Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Klikanie spínaného zdroja

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1922

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 18:39:14    Predmet: Klikanie spínaného zdroja Odpovedať s citátom

Vyzná sa tu niekto v spínaných zdrojoch? Jedná sa o zdroj v PC. Mám Seasonic SS-520GM a poslednú dobu sa z neho raz za čas ozýva čudné praskanie, skôr klikanie. Niečo ako preskakovanie iskry. PC pritom funguje bez problémov a jediné, čo to spôsobuje, okrem obťažovania, je odpájanie/pripájanie USB DACu. Ostatné USB periférie sú bez príznaku.

Zdroj som v domnienke, že niečo uvidím, otvoril, ale ani počas praskania som vizuálne nič neodhalil. Podľa zvuku by som usudzoval, že to bude nejaký prieraz, ale ani sluchovo som nedokázal identifikovať chybnú súčiastku. Zajtra ešte skúsim prejsť mikrofónom ponad zdroj a predpokladám, že smerovosť mikrofónu niečo poodhalí.
Nemáte nejaký nápad, ako chybnú súčiastku odhaliť, prípadne sa nenájde niekto v Prahe, kto má s opravou spínaných zdrojov skúsenosti?

Na dvoch zahraničných fórach som sa dočítal, že to spôsobuje kondenzátor. Nepíšu však, ktorý.
http://www.eevblog.com/forum/repair/seasonic-s12ii-pc-psu-noise/
http://forums.vr-zone.com/corbell-virtual-service-center/2481792-seasonic-m12ii-520-clicking-noise.html

Za konštruktívne nápady vopred ďakujem.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 19:13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kurnik, dufam, ze to nie je chyba modelu lebo mam M12II-620 Evo Very Happy
Inak asi blba otazka ale skontroloval si vsetky kable zo zdroja? Lebo kedze je to modularny zdroj, tak mohol by byt kludne problem iba blby kontakt (aj ked tie konetktory su mega tuhe a pride mi to malo pravdepodobne)...

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1922

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 19:21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúšal som zdroj aj bez pripojených modulárnych káblov a praskal aj tak. Niekedy však praskanie prestane a ukáže sa zasa po pár dňoch. Inak ak praská, tak je to v závislosti na záťaži. Čím vyššia záťaž, tým rýchlešie praskanie.

PS: ten zdroj bol dosť drahý a od tohto výrobcu som takéto niečo nečakal. Mám doma aj 10 ročný noname a ten funguje bez problémov.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 19:26:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tom jednom fore pisali, ze manik mal zly kontakt na nejakej suciastke (tusim keramicky kondenzator ak som to spravne pochopil). Takze kludne to moze byt iba podobna prkotina. Pre istotu by som to ale poriadne skontroloval, nech ti to neodpali dosku. Mam totiz aj AC Fusion 550 (co je vlastne tiez Seasonic ale prebaleny) a ten mi zrusil dosku a asi aj CPU (to som uz netestoval) a tam to sposobili vadne eletrolyty. Vsetky som potom vymenil za Nichicony a odvtedy som ho iba skusil s testerom a bezal stabilne. Musim vyskusat este plnu zataz v PC.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II


Naposledy upravil moses dňa Ne november 20, 2016 19:38:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1922

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 19:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. pochopil som to tiež tak, ale aj tak netuším, ktorý kondík to môže byť a opticky je všetko v cajku. Uvidím, čo prezradí mikrofón. Pre istotu už ale PC nezapínam.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 19:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked sa vratim do Prahy, tak by som ti mohol pripadne poskytnut aj tester na zdroje. Je to sice cina za par drobnych ale aspon moze pomoct odhalit kolisanie jednotlivych vetvach.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2946
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 20:13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten zdroj dnes stojí 55 eur. Otázka, čo stojí zvyšok počítača a najmä údaje na disku.
Sedliackym rozumom - ak nieje v záruke, nedá sa nájsť opticky silnou lupou a LED baterkou studeňák, zvod na plošáku (zaprášením), nadutý vršok elektrolytu - kúpiť nový zdroj podobnej watáže a slušnej značky.
Nič menej - nič viac.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 20:28:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 55 je to super cena. Ja som ho vsade videl iba cez 70 evry. Ked som menil kondiky na starom zdroji, tak z som sa zmestil do 20€. Vacsinu som riesil z TME ale niektore tam nemali, tak tie som poriesil z ebayu.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1922

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 21:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno. S nákupom nového zdroja nemám problém, ale nie som ten typ človeka, čo kupuje veci len preto, že na to má. Na takéto veci sa pozerám trochu inak, takže ak sa to ešte dá opraviť, tak by som volil radšej túto cestu.
Na čo mi bude nový funkčný zdroj a k tomu druhý funkčný/problémový v šuplíku?
Práve preto som sa pýtal na niekoho, kto to so spínanými zdrojmi vie.

Moses, ak sa vrátiš, tak mi napíš a snáď sa nejak dohodneme. Ja zatiaľ pomerám výstupy merákom.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist