Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

oprava reproduktorov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 21, 2010 14:24:26    Predmet: oprava reproduktorov Odpovedať s citátom

Ahojte

Potreboval by som vymenit membranu na visaton AL200. Robi to niekto niekde, ale su dostat nejake repair kity?

Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ne november 21, 2010 14:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

membránu alebo záves? neni problém opravit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 21, 2010 16:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

membrana je hlinikova a ja "pokrcena". stalo sa to pri manipulacii. predpokladam teda, ze zaves je ok
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ne november 21, 2010 20:20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ked membrána je pokrčená,to ja by som odporúčal vymenit repro,moc by som to neopravoval,tá membrána má presnú hmotnost a ked sa to zmení tak to má velký vplyv na parametre. je to HighEnd basový menič a cenu som pozeral cca 170-200 eur ks,ako membránu sa dá vymenit len kde to zohnat,skúsit treba priamo vo Visatone
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 21, 2010 20:44:15    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som si to predstavoval.dat tam original visaton membranu,ak je to mozne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ne november 21, 2010 20:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

vymenit je to možné,len treba to zohnat ,a druhá vec kolko tá membrána stoji?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 19, 2011 14:25:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, vyuzijem tuto temu. Kupil som si starsi center Infinity Alpha cez Internet. Vyzera to tak, ze prepravca sa k baliku nedspraval velmi privetivo, podla vsetkeho mu padol a reproduktor prisiel s odtrhnutymi oboma magnetmi. Cievky vyzeraju byt v poriadku.
Bez ohladu na to, ako dopadne reklamacia u kurierskej sluzby, by som chcel dat repro do poriadku. Lepidlo, ktorymi boli magnety prilepene vyzera ako nejake viaczlokove lepidlo. Viete niekto poradit, ake lepidlo mam na prilepenie pouzit a na co si mam dat pozor (okrem toho, aby sa cievka pri pohybe nedotykala magnetu).
Myslite, ze sa ma vyznam do opravy pustat a repro budu hrat po prilepeni magnetov dobre? Diky...



2011-01-19 14.04.56_1.jpg
 Description:
 Filesize:  142.76 KB
 Viewed:  821 Time(s)

2011-01-19 14.04.56_1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petero
Hifi obsluha


Založený: 26 január 2010
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: St január 19, 2011 18:40:26    Predmet: Odpovedať s citátom

mal som ten istý problém,lepené plochy odmastil a zlepil chemoprénom a na noc zaťažil,drží do teraz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 19, 2011 23:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky, pokial chemopren staci, som rad, lepsie ako miesat viaczlozkove lepidlo. Dufam ze sa to podari, zatial vsak musim pockat, kym si to pridu nafotit z kurierskej spolocnosti. Chlapik z Rakuska mi uz refundoval platbu, ked som mu poslal foto a napisal, ze som to nahlasil prepravcovi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 02:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to teda zírám, že se nepoškodila cívka. To lepidlo je dvousložkový epoxid. Prodávají se nejlevnější (nejpomaleji tuhnou) asi za 70Kč, dražší jsou akorát rychlejší, nikoliv pevnější (místo 60 minut třeba 10), nějak přesně není potřeba mísit - stačí od oka. Kup to nejlevnější - nejpomalejší, při zpětném sestavování pusť do repráku sinus 50-100Hz plné amplitudy a vystřeď repro tak, aby jsi neslyšel žádné škrábání cívky o pólové nástavce.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 08:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

kuko61:
Buď rád, že se urvaly jen magnety, už jsem tu někde viděl foto, že se urvaly magnety i s částí koše. To už pak bylo na vyhození. Bedny nikdy poštou neposílat. Jediná možnost je reproduktory zabalit a poslat zvlášť.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 08:44:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono sa to v praxi stredí opačne. Magnet obvykle neodpadne a dostreďováva sa membrána spolu s kmitačkou do štrbiny. POkiaľ ti to ale vymenia tak sa s tým netráp. A ešte otázka na Checka: čo si myslel plnou
amplitúdou medzi 50 - 100 Hz? Obávam sa, že tvoj návod na stredenie môže viesť len k ďalším škodám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 09:39:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za rady. Uvidim, ci sa mi tie magnety podari vystredit. Ale malo by to ist, skusil som ich nasadit a mierne zatlacit do stredu membrany a je velmi dobre citit, ci sa cievka dotyka magnetu a drhne, alebo sa pohybuje uplne hladko. Membrana je aluminiova, je dost pevna, aby sa to dalo skusat aj takto.
Este by bolo riesenie objednat nove reproduktory, len ta cena je cez SK sevis Harmanu dost vysoka - len o par eur nizsia, ako keby som kupil novy center Primus II. Takze to sa asi velmi neoplati, jedine, keby mi ich niekto doniesol priamo z USA, to by vyslo o 40€ menej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 09:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Na audiowebe poznám borcov, ktorý to dokážu spraviť perfektne. Takže keby si si na to netrúfal ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 13:11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Ono sa to v praxi stredí opačne. Magnet obvykle neodpadne a dostreďováva sa membrána spolu s kmitačkou do štrbiny. POkiaľ ti to ale vymenia tak sa s tým netráp. A ešte otázka na Checka: čo si myslel plnou
amplitúdou medzi 50 - 100 Hz? Obávam sa, že tvoj návod na stredenie môže viesť len k ďalším škodám.

Ano, většinou se středí cívka do mezery, ne naopak. To by ale musel rozdělat celý reproduktor a zase ho dát dohromady, což není snadné.
Plná amplituda - výchylka nějaké tři milimetry, jak tak na tu cívku koukám. Na to stačí mimo bednu pár voltíků. Ručně to lze také, ale chce to cit.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 14:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Plná amplitúda v ponímaní hraniachtivého adolescenta znamená vytočiť amp naplno. Dôsledky si domysli...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivo123
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2017
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 22:48:22    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte , tiez sa mi stalo nieco podobneho , postou mi doslo toto , zial to nebolo poistene lebo neviem preco predajcu napadlo nepoistit to , odlepil sa magnet od kosa vyzera ze by sa to dalo prilepit ale naozaj staci len to 2 ylozkove lepidlo ?



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist