Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vienna Acoustics Haydn Grand
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12734

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 12:11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kterej že to byl model, šeďoure?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 13:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli, ty truhlíku, dyť píšu, že jsem tam s tím negativním biasem přišel.Ale mile mě to překvapilo.

Úplně první jsem slyšel ten druhej největší model, ale název po mě nechtěj, mám "hosip" a ani mě to v tu chvíli nezajímalo.Prostě jsem uviděl velký lesklý highendový bedny se spoustou průhlednejch repráčků a řek sem si...no jo, to zas bude hogo fogo a nabubřelej zvuk jako v jinejch pokojíčcích.Ale realita byla jiná.
A pak ještě pustili ty nejmenší a ten zvuk byl taky super.
Tohle bylo na výstavě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12734

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 14:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Bartoli, ty truhlíku, dyť píšu, že jsem tam s tím negativním biasem přišel.Ale mile mě to překvapilo.

Takhle to ale nefunguje Smile
Nejde to ovládat, ani tak, ani tak. To by bylo ještě snadné...

- Osobně už bych bych zdrženlivější ohledně všeho, co na první poslech něčím obzvlášť zaujme. Většinou to věští nějaký průšvih a jsou k tomu dobré důvody. Ale třeba měli na té výstavě nějak mimořádně dobrou akustiku mezi ostatními. Těch vysvětlení může být mnoho. Těm bednám samotným bych to ze zkušenosti opravdu nepřisuzoval. Přesně z takových historek vznikají všechny ty báchorky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ut november 15, 2016 10:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, myslím, že máš pravdu.To já bych byl zdrženlivější už jen kvuli jejich ceně.Primárně jsou to "leštěnky" do dizajnovýho interiéru.Zvukově jsem od toho tolik nečekal, ale...zas bych se jen opakoval.

Co se týká akustiky, tak měli v tom pokoji alespoň minimální úpravy pomocí paravánů, což podle mě, ale hrálo docela velkou roli.

Jenže ty bedny jsem pak slyšel jinde, v jiný místnosti (s upravenou akustikou) a hrálo to opravdu dobře.
Jde jen o to, že bych nenapsal, že jsou to sračky, protože podle mě nejsou.To, že jsou drahý, maj perfektní povrchovou úpravu a jsou určený do drahýho interiéru, to je jiná věc.
Je spousta lidí, který si při koupi auta připlatěj za drahou metalízu, páč se jim to líbí (nebo chtěj udělat dojem).A to auto nemusí bejt sračka.

Moje priority jsou jinde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fantomas
Nádejný hifista


Založený: 30 máj 2013
Príspevky: 64
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št november 17, 2016 19:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden čas som nad nimi tiež rozmýšľal. Teraz už váham, hlavne kvôli cene. Ale určite si ich viem ísť vypočuť aj to raz urobím. Mám tu možnosť.

No ak sa vám tieto zdajú predražené, čo by ste povedali na Starkove Gustav III. repro? s cenou od 2390 € (ak odvtedy nezdraželi).

http://www.stark-audio.eu/sk/gustav_iii.php

Počul som ich hrať na hifivýstave a pri vybraných nahrávkach zneli božsky, potom som tam dal moju dobre opočúvanú orchestrálnu nahrávku (kvalitne nahranú) a ich kredit sa znížil o dosť. Pod úroveň toho, čo som čakal. Takže asi toľko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Št november 17, 2016 21:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Fantomas napísal:
Jeden čas som nad nimi tiež rozmýšľal. Teraz už váham, hlavne kvôli cene. Ale určite si ich viem ísť vypočuť aj to raz urobím. Mám tu možnosť.

No ak sa vám tieto zdajú predražené, čo by ste povedali na Starkove Gustav III. repro? s cenou od 2390 € (ak odvtedy nezdraželi).

http://www.stark-audio.eu/sk/gustav_iii.php

Počul som ich hrať na hifivýstave a pri vybraných nahrávkach zneli božsky, potom som tam dal moju dobre opočúvanú orchestrálnu nahrávku (kvalitne nahranú) a ich kredit sa znížil o dosť. Pod úroveň toho, čo som čakal. Takže asi toľko.



ak si chces vypocut maju ich v parket worlde Very Happy a sice qustav I
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2016 15:03:28    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.marekaaudio.cz/ kousek za Prahou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Pi apríl 21, 2017 09:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem o kvalitách Vien slyšel zatim spíš zprostředkovaně od šeďoura, na výstavě jsem poslechu nikdy moc nedal. Tam se mi to jevilo, ok, ale to je tak vše.

Nebudu teď komentovat měření, ale minulý týden ve studiu u Paola (Roth Audio) v Bělehradské jsem strávil neplánovaně 2 hodiny právě kvůli tomu, že měl vystavené Haydn Grand SE a ty mi úplně učarovaly. Zvukem, ne vzhledem. Přímo jsem srovnal (jen přepojení reprokabelů) s tím nejlepším co tam zrovna ten den bylo - Monitor Audio GS10, tedy regál stejné cenové kategorie a sloupy Kef R700. Haydny byly o tolik lepší, že jsem tomu až nemohl uvěřit. Množství detailů na středech výškách je snad větší než na sluchátkách, podání prostoru neuvěřitelné, dynamika a nepochopitelně dospělý bas. Včera jsem ještě slyšel Audio Physic Classic Compact, opět regál stejné cenové kategorie, opět výrazně horší než Haydn ve věcech, které jsem zmínil výše. Popravdě, koupim si je. Je mi jedno, že jsem idiot jak tu padlo.

Lepší se mi zdály až sloupy ATC SCM40, ale popravdě bylo to charakterem i detailem pro moje uši podobný jako právě Haydn Grand SE.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...


Naposledy upravil Kocmeister dňa Pi apríl 21, 2017 10:07:44, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 21, 2017 09:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

bodaj by nezneli inak, ked vyrobca v ne-SE verzi "nastavil ekvalizer" takto, a SE na tom asi o moc lepsie nebude:

Zdroj: http://www.stereomojo.com/ViennaAcousticsHadynGrandSpeakerReview/ViennaAcousticsHadynGrandSpeakerReview.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi apríl 21, 2017 12:18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná, že výrobce právě tímhle nastavením našel onen tak moc hledanej zvukovej grál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi apríl 21, 2017 12:27:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Neslyšel jsem, ale z měření bych se přiklonil k tomu, že přes tyhle budky půjde stravitelně poslouchat vcelku hodně agresivních nahrávek, které jsou omaštěné nejotravnějšími uši strouhajícími rezonancemi v pásmu 4-8kHz.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi apríl 21, 2017 12:32:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehľadajte vysvetlenie v tom meraní, je to v rozsahu +-2,5dB a vyhladené 1/3 oktávy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi apríl 21, 2017 15:51:18    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Neslyšel jsem, ale z měření bych se přiklonil k tomu, že přes tyhle budky půjde stravitelně poslouchat vcelku hodně agresivních nahrávek, které jsou omaštěné nejotravnějšími uši strouhajícími rezonancemi v pásmu 4-8kHz.


Zadny nahravky neomastuje nikdo rezonancemi.

Zato kazdy spravny zvukovy mistr mixuje popinu do lavoru na stredech a vytahne basy a vejsky....lidove lavor.

Takove spektralne nevyvazene popina nahravky jsou nekdy na dobrym HIFI fakt poslechovy prusvih.

Asi nejhorsi zvukarsky odpad co si pamatuju jsou ty stary CD s Janis Joplin a Jimi s kytarou a podobny odpad (mi to kdysi poustel Sycak a to se fakt nedalo poslouchat).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NeumannKalt
Nádejný hifista


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Ne jún 25, 2017 18:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento model som konkrétne nepočul. Ale asi 2 roky nazad som sa začal pokukávať po VA modeloch, no a asi pred 1,5 mesiacom som si kúpil VA Mozart Grand SE.
Nádherný kus nábytku, ..... ale taaaaak veľké sklamanie v ich zvuku Sad
Po týždni šli preč !
Už sa po tejto značke nikdy ani neobhliadnem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist