Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechový ABX test (linkové zesilovače)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Kterou ukázku zvukově preferujete
Preferuji banan
38%
 38%  [ 5 ]
Preferuji pomeranc
61%
 61%  [ 8 ]
Celkom hlasov : 13

Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 02:23:41    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... to je skutočne veľmi naivná predstava o rozlišovacích schopnostiach, ale zjavne si s ňou vystačíš (a nielen ty)

Takže ten, kdo si své rozlišovací schopnosti ověří, je naivní, kdežto ten, kdo jim věří bez ověření, je realista?

bacil2 napísal:
... rozdiel je obrovský, ale bohužiaľ drvivej väčšine "lineárne mysliacich" občanov celkom uniká

V tom případě dokáže "nelineárně myslící" občan ten obrovský rozdíl snadno a srozumitelně vysvětlit, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fox_25
Nádejný hifista


Založený: 22 november 2014
Príspevky: 54
Bydlisko: Zlínský kraj

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 02:50:51    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2
A co má tohle všechno kolem hifi společné se skutečným poslechem hudby? Teoreticky nic, teoreticky mě vyjde levněji zahrát si Nocturna od Chopina v klidu doma na klavír a budu to mít prakticky i s nejlepším zvukem jakého lze dosáhnout.

Tohle nimrání se v detailech může být fajn pro konstruktéra na co se při obvodovém řešení např. koncového zaměřit a co není zase tolik podstatné. Člověku který "jen" poslouchá to zase bude úplně jedno a prostě si vybere co se mu líbí bez ohledu na X měření, příp. dá i na estetiku, recenze, apod.

ABX a diffmaker jsou výtečné nástroje, ABX ti ukáže zda slyšíš rozdíl a diffmaker ti prozradí jaký ten rozdíl je. Vím že je to celé mnohem složitější, ale pro zjednodušení to stačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 07:15:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Fox_25 napísal:
...
ABX a diffmaker jsou výtečné nástroje, ABX ti ukáže zda slyšíš rozdíl a diffmaker ti prozradí jaký ten rozdíl je. Vím že je to celé mnohem složitější, ale pro zjednodušení to stačí.
... veď ja vám tu tie vaše internetové ABX-hrátky neberem ... testujte si tu kľudne sebaväčšie bizarnosti, ale je nutné občas upozorniť na tendencie všetko nekorektne zjednodušovať ... dúfam, že aspoň kritickejší jedinci by sa nad tým mohli trochu zamyslieť ...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2950
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 07:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre mňa sú také testy zaujímavé.
"Blbé" otázky sú tak trocha zámer - tak sa niečo dozviem Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 09:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... veď ja vám tu tie vaše internetové ABX-hrátky neberem ...

Slepý ABX test je jediný relevantní způsob, jak "uchometricky" porovnávat zvuk komponent jen a pouze podle zvuku. A rovněž je to jediný způsob, jak ověřit limity "uchometru".

"Internetové" je na tom jen a pouze to, že lidé ochotní takový test reálně připravit a reálně podstoupit, spolu nekomunikují přímo, ale přes internet.

Pokud tebe osobně kvalita zvuku nezajímá, nikdo ti to nebere.

bacil2 napísal:
... je nutné občas upozorniť na tendencie všetko nekorektne zjednodušovať ...

Pleteš si občasnou nutnost s obsedantní potřebou ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 10:14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Screenshot z ABX testu mi přišel přes SZ zatím jeden Smile , což vcelku svědčí jak o nevelké ochotě si něco zkusit, tak o tom, že rozdíly tady v tomto testu jsou na hranici rozlišitelnosti sluchem, pro někoho těsně nad, pro někoho těsně pod. ABX poslechové testy jsou diskutabilní, podle mě, zejména co se týče metodiky, ale zcela souhlasím, že je to jediná metoda, jak něco prokazatelně ověřit. Podle mě, pokud někdo pozná rozdíl v ABX testu, tak beru vážně jeho preferenci. Takový hlas jsem dostal jeden. Těch ostatních 9 je diskutabilních, i když nevylučuju, že testující nějaký rozdíl slyšeli, ale nedá se to dokázat. "Odhalení" provedeme 18.11., nápověda může být taková, že technický a měřitelný rozdíl, v některých parametrech, mezi oběma trasami v testu je větší než malý, skoro si troufnu tvrdit, že je opravdu velký. Pro oko. Okoposlech říká Bartoli, mně se ten termín líbí, ale dávám mu jiný význam - pro mě je okoposlech předsudek a úsudek o zvuku pouze na základě prohlédnutí si několika grafů, kterým dotyčný většinou moc nerozumí, i když si myslí opak.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 10:29:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, co je blbě, ale při přehrávání v ABX plug-inu mi ukázky hrajou poloviční rychlostí. Jinak mi Foobar funguje dobře. Nepomohla ani reinstalace.
Při normálním poslechu ukázek bez ABX pluginu nějaký rozdíl slyším, ale možná je to jen vlastní bias.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dago
Hifi obsluha


Založený: 27 jún 2016
Príspevky: 39
Bydlisko: cz

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 19:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj hlas pro pomeranč,stačilo zvednout hlasitost,-ale můj poslech je přes zes a repro,nicméně rozdíl slyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2950
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 20:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedalo mi to neskúsiť znova.
Mne sa cez FiiO E09K QOGIR + FiiO E07K ANDES a KOSS PORTA PRO javí Banán s viac zukovými informáciami (viac to dýcha...), Pomaranč zas stredovo presnejší no podotýkam - na KOSS....

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 20:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Každopádně díky všem za postřehy a za čas, který věnujete poslechu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St november 16, 2016 09:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:


rozdíly byly líp slyšet na těch peckách- neměly tak mohutný basy ( maskování ?).
R90 od KOSSa potřebujou headamp s vysokým tlumením- což v kompu HP nemám - nepoužívám ho k poslechu.


Možná, protože v pásmu středů slyšíme nejvíc. A je taky fakt, že některá sluchátka potřebují vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač, což PC není.

Díky za příspěvek.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2950
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St november 16, 2016 11:14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

To zrejme ani moje FiiO, sprvu som aj zvažoval na čo som ho kúpil, keď "papierovo" má ALC v dvojročnom kompe zdanlivo lepšie parametre.
Zdanlivo. Stačilo pár made-home testov. Stručne - minimálne DACom prejdú nižšie basy a najmä znejú inak.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2016 15:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže - anketa vypršela, můžeme to "odtajnit". Šlo o test kabel - přímý loopback (banan) proti lampovému předzesilovači (pomeranc).

Poměrně detailně jsem to popsal na webovou stránku

http://pmacura.cz/abxtest.htm

kde najdete detailní popis cest, RMAA protokol měření obou cest, měření FCH a spektrum zkreslení při maximální amplitudě. Na žádost v SZ jsem uvedl i typy použitých signálových kabelů. Proč ne, když jsou známé.

Děkuji všem, kdo se zúčastnili testu, poslali ABX výsledek a hlas do ankety a všem, kdo mi poslali SZ.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2950
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2016 16:16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Vynikajúca práca Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2016 17:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne.

Nemas nahodou nahrany i sinusovy signal na vystupe predzosilnovaca?

PS: v porovnani s tvojimi dalsimi predzosilnovacmi je to zvukovo lepsie, ci len ine?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2016 21:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu není účel postnout sinus, i když ho, samozřejmě, mám. Bylo by to jen pokračování klišé.

Jestli je to ve srovnání s jinými lepší nebo horší - odpovím jinak. Ty tranzistoráky nebo OZ typy lidé mnohem lépe odlišili v ABX testu. Není to zajímavé? Přitom ty "B. konstanty" mají mnohem nižší.
Už jsem to psal, přijde mi, že to nezanáší žádnou vlastní signaturu, když to porovnám se samotným odporovým řadičem. Kdežto OZ a tranzistorové preampy ji zanášejí - není to opět zajímavé?

Je to jako matematicky přidané nelineární zkreslení podobné velikosti - taky to prakticky nikdo nepoznal.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2016 22:21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou všechno ryzí spekulace. Žádný jiný předzesilovač nebyl součástí experimentu, a nikdo neví, jestli by se v tomto konkrétním testu podařilo od sebe nějak snadněji rozeznat např. OZ vs. flašky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2016 23:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Upřímně DĚKUJI za pěkný test. Oceňuji úsili do akce vložené.
Výsledek( můj ) je proti mému očekávání.
Ostatně je zajímavá mírně převažující preference lampáče Cool .
Otázkou je, jak by test dopadl s jiným výběrem hudby- tím netvrdím, že B. Jungr není na tomto albu vynikající.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 00:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
To jsou všechno ryzí spekulace. Žádný jiný předzesilovač nebyl součástí experimentu, a nikdo neví, jestli by se v tomto konkrétním testu podařilo od sebe nějak snadněji rozeznat např. OZ vs. flašky.

A co bys řekl, že je v tý zvukovce, kterou se to všechno analogizovalo a digitalizovalo ? Pár těch operáků tam bude, bylo by docela zajímavé vědět, jaké jsou to typy...

Jinak ten test - výborný - díky PMA za vloženou práci a obětovaný čas. Výsledky přesně podle předpokladů, potvrzují se mnohokrát probírané věci. Je fajn mít to takhle na jedné kupě a občas si to připomenout.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 08:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
MaBat napísal:
To jsou všechno ryzí spekulace. Žádný jiný předzesilovač nebyl součástí experimentu, a nikdo neví, jestli by se v tomto konkrétním testu podařilo od sebe nějak snadněji rozeznat např. OZ vs. flašky.

A co bys řekl, že je v tý zvukovce, kterou se to všechno analogizovalo a digitalizovalo ? Pár těch operáků tam bude, bylo by docela zajímavé vědět, jaké jsou to typy...

To je ale pro všechny testované vzorky stejné. Něco takového tam bude vždycky, co bude společné a co musíš chtě-nechtě považovat za něco, co do výsledků nepromlouvá. Samozřejmě, že "úplně správně" by jako první krok bylo potřeba nechat porovnat aspoň dva záznamy po sobě na tom základním loopbacku. Pokud by to někdo poznal, celý postup by se musel přehodnotit, protože by to znamenalo, že nějaké další vnější podmínky, např. proměnné rušení, do toho nepředvídatelně kecají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 08:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
...
Otázkou je, jak by test dopadl s jiným výběrem hudby...
... myslím, že "testovací materiál" bol v tomto prípade zvolený dosť účelovo, čo má zásadný vplyv na celkový výsledok Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 10:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: na ten "uplne spravne" test staci pouzit AudioDiff Maker

PMA: IMHO neni pravda, ze skreslenie rastie s amplitudou. V jednom mieste spevu "mmmm" je pri porovnani s orig suboru a rozdieloveho suboru skreslenie vysie, nez by zodpovedalo amplitude.

EDIT: 31.2 sekunda ... pomoze znormalizovat rozdielovy subor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 10:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se sejdou tři sobi, tak se radost násobí Very Happy
Co to prohnat tou neutrální elektronkovou cestou vícekrát ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 11:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
MaBat: na ten "uplne spravne" test staci pouzit AudioDiff Maker

Podle mě nestačí, protože nemůžeš dopředu odhadovat, jak je lidské ucho citlivé na věci, které bys podle obrázku mohl třeba považovat už za nepodstatné, nebo si jich tam vůbec nevšiml.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 11:25:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Navíc diffmaker má svůj algoritmus kdy najde někde ve skladbě minimum, kolem něj to opravdu srovná i fázově, ale když se vzdalujeme, tak naopak někdy sám vytvoří větší rozdíl, než mezi soubory je. Diffmaker vytvoří nějaký rozdíl, ale jak už řekl MaBat i autoři programu, vůbec nic neřekne o slyšitelnosti toho rozdílu za přítomnosti původní informace.

Tady jsou ty soubory tak slušně srovnané, že je skoro lepší si udělat prostý odečet, než používat diffmaker.

Miero, zkreslení klesá s amplitudou, než se zanoří do šumu. Mám to víc než dobře změřené se spoustou dalších grafů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 11:28:01    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Když se sejdou tři sobi, tak se radost násobí Very Happy
Co to prohnat tou neutrální elektronkovou cestou vícekrát ?


A proč? Nemám 3 preampy za sebou.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 12:27:05    Predmet: Odpovedať s citátom

V dávnějších dobách, kdy nebyly běžně dostupné možnosti analyzovat zkreslení s pomocí digitalizace a FFT, dělalo se to tak, že se ostrým rejekčním filtrem ze signálu odečetla základní harmonická a to co zbylo, změřilo se RMS a zobrazilo na osciloskopu.
Možná by stálo za to tyto postupy oprášit, ne že bychom se dozvěděli něco převratně nového, ale kvůli názornosti. Ono se to v tom FFT samozřejmě taky dá najít a PMA to dlouhá léta trpělivě opakuje a vysvětluje. Ale na těch záznamech z osciloskopu je na první pohled vidět, jestli narušení signálu jsou víceméně hladké vlnky od 2. - 4. harmonické, nebo jsou to ostré hrbaté špičky např. od přechodového zkreslení.
A opět opakování tisíckrát řečeného, hudba se skládá z tónů, které v drtivé většině přirozeně obsahují harmonické složky, takže pokud se zkreslení drží na nízkých harmonických, vlastně se jenom nepatrně změní zabarvení toho tónu, ale nemusí to působit příliš rušivě.
Když to opět převedeme do technické oblasti, potřebujeme komponenty, které "okolo nuly" jsou lineární a pokud při narůstající amplitudě dochází k nelinearitě, tento nárůst je plynulý a "hladký". Což elektronky zřejmě splňují.
Určitě se totéž dá dosáhnout s polovodiči, dokonce i s operačními zesilovači, jenom musíme vědět, co je důležité a na co dávat pozor.
A když půjdu ještě o stupínek dál, je to tedy používání třídy A tam, kde je to možné a dobré ošetření nectností třídy AB tam, kde z energetického hlediska třída A není možná (nebo vhodná).

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 12:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to je dobrá připomínka. Dokonce i AP SYS27XX pořád obsahuje výstup na osciloskop, aby bylo možné si prohlédnout tvar rezidua zkreslení a taky umí tu základní perfektně odfiltrovat. Je dobrým zvykem nechat ten osciloskop ukazovat zbytek trvale, je to dobrá indikace ev. chyby konfigurace.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 12:55:15    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
A opět opakování tisíckrát řečeného, hudba se skládá z tónů,..

Obvykle z viacerých súčasne, takže vzniknú aj na hladkej nelinearite intermodulácie. A tie "muzikálne" nie sú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 13:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

nejak sa mi nezda, aby toto vygeneroval diffmaker

hore stereo usek z bananu cca 31-33 sekunda
dole stereo normalizovany rozdielovy subor z diffmakeru (spusteny len na useku 31-33)

ocakaval by som ze ak skreslenie zavisi na amplitude, tak amplituda rozdielu bude zhruba podobna amplitude nahravky

co myslite?

resp. IMHO to skreslenie nebude frekvencne nezavisle
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist