Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

pomôže lepší receiver?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peet67
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2016
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 19:58:14    Predmet: pomôže lepší receiver? Odpovedať s citátom

Nazdar pani,chcem vas poziadat o radu..niekde okolo roku 2007 som si kupil zostavu od yamahy: receiver RX-V361,repro NS 8900+center a dva zadne a subwoofer YST -SW05. niekedy som bol z toho uneseny,nic lepsie som nepotreboval..potom prisli deti a vsetko mi to "zapadalo prachom" niekolko rokov..teraz po dlhej dobe som si to chcel vychutnat a nejako som z toho "nepadol na zadok" ako kedysi...otazka teda znie..oplati sa mi kupit novsi,nejaky vykonnejsi receiver,napr. PIONEER VSX 921 K(poprípade nieco podobne),aby som postrehol nejaku zmenu? alebo pri tej zostave reprakov nepomoze nic? dakujem za kazdy nazor a sorac za novu temu,som tu novy Razz

nejde mi o vykon,kedze to bude len v obyvacke,ale chcem precitene vysky,basy a vsetko co k tomu patri Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2994
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 21:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne pred časom na vedľajšom fóre poradili zájsť si vypočuť viacero reprosústav.
Niečo som tak trocha po obchodoch, niečo mi umožnili dvaja skvelí páni z fór.
Z predajcov to najlepšie trafil mladý veľmi ochotný pán jednej súkromnej predajne slovami:
Z toho, čo sa predáva do 1-2 tisíc eur sa na kvalitný posluch hudby nehodí nič...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 04, 2016 21:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom: ja som niečo v podobnom duchu počul od známeho, čo sa venuje hudbe a hifi viac než 30 rokov, robil aj DJ, má kopec platní aj CD a super aparatúru doma a vravel, že tie šity, čo sa predávajú aj za relatívne drahé peniaze v elektro obchodoch resp. elektro reťazcoch, sa nedajú počúvať, ale iba sprostredkovávam, nie som odborník

inak si spomínam, že určité obdobie robil aj v Nayke na čiernej technike a vravel mi, že musel odísť, lebo nevedel predávať tie šity, haha

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pby
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Št december 08, 2016 16:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre, ale mam na bedne rozpocet aky mam a teraz co ? nemam si nic kupit lebo do 2 tisic su to aj tak vsetko smejdy ? Alebo sa pokusim za tie peniaze kupit co najmensie "smejdy"? Ked ti treba auto tak ides rovno do ferrary, lebo auta za 12 tisiuc su smejdy ? chapes tak to netreba brat su totalny HIFI nadsenci su hifisti a su ludia co chu dobry zvuk - a tak si ludia robia aj rozpocit a predstavy o zvuku, tu na tomto fore je jedna chyba (v dobrom) ze ked niekto nico chce tak hned mu kazdy nasuka take esa ale aj mastne ze sa mu z toho hlava zastavuje -- ako dobre, ale ked si da niekto limity preco mu ponuka spicu a zbytocne ho demotivovat ze v jeho kategorii kupi iba shit ? ? Stale sa najde nieco co bude lepsie ako to co niekto oznaci za dobre to moze ist do nekonecna Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Št december 08, 2016 16:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceš to čisto na hudbu? Chceš to na k filmu? Alebo oboje?

Ak na hudbu, aký štýl hudby a z akého zdroja?

A rozpočet?

Všetko to sú dôležité otázky, ak chceš pomoc. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Ne december 11, 2016 08:21:32    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Na tvojom mieste skúsim VMA audio , alebo BV audio v Trnave. Dobre bedne za slušne peniaze. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne december 11, 2016 10:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Na dunění k filmům bych tu původní sestavu klidně nechal.
Měl jsem dva receivery z toho jeden hogo fogo Pioneer, který se tvářil jako hájend ale přesto jsem si nechal starý DENON AVR-1802, který toho drahého Pioneera přeherál zvukově o tři délky.
Nakonec jsem ale stejně skončil u klasického sterea i při filmech (klasický zesík+preamp bez DO) a je to úplně jiná galaxie! S tím se jakýkoli kiňák nemůže srovnávat ani když by stál 100k.

Pokud to chceš na kvalitní poslech tak to ti ty bedny nedají. Pokud to chceš na kino tak bude stačit dobrý stereo zesilovač.
Subwoofer ze současné produkce do cca 15 tis. bude k muzice špatný vžy. Bohužel. Ke kinu na dunění bude ale stačit defakto jakýkoli.
Je potřeba si zvolit co od toho primárně chceš. Jako nejuniverzálnější řešení se mi ze zkušenosti jeví klasické kvalitní stereo, které bude i levnější a pokryje ti i muziku (s dobrými bednami)
Já jsem se vrátil definitivně ke stereu a k pořádným bednám je to luxus! Zvuk byl ale pět krát větší než obraz na 50", tak jsem koupil dobrý projektor a teprve teď je to zážitek. Jak obrazově (odražené světlo = kino = žůžolabůžo) tak zvukově. Mnohem lepší než v normálním kině!
Jinak, bazoš je celý nacucaný receivermi - každý to prodává Smile)

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist