Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nesmysly akademické úrovně

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
faksi
Hifi obsluha


Založený: 21 september 2011
Príspevky: 12
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 17:47:23    Predmet: Nesmysly akademické úrovně Odpovedať s citátom

Dobrý den všem, kteří zřejmě nedopatřením, otevřete toto téma.

Během svého "bádání" nad konstrukcemi reproduktorů jsem vygooglil něco neuvěřitelného. Shocked
Bakalářskou práci (VUT - Fakulta strojního inženýrství - Ústav konstruování) s názvem DESIGN REPRODUKTORU

Podlehnuvši nadšení, že jsem objevil zajímavý zdroj informací, jsem se pustil do čtení. Vystřízlivění na sebe nedalo dlouho čekat. Bohužel již po přeštení abstraktu bylo zcela jasné, že se nic přínosného nedozvím. Přesto jsem měl nutkání si alespoň část práce přečíst.

Co mě čekalo v následujících minutách jsem ale skutečně nečekal...
Taková snůška blábolů a nesmyslů na jednom místě, to se hned tak nevidí.
To, že student odvede nekvalitní práci bych i pochopil, to se může stát, ale že to nezastavil oponent a že tohle lze obhájit při státnicích, to je pro mě naprosto nepochopitelné.

Kdo máte sklony k masochismu a máte zájem se dozvědět něco nového o DESIGNU REPRODUKTORŮ...
zde je odkaz: https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=64978

Musel jsem se s tím někomu svěřit. Byl to pro mě natolik stresující zážitek, že bych se s tím sám asi nevypořádal.

Zdraví Faksi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 18:12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Momentálne dopisujem diplomovú prácu a jak vidím tie zdroje na konci, chce sa mi zvracať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jean
Hifista


Založený: 18 apríl 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: Nitra - Cabaj

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:05:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Táto veta je perla Very Happy "Reproduktory Emgeton nabízejí, poměrně dobrý poměr výkon a cena. S výkonem subwooferu 28W a satelitů 2x18W dokáží produkovat hudbu s hlasitostí až 70 dB."

Inak prezentuje tam názory, ktoré som mal na strednej, literatúry bolo málo (resp. nič), tak sa šlo cestou, čím viac bedňa, tým viac basy. Potom začal vychádzať seriál od
p.Sýkoru a prišlo pomalé vytriezvenie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:10:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To sa nedá ani čítať , ja som to len preletel pohladom. Hnus.


Megapuke

Další odborník ala Bartoli. Dokonca ho tuším prekonal a ani ťuk nenapísal na forum. Frightened
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jean
Hifista


Založený: 18 apríl 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: Nitra - Cabaj

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:14:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Uf, prešiel som to celé a časť s návrhom je teda sila. Najmä tie deliace frekvencie. Nechápem, ako ho mohol školitel nechať vypracovať také somariny. U nás študáci tiež robia mizerné práce, ale aspoň základy zo základov musia byť správne, nech nie je hamba. Bakalár, ktorý nemá ani šajnu o parametroch reproduktora, to je dosť zúfalé.

Keby mi to dajú na oponentúru, tak by to bolo asi po prvý raz, čo by som prácu neodporučil k obhajobe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:40:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi připomnělo toto:

Anotace bakalářské práce Michala Uhla na Masarykově univerzitě "Etnocentrizmus v obrazech - analýza komiksu Tintin":

"Tato práce analyzuje zobrazování kulturních stereotypů v Tintinovi v Kongu (1930), jednoho z alb slavného belgického komiksu Tintin. Nejdříve je definován žánr komiksu a následně je uvedeno historické pozadí Tintinova vzniku. Analýza rozebírá konkrétní situace interakcí jednotlivých komiksových postav, a pokouší se upozornit na, často implicitní, autorův etnocentrizmus. Tintin v Kongu vzniká v době belgického kolonializmu, který se do zobrazovaného výrazně otiskuje. Na jedné straně příběh glorifikuje úlohu kolonizujících. Domorodé obyvatelstvo je na druhé straně zobrazováno jako neschopné, ustrašené, hloupé a bez jakékoliv vlastní invence. Analýza ústí v diagram, který jednotlivé stereotypy postav sumarizuje a třídí. Ačkoliv Tintin vyšel před 75 let, je stále vydáván a úspěšně prodáván. Jeho velká čtenářská obliba ukazuje na to, že je součást dnešní kultury."

Celá "práce":
https://is.muni.cz/th/144373/fss_b/TINTIN_V_KONGU_-_ETNOCENTRIZMUS_V_OBRAZECH.txt

Zdroj:
http://streit.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=332911
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:57:20    Predmet: Odpovedať s citátom

jean napísal:
nech nie je hamba.


*hanba Sad

Ja len, aby ste si nespravili hanbu niekedy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jean
Hifista


Založený: 18 apríl 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: Nitra - Cabaj

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 21:29:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To je spisovne po nitránsky Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 22:33:48    Predmet: Odpovedať s citátom

jean napísal:
Najmä tie deliace frekvencie


U třípásma je hlavně moc pěkný počet dělicích frekvencí. A snad ještě lepší je to, že z výhybky do reproduktorů může jít signál nejen přes kabel, ale může jít i přes Wi-Fi, infračerveně nebo radiově. Aspoň že ví, že infračervené vlnění slábne, když prochází skrze překážky:
Bakalář z VUT v Brně napísal:
"Výhybka rozděluje zvukový signál pro každý typ reproduktoru zvlášť, podle frekvence signálu. U třípásmových soustav jsou dělící frekvence přibližně 20 Hz – 1 kHz – 5 kHz – 20 kHz.
Z výhybky pak signál putuje přímo do reproduktorů. Ty lze připojit přes kabel. Používají se různé druhy dvoulinkových i čtyřlinkových, záleží na průměru a odporu kabelu. To vše má vliv na finální zvuk. Další možností je také bezdrátové spojení, výhodné především u přenosných Hi-Fi soustav. V současnosti se používá infračerveného nebo radiového vlnění, které mají poměrně mnoho nevýhod, jako nedostatečná přenosová rychlost, či slábnutí signálu, když prochází skrze překážky."



Funkci Bassreflexu taky pochopil výtečně, a to, jak přejmenoval nátrubek, mě rozbilo:
Bakalář z VUT v Brně napísal:
"Z toho důvodu jsem ve svém návrhu použil tzv. Bassreflex. Jedná se o jednoduchý náhubek s trubicí, který umožňuje proudit vzduchu z ozvučnice dovnitř a ven podle toho jak kmitá membrána reproduktoru. Pokud zvolíme dostatečně velký průměr trubice a správnou délku, docílíme toho, že proud vzduchu vycházející z bassreflexu se synchronizuje se zvukem z reproduktoru. Tento jev pak několikanásobně zlepší kvalitu konečné reprodukce."



Mazané jsou taky ty stojany do oblouku, kdy čím výš se satelit na stojanu posune, tím víc je zakloněný. Takže když se využije ta úžasná prezentovaná možnost, že jeden satelit bude stát na zemi a druhý třeba na skříňce, tak ten stojící na skříňce bude mířit vodorovně a ten stojící na zemi bude mířit do stropu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 00:35:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Je Vám to divné ? Pozlepoval čo kde narýchlo pozrel a podomýšlal si k tomu svoje mudrosti.

Ešte vačšie nezmysli sa tu tlačia a peniaze mínaju na blbosti , článok z 29.10.2013 15:10

http://www.topky.sk/cl/10/1366588/Slovak-odhalil-45-najhlupejsich-nariadeni-Europskej-unie--Toto-plati-aj-u-nas-

Wink

https://www.aktuality.sk/clanok/263768/7-faktov-ktore-nam-v-skole-vtlkali-do-hlav-a-pritom-su-to-nezmysly/

Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jidol
Nádejný hifista


Založený: 21 máj 2011
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 14:41:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové to jste si nevšimli že v té práci se jedná o design, prezentuje se tu "nový" vzhled ne teorie reproduktorů. Vedoucí práce je akademický sochař.Práce měla mít název Design reprosoustavy a ne reproduktoru. Technických nesmyslů tam má dost, ale to podle mne nemá akademický sochař šanci odhalit. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 15:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Je fakt, že v praxi by asi absolvent oboru "Průmyslový design ve strojírenství" od samého počátku spolupracoval s kolegy, kteří by měli na starost vlastní technickou stránku věci. Takže jsme asi jak autorovi (dnes už inženýrovi), tak akademickým sochařům (vedoucímu a oponentovi) křivdili ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
faksi
Hifi obsluha


Založený: 21 september 2011
Príspevky: 12
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 15:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si myslím, že argument, že to je vlastně designér a tudíž ho technická stránka věci netíží, není v tomto případě dostatečný. A ano, všimnul jsem si, že jsou to všechno "umělci". Very Happy
Pokud měl být náplní práce čistě design soustavy reprobeden, tak ta práce ovšem měla vypadat zcela jinak. Představoval bych si např. studii (anketu) veřejnosti, co se komu líbí, jaký je trend v interiérech apod. a na základě zjištěných faktů navrhnout reprobedny a pak je nechat zhodnotit a výsledky nějak smysluplně prezentovat. V tomto případě by se jakékoliv technické teorie nemusel ani dotknout.
Jestliže ale do toho vběhne tím stylem, že v každém odstavci utrousí ne jen myšlenku, ale nějaký konkrétní závěr technického rázu, tak si to prostě musí obhájit, i dkyby to byl filozof.
Kromě bassreflexu se mi také hodně líbil odstavec o zázračné technologii Witricity (chtěl jsem citovat jen nějakou větu, ale to nejde, to se musí přečíst celé) Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 07:09:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ten vysúvací (rozťahovací) integrovaný stojan mi príde ako celkom dobrý nápad. Iná vec je celkový dizajn, ale do nejakého moderného interiéru, pokial by sa to niekomu páčilo, prečo nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin_VR
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2015
Príspevky: 35
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 21:07:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, uznavam, ze ani moja bakalarska praca nebola svetovy objav, bola to len akasi splet teoretickych blabolov, pre prax to bolo dielo bezvyznamne ale aspon tam boli z 90+% korektne informacie. V tomto pripade je to zial veeelmi smutne, dokonca by som povedal alarmujuce, ze takato praca sa da obhajit! Nie je to utok na autora, ale naozaj pustat sa do technickych zalezitosti bez akychkolvek znalosti v odbore? Mal z pekla stastie, ak toto obhajil a pekne blbu porotu... Fatalne vsak pochybil skolitel, ktory takyto pocin nekorigoval tak aby to zostalo v rovine dizajnu na zaklade konzultacii s nejakym odbornikom na konstrukciu repro. Alebo je mozny aj druhy variant ze je to zufalost zhotovena za 2 tyzdne pred odovzdavanim prace. Chvalim vizualizacie, mozno ani ten napad s vertikalnou polohovatelnostou nie je uplne marny, technicky zaklad je vsak 0,0. Taktiez ma dost pobavili deliace frekvencie trojpasmovej reprosustavy Smile Najvacsou perlou prace je vsak vesmirna technologia "WiTricity™". Toto nebude nikdy ucinne, bez silneho elektromagnetickeho smogu fungovat, ale skusat treba.
_________________
PC > CustomWorks DAC1USB > BVaudio A300S > VMA-I SL white gloss > 6x VMA boomkiller, 4x VMA photoecho
Portable > iBasso DX120 + Etymotic MK5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 22:46:00    Predmet: Odpovedať s citátom

"Vědět, že víme to, co víme, a vědět, že nevíme to, co nevíme, je opravdové vědění." Konfucius

Málokdo předpokládá, že v pracích dnešních vysokoškoláků najde nějaké převratné teoretické nebo empirické výsledky. Ale od studenta technické školy bych očekával alespoň určitou soudnost ve smyslu, že zhruba zná svoje limity a nepouští se na tenký led psaním informací, kterým vůbec nerozumí. Drzá nesoudnost, pro dnešní dobu tak nějak typická, může v klidu projít anonymnímu tlachalovi na internetu nebo prodavači v Datartu, ale při obhajobě vysokoškolské práce by měla tvrdě narazit. Nestalo-li se tak, je to víc ostuda školy než absolventa.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 22:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin_VR napísal:
Najvacsou perlou prace je vsak vesmirna technologia "WiTricity™". Toto nebude nikdy ucinne, bez silneho elektromagnetickeho smogu fungovat, ale skusat treba.

Když se to bude prodávat v setu s hliníkovým barákem, tak to fungovat bude:
http://vtm.zive.cz/clanky/disney-research-ma-technologii-pro-bezdratove-napajeni-v-cele-mistnosti-umi-az-19-kw-bez-vlivu-na-cloveka/sc-870-a-186234/default.aspx

A vzhledem k tomu, že by to mělo být použitelné i ve venkovních prostorách, tak bude potřeba i hliníková terasa ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 05:38:48    Predmet: Odpovedať s citátom

"5.7.3 Sociální funkce
Cílovou skupinou pro můj design jsou lidé, kteří rádi a často poslouchají
hudbu. Rádi si ji poslechnou i jinde než před obrazovkou počítače nebo u televize.
To může být občas obtížné, pokud chceme zachovat kvalitu reprodukce."

Very Happy

strojari by nemali nahodou brusit zelezo pilnikom a tak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin_VR
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2015
Príspevky: 35
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 05:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Martin_VR napísal:
Najvacsou perlou prace je vsak vesmirna technologia "WiTricity™". Toto nebude nikdy ucinne, bez silneho elektromagnetickeho smogu fungovat, ale skusat treba.

Když se to bude prodávat v setu s hliníkovým barákem, tak to fungovat bude:
http://vtm.zive.cz/clanky/disney-research-ma-technologii-pro-bezdratove-napajeni-v-cele-mistnosti-umi-az-19-kw-bez-vlivu-na-cloveka/sc-870-a-186234/default.aspx

A vzhledem k tomu, že by to mělo být použitelné i ve venkovních prostorách, tak bude potřeba i hliníková terasa ...


Tvrdenie ze to nema negativny vplyv na cloveka je teleshoppingove, rovnako ako tvrdenie o ucinnosti - bez argumentov. Toto moze mat nejake zaujimave priemyselne, mozno medicinske vyuzitie, ale doma? NIE. Urcite nie na prenos stoviek wattov. Je rozumnejsie znetvorit si miestnost, dom za stovky az tisice eur zariadenim produkujucim elektromagneticky smog s mizernou ucinnostou, alebo pouzit kvalitne medene kable s prakticky nulovym smogom a 99 perc. ucinnostou za par eur? Smile
Navyse, skus mi vymenovat domace elektrospotrebice, kde by si ich bezdrotovost povazoval za mimoriadne prinosnu. Pracka, chladnicka? Urcite nie... mne napadne mozno tak maximalne mobil, tablet, notebook, zabudol som nieco? V clanku som zachytil velmi strucny princip vysielania, o prijimaci ani slovo. Co ak to bude nejaka 1kg vaziaca medena haraburda? Mobil a tablet su hned mimo hry, ale to len teoretizujem. V tomto buducnost pre bezneho cloveka proste nevidim. Ale rad by som sa mylil.

_________________
PC > CustomWorks DAC1USB > BVaudio A300S > VMA-I SL white gloss > 6x VMA boomkiller, 4x VMA photoecho
Portable > iBasso DX120 + Etymotic MK5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 09:06:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně že je hloupost nahradit dvě měděné dvojlinky "hliníkovým barákem" a emitorem elektromagnetického smogu. Však já jsem to tak myslel ironicky.

Jenže lidé hlouposti dělají a "moderní" technické nesmysly si pořizují. Tato specifická forma hlouposti má dokonce vlastní "diagnózu" - frikulínství.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist