Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pomoc s vyberom gramo
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 15:39:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si pusť God Shuffled His Feet od Crash Test Dummies - to praská i na CDčku:

https://www.youtube.com/watch?v=AzNzCiZwk28
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 16:08:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tyhle staré desky je gramec dokonalý. Mám to puštěné v plusminus skutečné hlasitosti a je to echt jak v tom lokále - je to čísté, hlas Marlene je správně německý, žádná deka, jen trochu kýbl, ale to je dáno tehdejší technikou. Kapela za ní je jako v reálu, takže žádná přehnaná dynamika. Dozvuky akorátní. Zvuk toho starého miku smíchaný s její hlasem je prostě sexy, mírný hall od těch pružin, ale velice sympatický. Normálně mám před sebou tu hospodu, ty oficíry a jejich paničky, kouř z cigaret, vůně kávy a občas německý hluk a smích. Marlene jakoby tady stála! Dokonce se jim tehdy povedlo vyhryzat do drážky i jemné echo místnosti (studia).
Stroj času!

Tahle deska hraje velmi dobře s 2M Red a Concorde.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 16:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Stroj času!

No právě. Já mám bohužel/přírodažel gramofon a kotoučák spojen s předdigitální érou, kdy mi šum, lupance, dropouty, kolísání rychlosti atd. bránily v pohodovém poslechu.

Dnes by samozřejmě nebyl problém pořídit gramofon i kotoučák, které by tyhle nectnosti neměly. Jenže za totáče? U nás se sice dal pořídit na tu dobu slušný gramofon, jenže za běžnou měsíční výplatu člověk koupil na burze tak 5 pašovaných desek. Takže si člověk nechal těch pár nejoblíbenějších a ostatní si nahrál na pásky a desky zase prodal. A hlavně se desky půjčovaly a nahrávaly. Jenže teslácké kotoučáky byly bída s nouzí zkroucená. A jak dlouho by tehdy běžný proletář vydělával na studiového Revoxe - pokud by ho vůbec dokázal ze západu propašovat? Takže já osobně gramofon ani kotoučák z nostalgických důvodů fakt chtít nemůžu. Sad

Ale samozřejmě chápu, že tohle máme každý jinak, takže fandy gramofonů naprosto chápu a upřímně jim přeju, ať jim to hraje parádně! Zrovna tak je fajn ta zdejší banda přes kotoučáky - rád si občas počtu, co všechno ti "šílenci" (myšleno v dobrém!) řeší.

Herdek - díky nám je další téma mimo téma ... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 17:19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pohodový poslech máme pouze v hlavě, nikoli v aparátu! To si třeba velmi rychle uvědomit. Zrovna teď poslouchám nějakého černocha, stará deska, ještě pořádně tlustá a těžká. Nikdy nebyla v prodeji, je to vzorek přímo z Ameriky z hryzárny a lisovny. Hraje to na tu dobu dost slušně, ani to nepraská. Ale jelikož je to poplatné době a tehdejší technice tak pohodový poslech prostě dělám hlavou. Jinak to ani nejde! Uši vedou do hlavy a v hlavě je mozek. A mozek máme mimo jiné i na to aby nám dokázal zpříjemnit nevalnou realitu.
Mě je 51 let a celá sedmdesátá a osmdesátá léta jsem prožil tak jak jsem chtěl. Dokonce jsem měl i gramec i dobrou přenosku, i na tu dobu vynikající kazetový deck. Nějak jsem to neřešil. Kdo něco chtěl ten to měl. Stačilo si za tím jít a peníze a cesta se vždy našla. Komouši byli luxusní v tom, že se jimi dalo snadno manipulovat jak bylo potřeba. Jen nesnášeli rebélii, což je pochopitelné a rebélii nesnáší nikdo ani dnes, ani amerika, ani rusko ani německo ani nikdo! Ani já. Smile)) Takže když se vědělo kde jsou "díry v systému" tak se dalo dovézt cokoli. V modelařině to bylo podobné - vozily se vysílačky, serva... Kdo chtěl měl, kdo jen plakal, neměl nic. To jen na okraj. Nebylo to jednoduché ale bylo to možné.

Zvuk prostě slyšíme takový jaký ho chceme slyšet. Samozřejmě je potřebná řekl bych základní kvalita reprodukce, ale ta může být v pohodě desetkrát nižší než se domníváme! Člověk většinou chce mnohem víc než potřebuje. A to platí i u poslechu. Kdo se nedokáže adaptovat, povznést a zapojit představivost je chudák. Nic mu nebude dobré a umře nešťastný. Jen tolik k tomu spokojenému poslechu. Poslech bude spokojený pouze tehdy když budeme spokojeni s realitou a sami se sebou! A to 95% lidí nikdy nebude a budou věční hledači a frustranti. Smile
Hifi nikdy nebylo, není a nebude o realitě! To je nemožné! A kdo to nepochopí a nepřepne v sobě režim, ten bude zklamaný pořád.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.


Naposledy upravil LJM dňa St február 15, 2017 19:01:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 18:26:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Amen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM: Tak to jsme vrstevníci. Smile

Dělat modelařinu přes Svazarm a podobně samozřejmě šlo. To je snad ale něco jiného než soukromé financování a pašování studiového kotoučáku ze západu. A takového borce, který by měl za totality ve svých dvaceti letech vlastnoručně vyděláno (odhaduju) 100 tisíc Kčs a navíc zhusta vymilovával s bolševiky, jsem osobně neznal ani jednoho. Z legálních příjmů to zkrátka možné nebylo. To by toho mladíka musel nějaký StBák pást jako vexláka nebo něco podobného.

Ale s tou nesmyslností věčného řešení zvuku aparátu s tebou naprosto souhlasím. Já jsem od výměny vinylů a pásků za CDčka naprosto spokojen a dobrých 10 let jsem na svém aparátu nic (kromě umřelého DACu) neměnil. Jenže když se podívám do tvých témat, kde stále laboruješ s bednami, zesilovači, DACy, gramofony a spol., tak bych ti přál, abys jednou k té tebou popisované spokojenosti dospěl taky. Je to fakt úžasná úleva ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
LJM: Tak to jsme vrstevníci. Smile

Dělat modelařinu přes Svazarm a podobně samozřejmě šlo. To je snad ale něco jiného než soukromé financování a pašování studiového kotoučáku ze západu. A takového borce, který by měl za totality ve svých dvaceti letech vlastnoručně vyděláno (odhaduju) 100 tisíc Kčs a navíc zhusta vymilovával s bolševiky, jsem osobně neznal ani jednoho. Z legálních příjmů to zkrátka možné nebylo. To by toho mladíka musel nějaký StBák pást jako vexláka nebo něco podobného.

Ale s tou nesmyslností věčného řešení zvuku aparátu s tebou naprosto souhlasím. Já jsem od výměny vinylů a pásků za CDčka naprosto spokojen a dobrých 10 let jsem na svém aparátu nic (kromě umřelého DACu) neměnil. Jenže když se podívám do tvých témat, kde stále laboruješ s bednami, zesilovači, DACy, gramofony a spol., tak bych ti přál, abys jednou k té tebou popisované spokojenosti dospěl taky. Je to fakt úžasná úleva ...


Do mých témat? Very Happy Nepleteš si mě s nějakým hifistou? Dokonce Ty bys mi přál... Very Happy A jejda, přející hifista! Very Happy Wink To je krásně utopické! Smile
Bedny mám již dávno stabilní. Zesíky taky, CDčka taky a DAC taky. Vše vyladit mi trvalo cca rok a i přes ten rok jsem to řešil asi jen třikrát. Pak jsem všechno nasbírané prodal anebo rozdal. Neřeším nic! Naopak každodenně poslouchám muziku minimálně deset hodin. A už ani nic řešit nemusím.
Dokonce mám teď možnost dostat za práci z Japanu 2x koncák Akufejz P6100 a preamp Akufejz C2120 a asi to nevemu. Musel bych to tady v česku prodávat a to by zase bylo hifistické onanie s nějakými blbci. Aparaturu již mám a zatím na ní nic měnit nehodlám. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 19:57:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi se v tom nějak ztrácím. Ještě nedávno jsi tvrdil, že témata, která jsi založil ty, jsou tvoje. To už neplatí?

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23598

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24014

A pokud jsem tedy já hifista, tak definice hifisty zní "aparát řešil naposledy před deseti lety"? Takže když to udělám jako ty - tedy teď něco natřikrát pořeším - tak do roka a do dne přestanu být hifistou tak jako ty? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 20:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile))))) jedno téma je kde řeším JEDNY bedny! A další téma je kde řeším JEDEN DAC. A pokud by tam nevnikla zpousta idiotů, žejo Smile)) tak by ses dočetl, že hned ze začátku píšu jak jsem s tím vším spokojen! Smile

Ne, ty budeš hifistou pořád! Na to dám krk! Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 20:24:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně že jsem se tam dočetl, že jsi nejlepší a nejzkušenější hifista na světě, protože žádný jiný hifista si nedokáže vybrat hifikomponenty tak dobře jako ty. To ostatně píšeš skoro pořád. Laughing

A taky nějaký zesilovače jsi tam řešil. A teď zas řešíš gramofon:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24163

Tak co mám tedy dělat, abych přestal být hifistou? Taky mám začít řešit gramofon? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 20:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Taky nějaký zesilovače jsi tam řešil. A teď zas řešíš gramofon:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24163

Tak co mám tedy dělat, abych přestal být hifistou? Taky si koupit gramofon? Laughing


Jsi normální? :- )))) Mluvím tam o SVÝCH zesilovačích se kterými jsem na výsost spokojen! A tady jsem POUZE spomenul SVŮJ gramec se kterým jsem taky na výsost spokojen! I když gramce moc nemusím, protože nemají s kvalitou reprodukce nic společné. Jsou jenom hezké.

No nic, zdejší hifistická imbecilita a neschopnost číst a chápat souvislý text je už tady na mě opravdu moc. Padám odsud nebo mě tady ještě někdo uvidí a splete si mě s touto komunitou Smile Je to tady neskutečné! Opravdu neskutečné! Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 283

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 20:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vtipné, ako niektorí jedinci prídu sem, majú potrebu písať dlhé eseje o ich prístupe k hifi, keď niekto nezdieľa ich postoj, vynadajú im do blbých hifistov a označia toto fórum za stoku....Sú ako cez kopirák, Bartoli ako LJM, jeden magor ako druhý...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 21:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM: Ne - opravdu nerozumím tomu, proč já jsem hifista a ty ne:

Ty jsi tedy celou dobu popisoval svůj stávající aparát a to, jak strašně jsi spokojen s tím, jak dobře sis výbral. A hifista nejsi. OK.

A já jsem psal, že aparát mám asi 10 let a jediné, co jsem za tu dobu "řešil", byl DAC, který odešel. Tedy výměna byla nutná. Pravda - výslovně jsem nepsal, že jsem se svým aparátem spokojen, protože jsem se domníval, že je to logické - kdybych nebyl spokojen, tak řeším.

Já tedy vidím jediný rozdíl v tom, že ty oznamuješ světu, jak strašně jsi spokojen se svým aparátem, kdežto já tuto potřebu nemám. Takže mě z toho logicky vyplývá, že z té strašné potupy být hifistou se lze vymanit jedině veřejnou sebechválou své schopnosti vybrat si úžasný aparát.

Ale pokud je rozdíl v něčem jiném, tak to prosím vysvětli tak, aby to pochopili i zdejší hifističtí imbecilové - tedy pokud možno jasně a srozumitelně. Děkuji.


P.S.: toto mi opravdu nepřipadá jako popis tvého gramofonu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24163

LJM napísal:
Koupím tangenciální gramec podle popisu v názvu inzerátu. Nebo i vyšší model. Barva nehraje roli. Nesmí být poškrábaný kryt, resp. nesmí to být ihned vidět. Mechanicky musí být v pořádku (gumu posuvu raménka neřeším).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
saboter
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2015
Príspevky: 93

PríspevokZaslal: St február 15, 2017 21:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="vma"][quote="saboter"]
vma napísal:
saboter napísal:

Rozpísal som sa k tomu gramcu aj tu: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=271756#271756


Ďakujem za linku, v bazoši je tam vždy niečo z Bánoviec. Možno aj bazár je cesta. A možno aj moja prekáblovaná NC470-ka s novou prenoskou (tuším OM-5) nie je až taká zlá, aby som ju vymenil za Pro-ject z dolného cenového rozsahu.


Za lacny projekt nema ta vymena zmysel. Koudele upravuje NC470, prekabluje, da umaplexovy tanier, nastavi, pripadne aj vytlmi a hra to fajn. Vie poradit aj aka prenoska pasuje dobre na to teslacke ramienko.

Mozno aj lepsie ako ten projekt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 06:51:19    Predmet: Odpovedať s citátom

2 saboter

Asi mi to netreba nejako riešiť. Gramo hraje celkom fajn a pre moju pohodlnosť aj tak 95% času počúvam flac-y z HDD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 07:46:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo moc vybírá a špekuluje nakonec přebere, koupil bych cokoliv, návrhů bylo dost,
investoval lépe do pořádné přenosky například eliptický hrot OM B5-E (Ortofon)
a extérního značkového pre-ampu pokud stávající phono nevyhovuje.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 20:47:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch: Já se ti divím, že ses na to ještě nevysral. Stejně jako s Bartolim, to nikam nepovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marin
Hifi obsluha


Založený: 11 február 2017
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 20:04:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím, že rozhodnutie, či repasovať Teslu NC 420, alebo ísť do niečoho iného, nebude vôbec také ľahké...
Ale aj tak dik za pár tipov....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 20:08:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě třeba překvapilo, kolik gramofonů má naprosto nesmyslně stanovenou montážní vzdálenost ramene vůči jeho efektivní délce, to tehdy nevěděli jak rameno usadit ? Třeba na mým gramci jede hrot nikoliv po kružnici ale v podstatě po přímce, i když narazím přenosku na konec instalačních děr, na kraji nastavím na nulový bod, u vnitřního kraje LP je už hrot o 15mm dál od nulového bodu! A takových je víc, skoro bych řekl že to snad je schválně ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
saboter
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2015
Príspevky: 93

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 20:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Marin napísal:
Vidím, že rozhodnutie, či repasovať Teslu NC 420, alebo ísť do niečoho iného, nebude vôbec také ľahké...
Ale aj tak dik za pár tipov....


Repasovana NC470 od Koudeleho:

https://elektro.bazos.sk/inzerat/68887317/Tesla-NC-470-NAD5120.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 21:00:53    Predmet: Odpovedať s citátom

DJRix:Nevím, jestli Ti rozumím ale ta přímka by neměla směrovat na střed desky ale kousek dál za střed.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 09:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

No nemám manuál ke gramci, tak nevím jak to výrobce myslel, ale když se podívám na nastavení podle návodu od Rowinga, tak mi to prostě vůbec nesedí, rameno je moc dlouhé. Nastavím první nulový bod a na druhý je už hrot o 15-25mm dál. Je ale pravda, že když kontroluju ofsetový úhel, tak ten sedí na obou nulových bodech, tedy za předpokladu že samozřejmě posunu šablonu tak aby byl v okamžiku kontroly nulový bod pod hrotem.
Chci tím jenom říct, že bez konkrétní zkušenosti a osahání sí gramce, kontrole podle manuálu se dost blbě posuzuje jak na tom který typ bude...
A u Skových ramen to asi bude úplně jinak než jak popisuje návod od Rowinga....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 11:08:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pomáhal jsem tady u nás nastavit dost gramců, ale pořád nějak nechápu, jak se ti to podařilo. Co máš za gramofon?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 11:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi založím nové vlákno,ať to tady nezasírám a vyfotím to, jedna fotka vydá za tisíc slov Smile
Gramec je TEC System 3001.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 11:22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta Rowingova šablona je univerzální! Teď už je mně jasné, co ti nevychází. Dáš na první bod a pootočíš raménkem a druhý bod je v prdeli. To je, ale jasné. Na šabloně jsou v jedné přímce a né po kružnici! Takže bych dal na první nullpoint, srovnat offsetový úhel a s raménkem zároveň pootočit i talíř se šablonou aby jehla šla na druhý nullpoint a porovnat přesnost offsetu. Bez pootočení talíře se šablonou, ta univerzálka prostě nebude fungovat. Ještě předtím, si musíš v datech najít přesah hrotu a na to je tam ta milimetrová stupnice za středovým trnem. To je nutno furt kontrolovat. První šablony od Rowinga byly i s vyznačením kružnic a bylo to dělané na přesah gramofonů Pro-Ject.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 11:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahá Very Happy Díky, jojo je to přesně jak říkáš, nastavím první bod,je to OK, posunu na druhý a je to v prdeli Very Happy tak potom jsem to nastavil správně, kontroloval jsem offset na obou bodech s pootočením šablonou a na obou to krásně sedělo, respektive chyba úhlu je naprosto minimální.
Nevíš kde bych našel správné nastavení toho přesahu pro tenhle gramec ? Bohužel k němu toho moc na netu není Sad
Každopádně díky za pomoc ! Mně to bylo hned divné, že to o takový kus nesedí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 11:40:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Noo nenašel jsem zatím taky nic. Moc mně toho neřekl ani Vinyl Engine. Možná někdo něco najde.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 11:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Já právě taky moc nenašel. Mělo by to jít i spočítat, pokud to dobře chápu, tady jsem našel nějakou kalkulačku tak uvidím co mi z toho vyjde Smile

https://www.vinylengine.com/overhang_shift_calculator.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 12:02:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Změř vzdálenost středu ložiska raménka po střed drážek v headshellu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po február 20, 2017 17:22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže, střed ložiska ramena je:
Po střed LP = 200mm
Po střed děr pro přenosku = 208mm

Jinak offset mi vychází co jsem doma schopen změřit na 20-21°.

Paradoxně mi vychází nejmenší zkreslení v té kalkulačce když mám přenosku nadoraz na nejmenší přesah. S každým přidáním roste zkreslení. Jsem zvědav na co dojdeš ty Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist