Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ABX test ukázka 96kHz/24bit x 96/24 ořezaná na 20kHz
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 14:02:57    Predmet: ABX test ukázka 96kHz/24bit x 96/24 ořezaná na 20kHz Odpovedať s citátom

Na adrese
http://pmacura.cz/ultra.zip

je velmi kvalitně nahraná hudební ukázka ve formátu 96kHz/24bit, jednou v plné kvalitě, podruhé ostře ořezaná na 20kHz.

Třetí soubor je převod 96 kHz downsampling do 44.1kHz a pak zpět do 96kHz.

http://pmacura.cz/bb3.zip

Pokud máte zájem, zkuste si ABX test na všech 3 souborech, vždy 2 proti sobě, a postněte výsledky, jestli jste schopni rozeznat rozdíl.
Nebo, v nejhorším, napiště jen dojmy.

Je nutné to přehrávat kartou, která umí 96kHz/24bit. Na CD placku to vypálit nejde bez ztráty informace Very Happy

Anketní otázku nedávám.


Naposledy upravil PMA dňa Št december 01, 2016 15:15:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5854
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 14:40:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, ale žádný i relativně ostrý filtr s tím neudělá přesně to, co downsamplig/upsampling přes nižší samplovací rychlost. Tam je pro přenos dost zásadní změna na frekvenci fs/2 a to skoková změna fáze Smile
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 14:54:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, můžeme to dát do jiného testu. Mě teď zajímá zlaté ucho Smile

On ten filtr tam taky nadělá slušnou paseku, fáze se točí jak šílená. "Brickwall" bez pre-ringingu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 15:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Pavle, ale žádný i relativně ostrý filtr s tím neudělá přesně to, co downsamplig/upsampling přes nižší samplovací rychlost. Tam je pro přenos dost zásadní změna na frekvenci fs/2 a to skoková změna fáze Smile


Tak jsem ten test dodělal a doplnil Smile

http://pmacura.cz/bb3.zip

Můžete si stáhnout třetí soubor do testu a zkusit všechny 3.
Určitě nejzajímavější test by byl bb1 x bb3. Jestli někdo uslyší rozdíl. A doloží v ABX.

Toto je přímý rozdíl bb1-bb3. Rozdíl je do +/-500 hladin 16-bit. Vše nad 21kHz, když se to roztáhne časově, tak jsou to bursty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 19:33:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestyďte se, klidně do toho! Nebo že by vůbec žádný rozdíl nebyl slyšet? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 10:35:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jak, uzavřeme to s tím, že se žádný poslechový rozdíl mezi soubory bb1, bb2, bb3 nekonal? Zkoušel jste to někdo? Nebo plánujete to zkusit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2928
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 13:54:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsil som -Foobar-Fiio-KossPortaPRO...
Pri najlešiej vôli na "tom" v "tom" nerozoznám rozdiel Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5854
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 14:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to zkus jinak, ne jak je to slyšet degradací na CD formát, ale při jaké degradaci tam vyleze nějaký slyšitelný rozdíl.
Přehrávat to budeš vždy stejně, down/up bude pravděpodobně taky nezávislý na frekvenci, rozdíly by mohly být, pokud to nebudou celé násobky.
Nevím co umí SOX, nebo čím to děláš, ale zkusil bych třeba 32k sampl.
Až když máš nějakou četnost těch, co slyší rozdíl, nebo když dosáhněš relatvné dobré slyšitelnosti u jedné osoby, tak na ní můžeš testovat slyšitelnost změn ve zpracování.
Na něm taky otestuješ, jaké má k tomu odpovídající sluchové pásmo.
Teprve pak můžeš dělat nějaké dedukce.
Já to mám jednoduchý, když mi řeknou, že impulzní signál má mít takové a takové zkreslení (rychlost hany, překmit, zvlnění temene a hlavně zpoždění trasy), tak vyhrabu kouzelný bulharský formulky a řeknu musí tam být minimálně takové samplování a takové filtry Smile
Pro audio si musíte udělat ty kritéria sami.

ps. pokud určíte CD formát jako dostatečný po všech stránkách, tak jsou všechny ostatní vyšší formáty s větším datovým tokem jen reklamní humbuk a dobrej kšeft Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J.J.
Hifi obsluha


Založený: 01 január 2015
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 14:15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem to take krátce zkusil pouze bb1 vs bb2, bohužel neumím na svém macu ABX. Zvukově je určitě pro mě lepší bb2. Určitě to nebude tím, že by mi scházely nebo přebývaly ultrazvukové kmitočty, spíš se tam projevuje vliv toho filtru v slyšitelném spektru. Když říkám lepší, myslím tím o fous srozumitelnější zpěv, naopak bb1 se mi jeví trošku zvukově placatější. Rozdíly ale opravdu malé. Samotného by mě zajímalo, který z obou souborů je ten ořezaný. Posloucháno na sestavě macmini(kodi)- spaudioD1-P1-A400-BW801matrixs3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11467
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 14:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

neskusal som, nie je cas, ale mohlo by stat za pokus zistit, ci to je pocutelne aspon pri polovicnej rychlosti prehravania
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fox_25
Nádejný hifista


Založený: 22 november 2014
Príspevky: 54
Bydlisko: Zlínský kraj

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 14:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě že je mi ukradený že nejsem zlatoušec Smile
Mezi 2 a 3 neslyším rozdíl, mezi 1, 2 a 1, 3 trošičku něco slyšet jde, ale za řeč to nestojí.

Subjektivně mi 2 a 3 přišly nepřirozeně ostřejší, věřím že kdyby Xonar DX fungoval korektně pod W7 tak by to šlo slyšet lépe, SPDIF na SB X-Fi Elite Pro kterou mám teď v PC asi nebude úplně ok.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 14:52:02    Predmet: Odpovedať s citátom

J.J., miero, Fox_25: díky za reakce. Jsem rád, že to aspoň úplně nezapadlo. Já to v ABX nerozeznám ani omylem, bez ABX se mi zdá bb2 o něco horší, než bb1 a bb3, drsně ostřejší, ale sotva na hranici poznatelnosti.
Těch 10/16 Fox_25 by IMO odpovídalo. Nějaký minimální rozdíl, ale nelze detekovat spolehlivě.

IMO ten filtr Čebyšev 10. řád (bb2) je horší varianta, než downsampling - upsampling. Filtr točí fázi už v přenášeném pásmu a zanáší kmitočtově závislé zpoždění. Taky nelze udělat přímý rozdíl bb1-bb2, z uvedeného důvodu, kdežto bb1-bb3 ano a rozdílový soubor je absolutně neslyšitelný.

Takže to vlastně dopadá dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11467
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 15:14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

keby sme lepsie poculi, tak ten rozdiel by bol vyrazny medzi 1-3 i 2-3 ... 2-3 uz menej
- 4x spomalena 2-5 sekunda z kazdeho suboru v rade za sebou
http://mr.ieero.com/pub/bb-123-4x-slower.flac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12715

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 15:20:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby sme lepsie poculi, anebo taky kdyby byly v prdeli ryby Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 15:20:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, ale nejsme netopýři Very Happy

Je to zřejmě na hraně, může se najít pár jedinců, kteří na kvalitní kartě a kvalitních sluchátkách mohou něco poznat. Nebo taky ne. Na bednách nemyslím, jelikož to do ucha asi nedoputuje, vzduchem. Další varianta je pak hodně mizerné zařízení, kde by ty vysoké kmitočty mohli vytvořit intermodulace ve slyšitelném pásmu - což je jen spekulace.
Ony ani ty japonské práce o slyšitelnost nad 20kHz nepůsobí přesvědčivě.

Díky za ty flacy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5854
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 16:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Japonské práce akorát ukazují nějaké fyziologické projevy, když tam v poměrně vysoké hladině ultrazvukové kmitočty jsou, nebo nejsou.
Těžko se dá určit, co to má společného s poslechem, když reakční doby jsou v minutách a amplitudy a trochu lépe specifikovaný rozsah nejsou známy.
Na ozáření ultrazvukem reaguje jak lebeční kost, tak genitálie Very Happy
Takže takové kmitočty není zapotřebí přenášet, stačí informace o tom, že tam jsou, v mp3.
V druhém případě přenosu stačí při zmáčknutí PLAY taky zapnout robertka Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pierre
Hifi obsluha


Založený: 02 október 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 01:30:35    Predmet: ABX test ukázka 96kHz/24bit x 96/24 ořezaná na 20kHz Odpovedať s citátom

Problem takychto testov je, ze ich navrhuju ludia co to nepocuju! Technicka zdatnost nestaci.

Velmi zle vybrana ukazka. Evidentne iba podla grafov. Niet sa co cudovat, ked vyberajuci netusi, co by mal pocut.

Takze, downsampling alebo filter urobi napriklad to, ze zmeni posluchovy dojem z priestoru. Pri vhodnej nahravke velmi brutalne. Ton sa nenesie, nedoznieva ale stava sa usecnym a tvrdym. Technickym terminom - frekvencne sa akoby vytratia/potlacia stredne tony. Vysky casto paradoxne akoby pribudnu. A na naozaj kvalitnych boxoch (velkych) sa straca dynamika basov. Spojitost a prirodzenost tonov ci hlasov sa vytrati. Asi nebude velkym prekvapenim, ze lahka identifikacia je na ludskom hlase. Dokonca aj taka komercna popova a stara vec ako Lionel Richie - Hello, sa da pouzit na test.

Moje doporucenie:
---------------------
Ak si niekto mysli, ze ma extremny sluch a ma moznost vyskusat si to na technike, ktora mu test umozni, nech pouzije napr. nahravku:
Claire Martin - Goodbye For Now ( AKD 423 - Linn Records) - 96/24
1. Original
2. Downsampling na 48 a spat na 96
Ak je technicky zdatny moze vyskusat rozne typy down/up samplu.
Alebo da to vsetko uvedene vyssie urobit niekomu inemu, technicky zdatnemu.
Zisti, ze je to vzdy pocut a tiez aky velky vplyv na degradaciu zvuku ma pouzity typ filtra a jeho nastavenie.

Inak mam aj taku skusenost, ze aj ludia co pocuju velmi priemerne, akoby nejako vnimali rozne deficity v hudbe, ibaze to nevedia rozlisit priamo a okamzite ale az casom im nieco dost zacne vadit.

Ak ma niekto kopu penazi, mozeme dohodnut slepy test, kazda hra o €1000 az kym sa mu neminie hotovost. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 08:24:14    Predmet: Re: ABX test ukázka 96kHz/24bit x 96/24 ořezaná na 20kHz Odpovedať s citátom

Pierre napísal:

Ak si niekto mysli, ze ma extremny sluch a ma moznost vyskusat si to na technike, ktora mu test umozni, nech pouzije napr. nahravku:
Claire Martin - Goodbye For Now ( AKD 423 - Linn Records) - 96/24
1. Original


Už jen z toho doporučení musím brát celý příspěvek, bohužel, jako asfalt. Doporučená nahrávka, "Claire Martin - Goodbye For Now ( AKD 423 - Linn Records) - 96/24", originál, je ostře ořezaná na 22kHz. Je to jen další podvod na kupujících. Tudíž pro test slyšitelnosti ultrazvuku k ničemu, maximálně tak jako test mizérie použitého downsamplingu/upsamplingu. Když to někdo neumí, neměl by to dělat. A jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá Smile .


Naposledy upravil PMA dňa St december 14, 2016 09:11:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11467
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 08:36:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Velkost albumu vo FLACi ti sedi s uvadzanymi FLAC 24bit 96kHz 911.0MB ? Resp. ta samotna skladba by mala mat 64MB.

Naposledy upravil miero dňa St december 14, 2016 08:37:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 08:37:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už jsme u Linn records, tak mám úplně jiný tip na testovací nahrávku, než komerční jazzík, zkonvertovaný z CD formátu do 96/24, a sice

Brandenburg Concerto No. 3 in G Major, BWV 1048 - III. Allegro from J.S. Bach- Six Brandenburg Concertos, což je skutečně 96/24, nikoliv 44.1/něco převedeno do 96/24


Naposledy upravil PMA dňa St december 14, 2016 08:41:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 08:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
PMA: Velkost albumu vo FLACi ti sedi s uvadzanymi FLAC 24bit 96kHz 911.0MB ? Resp. ta samotna skladba by mala mat 64MB.


Flac má 67 098 013 b. Je to podvod. Na rozdíl od Brandenburáku, který je OK. Je to úplně běžný příběh při prodeji komerční hudby jako C. Martin, v klasice to nebývá zvykem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5854
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 08:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat ale povídal, že v digitální doméně vše funguje dokonale Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 08:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
MaBat ale povídal, že v digitální doméně vše funguje dokonale Very Happy


Naprosto, zejména pokud o tom někdo nic neví Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11467
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 12:23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to asi jedina moznost je taketo "Master" nahravky reklamovat a pozadovat vratenie penazi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 12:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No to si právě nejsem jistý. Oni ti nabízejí pouze formát 96kHz/24bit, ale nikde se nemluví o obsahu toho formátu, tj. že by to nemělo být kmitočtově ořezané nebo jen přesamplované z nižšího formátu.
Můžu jim zkusit napsat Smile

Jako sranda mě to stálo jen jako jedno pivo v hospodě v Německu, koupil jsem jen 1 stopu za 2,50 EUR, takže to není taková ztráta. Za takové jazzové uslzené cajdáky, jako je Claire Martin, bych těch 21 EUR za celé album nedal. Já jsem si byl na 90% jistý, že to bude ořezaný švindl. U těchto popových žánrů je to tak skoro vždycky, hires do 20kHz. Musel jsem se usmívat už když jsem četl ten Pierrův příspěvek, ještě než jsem ten track koupil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11467
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 12:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tusim, ze by to nedopadlo lepsie ani keby si kupil 192kHz verziu, pripadne ten ALAC format.

Jj, napis im.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pierre
Hifi obsluha


Založený: 02 október 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 13:05:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze som celkom jasne pisal, ze hudba sa ma pocuvat!

Ten kto pocuje, moze skumat, co pocuje potom aj ocami.

Myslim, ze niektori celkom urcite nepocuju ani zmenu 96kHz > 32kHz > 96kHz.

P.S.
Skladby som vyberal spamati, so snahou vybrat take, co sa lahko daju identifikovat. Ubehol skoro rok, co som robil naposledy take porovnania. Ja hudbu radsej pocuvam. Na rozdiel od niektorych, viem presne aky je rozdiel v posluchu kvalitnej Hires a 44/16. A uvedena hudba je na to vhodna. Nepozeral som spektra. Ved naco? Skoro vsetci to predsa pocujeme Smile
Pozrel som to az teraz....
1/Technicky ten Linn asi nebol najlepsia volba, fakt blbo vyzera pokles od 22000Hz. Aj ked, ak seba nepocitam, tak za cely zivot som poznal iba dvoch ludi co frekvencie okolo 20kHz pocuju. Vacsina konci na 16k. A to nehovorim o prirodzenom utlme pri sireni. Vzhladom k tomu, ze rozdiel po prervzorkovani je dobre pocutelny si myslim, ze to moze byt filter v nahravacom retazci (za vhodne to ale nepovazujem).
2/Hello je opticky v pohode aj pre ludi co nepocuju a musia sa spoliehat iba na zrak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 13:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, už se stalo -

Hello everyone to whom it concerns,

today I bought through your web page AKD 423 Track 11 - Goodbye For Now by Claire Martin, declared as Studio Master 96kHz/24bit. Yes, the file format is 96kHz/24bit, but the music is 22kHz brickwall limited and it is, almost for sure, standard CD format upsampled to 96kHz, so no music information above 22kHz is in your "Studio Master". Please see the file analysis attached.

This is quite usual practice with pop music "hirez" sale, do not you feel it is unfair? Classical music hirez masters are usually OK.

Best regards,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 13:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pierre napísal:
Myslim, ze som celkom jasne pisal, ze hudba sa ma pocuvat!



Jo to je super, ale nesmí se "počúvať" blbosti, amatérismy, chyby a omyly. Sorry, já mám za ta léta, co se pohybuji mezi kovanými hifisty, co slyší kdejakou výměnu pojistky a změnu 10cm drátu u repro, nasbíráno dost zkušeností, abych si o těch akcích udělal vcelku jasný obrázek. Tyhle ptákoviny slyší, možná už z kuchyně, ale přefázovanou bednu nebo vypnutý výškový repro často ne.

Celá tahle akce o "ztrátě prostoru" na downsamplované a upsamplované už předem ořezané nahrávce ukazuje na jediné, buď si to testér vymyslel, nebo se dopouští při down-up samplingu elementárních chyb, které zanesou digitální bordel do nahrávky. To vše je možné a snadno docílitelné, při diletantském přístupu. Takže já se tu nenechám pérovat od někoho, kdo mi tu předhazuje, že používám nevhodné nahrávky, a sám doporučí ořezaný paskvil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20447

PríspevokZaslal: St december 14, 2016 14:29:24    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Tusim, ze by to nedopadlo lepsie ani keby si kupil 192kHz verziu, pripadne ten ALAC format.

Jj, napis im.


Reagují rychle a slušně, přišlo takové "politicky korektní" doznání Smile

Hi Pavel,

Yes, the classical releases are more consistently have higher frequency content whereas some jazz releases recorded in a studio are a bit of a mixture of limited frequency signal and higher sample rates.

You can see from the attached spectral display of Claire’s track that there is a ‘brick-wall’ element due to production reasons, microphones, effects etc. but there is also a higher res element which we decided should be shared and sold as high resolution.

Some tracks on this album have greater percentages of higher resolution content than others. I think that the example that you gave is on the lesser side of that. If you feel that you expected more, I can only apologise and offer you a discount on a future release to make up for it. Just let me know and I can set that up.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist