Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zatracený sloup nebo délka místnosti?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 08:17:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejne jako ve vlakne o lepeni tubusu na konus reproduktoru i zde jen bezzube opakujes svou nesmyslnou teorii aniz byl byl schopen chapat, co ti ostatni pisi.

Jinymi slovy, tva namitka z posledniho prispevku uz byla vybracena. Staci cist a CHAPAT... (a v tom je ten problem).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 08:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Milhauzz:

A zkusil jsi ten úplně nejzákladnější a nejjednodušší test: dát sub do místa poslechu (včetně výšky) a chodit pak po místnosti s hlavou u země / výš a najít místo, kde basy znějí, jak mají. Tam pak dát sub, pustit bedny full range a zvuk subu doladit pomocí přechodový frekvence, fáze a hlasitosti.

U mě tenhle postup zafungoval naprosto perfektně.

Pokud by nepomohlo, tak nejsnažší by asi bylo jít cestou automatický ekvalizace: buďto jen subu nebo v AVR pro všechny bedny.


Jestli je toto nejzákladnější test jak píšeš, tak koukám jako blázen, že jsem o něm nikde nikdá nečetl. Už jen ze zvědavosti zkusím.

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 09:30:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:

Jinymi slovy, tva namitka z posledniho prispevku uz byla vybracena. Staci cist a CHAPAT... (a v tom je ten problem).


OT ... prosim technicke odpovede ze preco ano a preco nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Milhauzz:
Je to hned druhý odkaz, který vyhodí google po zadání hesla "how to set up subwoofer" Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Milhauzz:
Je to hned druhý odkaz, který vyhodí google po zadání hesla "how to set up subwoofer" Smile.


Jestli to nebude tím, že já na google hledám úplně jiný věci Smile Neřkuli tomu, že dnes o všem napíše kdejakej "blbec" a musíš filtrovat a filtrovat, než se dostaneš ke článku, který má nějaký rácio Smile

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 18:17:25    Predmet: Re: Zatracený sloup nebo délka místnosti Odpovedať s citátom

Milhauzz napísal:
aretax napísal:
Máš vynikajúcu miestnosť a myslím, že by si žiaden sub nepotreboval. Aj sedenie máš na výbornom mieste. Ja by som Ti navrhoval nasledovné:
- na zadnú stenu medzi repro dať difúzne panely a bedne dať asi 1m od steny a bližšie k sebe. Na premietanie by som navrhol sťahovacie plátno.
- po bokoch miestnosti rozmiestniť police s knihami (police bez zadnel steny). Knihy
rozložiť nerovnomerne a postupne nimi dolaďovať odrazy. Stĺp by som obložil
absorpčným materiálom
- taktiež na zadnú stenu umiestniť difúzory (môžu byť aj knihy, regály a pod.)
- podľa potreby by som na strop dal falošné preklady (napr. fošny), aby "rozbili"
zvuk a navyše je to elegantné.
Píšem na základe svojich skúseností. Navrhované úpravy nie sú drahé a navyše Ti ostane obývacia izba, možno prijateľná aj pre ženu. Mám to urobené v podobnom štýle a so zvukom som veľmi spokojný. Predpokladám, že chceš bývať v obývačke a nie v štúdiu. Absorpčné materiály použi iba v minimálnom množstve. Je lepšie miestnosť "nedotlmiť", ako pretlmiť.


Přesně jak píšeš, je to obyvák, ne studio. S tím stropem si mě celkem nainspiroval. Strop bych si defakto mohl předělat bych chtěl, do toho mi asi nikdo kecat nebude. Problém bude s přední stěnou, tam kde jsou reproduktory, metr od zdi je dát nemůžu, děcka sou ještě malé a lítali by kolem toho. Ono se devětkrát nic nestane ale podesáté zakopnou o kábl a neštestí bude na světě. Stejně jak s plátnem, teď svítím na SDK stěnu a naprosto mi to vyhovuje - neřeším krčení a vyvěšení plátna, ani jeho pohyb při otevřených oknech. Nemám v obyváku klasickou TV, projektor ji nahrazuje a svítí se defakto dost, za poslední rok jsem nasvítil 1088 hodin. Ostatní věci jsou racionální, díky za názory.


Riešenie plochy za a medzi bedňami je dosť podstatné. Jedna vec je, čo vyhovuje Tebe, druhá čo vyhovuje zvuku.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 06, 2017 10:23:32    Predmet: Re: Zatracený sloup nebo délka místnosti Odpovedať s citátom

aretax napísal:
Milhauzz napísal:
aretax napísal:
Máš vynikajúcu miestnosť a myslím, že by si žiaden sub nepotreboval. Aj sedenie máš na výbornom mieste. Ja by som Ti navrhoval nasledovné:
- na zadnú stenu medzi repro dať difúzne panely a bedne dať asi 1m od steny a bližšie k sebe. Na premietanie by som navrhol sťahovacie plátno.
- po bokoch miestnosti rozmiestniť police s knihami (police bez zadnel steny). Knihy
rozložiť nerovnomerne a postupne nimi dolaďovať odrazy. Stĺp by som obložil
absorpčným materiálom
- taktiež na zadnú stenu umiestniť difúzory (môžu byť aj knihy, regály a pod.)
- podľa potreby by som na strop dal falošné preklady (napr. fošny), aby "rozbili"
zvuk a navyše je to elegantné.
Píšem na základe svojich skúseností. Navrhované úpravy nie sú drahé a navyše Ti ostane obývacia izba, možno prijateľná aj pre ženu. Mám to urobené v podobnom štýle a so zvukom som veľmi spokojný. Predpokladám, že chceš bývať v obývačke a nie v štúdiu. Absorpčné materiály použi iba v minimálnom množstve. Je lepšie miestnosť "nedotlmiť", ako pretlmiť.


Přesně jak píšeš, je to obyvák, ne studio. S tím stropem si mě celkem nainspiroval. Strop bych si defakto mohl předělat bych chtěl, do toho mi asi nikdo kecat nebude. Problém bude s přední stěnou, tam kde jsou reproduktory, metr od zdi je dát nemůžu, děcka sou ještě malé a lítali by kolem toho. Ono se devětkrát nic nestane ale podesáté zakopnou o kábl a neštestí bude na světě. Stejně jak s plátnem, teď svítím na SDK stěnu a naprosto mi to vyhovuje - neřeším krčení a vyvěšení plátna, ani jeho pohyb při otevřených oknech. Nemám v obyváku klasickou TV, projektor ji nahrazuje a svítí se defakto dost, za poslední rok jsem nasvítil 1088 hodin. Ostatní věci jsou racionální, díky za názory.


Riešenie plochy za a medzi bedňami je dosť podstatné. Jedna vec je, čo vyhovuje Tebe, druhá čo vyhovuje zvuku.


Asfalt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 06, 2017 11:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslis natriet stenu za bednami asfaltom? :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi január 06, 2017 12:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Asfaltem jsou natřené 1518 a jak jim to sekne! Laughing
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 06, 2017 12:58:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Chudak Miloš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 08:15:29    Predmet: zatracený sloup Odpovedať s citátom

Bartoli: Milhauzz nepísal, že by chcel jazdiť po stene na motorke, ani o autodráhe nič nepísal. Asi si mu chcel poradiť, aby si kúpil 1518 a zalial ich asfaltom.
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 10:03:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ty Bartoliho 1518 slyšel a byl sem z toho zvuku celkem paf, mít dedikovanou mísnost na poslech, proč je nevzít, ale designově do obyváku se fakt nehodí. Zase tak vážně to s muzikou nemám.

Apropo, protože mám dvě děti, tak sem tam tu autodráhu v obyváku řeším, věřte nebo ne Smile Nicméně s "hifi" to nemá nic společného. Nicméně zatím jsem se, kromě simulace v RAW a nějakým pokusům omylům, nedostal. Víceméně jsem u zpracovávání všech zde napsaných myšlenek.

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 10:34:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Milosu, nejak jsem, nepochopil/prehledl v zaplave dlouhych textu zda mas/nemas doma mikrofon a zda sam meris rezonance cimry v modalni oblasti?

FYI to mereni rezonanci cimry pod 100Hz je nejdulezitejsi zaklad jakehokoliv dalsiho postupu co ma smysl resit "na basech".

FYI a smysl ma v modalni oblasti pouze DRC, nejlepe multisub.

Ale to uz zase je mimo tve moznosti, co si pamatuju nejake multisub reseni v DSP + kvalitni bedny to bylo zcela mimo tve financni moznosti a resil jsi koupelnu, decka, auto, opravy baraku a jiny dulezitejsi veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 11:16:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, ještě jsem neměřil. Zkušenosti s měřením jsou, ale jen co se týče aktivu v autě a nastavení časovek / děličky / strmosti mezi středem a výškou. "Basy" jsem nikdy neměřil, rád si nechám poradit. Ano, finanční možnosti jsou omezené, to přiznávám, sice teď začalo být trochu lépe změnou práce, ale i tak se musím držet skromějšího rozpočtu do hifi. Už jen tenkrát koupě matrixů (i když z pozice pořádného hifi stojí pakatel) manželka pár dní cedila mezi zuby Smile
_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St január 11, 2017 13:23:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Milhauzz napísal:
Ne, ještě jsem neměřil. Zkušenosti s měřením jsou, ale jen co se týče aktivu v autě a nastavení časovek / děličky / strmosti mezi středem a výškou. "Basy" jsem nikdy neměřil, rád si nechám poradit. Ano, finanční možnosti jsou omezené, to přiznávám, sice teď začalo být trochu lépe změnou práce, ale i tak se musím držet skromějšího rozpočtu do hifi. Už jen tenkrát koupě matrixů (i když z pozice pořádného hifi stojí pakatel) manželka pár dní cedila mezi zuby Smile


Takze nula, ono bez mereni cimry to cele nema smysl na "basech" pod 100Hz resit.

+ ta cimra je obycejna = bez velkeho zatlumeni = sirokosvazkovy bedny s kalotou tam budou hrat na picu.

Ono kdyby aspon ty hifisti meli mozek v hlave tak by pak 80% hifistu melo uzkosvazkovy bedny ala 1518 a podobne, jokor kdyz maji vesmes poslechovky napicu co jsou zaroven obyvakem kde vladnou manzelky s hadrou a stiraji hladke podlahy hadrem Laughing

Ale to uz zase rozdavam rozumy ktere jsou daleko za horizontem chapani mistnich intelektualu Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist