nutné brát jako graf závislosti něčeho na něčem. Potom je harmonické zkreslení jedním ze způsobů popsání nelinearity.

THD+N je zkreslení THD + šum. Pokud máme "rozumně" se chovající zesilovač, tak se zmenšováním signálu převažuje šum a zkreslení není vůbec vidět. Dokud čára THD+N v závislosti na amplitudě klesá, je to jen šum. Jakmile začne se kulatit nebo vzůstat, pak se objeví zkreslení. Je dobré vidět nejen THD+N, ale i THD, jelikož máme schopnost slyšet pod úrovní šumu.

Obrázek níže ukazuje THD+N v závislosti na vstupním ef. napětí. Zesílení 20x, vynásobením hodnoty na ose X dostaneme výstupní napětí. Toto je typický příklad, kdy zkreslení až do limitace je pod úrovní šumu. Měřeno na AP SYS27XX.

P.S.: THD+N bez uvedení podmínek měření (kmitočet, amplituda, zátěž a šířka pásma měření) je bezcenné číslo, jak nakonec říká i manuál k Audio Precision.



Další důležitý graf THD+N je pro závislost na kmitočtu při určité amplitudě/výkonu. Ideálně to bude rovná čára.


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 17:53:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže tohle je "rozumně" dobré?

http://www.neurochrome.com/modulus-86-rev-2-1/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 18:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Takže tohle je "rozumně" dobré?

http://www.neurochrome.com/modulus-86-rev-2-1/


Pokud se dá těm údajům věřit, tak jo.

xxxxxxUvítal bych k tomu graf závislosti THD+N na kmitočtu nebo aspoň ještě údaj na 10kHz, aby bylo vidět, jak se mění nelinearita s kmitočtem, xxxx

Edit - ono je to níž v grafech. Takže ještě ty 4 ohm, ale pokud máš lehkou zátěž, tak to asi není podmínka.
Ta 49710 tomu dost pomáhá.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 18:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
perys napísal:

- zemní smyčka ... karta naprázdno má rovné dno -140dB, s tím zdvihem na konci od cca 50-60kHz; při zapojení se dno zvedlo k -120dB


No právě, tahle skutečnost by měla být přinejmenším podezřelá, po pravdě spíše alarmovat. Indikuje chybu topologie měření. Ono by se to dalo ukázat při přesném rozkreslení zapojení měření, včetně všech kabelů.

Karta je v PC? PC 0V spojené s PE(N)? Zesilovač má signálovou zem spojenou s PE(N)? Pokud ano, je tu problém.
Stínění propojené z výstupu karty do zesilovače a z výstupu zesilovače do vstupu karty? Pokud ano, problém je při měření výkonového zesilovače na světě.

Ještě podstatná drobnost, při jakém výkonu a zátěži bylo měřené zkreslení? Proč ne při 100mW, 1W, 10W a 100W? Proč ne také na 10kHz, opět pro 4 výkony?

no právě že jsem byl tím brumem nad -120dB při měření překvapenej, před tím jsem uměl i v zapojení to dno (samozřejmě s chlupy pokud byly komponenty) těch cca -140dB + jen peak na 50/100Hz kolem do -130dB...
měřím s přizemněním v jednom bodě, zpravidla jen komponentu příp. DACu, zbytek umím galvaniocky oddělit - RME je externí na izolovaném adaptéru, USB do neotebooku při měření z baterie atd... přizemňuju v případě potřeby vstupy zařízení a RME externími zemními kablíky zpravidla ke vstupu zesilovače, resp. tam kde je to při vypnutých komponentech nejklidnější... tady to dělal zřejmě ten BNC, ale to jsem odhalil až nějaký měsíc či dva poté.
jiank měření na repro 8R - tj. 8R jak kde..,, tj. výkon těžko určit - ale odpovídá to hodně zhruba rozkmitu výstupu jak je na těch obdélnících, odhaduji do cca 0.5W malý signál a kolem 50W velký... zhruba

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 19:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zda se, ze audio batole po mnoha prispevcich od nekolika lidi konecne pochopilo, ze jeho vehementne tlacena halucinace, ze THD+N pod 0.1% staci k tomu, aby zesilovace znely shodne, ma za sebou stejnou "logiku" jako treba vyrok, ze vsechna auta s pneumatikama Pirelli maji shodne jizdni vlastnosti a jezdi stejne rychle.
Dle ocekavani pokracoval v doplnovani dalsich puvodne neuvedenych podminek (Stereophile, trida AB).

Podle dosavadni rychlosti procesu chapani si netroufam odhadnout, kolik let mu zabere, aby pochopil i tak extremne slozita fakta, ze vysledny zvuk vyrazne zavisi i na dalsich objektivnich vlastnostech zesilovace a pripojenych beden, ktery uz taky zaznely...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 19:47:10    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Takže tohle je "rozumně" dobré?

http://www.neurochrome.com/modulus-86-rev-2-1/


To neni rozumne to je state of the art, pokud je to co je napsano na papire i pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 21:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

A není to za těch odhadovaných cca $400 za stereo konec trochu drahé?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 21:27:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Neni.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1400

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 21:58:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě, kdyby tak u toho state of art šlo docílit podstatně vyššího výkonu vč. adekvátně vyššího SR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 22:22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

SR omezují ty čipy, s tím se nedá nic dělat, vzhledem k výkonu by měla stačit. Spíš by chtělo v praxi ověřit, jaká bude stabilita s různými typy zátěže, cca před 8 lety jsem musel s LM3886 dělat v práci (pracovní úkol) a nijak mě to nenadchlo. To se z té stránky poznat nedá. Mimochodem, taky jsem zápasil se síťovými složkami (jako jsou vidět u nich), přestože tišťáček byl prťavý.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 08:07:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Když máš citlivost, nepotřebuješ vyšší výkon. A elektrickou impedanci libovolnýho repráku lze bez problémů kompenzovat na bezmála odporovou zátěž, je to pár součástek navíc, kdyby na tom mělo záležet.

Zjevně když dva dělají totéž, není to totéž.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 08:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Když máš citlivost, nepotřebuješ vyšší výkon. A elektrickou impedanci libovolnýho repráku lze bez problémů kompenzovat na bezmála odporovou zátěž, je to pár součástek navíc, kdyby na tom mělo záležet.


S tím nemám problém Smile, nikdo to ani nerozporuje.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 08:45:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Však ani netvrdím, jen konstatuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 08:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud víš přesně, na co to potřebuješ (což víš), tak je to OK a nemusíš se ohlížet na funkci do extrémně malé impedance nebo skoro čistě kapacitní zátěže. Pokud to má být univerzální zesilovač, kdy nemůžeš vědět, co k němu zákazník (nebo další zákazník v pořadí) připojí, tak to můžeš šít na "worst case", třeba bedny padající pod 2 ohm nebo elektrostat. To bylo někde pod čarou Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 09:03:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen se pořád snažím zjistit, proč přesně LM3886 do hifi nepatří a zasloužilo si to tu už tolik posměchu.
Takže stačí jeden šikovně použitej operák navíc a může to být úplně OK, ve vhodné aplikaci? Např. v citlivém aktivu. To by bylo výborné, potřebuji teď šest přesně takových kanálů přímo do beden, tak bych aspoň věděl, že když to postavím, nikdo se mi tu nebude smát, jako že když mi stačí LMko, tak vím o zvuku kulový a tak Smile

Na tři Topologie F. momentálně nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 10:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No predmetem posmechu byl treba tenhle kousek s LMkama:
http://www.parts-express.com/dayton-audio-ma1240a-multi-zone-12-channel-amplifier--300-815

Imho nepravem. Uz driv jsem psal ze tyhle LMka produkuji velmi prijemny zvuk, predpokladam ale ze to nebude tak dobre jako ten super modul:

http://www.neurochrome.com/modulus-86-rev-2-1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 11:07:56    Predmet: Odpovedať s citátom

IMHO právem, když nesplňuje ty jediné dvě podmínky, které jsou podstatné pro špičkový zvuk zesilovače nerozeznatelného sluchem od jiných stejně špičkových zesilovačů: při běžném zapojení nemá >100 W / 8 Ohm a při můstkovém zapojení nemá <100 W / 8 Ohm ani THD+N <0.1 %. Takže je to nutně sračka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 11:13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Existují podmínky nutné a podmínky postačující. Nauč se trochu logiky, chlapče stará.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 11:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě proto, juvenile Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12729

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 11:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli ale psal o podmínce postačující (což tedy není, ale to s tím nijak nesouvisí). Podsouváš mu své závěry zcela neprávem, nebo přinejmenším nelogicky. Jestli tě to zajímá, jako že asi ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 3 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist