Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jak se chová burst 20kHz/1kHz v CD formátu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 13:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechceš, nechceš. Loupej si dál třeba kokosáky. PMA ti je může shazovat ze stromu, jestli tam vyleze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 14:15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak myslíš, já si jen myslím, že jsi namyšlenej kretén, kterej ví o praktický realizaci prd, když se neumí vyjádřit ani k takový konkrétní primitivní věci.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 14:23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Tak se laskavě věnuj tématu, tedy co to přináší u audiosignálu.
Tam jsou mi všechny aliasy i zrcadla u prdele, když se neprojevují, nebo jejich produkty nejsou ve sylšitelném pásmu Rolling Eyes

Tak dobře, definuj audiosignál. A pak se opět povídáme na ty tvoje bursty Rolling Eyes

Už jsem se tě jednou ptal, co to podle tebe je audiosignál. Napsal jsi, že pořádně nevíš. Hlavně že tě zajímá, jak to vzorkování degraduje, hovado blbý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 14:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Checheche.
Tak třeba takovej, kterej přenese bez slyšitelné ztráty barvy, nebo bez slyšitelného zkreslení dozvuku zvuk Claves, klacky, kterýma Tě budu mlátit do hlavy Smile
I když na tebe by byly asi lepší Rumba Koule Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Ne december 04, 2016 14:45:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 14:44:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Takovou nějakou definici jsem čekal. Takovou inženýrskou. To se ale pak fakt nevidte, když vám to někdo omlátí o hlavu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 14:46:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Naopak, tohle je definice audiofilská Laughing

Kdybych měl definici audiosignálu, se všemi tolerancemi co je potřeba přenést a s jakou maximální chybou, tak můžu vyseknout hned, nakolik je CD formát uspokojivý a jaké má rezervy a nedostatky.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Ne december 04, 2016 14:51:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 14:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To se nedá brát jako polehčující okolnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 15:05:06    Predmet: Odpovedať s citátom

No a co by jsi poradil za vylepšení ?
Na to nepotřebuješ přesnou definici konkrétního signálu, na to to stačí mít v hlavě sesumírovaný.
Ale to Ty zjevně nemáš, protože bys nám už dávno poradil Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 15:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tu ale nejsem ten, kterému se na vzorkování jako takovém něco nelíbí. Netvrdím tu, že tam zanáší degradaci, alias, ztrátu informace nebo nějaký jitter. Protože nic z toho tam vzorkování nezanáší, ale na to to opravdu potřebuješ mít trochu sesumírovaný. A k tomu, jaký použít filtr na vstupu, pro zajištění pásmového omezení, jsem se tu už snad vyjadřoval dostatečně.

Osobně mi na CD formátu celkem nic nevadí. Snad jen to, že samotný médium je trochu malý a ty přebaly nejsou tak hezký, jako u gramofonových desek. Ale zase se hezky blejská, prach se dá snadno setřít a sem tam nějaký škrábanec se snese. Akorát teda ty inženýři ve studiích by mohli taky trochu chápat, k čemu je to dobrý. Pak by to bylo super.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 15:52:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta ztráta informace není to, že se nic neztratí, když tam ta informace není, ale že se ztratí, když tam je a ty nevíš jestli ji potřebuješ !
Prostě z údaje že je přenos 0-20kHz -0,1dB nevíš kde je omezující fs/2, když k tomu nedodáš nejnižší samplovací rychlost, kterou to prošlo.

Různé nástroje mají frekvenční obsah daleko přes 20kHz i mají tento obsah na nahrávkách při vyšších přenosových rychlostech. Zrovnatak mag. pásky na 38 cm/s přenesou obsah přes 20kHz.

Jakto, že tam nedochází k žádné ztrátě informace ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:06:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ke ztrátě informace nedochází, protože ji podle všeho prostě neslyšíš. A slyšel jsem CDčka, která hrála naprosto skvěle po všech stránkách. Jestli existují nějaké rezervy, tak je to pořád hlavně na straně nahrávání, tj. v samotném obsahu a jeho přípravě, nikoliv v omezení šířky pásma, potažmo technických parametrech toho formátu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu jsem zapracoval na definovaném generování burstů pro D/A. Toto je výsledek na výstupu D/A v režimu Fs = 96kS/s, burst sinus 10kHz, 5 period. 10kHz sinus při 96kS/s. Slow roll-off filtr v D/A. To znamená stop band -72dB na 0.888 x Fs.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:25:43    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Ke ztrátě informace nedochází, protože ji podle všeho prostě neslyšíš.

A ztráta AD/DA cesty se v těch teoretickejch "biblích" posuzuje podle toho jak to slyšet ?
A u videosignálu je to jak ? To posloucháš jak Ti píská obrazovka ? Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak naposled. Pokud je navzorkován pásmově omezený signál podle platné podmínky na pásmové omezení, a korektně rekonstruován, k žádné ztrátě nedochází. Jestli chceš tvrdit něco jiného, budeš to muset dokázat Rolling Eyes Zatím jsi tu nic takového neudělal. Jen tě dopředu upozorňuju, že všechy "bible" jsou v tom proti tobě.

Naposledy upravil MaBat dňa Ne december 04, 2016 16:32:37, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:30:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Trochu jsem zapracoval na definovaném generování burstů pro D/A.

Sám vidíš, že tam nějakej "bordýlek" a doznívání je a to máš podstatně vyšší rychlost.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:30:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Totéž pro burst 20kHz v 96kS/s.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
PMA napísal:
Trochu jsem zapracoval na definovaném generování burstů pro D/A.

Sám vidíš, že tam nějakej "bordýlek" a doznívání je a to máš podstatně vyšší rychlost.


Kdyby jen "nějakej".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Tak naposled. Pokud je navzorkován pásmově omezený signál podle platné podmínky na pásmové omezení, k žádné ztrátě nedochází.

To tu ani nikdo netvrdí, ale nic to neříká o tom, že omezení audiosignálu na 20kHz není žádné jeho omezení Smile
A protože tranzienty vytvářejí širší pásmo, než slyšitelný trvalý sinus, tak mě zajímá, jestli se to omezení projeví na syšitelnosti tranzient.
Samotný produkt tranzient nad 20kHz slyšitelný není Rolling Eyes

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:38:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Kilohertz by ještě šel. Vzorkuj 100x rychleji, než je základní harmonická, pak možná něco uvidíš Wink
Nebo použij něco jiného, než hloupý S-D audio převodník.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
MaBat napísal:
Tak naposled. Pokud je navzorkován pásmově omezený signál podle platné podmínky na pásmové omezení, k žádné ztrátě nedochází.

To tu ani nikdo netvrdí, ale nic to neříká o tom, že omezení audiosignálu na 20kHz není žádné jeho omezení Smile
A protože tranzienty vytvářejí širší pásmo, než slyšitelný trvalý sinus, tak mě zajímá, jestli se to omezení projeví na syšitelnosti tranzient.

Ano, a k tomu už jsem napsal, že to podle všeho slyšet není. Máš-li jiné poznatky, nenechávej si je pro sebe...


Naposledy upravil MaBat dňa Ne december 04, 2016 16:41:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

A protože tranzienty vytvářejí širší pásmo, než slyšitelný trvalý sinus, tak mě zajímá, jestli se to omezení projeví na syšitelnosti tranzient.
Samotný produkt tranzient nad 20kHz slyšitelný není Rolling Eyes


Zkoušel sis ten test na ukázce s převzorkováním 96/24 dolů a zpátky, proti původní neořezané ukázce? Ne že by se to dalo nějak extra zobecnit, ale napovědět to může.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

No a MaBat by nám mohl ukázat, jak to má vypadat při dodržení teoretických limit. Tam pak budou jen ty omezení dané strmě omezenou šířkou pásma.

ps. já už slyším prd a k tomu ještě to rušení pískajících měničů Very Happy
Omezené pásmo by nevadilo, transformace problému na jinou rychlost by šlo, ale to pískání zdeklasuje to co bych měl hledat.
Když neslyším ticho, tak ani nemůžu prokládat vzorky nulou při upsamplingu Laughing

I na burstu sinu je vidět jen chování omezení BW.
Až když tam dáš burst obdélníku, tak poznáš, jakse to chová pro každou harmonickou jinak.

290Hz burst obdélníku 3kHz, vždy 5 pulzů signál a 5,33 pulzů klid.
A na sledování jitteru externí spouštění od vstupního signálu a překrytí hran.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Po december 05, 2016 09:25:46, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A co kdyby ten digitální signál ukázal nejdřív PMA? Jak máme vědět, že to není nějak zkurvené už tam?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 16:58:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Něco mi to připomnělo. Kdysi jsem uvažoval nad závislostí zkreslení na tepelném zatížení koncových tranzistorů. Tak mě napadlo udělat testovací signál burst 1 kHz. Samozřejmě ostrý start a konec se v FFT projevil jako přídavné zkreslení. Tak jsem ten signál prohnal ostrým pásmovým filtrem, třeba 990 Hz až 1010 Hz - tedy filtrem v digitální doméně.
Pochopitelným důsledkem bylo to, že signál pomalu nabíhal a dobíhal. Bez těch vyšších kmitočtů se tam prostě rychlé změny amplitudy "nevešly".

Připadá mi to dost podobné situaci, kterou řešíte, akorát s tím, že je to velmi vzdálené vzorkovacímu kmitočtu a v podstatě by to tak dopadlo i v případě, že by filtry byly analogové a celé by se to odehrávalo mimo jakékoliv vzorkování bez AD/DA převodů pouze v analogovém prostoru.

Zkuste se na to podívat z toho úhlu pohledu, že by bylo užitečné od sebe oddělit jevy způsobené AD/DA převodem, tedy časovou a amplitudovou kvantizací, od jevů, které souvisí pouze s omezením pásma ostrým filtrem (bez ohledu na to, jak je realizován).

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 17:03:37    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
... Zkuste se na to podívat z toho úhlu pohledu, že by bylo užitečné od sebe oddělit jevy způsobené AD/DA převodem, tedy časovou a amplitudovou kvantizací, od jevů, které souvisí pouze s omezením pásma ostrým filtrem (bez ohledu na to, jak je realizován).

To se tu probíralo asi na straně 2 Very Happy
Ukazoval jsem přesně takové obrázky, jak takový "burst" vypadá po průchodu samotným dolnopropustním filtrem. To mělo být to údajné zkreslení obálky a jitter na hranách, zanesený vzorkováním (tj. hrušky a jabka, pátý přes devátý)...

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=276875#276875
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 18:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
To mělo být to údajné zkreslení obálky a jitter na hranách, zanesený vzorkováním (tj. hrušky a jabka, pátý přes devátý)...

Opakovaně jsem psal, že burst sinu měl ukázat jen zkreslení obálky BW.
I to jsi udělal blbě, protože nebylo z toho vidět že je tam vidět závislost od ostrého konce BW, rozdílová složka AM se přenáší.
Nějaký "jitter" je vidět až na burstu, který má více harmonických a jejich apmlitudová obálka se chová každá jinak.
Je vidět MaBate, že máš v hlavě halušky, protože jinak by Tě napadlo, co to má kdy a jak dělat a to i v případě "ideálních" filtrů.

Telefonáři v tom jasno mají a ten jitter udávají a taky se podobně měří, ale tam ho způsobuje ještě pytel jiných věcí, takže je kolem 1ms Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Po december 05, 2016 09:34:11    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard na začátku debaty napísal:
Ta vstupní propust není pro <fs/2 potřeba, stačí se podívat co s tím udělá vlastní AD převod. To je podstatné.

Můžeš tedy ještě jednou rozvinout tuhle myšlenku? Možná, že už tam jsme si neporozuměli.

Co s čím udělá "vlastní AD převod"? Co všechno je předmětem onoho "vlastního AD převodu"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po december 05, 2016 10:31:26    Predmet: Odpovedať s citátom

AD převod ? Analog to Digital Converter, ADC, to co vymyslí v diskrétním času diskrétní hodnotu.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Po december 05, 2016 11:14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard na začátku debaty napísal:
Ta vstupní propust není pro <fs/2 potřeba, stačí se podívat co s tím udělá vlastní AD převod. To je podstatné.

Co s čím tedy udělá vlastní AD převod? Jak to co ovlivní?
Jakým způsobem by měl vlastní AD převod jakkoli degradovat signál, který už musí být v té chvíli pásmově omezen?

danhard napísal:
Teoreicky mohu odvodit jitter, který tam vzniká a který způsobuje jiné prostorové vnímání, nic, co by se dalo naměřit přes zkreslení, nebo frekvenční charakteristiku.

danhard napísal:
Časové disproporce impulzního přenosu způsobují prostorové změny vnímání zvuku. Je zapotřebí to popsat více učeně ?

MaBat napísal:
Tak jiný vážně míněný dotaz - co mi brání se i nadále prostorově orientovat v signálu, který v obou kanálech prošel stejnou dolní propustí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po december 05, 2016 11:41:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Když to nevíš, tak si něco přečti Smile

Ale dával jsem návrhy signálu, na kterém by mělo neco být vidět, tak si to změř.

Nakolik je z toho něco slyšet, to záleží jaká je rezerva BW nad pásmem slyšitelnosti.
Když se posadí celé pásmo do dobré slyšitelnosti, tak jsou ty efekty jasné.

Vysvětlil bych to do podrobna i s příklady, je to referát na pár stránek, ale dohadovat se o tom nehodlám, tak máte smůlu.
Chybová analýza realného převodu v těch "biblích" není.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Po december 05, 2016 11:52:58, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Ďalšia
Strana 18 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist