Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Martin Vitvar (check, VMA) - skusenost
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po jún 24, 2019 20:11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tedy?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Po jún 24, 2019 20:17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

A co jineho tedy znamena, kdyz vyrobce, ktery obdrzel zalohu, nekomunikuje, vymlouva se naprosto imbecilnima vymluvama (je moc teplo), opakovane nedodrzuje vlastni stanovene terminy aniz by o tom s omluvou aktivne informoval, kdyz ne vyjebavani?

Jinak zcela souhlas s Odarem. A nejde ani tak o sprdunk od sefa, ale predevsim o to, ze takhle jednajici clovek zcela bez ucty a respektu tezko muze mit ze svyho jednani dobry pocit, aby se sam sobe mohl s klidem podivat do oci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po jún 24, 2019 20:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
To ze niekto nekomunikuje este neznamena ze so svojim zakaznikom "vyjebava".

Rolling Eyes Hm, a co to tedy znamená?

Stát se může ledacos, klidně i to, že výrobce není schopen splnit svůj závazek a dodat, co bylo objednáno. Ale dlouhodobě nereagovat na maily, nebrat mobil, sám nenabídnout vrácení zálohy, nechat zákazníka v nejistotě jestli (ne)přijde o peníze, reagovat, až když to Kuře ventiluje na veřejném fóru a nakonec dodat něco dost jiného, než bylo objednáno - to vše mi dohromady přijde hodně za hranou normálního, slušného jednání. A to píšu i přesto, že jsem byl Checkovým (spokojeným) zákazníkem a hodně jsem mu fandil.

Jaro/Mír(e)o, nezlobte se, ale tím, že toto budete obhajovat, mu fakt nepomůžete. To by se za chvíli dalo omluvit/zrelativizovat cokoliv.

Kuře,
nic mi do toho sice není, ale mohu-li se zeptat - v úvodním příspěvku píšeš, žes objednal VMA-I EVO (cca 60.000 Kč). A teď uvádíš, že VMA-I SL (cca 42.000 Kč). Takže cos vlastně objednal/dostal a za jakou cenu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Po jún 24, 2019 21:41:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde píšu o VMA-I SL?
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po jún 24, 2019 22:06:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Promiň, překoukl jsem se, to byl kolega Mirec (v první chvíli jsem pochopil, že Tě cituje).

Takže máš za 60 kKč hranaté EVO? Upravoval Check k tomu na míru nějak výhybku? Protože, citace z jeho stránek:
...Ozvučnice dostala do vínku nejlepší truhlářské řemeslo, které jsme schopni nabídnout. V designu je široce použito zaoblení 38mm frézou, které účinně snižuje vliv difrakcí a potlačuje tak zabarvení. Přední svislé hrany jsou zkoseny se šikmo vybíhající frézou ven, aby se zachoval štíhlý vzhled a nemusela se zvyšovat šířka ozvučnice...

Ptám se, protože mě to opravdu zajímá, ne proto, abych rýpal! Matně si ze starších diskuzí pamatuji, že to velké zaoblení byla podmínka, aby měniče mohly být v ose (sám jsem měl první VMA-I, které musely mít měniče vyosené). Mmch., velice dobře znám i EVO se zaoblenými rohy. A za tu cenu je považuji za skvělé bedny, na které se vyplatí počkat i delší dobu, když pominu tu (ne)komunikaci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 24, 2019 22:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidim obrovsky rozdiel medzi vyjadrenim vyjebavat so zakaznikmi oproti napriklad vyjadreniu nezvladat dodrziavat terminy a korektne komunikovat. U toho druheho tam nie je zly umysel s cielom obohatit sa na ukor druheho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 07:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ignorovat veškerou komunikaci od zákazníka, který dodavateli zaplatil desítky tisíc zálohy, porušovat všechny vlastní stanovené termíny bez předchozího upozornění a omluvy, je tedy jednání v dobrém úmyslu?

Jak už zde zaznělo, snažíš se obhájit neobhajitelné, jednání Martina Vitvara je prostě daleko za čarou.

Chovat se já takhle ke svým odběratelům, tak skončím do měsíce. Každý, kdo kdy byť jen trochu přičichl k výrobě/obchodu, ví, že to nejpodstatnější je důvěra a vědomí, že je na protistranu spoleh ať se děje co se děje. Vše ostatní je podružné. Tohle dělá úspěšné úspěšnými.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 07:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Moralizuje Pitrs, co k obrazu svému upravuje citace oponentů. To nevymyslíš.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 07:51:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pitrs: ok, to co pises je naozaj dolezite.

predpokladam, ze Martin este nechce skoncit s podnikanim, tak snad si to tu aspon precita a nieco s tym skusi spravit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 07:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen takovy laicky dotaz, to je opravdu v bednach za 42tis. /VMA I SL/ použit vyskac za 360 korun? Surprised Je to bežne i u jinych vyrobcu?
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 08:39:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak je to Vifa, nebo Peerless ?
https://www.madisoundspeakerstore.com/horn-tweeters/vifa-bc25sc06-04-1-textile-dome-tweeter/
A podle grafu v tom odkazu to odhadem někam do 13 kHz hraje docela rovně, výš už stejně nikdo z nás neslyší, tak o co jde... ?

Aha, tohle jsem tam našel:
This product was previously branded as Vifa
Takže zase nějaká firma pozřela tu druhou ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 09:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Jen takovy laicky dotaz, to je opravdu v bednach za 42tis. /VMA I SL/ použit vyskac za 360 korun? Surprised Je to bežne i u jinych vyrobcu?

Ale to přeci není podstatné, důležitý je výsledek. A měření i reálné poslechové zkušenosti byly v drtivě většině výborné. V tom je právě Checkova síla a přidaná hodnota - z relativně levného materiálu dokáže díky odborné erudici postavit skvěle hrající bedny. Ano, jsou tam levné měniče, ale na druhou stranu - podívej se, jaké jeho bedny mají výhybky a porovnej to s drahou komercí (už toho tady bylo publikováno dost). A to ty - jako technik a stavitel zesilovačů - určitě dobře víš a znáš mnohem lépe než já...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 12:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Promiň, překoukl jsem se, to byl kolega Mirec (v první chvíli jsem pochopil, že Tě cituje).

Takže máš za 60 kKč hranaté EVO? Upravoval Check k tomu na míru nějak výhybku? Protože, citace z jeho stránek:
...Ozvučnice dostala do vínku nejlepší truhlářské řemeslo, které jsme schopni nabídnout. V designu je široce použito zaoblení 38mm frézou, které účinně snižuje vliv difrakcí a potlačuje tak zabarvení. Přední svislé hrany jsou zkoseny se šikmo vybíhající frézou ven, aby se zachoval štíhlý vzhled a nemusela se zvyšovat šířka ozvučnice...

Ptám se, protože mě to opravdu zajímá, ne proto, abych rýpal! Matně si ze starších diskuzí pamatuji, že to velké zaoblení byla podmínka, aby měniče mohly být v ose (sám jsem měl první VMA-I, které musely mít měniče vyosené). Mmch., velice dobře znám i EVO se zaoblenými rohy. A za tu cenu je považuji za skvělé bedny, na které se vyplatí počkat i delší dobu, když pominu tu (ne)komunikaci.


Jestli jsou upravený výhybky nevím. Martin mě jen psal a osobně řekl, že je to změřený . . .

_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 15:42:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kure napísal:
... Martin mě jen psal a osobně řekl, že je to změřený . . .

Dal Ti to měření ? Nebo Ti ho alespoň ukázal ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 17:19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bože... to sú otázky! Na čo by mu tie merania boli? Povedal, že meranie spravil a hotovo. Nikto netvrdí, že sú dobré. No tak, či tak, ak výrobcovi neveríme a aj keby merania ukázal, tak ich mohol aj sfalšovať. To je tu niekto, kto doma premeriava parametre...
Už asi trošku zachádzate do extrému s podobnými otázkami.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 17:40:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak. Tyhle věci ví jen Martin. Jestli to někde ojebal, nebo chtěl, tak já stejnak prd poznám. Jestli má někdo VMA-I EVO naposlouchaný, tak ať se u mě staví a může porovnat a říct mě Wink
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 20:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
....Povedal, že meranie spravil a hotovo...

To je stará, prověřená HiFi poučka: „Co oko nevidí, ucho neslyší" Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 20:13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...a peněženku nebolí.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 20:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel si nedělám iluze, že tohle u celýho "HiFi" je velice často Wink
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 21:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuře,tobě by stačily asi i tyhle Very Happy

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: Ut jún 25, 2019 22:14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, jo, určitě a možná i Géniusky k písíčku Laughing
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 06:06:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslíte si doufám, že za ty prachy máte něco extrovního. Oba dva Smile
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 07:41:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné, že majú. Aj za cenu miernej neistoty, má Kure niečo, čo v pomere cena/výkon smelo konkuruje aj drahším výrobkom. Netvrdím, že podobne kvalitné výrobky neexistujú, no určite ich nebude veľa. Takže áno, má niečo "extrovního". Ak o niečom podobnom viete, kľudne založte nové vlákno a tam sa o tom môžeme baviť.

PS: Tento produkt však zabíja neschopnosť výrobcu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 08:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Pane Bože... to sú otázky! Na čo by mu tie merania boli? Povedal, že meranie spravil a hotovo. Nikto netvrdí, že sú dobré. No tak, či tak, ak výrobcovi neveríme a aj keby merania ukázal, tak ich mohol aj sfalšovať. To je tu niekto, kto doma premeriava parametre...
Už asi trošku zachádzate do extrému s podobnými otázkami.


Uklidni se. Na stránkách výrobce je podrobné měření zmíněných reprosoustav:
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1sl.php
Dá se tedy předpokládat, že zákazník si vybírá i podle těchto měření.
Pokud dostane modifikovaný výrobek a existuje k němu měření, byla by minimálně slušnost to měření zákazníkovi předat, aby se přesvědčil, že modifikace to příliš nepokurvila oproti provedení, které si původně vybral.
Že se dá jakékoliv měření zfalšovat, je pravda, ale bylo by to velmi krátkozraké u produktu, který si může zákazník v případě pochybností (nechat) přeměřit.
A nakonec, jestliže tu Martinovi nadáváme, že nebere telefony a nedodržuje termíny, tak to doufám neznamená, že by si někdo myslel, že je taková svině, aby falšoval měření.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 08:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno máte pravdu, možno si vyberá podľa merania, aj keď si skôr myslím, že to väčšine užívateľov nič nehovorí, ale to je jedno. Teoreticky by mohol merania navzájom porovnať...

Ak vyberá podľa merania a výrobca tvrdí, že to meral a možno aj to, že je to OK, tak Vám to nestačí? Ak Vám však ukáže nejaké meranie, kde neviete, či je to fake, alebo nie, tak Vám to stačí? Toto je niečo, ako tvrdenie, že open source je bezpečný, lebo zdrojové kódy sú dostupné. Nikto tie kódy však neskúma, takže je to v podstate jedno. Bol by som zvedavý, koľko majiteľov VMA doma repráky merali. Dovolím si odhadnúť, že 0.

Takže merania pôvodných produktov máte na webe a nikto o nich nepochybuje. Kure dostal niečo, o čom VMA tvrdí, že je zmerané a možno aj to, že je to OK, tak prečo pochybujeme.

Ja by som videl hlavný problém v tom, že dostal niečo iné ako to, čo si objednal. Ak s tým však súhlasil, tak ešte môže namietať, že sa mu zvuk hranatých zdá horší, ako tých zaoblených. Prakticky s tým však súhlasil, takže...

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 09:05:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kure napísal:
Jestli má někdo VMA-I EVO naposlouchaný, tak ať se u mě staví a může porovnat a říct mě Wink

10-12.7.2019 budu v Liberci, resp. ve Frýdlantu. Shodou okolností jsme "kulaté" EVO testovali i s HYPou 17, takže si rád prohlédnu/poslechnu i Tvoje. Nech mi když tak kontakt na sebe v SZ, ozval bych se, díky.

Krásně to jednou větou popsal Karel2. Tzn. pokud se Ti hranaté líbí víc než kulaté, neřeš a užívej muziku. Protože tyto bedny ji umí výborně, plnokrevně (bez ohledu na jedovaté sliny zneuznalých odborníků).


Naposledy upravil Krecek dňa St jún 26, 2019 09:26:04, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kure
Nádejný hifista


Založený: 20 január 2009
Príspevky: 51
Bydlisko: ČR - Liberec

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 09:09:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Klidně Wink Aspoň mě řekneš názor.
_________________
LUTA DAC | HYPA 17
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 10:01:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan Vitvar má, zdá se, štěstí na vysloveně submisivní typy zákazníků. Kure (a řekl bych i Krecek) jsou toho dokonalým příkladem.Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 11:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

HiFi je zcela iracionální segment trhu, ve srovnání např. s průmyslovou automatizací, co se týče přístupu zákazníků.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: St jún 26, 2019 11:46:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Kure napísal:
Jestli má někdo VMA-I EVO naposlouchaný, tak ať se u mě staví a může porovnat a říct mě Wink

10-12.7.2019 budu v Liberci, resp. ve Frýdlantu. Shodou okolností jsme "kulaté" EVO testovali i s HYPou 17, takže si rád prohlédnu/poslechnu i Tvoje. Nech mi když tak kontakt na sebe v SZ, ozval bych se, díky.

Krásně to jednou větou popsal Karel2. Tzn. pokud se Ti hranaté líbí víc než kulaté, neřeš a užívej muziku. Protože tyto bedny ji umí výborně, plnokrevně (bez ohledu na jedovaté sliny zneuznalých odborníků).


Teda nič v zlom ale ak dokážeš posúdiť rozdiel aj v iných akustických podmienkach tak potom klobúk dolu.

Vcelku vtipné ako sa tu oháňame meraniami ale priznajme si koľko majiteľov vzorovo nameraných rerprosústav ich má umiestnené aj v ideálnych podmienkach ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist