Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Beyerdynamic DTX 501p

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 16:45:15    Predmet: Beyerdynamic DTX 501p Odpovedať s citátom

Zdravim!

Rad by som sa podelil o zopar skusenosti s tymito sluchadlami. Mam ich skoro pat mesiacov a zatial som velmi spokojny. Pouzivam ich hlavne v exterieri, takze hlavne na telefonoch. Doteraz som na to pouzival Kossy Porta Pro, takze ich porovnavam hlavne s nimi.
Konstrukcne si myslim, ze su celkom dobre prevedene. Su urcite pohodlnejsie ako Kossy, ktore vedia po dlhsej dobe tlacit aj po prepnuti "comfort zone". Ja mam na svojich Kossoch vymenene nausniky za kozenkove (vid. foto 1), pretoze povodne peny su mi proste nepohodlne. Beyery maju nausniky naopak velmi pohodlne a daju sa pocuvat aj dlhsie bez toho aby ma tlacili. Obcas ak ma tlacia, tak jedine kvoli brylam ale to uz je moj problem Smile Maju celkom sikovny skladaci mechanizmus podobny Sennom z PX rady s tym rozdielom, ze sa skladaju uz pri musliach. Na AVManii sa vsak jeden uzivatel stazoval, ze sa mu ten plastovy mechanizmus zacal po case kazit - uvidim kolko vydrzi u mna ale ja ich zas tak casto neskladam. Vacsi problem je kabel, ktory musel schvalit naozaj nejaky dement. Vnutorne vodice vyzeraju totozne s tymi, ktore sa pouzivaju aj na Portach. Problem je ale v izolacii, ktora je pruzna a tym padom nie je problem kabel natiahnut a potrhat tak vnutorne vodice. Mne sa to podarilo iba po dvoch mesiacoch, co som ich skoro denne nosil. Novy kabel z Nemecka vyjde iba o tretinu menej ako ma stali tie sluchadla a preto som sa rozhodol si vyrobit radsej vlastny (vid. Foto 2.).
Zvukovo nemam voci nim moc vyhrad. Hraju urcite prirodzenejsie ako Porty (ktore neviem z akeho dovodu niektori oznacuju ako "referencne"). Ked ich menim za Porty, tak mam pocit ako keby boli zastrete a trochu "huhlali". Oproti portam maju mensi frekvencny rozsah (15-25,000 Hz vs. 20 Hz-20,000 Hz) ale zas maju nizsu impedanciu (32Ω vs. 60Ω). Na mobile hraju tichsie ako Porty ale na druhu stranu maju uzavretu konstrukciu a tym padom to az tak nevadi. Na telefone pocuvam hlavne elektronicku hudbu v mp3 320 kbps - v poslednej dobe hlavne chill-out, nu-jazz a deep house. Zvuk mi pripomina vacsie Beyery hlavne co sa tyka vysok - tie obcas trochu "rezu". Nizke tony su naopak velmi prijemne a nedunia tolko ako na Portach. Privital by som trochu vyraznejsie stredy - mozno podobne ako napriklad na HD-25 ale to su zas sluchadla uplne inej cenovej kategorie...
Celkovo ich mozem odporucit - potesilo ma aj pevne puzdro na odkladanie. Jedine si treba dat bacha na kabel Wink
Pridavam este technicke udaje od vyrobcu:

Transducer type . . . . . . . . . . . . . Dynamic
Operating principle . . . . . . . . . . . .Closed
Frequency response . . . . . . . . . . .20 Hz - 20,000 Hz
Nominal impedance . . . . . . . . . . . 32 Ω
Nominal SPL . . . . . . . . . . . . . . . . 104 dB
Power handling capacity. . . . . . . . .100 mW
Sound coupling to the ear . . . . . . .Supra-aural
Weight without cable . . . . . . . . . .105 g
Weight with cable . . . . . . . . . . . . 120 g
Cable. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1.3 m / single-sided straight cable
Connector . . . . . . . . . . . . . . . . . Gold vaporised mini stereo jack plug (3.5 mm)
Accessory. . . . . . . . . . . . . . . . . . Carrying case, flight adaptor

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist