Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 07:56:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tigigold: chvalim za rozumne a zmysluplne spisane rozdiely v zvukovom podani CD playerov. Pocuvas na striedacku vsetky, ci si nechavas len nieco? Ked tak ktory by si si nechal jediny? Pripadne ci nieco uplne ine? (hlasy nejdu asi ziadnemu sebelepsiemu Sonaku ci to je 779, XA50, XA7 alebo aj SCD777ES)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
altea
Hifista


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 09:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Proc ne Sony? Ted posloucham mj. XA20ES a tak prekvapeny ze zvuku jsem uz dlouho nebyl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 10:42:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesk666: Zkoušel jsem tak nějak všechno se vším, přičemž jsem zaznamenal některé zvukově velmi uspokojivé synergie, např. k Sennheiserům HD650 mému uchu lahodí Philips CD940, zatímco Beyery T1 hrají výtečně s Kenwoodem. Kdybych si měl nechat jen jeden přehrávač, asi bych ze zvukového hlediska volil Shanling/Sirius, žít by se dalo i s Technicsem nebo Sony. Rozhodl jsem se ale, že vše prodám a ponechám si jen Sony jako transport. Proč to neříct, líbí se mi i esteticky. K tomu připojím DAC Chord Mojo, který mě po dlouhych hodinách srovnávání se Shanlingem/Siriem a Technicsem přesvědčil, že je pro mě tou správnou cestou k upgradu zdroje. Tento DAC obsahuje i výborný sluchatkový zesilovač.

Další možností ve hře by byl upgrade Siria 2 v Shanlingu na modul Casea Lynx. Stálo by to jen o málo více než Chord Mojo. Touto cestou ale zřejmě nepůjdu, hlavně proto, že by to byla investice na slepo a raději bych už samostatný DAC.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 13:17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som mal roky Denon DCD 3000 (technicky identicky ako DCD S10 len cierny kabat)
potom som zakupil XA50. XA50 na analog vystup hral podla mna horsie ako DCD3000 - menej prirodzene, trochu viac analyticky.
Sucastne s tym sa u mna vystriedali nejake prevodniky a streamery ktore som skusal aj v kombinacii s XA50ES. Nakoniec u mna zakotvil Emm Labs DAC2 ktory doteraz povazujem za najlepsi prevodnik co som mal doma.
Uz davnejsie som vsak pocul Audio Anlogue Maestro 24/192 ktory bol obdobne ako Emm Labs tak niekde so vsetkym "v strede" zle nahravky su len menej nezaujimave ale neseru, dobre nahravky o to viac vyniknu cistotou, detajlom ale aj prirodzenostou. Nema vsak "zjemnujuci" charakter ktory na cast nahravok z nich robil plochu az serucu nudu (Casea Orion Lite) kvalitne zvacsa akusticke nahravky boli v zasade v poriadku, ale ked som si pustil napr: Portishead, Primus, Nick-a Cave-ho... tak to chvilami nebavilo a chvilami tahalo za usi (ploche, bez detajlov). S Emm Labs (a teraz aj napriamo z analog XLR out Audio Analog) ma bavi vsetka hudba, len ta dobre nahrata mi sposobuje zimomriavky vacsieho rozsahu.


Naposledy upravil blesk666 dňa St november 23, 2016 16:40:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 14:30:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesk666: Díky za sdílení zajímavé zkušenosti. Každý si svou cestičku musí prošlapat sám.

Hifitrip: Kup si klidně moderní universální ovladač s podporou CD. Mám dva a i ty 25 let staré stroje se chytají.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650


Naposledy upravil TigiGold dňa St november 30, 2016 09:26:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 15:01:45    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold: Vďaka za radu, určite vyskúšam. Zatiaľ testujem a skúšam ten AKAI, ale je to slušná mašinka a aj vzhľadovo a prevedením sa mi hodne páči ten AKAI. Jednoduché ovládanie - základné veci, čo potrebujem, nie je to prepchaté tlačidlami. Viem, že niekomu vyhovuje, že si môže programovať skladby a iné srandičky, ale mne sa skôr páči tá jednoduchosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 18:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, vďaka za radu. Kúpil som dnes univerzálny ovládač Vivanco UR89 a ovládanie AKAI CD-69 funguje. Chvíľu síce trvalo, kým to ovládač v automatike našiel a stihol som ho správne zastaviť v hľadaní, ale už to fachčí Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist