Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Převodník JDS Labs ODAC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 20:05:50    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Dojdeš sem, vysereš se tady samozvaně ze svého midráku, a jestě se urazíš když se potom podle toho s tebou bavím (vlastně defakto nebavím) Smile Neuvěřitelná imbecilita.

Skvěle trefený popis tvého působení zde na fóru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 20:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

"PítrsPraha" Very Happy Very Happy

to je absolutní...

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 20:36:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad Question Thumb down
no comment No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 21:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
Laughing Clap Thumbs up
no comment Wink


... no co na to taky říct :- )))
Koukám jako puk, že tady asi nebylo zvykem mluvit osobně a v osobní pocitové rovině. Přitom je to naprostý základ komunikace - pojmenovávat věci, lidi a situace jak vypadají zvenčí a tak jek je vnímáme. Já to taky přijímám když na to příjde, ale to nikdo nevidí Very Happy Je to krásně kontroverzní a tím pádem upřimné. Taky mi nevadí když si někdo myslí, že jsem debil. Je to jeho právo a mě do toho nic není!
Komunikovat otevřeně je naprostá přirozenost a elementární výchova. Ale tady se zesměšňují jména a dokonce se ani neoslovuje. Dokonce jména mnozí ani nemají. Nemají tváře ani údaje na sebe. Takže jestě ke všemu nulová věrohodnost. Vůbec nevím s kým mluvím.
Je tady mnoho lidí, kteří jen polykají výblitky těchto idiotů, kteří jsou doslova prolezlí via celé fórum! Kde můžou škodí. Jsou jako metastázy. To musí vidět i slepý! Nemusím tu být léta abych to poznal. Stačí přečíst zcela náhodně jakoukoli diskuzi Very Happy Do hodiny se všechno zvrhne na žumpu jen kvůli zdejší saturaci idiotů. Nevěřím, že jich je tady tolik, ale na kontaminaci čehokoli stačí jeden dva vytrvalci.
Přitom idiot je přece taky člověk a je pojmenovatelný jako idiot. Za to se nikdo stydět nemůže. Každý je nějaký. Ale bát se jim říct co si myslím je nesmysl. Nic jim nedlužím, nedávají mi práci ani jinak mi neprospívají. Tak nevím jaký s tím mají krucinál problém.
Dokáží se jen bezdůvodně stěžovat jak je všechno sračka, nahovno, jak to nehraje, jak je nakokot elektronika, politika, vláda, důchody, zdravotnictví, všechno ostatní, a všichni je chtějí jen ojebat, hledají všude nějaký háček, pláčou jak mají málo toho a onoho... jenom rozumu asi mají všichni dost až přebytek, protože si naopak nikdo nestěžuje, že ho má málo Very Happy To je zajímavé, přitom opak je většinou pravdou.

A začalo to celé obyčejným nadšeným příspěvkem o malém převodníčku. Načež první reakce byla že je to sračka... ok, někdo to tak prostě má. Ale když i já začnu být upřimný tak se ješte ten blb málem nasere Very Happy

Ne, tohle není pro mě Smile To je čistá tragedie...

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 21:33:50    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Stačí přečíst zcela náhodně jakoukoli diskuzi. Do hodiny se všechno zvrhne na žumpu

To platí především pro vlákna s účastí LJM, který ji v onu žumpu přemění svými nadávkami na všechny kolem.
LJM napísal:
Dokáží se jen bezdůvodně stěžovat jak je všechno sračka, nahovno, jak to nehraje, jak je nakokot elektronika, politika, vláda, důchody, zdravotnictví, všechno ostatní, a všichni je chtějí jen ojebat, hledají všude nějaký háček, pláčou jak mají málo toho a onoho...

Nevím o nikom, kdo tohle tady na fóru píše. Nebo kdo tu v tomhle duchu píše o tebou zmíněných tématech?
LJM napísal:
jenom rozumu asi mají všichni dost až přebytek, protože si naopak nikdo nestěžuje, že ho má málo Very Happy To je zajímavé, přitom opak je většinou pravdou.

Osobně vím o jediném členu fóra, který jako jediný slyší, jako jediný myslí, jako jediný ví, že DR nesouvisí s technickou kvalitou zvuku, jako jediný není idiot, jako jediný má koule, jako jediný si hlavu nezatěžuje předsudky, jako jediný je nad věcí, jako jediný neřeší ostatní atd. atd...
LJM napísal:
Ne, tohle není pro mě

Soudě podle počtu napsaných slov/den tě to tu evidentně nezajímá. Zvlášť když 90% z nich je v osobní rovině vůči ostatním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 21:55:53    Predmet: Odpovedať s citátom

V každém případě je dobře, že zhoršení koprolálie dolehlo na LJM v době Bartoliho BANu. Celkové množství primitivních sprosťáren na zdejším fóru tak zůstává konstantní ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 22:04:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Žeby nový Bartoli v podobe LJM? Aj keď v pár ohľadoch má LJM pravdu. Ja fakt nechápem, prečo má niekto potrebu reagovať na blbé kecy. PírtsPraha, teba to evidentne baví. Spomeňte si na B, toho tiež živilo to, že ste na neho reagovali.
Nemá zmysel presviedčať niekoho o opaku toho, čo si myslí. To ešte nikdy k ničomu dobrému neviedlo, ale vojna sa z toho rozpútať môže. Proste len nechajme ľudí, ktorých toto fórum evidentne nezaujíma a je im z neho zle, aby si písali svoje eseje. Raz sa im tá klávesnica pokaziť musí, alebo ich to jednoducho prestane baviť.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 22:09:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nasledujúci úryvok z knihy Starec Paisij pekne vystihuje i túto situáciu:
citácia:
Zo skúsenosti viem, že v tomto živote sú ľudia rozdelení do dvoch skupín. Tretia neexistuje. Všetci sú buď v jednej alebo v druhej. Jedna skupina ľudí sa podobá muche. Mucha si stále sa­ dá na všetko špinavé. Napríklad, keď je záhrada plná krásne vo­ňajúcich kvetov a na jednom okraji záhrady urobilo nejaké zvie­ra nečistotu, mucha preletí cez celú túto nádhernú záhradu, ponad všetky kvety, no nesadne si na žiaden z nich. Len čo zbadá nečistotu, okamžite si na ňu sadne a začne sa v nej hrabať, vy­chutnávajúc smrad. A nedá sa z toho miesta odplašiť.

Ak by si teraz muchu chytil a ona by mohla rozprávať, na otázku, či vie, že niekde existujú ruže, iste by odpovedala, že vôbec nevie, čo to je. „Ja," povie ti, „viem, kde existuje smetie, záchody, nečistoty zvierat, kuchyne, špina." Jedna skupina ľudí sa teda podobá muche. Je to skupina, ktorá sa naučila stále vyhľadávať čokoľvek zlé a rozmýšľať o tom, nevediac a nechtiac nikdy zotrvať v dobre.

Druhá skupina ľudí sa podobá včele. Včela hľadá a sadá si na všetko dobré a sladké, čo existuje. Povedzme, napríklad, že do miestnosti, ktorá je plná nečistoty, niekto položil do kúta záku­sok. Keď tam pustíme včelu, vzlietne a nesadne si nikam, pokiaľ nenájde zákusok.

Ak teraz chytíš včelu a opýtaš sa jej, kde je smetie, odpovie ti, že nevie. Povie ti: „Tam sú gardénie, tam ruže, tam tymián, tam med, tam cukor, tam zákusok", - pozná všetky dobré veci a vôbec nebude vedieť o zlých. Toto je druhá skupina ľudí, tých, ktorí majú dobré myšlienky, rozmýšľajú o dobre a vidia dobré veci.

Ak budú po ceste kráčať dvaja ľudia patriaci do týchto dvoch skupín, keď prídu na miesto, kde niekto tretí vykonal „potrebu," človek z prvej skupiny vezme palicu a začne prehrabávať nečis­totu.

Keď však okolo tohto miesta prejde iný, z druhej skupiny, ktorý sa podobá včele, bude sa snažiť zakryť nečistotu hlinou ale­bo nejakým kameňom, aby ďalší okoloidúci nepocítili smrad z nečistoty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 22:18:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestvuje aj iná "analógia".
Nejaký starý ujo menom Jozef Kirschner na sklonku života napísal nejaké knížky - v jednej podľa mňa celkom správne konštatoval, že svet sa nedelí na nič iné, než na HLUPÁKOV, CHYTRÁKOV a NEZÁVISLÝCH.
Prečo sa dve z tých troch skupín bytostne potrebujú, nechávam na dôvtip Vás.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 22:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron:
Baví mě pozorovat a sem tam vypíchnout nejzářivější příklady toho, kdy se LJM povýšenecky pedantsky káravě vymezuje vůči ostatním aniž by si uvědomoval, že těmi slovy dokonale popisuje sám sebe.

Je to známý princip: s čím máme problém u ostatních, to je ve skutečnosti naším problémem. Jako pes zuřivě štěkající na svůj obraz v zrcadle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 25, 2017 23:54:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Snažím se prokousat tou debatou a vzít si z toho něco pozitivního. Zkusím to pojmenovat, ale netuším, jestli se to zdaří...
Hifista je člověk, který se zajímá o reprodukovanou hudbu. To by mohlo stačit.
Ale pokud připustíme, že slovo hifista můžeme použít i jako označení s negativním nádechem, podstatu bych viděl v tomto.
V životě a ve světě je normální, že se člověk snaží prosadit svůj názor, udělat věci po svém, tak jak on chce. A reálný svět ho v tom více či méně omezuje, klade mantinely, které mu vymezují určitý prostor.
Hifista se v rámci svého zájmu chová velmi neobvykle a nevysvětlitelně. Stále vyhledává rady a doporučení ostatních, recenze v časopisech, na internetu, výsledky poslechových testů, tabulky s měřením, jen aby se probůh nemusel o něčem rozhodovat sám. Ovlivňování z vnějšku se nebrání, naopak ho vyhledává a v rámci toho je ochoten uvěřit nepředstavitelným nesmyslům. Proto je také snadnou kořistí šejdířů, kteří toho zneužívají a prodávají kus drátu za statisíce a k tomu ještě patentovaný podstaveček z kusu dřeva, aby kabel neležel na zemi.
Nebo se hifista stane obětí guruů, kteří se sebejistotou sobě vlastní označí některou technologii za nepřípustnou a zvuku škodící, aniž by pro to byl reálný důvod. Jednou jsou na pranýři operační zesilovače, jindy kondenzátor v signálové cestě nebo digitální zpracování signálu jako takové. Nakonec to dopadne tak, že bez odpůrků vyskládaných v řadě jak vojáci to nemůže hrát.
Takže hifista je debil ? Není, ale má to těžké. Reálné možnosti sluchu posoudit kvalitu jsou omezené, sluchová paměť minimální, přizpůsobivost veliká. Když se někdy odhodlá k něčemu, co připomíná slepý test, zjistí, že je v prdeli a nepozná vůbec nic. Na svoje uši se nemůže spolehnout, tak hledá berličky v podobě nejrůznějších vnějších vlivů, jak psáno výše. Akustice nerozumí, na drahé bedny nemá, tak řeší donekonečna počet devítek v čistotě mědi kabelu nebo tloušťku předního panelu, případně antivibrační nožičky. Takže ve finále se opravdu chová jako debil, přestože je to někdy i vzdělaný a inteligentní člověk. A proto tak těžce nese, když ho někdo na jeho nevysvětlitelné chování bez obalu a servítků upozorní, pak je zle.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 05:35:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 05:55:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako píše opa:

"Hifista je člověk, který se zajímá o reprodukovanou hudbu."

Ja to vidím podobne ale ten človek má aj svoj názor a radosť z roznych vecí okolo tej hudby.Ci su to samotné nosiče zvuku, rozne hifi krabičky , doplnky,pristroje, káble.
Začne písať na fora a nastane problém.Ak svoju radosť a zážitky opíše dá naplno najavo svoje emocie.
Chce aj pomocť a poradiť ale utočí nanho a donho aj vlastné ego ale hlavne zopár jednicov na fore čo sa nudia a automaticky chcu mať len svoju pravdu a nemaju povačšine záujem to vyskušať ale len donekonečna mudruju. Cool Laughing
Reaguje tak ako aj v živote rozne zvieratá na seba.
Ak je Gepard a zvieratá su opice alebo hraboše atd. Laughing Rolling Eyes Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 06:29:15    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: Thumbs up veľmi pekne napísané
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 08:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím si to. Je to hobby, ne profese, což by mělo jako vysvětlení stačit. Navíc je to zase jen názor OPA (ta "definice" hifistů), dalo by se s ní polemizovat bod po bodu, což ovšem nemá žádný význam.

Hobby by mělo lidi spojovat, ne rozdělovat a vyvolávat hádky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 08:27:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Že by malo hobby ľudí spojovať, s tým sa dá súhlasiť. Len žiaľ realita je trochu iná Sad
To som si žiaľ všimol už po prvých týždňoch, čo som začal hifi fóra sledovať a s časom sa to žiaľ k lepšiemu neuberá.
Hifi má voči iným hobby asi svoje svojské špecifiká, ktoré tomu spojovaniu nejako nenapomáhajú Sad

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 08:57:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa chcem na fórach niečo dozvedieť. Niečo, čo nie je tlačené reklamou. Chcem kúpiť nejaký DAC a tak čítam, čo si kúpil PMA a LJM. Môže to byť pre mňa inšpiráciou a ďakujem im za príspevky.
Ak by niekto mal to isté doma a napísal svoj názor, tak znova to má hodnotu. Ale čítať slohové práce, ktoré riešia teóriu a pojmy, to je zabitý čas. Na to treba založiť novú tému a tam to môže mať nejaký význam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 10:28:31    Predmet: Odpovedať s citátom

opa má podle mě pravdu v tom, že oba krajní extrémy - jak "měřičský", tak "netopýrský" - nejsou rozumné. A taky podle mě má pravdu v tom, že diskuse s "extrémisty" z obou táborů bývá složitá a často vyhrocená.

Já si ale myslím, že většina zdejších diskutérů mezi "extrémisty" nepatří. A pokud se už nějaký "extrémista" v diskusi objeví, tak se debata většinou vyhrotí zcela "přirozeně" i v případech, kdy ani jedna strana neměla původně v úmyslu to hrotit.

Smysl zjevně záměrných "preventivních útoků" na tyto "extrémisty" mi ale opravdu uniká. A v čem tyto "preventivní útoky" zlepšuje primitivní sprostota, taky netuším ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 10:52:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče DACů: při porovnávání obyčejného DACu uDAC1 s přehrávači Logitech Touch a Logitech Transporter jsem si ověřil, že mě osobně stačí i laciný DAC jako uDAC1. Takže si myslím, že by mi ke spokojenosti úplně v pohodě stačil i diskutovaný ODAC. Nějaké drobné rozdíly jsem sice slyšel, ale rozhodně to nebylo tak, že bych byl schopen říct, co je lepší a co horší.

Kdybych si měl vybírat DAC teď, tak si vyberu některý z těch cenově dostupných, který má "dobré měření". A to ne proto, že bych si myslel, že poznám zásadní rozdíl mezi DACem s měřením "dobrým" a DACem s měřením "špatným", ale proto, že jsem technik, takže preferuji řešení, které má s technického hlediska větší "rezervu". Pokud by to bylo tak, že by se mi zvukově líbil DAC s "horším měřením", tak si ho samozřejmě koupím. Pokud jsou ale pro mě "uchometricky" srovnatelné, tak beru ten s "lepším měřením" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 10:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieco na citanie, o tom co pocujeme, od autora ODACu, v anglictine:
- http://nwavguy.blogspot.cz/2012/04/what-we-hear.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 11:13:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ťažko je normálne diskutovať, ak niekto apriori ide do "diskusie" s takýmito postulátmi
citácia:
Jelikož mám v této realitě jen jeden život tak mám právo se vymezovat proti každému kdo:
1 - není jako já
2 - se mnou nesouhlasí
3 - nemá stejné pocity, zájmy, sluch a přesvědčení
4 - nechápe má sdělění a neumí číst
5 - je škaredší
6 - etc...

Tým je vlastne "vymedzený" proti každému, žiadny iný názor nie je ochotný a vlastne ani schopný nielen prijať, ale ani o ňom uvažovať.
2 vma
Počúvam už spokojne pár dní ten CA DACmagicPlus.. Nič som zatiaľ nemeral, ale je to zvuk, ktorý mi vyhovuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 12:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Nieco na citanie, o tom co pocujeme, od autora ODACu, v anglictine:
- http://nwavguy.blogspot.cz/2012/04/what-we-hear.html

"... Some of the most hyped gear on Head-Fi, in my opinion, is snake oil—Audio-GD, NuForce and Schiit Audio are three examples arguably based on hype rather than solid engineering. Some of it is sold through very limited sales channels and Head-Fi is probably responsible for the majority of the sales."
Rofl ... ani by som sa fakt moc nedivil, keby autora textu naozaj niekto násilne "odstránil" ... aj s požehnaním sennheiseru

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 12:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

2 vma
Počúvam už spokojne pár dní ten CA DACmagicPlus.. Nič som zatiaľ nemeral, ale je to zvuk, ktorý mi vyhovuje.


Ja by som chcel využiť symetrický vstup do PRE1 a nahradiť Squeezebox Touch. Včera so odpojil Touch a chvíľu som počúval Rpi s Hifiberry DAC+ Pro (napájanie z powerbanku) a na prvé počutie to bolo lepšie. Škoda, že symetrické výstupy nie sú u lacnejších DACov. Otázka je, či má zmysel dávať si takúto podmnienku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 12:34:51    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
miero napísal:
Nieco na citanie, o tom co pocujeme, od autora ODACu, v anglictine:
- http://nwavguy.blogspot.cz/2012/04/what-we-hear.html

"... Some of the most hyped gear on Head-Fi, in my opinion, is snake oil—Audio-GD, NuForce and Schiit Audio are three examples arguably based on hype rather than solid engineering. Some of it is sold through very limited sales channels and Head-Fi is probably responsible for the majority of the sales."
Rofl ... ani by som sa fakt moc nedivil, keby autora textu naozaj niekto násilne "odstránil" ... aj s požehnaním sennheiseru


Na zahraničných fórach je to poriadne pre-Schiit-ované. Merania, ktoré boli publikované ma veľmi nepresvedčili, že multibit je oveľa lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 14:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: javi sa vam zvuk z toho CA lepsie ako z vasho dotererajsieho riesenia (myslim ze ste pouzival vami upravenu zvukovku Asus)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 15:13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá sa to rýchlo prepnúť, takže ťažko jednoznačne povedať.. Ale je to určite prirodzené, detailné a pritom neúnavné, hladké, s "čiernym pozadím". Však sa niekedy zastavte "priložiť ucho".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 15:30:38    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: ten popis zvuku (CA DAC+) mohu podepsat. A zatím jsem nenašel nic, co by mi zvukově na něm vadilo.

P.S.: přepínání dělám takto: analogový výstup z CD přehravače do jednoho vstupu preampu. Současně z CD přehravače Toslinkem do DAC a z DAC výstupu do symetrického vstupu preampu. Zvětšenou úroveň této cesty srovnám regulací hlasitosti v DAC. Potom už přepínačem vstupů možno porovnávat 2 cesty při srovnaných hlasitostech.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Št január 26, 2017 15:38:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 15:32:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle vlákno je o ODACu, o hifistech, debilech a egomaniacích.O CA si pište do jeho vlákna !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 15:38:46    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA
Neporadíte, kde sa dá nájsť ten servisný manuál? Nejako som neuspel (na nižšie modely bez problémov).
Zrovnávanie
Asi by bol problém s foobarom ,výstup súčasne na dve zariadenia ASIO(zvukovka aj USB DAC). Ale neskúšal som to.


Naposledy upravil BV dňa Št január 26, 2017 15:40:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 26, 2017 15:40:01    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Tohle vlákno je o ODACu, o hifistech, debilech a egomaniacích.O CA si pište do jeho vlákna !


2 thumbs up Jsi snad autor vlákna??

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist