Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nováčik potrebuje radu - kvalitná zostava
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 09:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Daalarna:
Píšeš, že se neorientuješ v komponentech, ze kterých by se tvůj systém měl skládat.
Pro přehrávání gramo desek potřebuješ:
- gramec
- přenosku
- phono-pre
- stereo zesilovač
- bedny
- kabeláž mezi komponenty

Přenoska někdy bývá součástí gramce, jindy ne. Vždy je vyměnitelná (tedy i když ji koupíš rovnou spolu s gramcem).
Phono-pre může být součástí gramce nebo součástí stereo zesilovače. V signálové cestě potřebuješ jen jeden a z pohledu prosté funkčnosti je jedno, jestli je vestavěný v gramci, ve stereo zesilovači nebo jestli je samostatný. Nicméně je to komponent, který má vliv na podobu výsledného zvuku, proto je z pohledu pozdějšího upgrade nebo "vyladění" sestavy lepší mít jej jako samostatný komponent. Tohle řešení je ale logicky nejdražší.

Pro poslech streamované hudby (krom Spotify koukni i na Tidal, ten streamuje za mizivý měsíční poplatek v CD kvalitě) potřebuješ tyhle komponenty:
- transport/streamer (ten se postará o "dopravu" digitálního formátu hudby ze zdroje na vstup DACu).
- DAC (Digital to Analog Converter - převede digitální signál na spojitý elektrický)
- stereo zesilovač
- bedny
- kabeláž mezi komponenty

Transport a DAC, případně DAC může být součástí stereo zesilovače nebo to můžou být separátní komponenty. Výhoda separátních komponentů je stejná jako u phono-pre. Nevýhoda taky. Funkci transportu může celkem dobře zastoupit i běžný notebook.
V téhle kategorii je pro propojení transportu a DACu nejvýhodnější asynchronní USB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 10:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě doplním, že pro začátečníka bych rozhodně nedoporučoval lampový zesilovač. Výběr a sladění se zbytkem sestavy si žádá mít už nějaké ty zkušenosti a dobře vědět, co a proč člověk hledá.

A navzdory svým předešlým slovům dám i tip na kombinaci stereo zesilovač-bedny, kterou považuju za velmi vhodný vstup do světa hifi: Vincent + Aurum Cantus.
Zesilovače Vincent hrajou velmi dynamicky, šťavnatě, tělnatě, mají vysoký výkon a skvělou kontrolu, všechna pásma (basy, středy, výšky) hrají plně a zněle. Pro tebe by mohl připadat v úvahu SV 232.
Bedny Aurum Cantus jsou se svou dobrou zatížitelností a plným vyváženým a vcelku neutrálním zvukem (ani do technické strohosti typu Klipsch ani do medové muzikálnosti typu Sonus Faber) k Vincentům dobrým a často voleným partnerem. Tebe by mohly zajímat Melody M-103.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 10:04:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Opět bych se pod to podepsal všemi deseti. Ale zase jen maličkost Wink ten phono pre bych opravdu bral jako komponent a né vestavbu- kor v dnešních (levných) strojích (nemluvím o vintage třeba L C02 nebo Y C4 které se, ale nabízejí za opravdu velké, vzhledem k věku, peníze)). Věřím, že RS phono od Pro-jectu, už by nemusel do budoucna vůbec měnit. Pokud ovšem nezatouží po zvuku tube amplifier Wink A žadateli bych na závěr hlavně popřál úspěšné ukončení studia! O hi-fi, můžeš popřemýšlet klidně až s diplomem v ruce a jistotou na účtu. Ona i přítelkyně cosi stojí a bydlení a .....a........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 10:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

S tim lampáčem jsi mě předběhl- než jsem to napsal Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 10:09:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekný prehľad Smile Len by som ešte doplnil, že aj stereo zosilňovač može byť buď vcelku integrovaný alebo 2 samostatné kusy: preamp a koncový.

A digitálna časť može tiež obsahovať rôzne spôsoby integrácie častí, čiže najjednoduchšie streamer s DACom a stereozosilňovačom v jednom a k tomu len bedne.

Než som dopísal, pribudli 3 príspevky Smile

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 10:20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
aj stereo zosilňovač može byť buď vcelku integrovaný alebo 2 samostatné kusy: preamp a koncový


Ano, to je pravda. Ale vzhledem k tomu, že na zesilovač připadne něco kolem 1000 Eur, jsem to neuváděl. Ale pravda, že nějaký DIY nebo bazar by se za tuhle cenu našel. Pro nováčka bych řekl, že by to byla zbytečná komplikace navíc, když mezi integráčema kolem 1000 Eur je velmi slušný výběr.

I když takový BV Pre1 + BV PA300SSE..... Smile. A měl by to včetne slušného phono pre...

Možností je neúrekom Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 10:40:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, možností je neúrekom. Ale predpokladám že nebude jazdiť na skusy po celej republike a bude vyberať z toho aká je ponuka v jeho okolí a tam je asi len Kohút a Bis Audio. Ešte tam pôsobí aj Hifibazar.sk, ale neviem či chce ísť chalan do rizika s bazarovými kúskami. Na jednu stranu sa tam dajú kúpiť lacnejšie a celkom zaujímavé kúsky, na druhú stranu je tam vždy riziko že sa mu starinka za nie najmenší peniaz zachvílu poserie. Keď sú financie asi je lepšie ísť cestou nových prístrojov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 11:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Neexistuje spísaný nejaký súhrny návod pre nováčika, čo je čo a s priblížením fungovania daných komponentov a ich funkcií?

Každopádne niekedy do Kola, Tabačky, Úsmevu môžeme skočiť pokecať. Kedy máš štátnice? Ja mám prvé 13.3. Very Happy

Ale ako hovoria kolegovia, lampami sa pre teba je ešte skoro zaoberať, keď ešte nie si zorientovaný v základe. Ten Vincent s Aurusom nemusí byť vôbec zlé combo + sa mi vidí, že v Bystrici v TOPhudbe sa dá vypočuť a vzhľadom na to, akú hudbu si vymenoval by ti to možno aj viac vyhovovalo ako Spendory z Britishaudia.

Keď chceš streamovať, potrebuješ digital-to-analog prevodník (DAC = D/A converter). Ten je často v nových integrovaných zosilňovačoch, predzosilňovačoch, streamovacích zariadeniach (odporúčam v KE u pána Kohúta Bluesound za cca 500€?), takže ak nehľadáš niečo konkrétne, na externý DAC by som sa vykašľal a nesťažoval si to. Na to ešte budeš mať času, ak to myslíš vážne. Very Happy

A čomu sa vyvaruj - integrované phono pre-ampy v gramofónoch. Zbytočne to navyšuje cenu produktu a na výsledok to má viac negatívny efekt ako pozitívny. Za audiofíliu sa "všeobecne" považuje manuál s remeňovým pohonom a bez integrovaného phono pre-ampu.

Veľa informácii máš od veľa z nás, už len sa v nich zorientovať. Very Happy A veľa čítať. Veľa veľa čítať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 12:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Největší vliv na zvuk (kromě akustiky místnosti), mají reprobedny.
Na ty bych se soustředil především a investoval do nich 1/3-1/2 rozpočtu. u ostatního bych se vůbec nebál bazaru, případně CS SK DIY.
Gramo bych zvolil nějakou verzi Pro-jectu, např. tenhle:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/pro-ject/rpm-deluxe/
Bezkonkurenční MM předzesilavač za ty peníze bude Actidamp
Mk 3. http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/actidamp/mk3/
Zesilovač buď nějaký bazarový DPA + preamp, nebo BVA A300SE.
Vzhledem k univerzálnosti a vynikajícímu poměru cena/univerzálnost/zvuk, bych šel do externího DACu. Výbornej je CW 1NG Full.
Je docela možný, že zjistíš jak výborně může hrát digitál na gramo se bude jenom prášit. Smile
Kabeláž bych příliš neřešil. Bohatě postačí 100-200€.
Tím nám zbývá na bedny cca 1600€. Za to už se dají pořídit solidní bedny.
Z nových bych koukal po bednách VMA. Případně něco bazarovýho.
Je tu i možnost nechat si bedny od někoho znalýho postavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 13:23:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ten gramofon sa na hifionline predava snad uz rok a vzhladom na to, ze je to RPM 1 so základným ramenom a milionom uprav, tak by som do neho nešiel.

A hoc majú bedne na zvuk najväčší vplyv, nie je lepšie postaviť zostavu okolo zosilňovača ako okolo bední?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 13:28:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Na streaming lacno a dobre by snad mohol ist i Chromecast Audio
- https://www.czc.cz/google-chromecast-audio/180467/produkt
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 14:34:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Radosval napísal:

A hoc majú bedne na zvuk najväčší vplyv, nie je lepšie postaviť zostavu okolo zosilňovača ako okolo bední?

Jakej je k tomu důvod?
Já bych vždycky začal bednama a k nim solidní zesilovač s dostatečným výkonem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 14:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pretože zosilňovač je to, čo najviac z elektroniky ovplyvňuje, čo sa vo výsledku dostane do repra. A z môjho pohľadu je ľahšie dopasovať repro k dobrému zosilňovaču ako vice versa.

Ale môžem sa mýliť, alebo je to len vec preferencií?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 15:11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to bude dostatečně výkonnej, stabilní a neutrální zesilovač, tak je celkem jedno jaký bedny k němu připojíš. Může se ale stát, že bedny budou mít nízkou impedanci, budou málo citlivý a zesilovač už nebude stíhat. Nebo naopak bude zesilovač zbytečně velký "dělo".
Proto bych vždycky začal bednama.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 15:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Za mě jsou obě varianty stejně smysluplné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 15:25:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro mě by varianta nákupu zesilovače bez beden připadala v úvahu jedině v případě že bych věděl přesně co chci za bedny a jen čekal na vhodnou nabídku a nebo v případě extrémně výhodné koupě. Jinak je vždycky lepší pasovat zesilovač k bednám, než obráceně. Dvojnásob to platí u komerce.
Pokud to bude zesilovač typu DPA, BVA a podobně, tak bych se tomu asi nebránil, i když i tam může bejt problém s nedostatečným výkonem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 16:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobre teda, čo si všímať na repro pri kúpe bez zosilňovača? Čo by malo spĺňať, aby som sa v budúcnosti nepotýkal s tým, že žiaden zosilňovač nevyčaruje z nich ten "wow efekt", pretože nie sú na to dostatočne predurčené - sú zlé.

Určite to pomôže aj autorovi vlákna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 16:14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se ti líbí zvuk nějakých beden, tak je logické, že se ti líbí i v kombinaci s tím zesilovačem, se kterými je slyšíš, ne? Takže si koupíš ty bedny a poznamenáš si typ zesilovače. Pak se pokusíš najít k těm bednám zesilovač, se kterým to bude ještě lepší. A pokud žádný takový nenajdeš, tak si koupíš ten poznamenaný.

Já osobně bych taky začínal výběrem beden, protože já vnímám mezi různými bednami mnohem větší rozdíly než mezi různými zesilovači či mezi různými zdroji zvuku (samozřejmě při porovnávání komponent stejného typu a stejné cenové kategorie).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 16:16:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, v případě nějakýho hodně kompromisního nebo zvukově výraznýho zesilovače souhlas. Tady se ale bavíme o vcelku slušných kouscích.
Další pohled taky je ten, že zesilovač na rozdíl od beden výrazně snadněji sbalíš "pod pazuchu" a zajdeš s ním do studia poslechnout vícero beden.
Z co nejvýkonnějšího a nejstabilnějšího zesilovače nakonec benefitujou všechny bedny - jen některý víc a jiný míň.

Celkově myslím, že v tom celém úkolu, před kterým autor vlákna stojí, je tohle jen drobounká nuance Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 16:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:

Já osobně bych taky začínal výběrem beden, protože já vnímám mezi různými bednami mnohem větší rozdíly než mezi různými zesilovači či mezi různými zdroji zvuku (samozřejmě při porovnávání komponent stejného typu a stejné cenové kategorie).


Ako nechcem byť zlý, ale neindikuje priamo z toho tvrdenia práve to, že ak budete mať vopred vybraný dobrý zosilňovač, ľahšie k nemu dopasujete bedne, pretože sú medzi nimi ľahšie poznateľné rozdiely? Laughing Možno mi len zle fungujú nervové prepojenia v hlave, no tak to vnímam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 16:47:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvele vlakno. Smile
Autorovi povodnej otazky:
90% zvuku (nie ceny) Ti dokazu KVALITNE REPROSURTAVY, VHODNE A SPRAVNE UMIESTNENE V KONKRENTNEJ MIESTNOSTI-PRIESTORE.
Menej, nez 1% superzazracne kable.
Ostatne je niekde medzi tym....

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 16:52:42    Predmet: Odpovedať s citátom

... chlapci nejako to s tými bedňami vs. zosíkmi moc prežívate ... mne sa ako výhodnejšia alternatíva javia nejaké solídnejšie aktívne monitory za cca 1500 - 2000 eur (napr. z Muzikeru v Košiciach) ... ušetria sa tým minimálne jedny drahé reprokáble Laughing
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 17:04:11    Predmet: Odpovedať s citátom

jj, aktivne monitory som tiez chcel prave doporucit, akurat pouzitelne prevazne len na blizky posluch (k PC) ... ja som "zacinal" s Behringer B2031A ... a (po oprave) stale hraju :)

Naposledy upravil miero dňa Ut január 10, 2017 17:04:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 17:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez odporucam radsej aktivne monitory... (mimochodom aj v prispevku na predchadzajucej stranke)
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 17:06:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Radosval napísal:
... neindikuje priamo z toho tvrdenia práve to, že ak budete mať vopred vybraný dobrý zosilňovač, ľahšie k nemu dopasujete bedne, pretože sú medzi nimi ľahšie poznateľné rozdiely? ...

Podle mě to indikuje, že pro mě je zbytečné, abych při výběru beden s sebou vláčel zesilovač. Na to, abych poznal, zda mi bedny budou sedět a nebo zda se ocitnou v kategorii "toto zásadně ne", mi stačí de facto libovolný zesilovač střední třídy. Až si vyberu ty správné bedny (u nichž vnímám zásadní rozdíly), tak už se můžu maximálně pokusit vylepšit to vhodnějším zesilovačem.

Neboli - k čemu by mi bylo koupit si zesilovač a vláčet ho s sebou, když by to mohlo dopadnout tak, že by se k vítězným bednám nehodil?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 17:08:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Napr. tieto Dynaudio Professional DBM50 od ja-kuba: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23787
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 19:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučované aktivní monitory jsou alternativou jen pro nearfiled poslech. To je třeba zdůraznit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 19:18:55    Predmet: Odpovedať s citátom

No žadatel píše o středně velké místnosti. Z toho bych usoudil, aspoň pro mě, klasiku zes + bedny. Celé auto, ať už je to sebevětší a sebedražší výkřik moderních technologií, drží na cestě pneumatika a na ní plocha velikosti dlaně. Zvuk v hifi drží repra. Také jsem nebyl schopen si v obchodě nic vybrat a nakonec mně je udělal Aleš Bílý. Teď (na základě této zkušenosti) mně dělá bedýnky Kocour. Takže ani DIY samozřejmě nelze vynechat. Možná to tu moc žerem. Pokud bude chtít nové, třeba se žadatel staví u Ladíka Bunty, sebere integráč, k tomu nějaké jeho sloupy a má to z jedné dílny, se servisem, dokud bude mistr dělat a je půl hotovo. Project Classsic+pre RS. Já bych ty peníze utratil za půl dne a věřím, že by to nebylo šáhnutí vedle Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 11, 2017 00:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Na porovnanie, co poradili vedla (a zakazali asi odkaz sem): http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=17&t=4813
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daalarna
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St január 11, 2017 00:24:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý večer..
kde začať? Aktívne monitory nie. Mal som inú predstavu ako ich mať na stolíku pri PC alebo na stojanoch a sedieť 2 metre od nich.
Ak dovolíte, tak mne čisto laicky s použitím sedliackeho rozumu príde jedno či zostavu začať skladať od reprosústavy alebo zosilňovača.. Možno by som sa trošku priklonil k tým reproduktorom, ktoré keď budú mať miernu rezervu navyše vo výkone do budúcnosti, nič sa nestane. Podstatné je aby určitým spôsobom "výkon a kvalita" komponentov čo najviac korelovali a ničoho nebolo ani menej ani viac. Usudzujem na základe skúsenosti z oblasti zostavovania výkonnejších PC keďže sa zaujímam o printovú grafiku a menil som už nie jeden komponent v mojej zostave. Zákon je taký, že celkový výkon limituje najslabší článok celku (tak je to aj s esenciálnymi aminokyselinami v organizmoch, ale to som nechcel uvádzať ako príklad Very Happy). Pre začiatočníka si ale myslím, že je možno vhodnejšie začať reprosústavou nakoľko tá stále bude hrať rovnako a časom ak sa bude konať nejaký upgrade, tak budem chcieť rozšíriť možnosti na úrovniach pred konečným výstupom teda reprosustavy. Vnímam to teda tak, že ak si na začiatok kúpim aj o niečo kvalitatívne presahujúcu reprozostavu, tak tým v konečnom dôsledku nič nepokazím. Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte.. len mi prosím neubližujte Smile)

Existuje niečo ako stereozosilňovač so zabudovaným D/A convertorom určený pre zdroj zo streamu? Alebo je potrebné kúpiť DAC osobitne? Ak áno aké sú výhody/nevýhody + nejaké tipy konkrétnych kúskov? Ďalej mi bolo odporučené z viacerých od seba nezávislých zdrojov, aby som sa držal DIY alebo tej nie komerčnej cesty. Plne rozumiem tomuto názoru a stotožňujem sa s ním.

Tak a teraz by som vám možno predstavil moju konkrétnu predstavu. Nechcel som to vyťahovať aby ste ma neuslapali a nasledne neukrizovali, ale teraz uz sa trošku pozname a mame lepsi vztah Very Happy Very Happy srandičky.. Takže, pokukoval som po bedniach ako: VMA-I SL, VMA-II S a VMA-III vyzerajú tiež prerfektne po všetkých smeroch (riadil som sa recenziami). Ďalej som registroval výrobcu značky Xavian.. tam je to už cenovo trošku vyššie ale na bedne Perla a Ambra som nevidel na nete pol krivého slova. Predstavujem si to tak, že ak budem konečne môcť a budem mať priestor, pochodím si štúdiá a pánov, ktorí sa mi ponúkli. Čo to si popočúvam, urobím si obraz, čo sa mi asi páči a ktorým smerom by som sa chcel vybrať a následne by som navštívil bratov čechov a vypočul by som kúsky od VMA.

Vás by som ešte poprosil čo by ste teoreticky dopasovali ku ktorejkoľvek VMA alternatíve. Potrebujem teda DAC prevodník k PC/Smartphone-u, stereozosilovač, gramo zdroj (najlepšie poloautomat, tu sa mi pozdáva po prieskume najviac Thorens TD 235 - ale príde mi drahý), ku nemu predzosilovač a samozrejme adekvátne káble no.

To je snáď všetko, ďakujem vám aj za dnešnú dávku času a ochoty pomôcť Wink Snáď ma po mojej predstave nezavrhnete so slovami, že všetky vaše rady boli zbytočné Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist