Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nováčik potrebuje radu - kvalitná zostava
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daalarna
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 01:37:00    Predmet: Nováčik potrebuje radu - kvalitná zostava Odpovedať s citátom

Ahoj všetci

Asi by bolo najvhodnejšie sa najprv predstaviť. Volám sa Martin (25), pochádzam zo Slovenska (Košice) a mám rád hudbu, ľudia okolo mňa to vnímajú už skôr ako chorobu. Nehrám však na žiadny hudobný nástroj. Hudbu iba počúvam, spoznávam, učím sa a snažím sa prostredníctvom nej pochopiť myšlienky a pocity interpreta. Počúvam snáď všetko. Od scénickej klasiky až po tvrdý hardcore (HIP HOPu a podobným "opičiačinám" som ale nikdy na chuť neprišiel). Moja "choroba" trvá od detstva. V puberte kým moji rovesníci z partie 12 ročných chalanov spoznávali neresti dospeláckych závislostí ako sú cigarety, tvrdý alkohol.. som ja sedel väčšinou doma a okrem iného spoznával hudbu.

POZOR, blížime sa k jadru veci! O pol roka končím so štúdiom 6 ročnej vysokej školy, začnem byť samostatný a zarábať si na seba sám. Mojim snom od nepamäti bolo počúvať "analógovú hudbu" z platní. Nemohol som si to však doteraz dovoliť skrz nedostatok času a hlavne peňazí. Chcem vás teda poprosiť, ak sa tu ovšem nájde niekto ochotný o rady ako správne zostaviť kvalitnú zostavu pre posluch hudby z platní. Budem určite rád a vďačný aj za užitočné články o základných princípoch elektroniky, prenose zvuku atď. Prípadne vás chcem poprosiť aj o nejakú vami navrhnutú zostavu.. spoľahlivú, kvalitnú, svojim spôsobom nadčasovú. Aby mi jej technológia proste vydržala a bola aktuálna dlhšiu dobu Smile Môj cenový strop by sa mal pohybovať pre začiatok do max 3000-4000eur. Chcem mať stabilnú zostavu, ktorú by som mohol postupom času vylepšiť, no do tej doby sa chcem venovať viac-menej "zbierke hudby". Určite sa niektorí z vás budú búchať po čele a hovoriť si aký som márnotratný hlupák, ale je to záležitosť, ktorá ma ťahá dlhé roky vpred, motivuje ma a viem, že je to vec, ktorú chcem a nebudem ľutovať peniaze investované do nej. Potrebujem iba poradiť a usmerniť. Mám kopec času popri ukončení školy na to, aby som si ozrejmil základy v tejto oblasti.

Za ochotu vopred ďakujem a želám pekný deň,
M
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 07:35:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen tak pro začátek začnu off topicem, ať mě můžeš hned proklít Smile a zvykat si na to, jak to tu chodí (určitě to tu máš , ale proštudované).Pokaždé, když nám tady v Čechách ukazují, jak je Slovensko vepředu oproti nám, tak si vzpomenu na malou dědinku ve které mám domek (Rajecká dolina) a jak tam ty lidičky neustále říkají:" No jo v Čechách- tam je vám dobře!" Ale vidím, že na Slovensku je to opravdu lepší! Po studiu školy mít nachystané 4k v € na hifi, to se jen tak nevidí. Klobouk dolů před tvou chutí! Za poslední roky jsem slyšel taky kde co a i dražší věci (hodně) a největším zlem, byla vždy místnost. Nákup věcí do aparátu je jedna věc, ale sesumírovat to doma na poslech- druhá. Jaká velká spousta hifistů s drahým aparátem, by byla spokojena s daleko levnějším, ale v dobré místnosti! Mysli na to. No a pro začínajícího hifistu, koupit aparát na delší dobu? Kdepak! Jen do té doby, než uslyšíš něco trochu lepšího a červíček začne hlodat.... Wink Takže- nové, starší, velká (malá) místnost, nearfield poslech, automat, klasika manuál...a další a další- rozepiš se, co jsi slyšel....A nezapomeň, že ve studiu to hraje jinak, jak doma. To, ale vše určitě znáš. A ještě jednou- chceš jít analogovou cestou? Opravdu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 09:26:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som na začiatok dohodol návštevu u Kohúta. Ešte som tam nebol, ale predpokladám, že posluchovku má. Nemá nijak veľký výber, ale niečo popočúvaš a urobíš si aspoň nejaký obraz o tom, čo chceš/nechceš.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 10:01:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ťažko radiť, keď (ako ako píše vyššie Jurasato) netušíme tvoje preferencie. Stačí ti zosilovač + bedne + gramec? Alebo budeš počúvať aj CD, rádio?
Aké bedne? Velké stĺpy, menšie regálovky? Prípadne sluchátka? Atď, atď.
Keďže poradiť neviem, tak sa aspoň zasnívam a napíšem čo by som si teraz za ten peniaz vedel predstaviť doma.
Gramo: niečo ako Gramofón TD 190-2 - aj s prenoskou do 500 eur.
Zosilovač: Yamaha A-S1100 - dá sa zohnať od 1100 eur.
CD/SACD: Yamaha CD-S1000 - cena do 1000 eur.
Tuner: Yamaha T-D500 - cena do 400 eur.
Repro: tu bude problém lebo ostalo už iba cca 1000 eur, takže buď sa uskromniť, alebo vymáknuť nejaký výpredaj, prípadne druhá ruka. Samozrejme že pokial by sa vynechal tuner a CD prehrávač, tak je tá suma hneď iná. No ale ja by som zalovil niekde v týchto vodách - Elac FS 187 a vyššie modely (občas sa dá natrafiť na dobrú cenu), prípadne nejaké Wharfy - Wharfedale JADE 3, v Niseli majú výpredaj Usherov, také V-602 nemusia byť zlé, prípadne stojanovky Focal Aria 906.
Tých možností je naozaj vela.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 10:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Par rad:
- nenechaj si nakecat, ze ku kvalitnej zostave potrebujes uz hned kupovat "kvalitne" kable ... cena kompletu dobrej kabelaze (pre gramofon, preamp, a repro) by sa mala v pohode vojst do 100 Eur a este by aj mohlo nieco zostat
- kazde repro hraje inak ... ale ideal by mal byt co zvukovo "najpriemernejsi" a nezaujat hnet na prvy posluch, lebo vacsinou to znamena, ze tam repro nieco nehraju alebo hraju az prilis vela
- lepsi zvuk vo vacsine pripadov ziskas, ak budes mat deleny predzosilnovac a vykonovy zosilnovac
- skus sa najprv pozriet na inzeraty, nez pojdes do studii -- http://www.hifionline.cz/hifibazar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 10:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. Na tomto příkladu je vidět, že sto lidí- sto chutí Wink Proto jsem se ptal na konci, či opravdu jen analog. Kluk dostudovává vysokou a myslím, že to má určitě dobře promyšlené. Jen prostě aby se tady nějaký tip, přiblížil dejme tomu jeho představě. Uvidíme, co nám sdělí dále. Těším se.
P.S.: Jsem rád, že se najde další analogmilec. Když má dcera začla sbírat známky, tak se všichni v klubu velmi radovali. Pozděj jsem přišel na to proč. Měli radost z toho, že mají komu prodávat ty své známečky. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 10:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Možností a kombinací jsou stovky. Nikdo zde nezná tvě požadavky a preference, tzn. zde uváděné tipy jsou od každého z nás jen střílením do temného lesa. Ponoř se do internetu, zmapuj co se za jaké peníze dá pořídit. Pak se seber a obejdi několik studií. Poslouchej, mluv prodavači. Každý ti bude prezentovat svůj pohled na věc. Z toho si pak udělej vlastní obrázek o komponentech, který bys preferoval.

Nebudu radit konkrétní komponenty, napíšu jen svůj přístup k rozdělení rozpočtu 4000 Eur:
- gramo: 700 Eur
- přenoska MM: 150 Eur (s tím, že časem až si osaháš "tvůj" zvuk, bys ji mohl vyměnit za lepší)
- phono-pre: 600 Eur
- stereo zesilovač: 800 Eur
- reprosoustavy: 1000 Eur
- kabeláž: 250 Eur (phono 100, signálový 50, repro 100)
- akustika: 500 Eur
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 11:27:11    Predmet: Re: Nováčik potrebuje radu - kvalitná zostava Odpovedať s citátom

... ten, kto má 25 rokov a tvrdí o sebe, že od útlej mladosti "počúva hudbu, učí sa a snaží prostredníctvom nej pochopiť myšlienky a pocity interpreta" a nakoniec z neho vylezie nasledovné:
Daalarna napísal:
Mojim snom od nepamäti bolo počúvať "analógovú hudbu" z platní.
... tomu by asi bolo treba preventívne dať pre začiatok "pár faciek" (z mojej strany nič osobné) ako prevenciu proti prudko hipsterskej snobárni Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 11:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý má tu filozofii jinak Bacile Wink Poraď mu něco k tématu a né hádky. S Pítrsem souhlasím s rozpočtem ve všem. Nenapsal bych to lépe. Jen bych třeba u věcí, které se svým způsobem neopotřebují (kabely, phono pre) volil bazar a ušetřené penízky dal do bedýnek. Hlavně klid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 11:47:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumnému bazaru se myslím není třeba bát ani u stereo zesilovače a beden. I zánovní kusy se prodávají o 30-40% levněji než nové.

A bacil? Moralizuje a rozdával by facky, ale smysluplný příspěvek k tématu dohromady dát neumí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 12:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky přidám jednu poznámku do mlýnice: ač jsem stařec a staromilec, tak bych místo CD/SACD přehrávače volil USB DAC a hrál z PC. Pokud má být primárním zdrojem zvuku, šumu a praskotu gramofon, tak by podle mě byla horentní suma za doplňkový CD/SACD přehrávač zbytečná. Ušetřené peníze bych vrazil do co nejlepších beden ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 12:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebylo by lepší přečíst si požadavky autora vlákna, než diskutovat nad něčím, co v nich není Wink?

"Chcem vás teda poprosiť, ak sa tu ovšem nájde niekto ochotný o rady ako správne zostaviť kvalitnú zostavu pre posluch hudby z platní."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 13:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jurasato napísal:
... Hlavně klid.
... ja som úplne "v klidu" ... prečo ale zbytočne vyhadzovať prachy von oknom
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 13:49:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
A nebylo by lepší přečíst si požadavky autora vlákna, než diskutovat nad něčím, co v nich není Wink?


A nebylo by lepší přečíst si rady jiných diskutérů, než někoho obviňovat, že nečetl požadavky autora vlákna Wink ?

J napísal:
CD/SACD: Yamaha CD-S1000 - cena do 1000 eur.
Tuner: Yamaha T-D500 - cena do 400 eur.


Navíc jaká je podle tebe pravděpodobnost toho, že bude poslouchat jen a pouze gramofonové desky? Já jsem přesvědčen o tom, že když bude pátrat po muzice, která by stála za zakoupení, tak nebude jen a pouze obíhat kamenné obchody a tam poslouchat desky. Jsem přesvědčen, že spousta výběru bude probíhat prostřednictvím poslechu empétrojek stažených z netu. A na to se nějaký USB DAC třeba za cca 200 eur bude hodit víc než CD/SACD přehrávač za 1000 eur ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 14:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesnažím se odhadovat, co se domnívám, že by možná někdo někdy mohl chtít. Reaguju na to, co napsal, že chce. A pokud se teď podle svých zřejmých slov chce zaměřit na vinyl, přijde mi zbytečná snaha radit SACD přehrávač, DAC nebo něco dalšího, o čem se nezmiňoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 14:26:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch: skor ako stahovat MP3ky by som ocakaval, ze mlady pan bude objavovat hudbu na nejakej streamovecej sluzbe (Spotify, Tidal, Google Play, Dezeer).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 14:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, to s tým SACD a tunerom som dal ja ako príklad ako by som naložil s tou sumou (mať takú na novú zostavu). Snáď som to v tom príspevku vysvetlil vcelku jasne.
Pokial by chcel aj modernejšie formáty, kadejaké streamovanie a neviem čo ešte -nevyznám sa v tom, tak samozrejme aj tadial vedie cesta.

Môžem to aj modifikovať bez toho prehrávača - tým pádom sa dá pridať na vyšší model gramca - napr. Thorens TD 240-2 (do 700 eur), AS-1100 ostáva (1100 eur), ja by som nevedel žiť bez rádia - T-D500 (400 eur)
Bedne - Elac FS 247 (momentálne v Imageaudio 1700 eur), prípadne niečo doplatiť za novší model Elac FS 247 (2000 eur)
Alternatíva - Focal Aria 926 (do 2000 eur)

Možností je samozrejme vela. Pokial by to chalan bral ako imidžovú záležitosť, tak velmi efekne vyzerajú niektoré elektrónkové zosilňovače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 14:46:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha: Pokud jsi jeho zadání opravdu četl,
Daalarna napísal:
... Hudbu iba počúvam, spoznávam, učím sa a snažím sa prostredníctvom nej pochopiť myšlienky a pocity interpreta. Počúvam snáď všetko. ... Mojim snom od nepamäti bolo počúvať "analógovú hudbu" z platní. Nemohol som si to však doteraz dovoliť ...

tak víš, že hudbu poslouchal a poslouchá, ale gramofon neměl a dosud nemá. Čili má nějakou sbírku hudby, která není na gramofonových deskách. Takže předpokládáš, že až si koupí gramofon, tak celou tuto sbírku zahodí a rovnou ji nahradí gramofonovými deskami? Předpokládáš, že má pod polštářem ještě pár tisíc euro na desky?

Můj předpoklad je, že si společně se sestavou koupí pár desítek desek se svou nejoblíbenější hudbou. Zbytek bude zatím přehrávat z digitálního zdroje a sbírku desek bude doplňovat postupně. Čili nějaký digitální přehrávač hudby jako dočasný/podružný se mu hodit bude.

Ale je samozřejmě možné, že správný je tvůj předpoklad - to nevylučuji.

miero: I to je možné. To je ale další argument pro volbu USB DACu (případně nějakého Media Playeru) a ne CD/SACD přehrávače, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 15:02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile

Nesnažím se odhadovat, co se domnívám, že by možná někdo někdy mohl chtít. Reaguju na to, co napsal, že chce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 15:35:13    Predmet: Re: Nováčik potrebuje radu - kvalitná zostava Odpovedať s citátom

Já taky reaguji na to, co napsal:
Daalarna napísal:
Chcem mať stabilnú zostavu, ktorú by som mohol postupom času vylepšiť, no do tej doby sa chcem venovať viac-menej "zbierke hudby"

Takže by mě opravdu zajímalo, na základě čeho se domníváš, že svou stávající sbírku hudby nepřehrávatelnou na gramofonu "zahodí" v okamžiku koupě sestavy s gramofonem. Já to, co psal, chápu přesně opačně - tedy že se sbírce hudby na deskách bude věnovat nějaký čas - dle jeho slov tak dlouho, dokud nenastane čas k upgradu sestavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 15:46:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Daalarna mas uz aj nejake skusenosti s gramofonmi? Osobne by som Ti odporucil radsej nejaky automat - trebars Dual CS 460 a k tomu phono od pro-ject - trebars Pro-Ject Phono Box DS+ a ako zosik k tomu trebars Cambridge Audio Azur 851 laebo Pro-Ject Pre Box RS Digital . Pripadne BVaudio Pre1,Mytek Brooklyn alebo Rotel RC-1570 a k tomu nakoniec nejake studiove monitory (napr. ADAM A7, KRK Rokit 8 G3, APS klasik...).

Moznosti je milion Smile

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 15:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle tvoje rozpitvávání nepodložených domněnek autorovi vlákna nijak nepomůže. Neměj mi tedy prosím za zlé, že na ty OT nesmysly nebudu reagovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 17:08:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem naopak rád. Taky si myslím, že to, jak ses pustil do toho rozpitvávání vedlejší funkce plánované sestavy zmíněné v mé krátké poznámce, autorovi vlákna k ničemu nepomohlo. Takže opravdu bylo na čase ty OT nesmysly v dobrém ukončit ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 18:11:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no tak pánové! Počkejte, jak se vyjádří autor dotazu. I zde je ovšem vidět, jaké názorové rozdíly vyvolá taková otázka. Každý z vás má nějaké zkušenosti, přetavené do svého prostoru, do své chuti poslouchat to či to a hlavně do finančních možností. Neodrazujme mladého pána hádkama o pitomostech. Mějte trpělivost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 20:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Sme na tom podobne - tiež som v tvojej vekovej kategórii (kus mladší) a z Košíc. Wink Na začiatok určite odporúčam Kohúta. Posluchovku ma obstojnú a má tam veci, ktoré by ťa mohli relatívne zaujať.

Len pozor, je to niekedy energický pán Very Happy No o to príjemnejší, keď naň ho budeš pomaly rozprávať.

A potom je tu Bisaudio na požiarnickej ulici, kde je tiež posluchovka. Obsluha je tam Výborná s veľkým V a taktiež majú na predajni široký sortiment od McIntoshu, Rotelu, cez Sonus Faber až po B&W, takže čo to vieš napočúvať...

Ja som sa tiež vybral cestou analógu, čo je z jedného pohľadu cool, pretože je to snobizmus, no vedz, že časom ho už budeš využívať skôr len na sústredený posluch. Nehovoriac o investícii do analógu... starostlivo vybrané platne (nie kšunty), primerané uskladnenie, hygiena, investícia do prenosok a podobne.

Za 4000€ sa už dá, čo to kúpiť. Ako základ by som ti odporúčal Luxman L-550, ktorý je momentálne v KE v predaji a určite to bude pre teba dlhoročná konečná, ak nebudeš trvať na delenci a ak sa Luxík nepokazí - čo by nemal.

edit linkov:
http://www.thevintageknob.org/luxman-L-550.html
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/29-1-Top-Modely/0/5/1570-LUXMAN-L-550

Na to akú maržu si bežne dáva na hifibazáre, táto cena nevyzerá na zahodenie. V zahraničí sa L-550 predáva za relatívne podobné ceny. Tak ak stav je skutočne taký, ako vyzerá na fotke, do it. Zosík má dobrá phono pre-amp, čo znamená, že by ti zo začiatku odpadla relatívne vysoká investícia, ktorú by si mohol uplatniť napríklad pri výbere vhodného repro, prenosky, príslušenstva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daalarna
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 23:10:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý večer všetkým!
V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať za váš čas a za vaše reakcie. Nečakal som, že rozpútam takúto spŕšku "konšpirácií?". Smile) Každopádne prvý dojem z tejto komunity je jednak zábavný a veľmi pozitívny Wink Chcem sa ospravedlniť, že som neuviedol bližšie preferencie. Popravde mi to v tom momente keď som písal príspevok ani nenapadlo. Tak pardon. Posnažím sa na oplátku zareagovať na všetky dotazy.

Najprv čo sa týka preferencií. Zostava by bola v dome v stredne veľkej miestnosti s pôdorysom obdĺžnika (klasika) s klasickým stropom (nie vysokým, nie nízkym). Úpravu miestnosti vyriešim keď to bude aktuálne. Uvedomujem si však, že to zohráva veľmi významnú rolu.

Zdroj? Určite vinyl pre zberaťeľský pôžitok a pre pocit, že kúsok hudby mám naozaj fyzicky doma (bacil2, srdečne pozdravujem). A druhá forma, nejaký stream z PC, zrejme to bude Spotify, ktorý bude slúžiť tak ako doteraz ku bádaniu a objavovaniu "novej muziky". CD prehrávač zatiaľ určite nie, USB tiež nie je potrebné. Spotify si myslím, že úplne nahradí obe tieto formy.

Čo som doteraz mal možnosť počuť? Pravdupovediac nič. Nemal som kde. Nemám známych, ktorí sa venujú tejto záľube. Chodievam pravidelne na koncerty to áno, ale to s týmto zrejme nemá nič spoločné. Takže okrem mojich 70 eurových 2.0 a 140 eurových 5.1 PC reprosústav som nepočul nič Smile Ešte tu sú moje staré KOSS-y a AKG-ečka samozrejme.. ale slúchadlá sú zase iné káva. U nás v Košiciach máme 2 showroomy, ktoré určite navštívim a niečo si skúsim vypočuť, nechať si poradiť. Určite mi ale dáte za pravdu, že ako nováčik možno budem vnímať kvalitný zvuk, ale možno nebudem schopný adekvátne rozlíšiť rozdiel medzi 2 zostavami, nehovoriac o viacerých zostavách, ktoré by boli k dispozícii.

Čo sa týka hudby ktorú počúvam, v súčasnej dobe sa šprtám v bezednej studni 60-70 rokoch zrejme najkvalitnejšej a najviac vplyvnej hudby všetkých čias. Začínal som ako každý tínedžer mojej generácie na odrhovačkách typu Green Day, Good Charlotte, blink-182 atď, atď.. tým chcem povedať, že čisto z nostalgie ich budem mať určite v zbierke tiež. Aspoň reprezentatívne pár kusov. No a gro u mňa zo súčasnej hudby predstavuje post-rock (!!reklama!! Odporúčam slovenskú kapelu The Ills! Sú neskutoční!), taktiež psychadelic záležitosti, grunge alebo teda odnože rocku 90. tych rokov (-srdcovky Pearl Jam, Soundgarden atď.). Nepohŕdnem ani modernou "filmovou" klasikou Zimmera a ani "klasickou klasikou" - Cajkovskij, Bach, Vivaldi, Prokofiev.. atď atď (Mozart ne!).. a všetko to končí pri alternatíve, či brit rocku od MUSE cez Arctic Monkeys, Libertines až po francúzov The Kooks a bla bla. Ten záber je naozaj veľký, takže by bolo rozumné isť zrejme do nejakej univerzalnej alternatívy.

Bazáru sa nebránim. Samozrejme to ale treba vidieť a počuť.

@Jurasato:ďakujem za postrehy. Tie 4 tisícky ešte nemám v kapse. Mám však odložené niečo zo štipendií, brigád a príležitostí. To je fuk. Bezprostredne po škole ale začnem zarábať, tak snáď s peniazmi problém nebude Smile Strop 4000eur som si vytýčil nejak sám bez objektívnych prepočtov ale v rámci svojich možností. Budem sa tešiť ak sa o pár rokov/mesiacov stretneme, pokecáme a čo to pomeníme Smile

@Soaron: Kohúta určite navštívim. Je to jedno z dvoch miest o ktorých viem kde sa dá v Košiciach počúvať Smile

@J: Určite mi pre začiatok stačí základ. Pre mňa je to gramofón + prípadný stream z PC. Reproduktory? Netuším, rád si nechám poradiť. Určite ale nechcem nič lesklé s futuristickými tvarmi. Z vizuálnej stránky mi najviac vyhovuje drevo a klasické hranaté tvary. Ale či regálové alebo stĺpy? Neviem.. Ako vravím, rád si nechám poradiť na základe toho čo píšem tomto príspevku. Možnosť slúchadiel ako prídavnej alternatívy by bola určite super Smile

@PítrsPraha: Ďakujem za postrehy. Áno, tá internetová fáza ponorenia už začala dávnejšie. Potrebujem ale usmerniť. Aspoň orientačne, aby som sa mal čoho chytiť. Potrebujem vedieť čo potrebujem ako kvalitný základ, jadro mojej časom sa rozrastajúcej zostavy. Priznám sa, že momentálne nemám ani poňatia, aké sú rozdiely medzi všetkými tými zosilňovačmi, prenoskami atď atď. Alebo, potrebujem do zostavy aj predzosilňovač.. či stačí iba zosilňovač? A keď zosilňovač, tak elektrónkový alebo tranzisorový? Nedokážem posúdiť základné veci a tak sa nemôžem posunúť ďalej.

@miero: Presne tak! Stream zo Spotify je cesta! Už to chce iba založiť živnosť v oblasti veštenia alebo zajtra navštíviť stávkovú kanceláriu, budem vám držať palce Smile)

@moses: Skúsenosti nemám. Máme doma imidžový "retrogramofón" Hyundai za 80eur využívaný v obývačke ako rádio a ďalej asi nemusím pokračovať Smile Čoho sa držať pri výbere gramofónu?

@Radosval: Díky pekne Smile Ten zosilňovač by sa potom dal skĺbiť aj s posluchom hudby zo streamu cez PC?
Môžme niekedy skočiť na pivo a pokecať. Ja neberiem nejaké skúsenosti a ty si dáš pivo Smile) Tie štúdiá po blížiacej sa štátnici určite navštívim!


Ešte raz ďakujem za vaše reakcie a čas! Cením si to!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 23:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

K vyberu zosilnovaca a repro sa bude hodit vediet, na akej hlasitosti rad pocuvas hudbu. Ticha, bezna, hlasita alebo velmi hlasita, skoro az koncertna?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daalarna
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 00:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
K vyberu zosilnovaca a repro sa bude hodit vediet, na akej hlasitosti rad pocuvas hudbu. Ticha, bezna, hlasita alebo velmi hlasita, skoro az koncertna?


Tichá, bežná až hlasitá Smile Ako kedy, záleží od žánru, nálady..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 08:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedna malá rada - návštevy štúdií ber s rezervou. Niektorí predajcovia vedia tlačiť neuveritelné kaleráby, len aby predali. Ak nemáš skúsenosti tak ich nemusíš hneď prekuknúť. Neviem ako sú na tom v tomto ohlade v Košiciach.
Pokial sa neponáhlaš s kúpou, tak v Košiciach mávate každý rok výstavu "Audio, Video a Domáce kino", kde bývajú pokope naši najväčší predajcovia a kde by si si mohol urobiť celkom dobrý prehlad čo je na trhu.

Podla tvojich upresnených požiadaviek by si sa teraz mal rozhodnúť aký typ gramofónu by ti viac vyhovoval. Máš na výber plne manuálny, s koncovým vypínaním, prípadne plný automat. Tieto môžeš mať aj zo zabudovaným predzosilovačom, ale tomu by si sa mal asi vyhnúť ak by si sa chcel do budúcna trochu viac s tým analógom vyhrať.
Za "najaudiofilskejší" gramec sa všeobecne považuje plne manuálny a pokial vieš že budeš pri ňom vždy pri plných zmysloch, tak sa kludne popozerj po takom.
Pokial sa ti stáva že pri muzike občas zaspíš, tak by som ti doporučil zohnať gramec minimálne s koncovým vypínaním. No a pokial by si chcel mať totálny komfort, tak prečo neísť do úplného automatu (napr. tie Thorensy čo som spomínal vyššie). Automat sa dá samozrejme ovládať aj ručne pokial by si sa s tým chcel hrať a je aj menšia pravdepodobnosť že si svojou nešikovnosťou keď si nejak "indisponovaný" dodrbeš ihlu.
Počul som tvrdenia že každá funkcia navyše (koncové vypínanie a pod.) degraduje zvuk, ale osobne si myslím že bežný človek si žiadnu degradáciu nevšimne (ak tam vôbec nejaká je).
Ja sa chcem pri najbližšej vhodnej príležitosti čisto manuálneho gramca zbaviť a ísť do niečoho s väčším komfortom obsluhy. Predsa len som už vo veku keď pri hudbe asi viac driemem ako vnímam, a aj zrak už nie je ako býval. Ty si ešte mladý, ale možno by ťa mohol zaujímať aj tento aspekt. Smile

Čo sa digitálu týka, tak tam sa moc nechytám, ale sú kadejaké streamery a sieťové recievery a podla recenzií a uživatelských hodnotení to bývajú vcelku podarené mašinky. Pokial ideš cez počítač, tak by si sa asi mal minimálne popozerať po zosilovači s digitálnym vstupom. Ale v tomto sú tu iste povolanejší čo ti radi poradia.
Čo sa streamovania týka tak u Kohúta ponúkajú niečo takéto: http://www.kohutaudio.sk/akciova-ponuka/kohutaudio-audiophile-stream-set
Netuším ako to hrá, ale za pozretie a vypočutie by to mohlo stáť. Pri tejto zostave by ti ešte ostalo aj na gramec a stojany pod repro. Elektrónkové zosilňovače mávajú príjemný teplejší zvuk, aj keď možno nie až tak presný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 09:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohladom repro ti dám ešte do pozornosti tento výpredaj: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23722
Konkrétne toto:
Thiel SCS4T čierný 1 666,00 € zápočet, ako nový
Spendor SP2/3R2 Zebrano 1 800,00 € demo
Thiel nepoznám, ale tie Spendory by mohli stáť za hriech.
Ale pravdou je že to máš na opačnej strane republiky a ak máš po ruke dvoch predajcov s celkom slušnou ponukou, tak asi nakupuj doma.
Kohút ponúka celkom dobré Dali, Wienny nepoznám, ale minimálne vyzerajú pekne.
V Bisaudiu by stáli za vypočutie Sonusy (napr. http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?IdPr=1342 , http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?IdPr=1591 , http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?IdPr=239 ) , prípadne nejaké Klipsche.
Klipch majú dosť špecifický zvuk a nie každému sadne, má nadšených zástancov ako aj odporcov. Posledne som počul nejaké ich väčšie stĺpovky s nejakým "lampáčom" a bolo celkom zaujímavé. Mna by dosť zaujímali tieto "oldschoolovky" - http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?IdPr=276 , len to nie je do každého interiéru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist