Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kto scherzuje lepsie?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktorá ukážka sa vám páči najviac ?
Ukážka 1
0%
 0%  [ 0 ]
Ukážka 2
55%
 55%  [ 5 ]
Ukážka 3
11%
 11%  [ 1 ]
Ukážka 4
33%
 33%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 9

Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 04:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Takovýmito ořezanci nás cough zásobuje (v každém kanálu jinak):


No to se mi snad zdá - Ivo, kde takovéhle shity bereš? Zlatá MP3 ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 08:21:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Osmička je ořezaná na 11kHz (lineární frekvenční osa).

Nechci být pedant, ale stejně, jako je důležitý hudební obsah, je důležitá kvalita záznamu a reprodukce. Dojem ze 7 a 8 z ukázek vs. z CD mám ne stejný. Pokud to někdo zná úplně nazpaměť, mozek může chby opravit a doplnit.

P.S.: obě analýzy jsou přes celou ukázku. Analýzy kratších úseku ukazují proměnný kmitočet ořezávání kompresním algoritmem. Komprese MP3 není dobrá věc, ani 320 kbit/s. Když mě kryton naposled navštívil, byla MP3 320kbit/s odhalená ihned.



ukazka8.GIF
 Description:
 Filesize:  85.17 KB
 Viewed:  180 Time(s)

ukazka8.GIF


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 08:50:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je to tak, jak píšeš, tak to nějaký prase komprimovalo VBR s průměrným bitrate tak 100 kbps. Pokud se to zkomprimuje poctivě CBR 320 kbps, rozumí se rovnou z originálu, silně pochybuju, že by to někdo poznal. Záleží ovšem na typu kodérů - nejlepší je dle mých zkušeností LAME. Ten má při 128 kbps šířku pásma natvrdo cca 16 kHz při a 320 kbps přenese do 22 kHz všecko. Přitom poměr komprese při 320 kbps je cca 1 : 5, čili asi jako ATRAC a zhruba dvakrát tolik co FLAC level 9.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 09:01:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady ty ukázky (viz coughův link o kousek výše) hlásí, že jsou 320kbit/s, můžeš je stáhnout a zanalyzovat, jestli Ti to vyjde jinak.

IMHO se 320 kbit/s pozná, je to otázka aparátu, víc než uší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 09:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, bylo to narychlo komprimováno MP3 makerem z balíku Nero... vybral jsem 320 stereo a .... dál to nestudoval... a popravdě ani neposlouchal...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 09:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jsem s k pořádnému poslechu nedostal, snad za pár dní...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 10:32:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, jak se ti to podařilo - ten defaultní kodér v Neru je evidentně pěknej humus. Takhle to vypadá panoramaticky (sonogram):



Takhle vypadá slušnej originál:



Totéž přes MP3 Fraunhofer 320 kbps:



Totéž přes MP3 LAME 320 kbps:



A už mne neserte asfaltéři kurvadrát naučte se pořádně psát na klávesnici tahle s vámi jen ztrácím čas prach a broky tisíc láter milión blesků...Howgh!


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

A hlavně se mne neptejte, co ty obrázky znamenají. Pokud tomu nerozumíte, máte smůlu - tady vám to vysvětlovat nebudu. Přijďte k Číňanům na Prosek !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 10:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
.. a popravdě ani neposlouchal...


Laughing
Oni neposlouchají ani někteří designéři audio techniky své výtvory Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 10:48:31    Predmet: Odpovedať s citátom

cough: tak data bychom měli, prozradíš tajenku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 11:45:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro účely subjektivního posouzení čtyř různých provedení konkrétního díla je technická kvalita ukázek IMHO dostačující. Zvlášť když se NEpředpokládá, že to někdo bude poslouchat na hifi aparatuře, ale z počítače. Některé příspěvky mi připomínají historku, kterou vyprávěla Dagamar Pecková (myslím o svém učiteli). Ten prý měl tak dokonalý (absolutní) sluch, že permanentně trpěl. Například i když u Rudolfina na Vltavě (falešně) zahoukal parník.

Šostakovič někdy kolem roku 1950 podrobil zdrcujcící kritice Toscaniniho provedení jedné své symfonie. S Toscaninim se přitom nikdy nesetkal a jeho provedení slyšel jen z gramofonové desky, kterou mu Toscanini poslal. Technickou kvalita tehdejšího záznamu si jistě dokážete představit (navíc na čem to asi tehdy v stalinském Rusku přehrával). Evidentně mu to však stačilo k tomu, aby vyslovil svůj jednoznačný názor.

Co se týká poslechu MP3 320kbit u PMA. Jednalo se o placený download přímo ze stránek Deutsche Grammophone (převedený pomocí LAME na WAV a vypáleno na CD-DA). Přestože to bylo 320kbit, bylo to ostře omezeno na 16kHz. Buď jsou u DG asfaltéři nebo na základě testů usoudili, že poslechově vyznívá lépe využít ušetřená data (nad 16kHz) na kvalitnější zakódování zbytku pásma. Ať tak nebo onak, je slyšet že něco chybí (to je ovšem u MP3 i u tohoto bitrate slyšet i bez ořezu na 16kHz). Na druhou stranu se to dá IMHO velmi dobře poslouchat. Hraje to lépe než řada originálních CD s klasikou ze 70 let.

Mimochodem při aktuálním standardním nastavení LAME 3.97 pro VBR 225kbit (-V 1 --vbr-new) je například ořez na 16kHz prováděn defaultně. Zřejmě někdo došel k závěru, že výsledek je poslechově lepší při takovémto nastavení.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 12:04:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Plechovko, téměř si to uhádl... za odměnu se můžeš podívat na seriál o androidech... Wink

tayenka je:

1. Těžká filharmonie, Paul Kletzki, Supraphon, 60 léta (2. polovina) - nově vydáno remasakred před cca 4-5 lety...

2. Sir Roger Norrington - London Classical Players hráno na dobové nástroje - EMI - konec 80 let/zač 90 let. točeno: Abbey Road Studios

3. Sir John Eliot Gardiner Orchestre Révolutionnaire et Romatique - hráno na dobové nástroje, DG/Archiv, 1994

4. Nikolaus Harnoncourt, Chamber orchestra of Europe, Teldec, 1992, Stefaniensaal Graz, moderní orchestr s dobovými tympány a trubkami. A hlavně s Hrnečkem... Wink

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 12:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton: můžeme na to mít různé názory Laughing .
Harnoncourt v ukázce tady podle mě dostal dost na frak právě technickou kvalitou.

Co se týče toho sluchu, tak IMHO jsi sám dobrým příkladem posluchače, který slyší úplně všecho Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 13:43:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o mne, slyším do 14,5 kHz a tím pádem mi docela stačí MP3 128 kbps. Pokud jde o strategii nastavení kodéru, je to na autorech příslušné implementace. Já jen nevycházím z údivu, že ať je to zakódované jak chce, tak to hraje na jakémkoli dekodéru - zdali jeho typ má nějaký vliv, to jsem zatím nezkoušel, ale nedivil bych se, kdyby jo.

A souhlasím s tím, že pro posouzení interpretace nemusí být technická kvalita až tak kritická. Ovšem, po pravdě řečeno, já neposlouchám muziku kvůli posuzování interpretace, i když o tom možná taky něco vím - konec konců chodil jsem asi deset let do hudební školy - ale hrozně rád mudruji o kvalitě nástrojů a kvalitě záznamu (profesionální deformace z doby mé spolupráce s rozhlasem) a na to je docela užitečné mít k dispozici aspoň jakž takž kvalitní reprodukci.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 13:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Pokud jde o mne, slyším do 14,5 kHz a tím pádem mi docela stačí MP3 128 kbps.


Hmmm .... těch 14,5kHz je myšleno při poslouchání čistých sinusových průběhů? Domníváš se, že když slyšíš do 14,5kHz sinus (nejsem na tom výrazně lépe), že neslyšíš ostrý odřez nad 15kHz na přirozeném hudebním signálu, který vyšší složky původně obsahoval?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 13:54:44    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:

1. Těžká filharmonie, Paul Kletzki, Supraphon, 60 léta (2. polovina) - nově vydáno remasakred před cca 4-5 lety...


Kdo to remastroval? Stanislav Sýkora? Můžeš se prosím podívat?

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 15:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
velky bobo napísal:
Pokud jde o mne, slyším do 14,5 kHz a tím pádem mi docela stačí MP3 128 kbps.


Hmmm .... těch 14,5kHz je myšleno při poslouchání čistých sinusových průběhů? Domníváš se, že když slyšíš do 14,5kHz sinus (nejsem na tom výrazně lépe), že neslyšíš ostrý odřez nad 15kHz na přirozeném hudebním signálu, který vyšší složky původně obsahoval?


Zkoušel jsem to na šumu přes high-pass (FFT filtr v Adobe Audition - dá se nastavit skoro brickwall). Se sluchátky. Pravda, moc jsem toho tam nerval, ono se dá ohluchnout i ultrazvukem ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut marec 04, 2008 15:24:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, přes high-pass (horní propust, odřezává dolní pásmo). Díky za vysvětlení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 09:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Coughovy nahrávky nejsou špatné (z nich se mi asi nejvíc líbila těžká symfonie:-). Stejně ale u mě vyhrává ukázka č.4. (Mluvím jen o interpretaci, zvuk se neodvažuju takhle z počítače hodnotit, autentičnost provedení nebo nástrojů také neberu v potaz)
Mimochodem z neustálého poslouchání této věty mě začala být neuvěřitelně protivná Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 13:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Mimochodem z neustálého poslouchání této věty mě začala být neuvěřitelně protivná Very Happy


Requiem uz poslouchas ? Smile

Chtel bych zajit na 8. symfonii na letosnim Janackove maji, myslim, ze to muze byt velmi, velmi zajimave:

Program
Weber: Oberon, předehra k opeře
Beethoven: Symfonie F dur č. 8 op. 93
Strauss: Sinfonia Domestica

Interpreti
Drážďanská filharmonie
Frühbeck de Burgos Rafael - dirigent

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 15:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Requiem uz poslouchas ? Smile
Reqiem už jo... Laughing Ale 8. si teď bude muset dlouho počkat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 19:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ale no, vsak 8. ma aj ine vety, druhu proste preskocis Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist