Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPS z Číny
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 19:40:24    Predmet: Odpovedať s citátom

krátko k Číne:
1) je to staršia civilizácia než tá naša, a predpokladám, že našu kritiku pomerov u nich bez výčitiek ignorujú
2) obývá ju 1.38 mld. ľudí a nejde všetko, čo o pomeroch tam vieme, zovšeobecniť na celú Čínu

a úprimne nevidím dôvod, prečo nakupovať cez miestných prostredníkov, keď to cez internet ide i priamo od nich ... snáď len nejaké ekologické hľadisko na dopravu a obaly
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 19:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Co to meleš ? Tobě se při mačkání spouště na foťáku maximálně unaví prst, ale mě mašina bez pořádnýho bezpečnostního okruhu zabije !!! Víš ty vůbec, koho tady doprdele obhajuješ ????


se z toho neposer Smile Beres se moc vazne!

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 19:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
LJM napísal:
2 moses:
neviem co je horsie. Ale mam pocit, ze zlaty komunizmus (obrazne povedane). Ludia si slobodu a demokracii vysvetluju velice chybne. A doplatia na to. To co s nami urobia vlady velkych statov o tom sa nam ani nesnilo. Budeme prekvapeny Smile) Nastastie na Fidzi je este dobre a da sa tam v pohode zit v nadstandarde. Smile


Ja sa chystam na Island ak ma uz nadobro vsetci naseru Very Happy


JJ Island je taky krasa! Nikdy jsem tam sice nebyl, ale je to velke lakadlo!
Ja asi skoncim na stari na Okinawe. Uz je to defakto vybavene. Jenom se musim smirit s tim, ze je to totalni prdel uprosted oceanu. Jedna vetsi tsunami by to smetla. Ale je to nadherna prdel! S nadhernymi lidmi (az na ty podelane amiky, ktere tam nikdo nechce), prirodou, jidlem, a dlouhovekosti. A ve stari ocenim kazdy tyden navic. Smile Budu si letat s letadelky, poslouchat muziku a obdelavat zahradu, naucim se plavat a bude mi kazdy u prdele Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 09:11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Potreboval by som poradiť. Chcem zadať objednávku na PCB u firmy Electrow. U tohto produktu píšu, že je to 5ks 2-vrstvových PCB.
https://www.elecrow.com/5pcs-2-layer-pcb.html

Znamená to, že ak mám PCB rozmerov 5cmx5cm, tak mám zadať tento rozmer a navoliť "Single PCB with milling"? Oni mi potom vyrobia 5xPCB. Alebo mám svoje PCB naklonovať 5x v Eagle (ani neviem, či to je možné), t. j. dať ich vedľa seba 5 (2x2 + 1) a objednať jeden veľký kus?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 09:36:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě ti poradí pan chytráček nad tebou, co to tu zaspamoval svýma ódama na Asiaty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 09:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Žvásty pána chytráčka ma vôbec nezaujímajú. Skôr by som uvítal nejakú vecnú pripomienku k danej diskusii/otázke. Ďakujem.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 09:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
PMA napísal:
moses napísal:
Inak aj Korejci idu pekne dopredu.


Jenže to je úplně jiná kapitola, to nejsou komouši.


Dej pokoj s komunizmem, vis o nem kulove tak jako my vsichni. Jeste zacni brblat o tom co vsechno ti zakazali a jak jsi kvuli nim nic nemohl, prisel o vsechno a podobne populisticke kecy. Navic v dnesnim svete je nejaky komunizmus mimo misu. Mame tady mnohem horsi rezimy. Nemecko, Amerika. Mozna i Rusko, ale to ma alespon koule. Nejaky komunizmus je dnes uz out a je absurdni ho porad pripominat.


Aha, tak teď už vím, s kým mám tu čest. Nechceš si koupit hnědou košili? Nebo rovnou rudou?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Pi marec 24, 2017 09:46:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 09:45:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron, napis otazku priamo tomu vyrobcovi. Vpravo dole je "Leave message" napr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 09:53:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Malou sérii bych nechal vyrábět určitě v ČR. Není pravda, že jsou tu jen prostředníci. Deska nechávám dělat pořád v Pragoboardu a jdou i do průmyslové aplikace v JP.

Pak nebude problém s definicí počtu a panelizace. A kvalita je, podle mých zkušeností, rozhodně předvítalnější tady, než u náhodně vybraného výrobce z CN.

LJM je jen křikloun.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 10:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas. Nechávám i do práce DPS dělat v Gatemě a kvalita je naprosto v pořádku, umí frézování, imersní zlato na konektorové plošky atd. A když potřebuju, je to tady do 5 dnů max.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 10:04:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ten pragoboard by som bral, apoň by tie plošáky boli hneď, ale má to pre mňa zopár veľkých nevýhod.

1. kompliková stránka - ak pozriem cenník pool servisu, tak polovičke vecí vôbec nerozumiem, tak že by som ani nedokázal zadať objednávku. Z toho nepriamo vyplýva, že ani neviem, aká bude výsledná cena
2. účtujú si rovno 1dm štvorcový a ten je tak 3x drahší, ako čína
3. DPS robím pre seba, som začiatočník a nepotrebujem riešiť nejaké "prokovené frézování ( otvory nad 6,4mm, sloty .....)" za +10%

Proste len chcem poslať podklady a za mierny bakšiš dostať DPS.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
staffy
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Brno, občas Zvolen(SR)

PríspevokZaslal: Pi marec 24, 2017 12:59:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús ešte Apama Brno, pool servis majú trošku lacnejší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sluneční svit
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 27 marec 2017
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 09:58:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Výborná kvalita, profesionální služby, spolehlivé dodací lhůty, za rozumnou cenu.

Existuje http://www.wellpcb.com a

http://www.ourpcb.com.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 13:52:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Yángguāng, to vypadá jako reklama Very Happy
Nechceš nám to zprostředkovat ? někdo může mít jazykové i platební bariéry.
Jsou tu také staré židobolševické struktůry, třeba Я говорю очень хорошо по-русски Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 19:40:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som nakoniec skúsil ten Electrow. Uvidíme, čo dorazí a potom poreferujem.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 21:08:08    Predmet: To Soaron: Odpovedať s citátom

Právě protože tomu moc nerozumíš a právě protože potřebuješ jen pár kusů je výroba v tuzemsku (ten Pragoboard) jednodušší. Panelizaci si můžeš udělat sám, nebo to udělají oni podle popisu. A ano, výsledná cena bude "vysoká" - ovšem při tom množství bych to neřešil.
Prostě standardním postupem se v tuzemsku dočkáš standardního výsledku. Z Číny to není pro neprofesionála rozhodně jednoduché, a pro kusovku - jen občas - pro amatéra (co podklady (?!)) se Ti ta starost nevyplatí. Věř mi, zajišťoval jsem tam výrobu vč. osazování.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 21:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě, přes ti čínu to funguje, je to ale daleko a musíš "profouknout" tu cestu, tak by nám mohla Yángguāng pomoct (mužský se tak nejmenujou) Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 23:09:14    Predmet: Re: To Soaron: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:
Právě protože tomu moc nerozumíš a právě protože potřebuješ jen pár kusů je výroba v tuzemsku (ten Pragoboard) jednodušší. Panelizaci si můžeš udělat sám, nebo to udělají oni podle popisu. A ano, výsledná cena bude "vysoká" - ovšem při tom množství bych to neřešil.
Prostě standardním postupem se v tuzemsku dočkáš standardního výsledku. Z Číny to není pro neprofesionála rozhodně jednoduché, a pro kusovku - jen občas - pro amatéra (co podklady (?!)) se Ti ta starost nevyplatí. Věř mi, zajišťoval jsem tam výrobu vč. osazování.


Vaše skúsenosti Vám neberiem a ja by som rád zadal výrobu aj do tuzemska, no ak sa pozriem na tie stránky, tak je to des a to som technicky zdatná osoba. Jednoducho povedané, nechce sa mi hodiny lúštiť to, čo znamenajú jednotlivé popisky. Ak si dáte tú námahu a pozriete sa na objednávkový formulár Electrow, tak musíte uznať, že aj človek s IQ húpacieho koníka dokáže zadať objednávku.
Suma sumárum, objednávka je už zadaná, takže nezostáva nič iné, ako čakať.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 23:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To je úplně v pořádku, mě šlo o to, jestli k tomu chce být sluneční svit nějak nápomocná Question
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 23:17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Posila se do pragoboard jen Gerber a excellon, dokonce staci i brd soubor, a pocet kusu. Do techto diskusi je nejlepsi se vubec nezapojit. Neni nic horsiho, nez v dobre vire radit amaterum.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 23:28:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pragoboard jsem už odepsal dávno, děláš jim náhončího ? Smile

S čínou mám asi 10 let zkušenot, a to jsem nepoznal jedinýho číňana Smile

Zákazník zadá vývoj, já to dotáhnu do výroby, zadá se 100ks v číně, jako vzorek, najdu potenciální chyby, certifikuju všechny komponenty, udělám diagnostiku a pak se zadá 10k výrobků a ty to musejí splňovat, jinak se neplatí.
Takhle to dělám pro německýho zákazníka, jak to funguje s českými amatéry nevím.

Vůbec se nebráním, že mě osloví nějaká konkurence, jako sluneční svit, ale když není aktivní, tak jí můžu tak maximálně poslat někam, čínsky to sem psát ani nebudu Rolling Eyes

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sluneční svit
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 27 marec 2017
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut marec 28, 2017 05:41:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre veľkú objednávku by som nazval MFG.
Pre dve alebo štyri vrstvy dosky s 8/8 dizajnom.
Oba tieto predajcov majú vynikajúcu kvalitu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut apríl 11, 2017 07:44:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Plošáky včera dorazili, takže to vyzerá takto. Objednával som u Electrow, konkrétne túto položku: https://www.elecrow.com/5pcs-2-layer-pcb.html.
Mal som dva rôzne DPS, tak že som hodil položku do košíka 2x. Objednávka bola zadaná 27.3. a s poštou stála 24 dolárov. 10.4. už boli DPS doma a nakoniec som dostal 2x6ks.
Skúsené oči možno niečo odhalia, ale pre mňa je kvalita vyhovujúca. Prikladám aj foto toho, čo som dostal.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 11, 2017 08:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Šlo by udělat větší detail? Asi jako v přiloženém obrázku.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut apríl 11, 2017 08:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí takto? Veľa tam však nevidno.

tu je originál

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 11, 2017 20:18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to, že Pragoboard i číňan mají stejný problém, netrefí se s dírou do středu pájecí plošky. Ale jsou to setinky mm, pro naše hrajkání je to zlatý.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 11, 2017 20:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Důležitá je pájitelnost a kvalita prokovu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut apríl 11, 2017 21:05:21    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Vypadá to, že Pragoboard i číňan mají stejný problém, netrefí se s dírou do středu pájecí plošky. Ale jsou to setinky mm, pro naše hrajkání je to zlatý.


Toto tvrdenie mi príde prehnané čo sa týka pragoboardu, robia aj dosky čo majú 0.2mm otvory keby to bolo takto vyosené tak je to mimo pad , skôr je to dané akú triedu presnosti uvažuješ pri PCB.
Detto to bude aj u výrobcov v číne, viď. foto prekovy 0.4mm , výrobca https://www.pcbway.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut apríl 11, 2017 21:10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Důležitá je pájitelnost a kvalita prokovu.


Spájkovateľnosť je OK a kvalitu prepojov len ťažko zistím, no u dier na súčiastky spájka krásne pretečie na druhú stranu, tak to snáď bude tiež OK.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: St apríl 12, 2017 06:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
PMA napísal:
moses napísal:
Inak aj Korejci idu pekne dopredu.


Jenže to je úplně jiná kapitola, to nejsou komouši.


Dej pokoj s komunizmem, vis o nem kulove tak jako my vsichni. Jeste zacni brblat o tom co vsechno ti zakazali a jak jsi kvuli nim nic nemohl, prisel o vsechno a podobne populisticke kecy. Navic v dnesnim svete je nejaky komunizmus mimo misu. Mame tady mnohem horsi rezimy. Nemecko, Amerika. Mozna i Rusko, ale to ma alespon koule. Nejaky komunizmus je dnes uz out a je absurdni ho porad pripominat.

Presne tak je to. Stále rozmýšľam, či bola silnejšia propaganda a vymývanie mozgov za nadvlády ZSSR, alebo teraz, za nadvlády USA. Čo sa týka Číny - kvalitné výrobky sa na náš trh nedostanú, pretože sa na nich nedá zarobiť (je rozdiel, či obchodník nakúpi za 1 USD, ako za 10USD, keď predať môže iba za 15 USD). Kvalitné čínske výrobky už nie sú tak výrazne lacnejšie ako konkurencia a vďaka takýmto obchodníkom im ľudia neveria. Už dávno to v Číne nie je o lacnej pracovnej sile. Navštívil som fabriku na výrobu svietidiel. Bola to výroba ako vo filme: Jachyme, hoď ho do stroje". Od dodania surovín až po finálny výrobok bolo na linke asi 5 ľudí v bielych kombinézach. Tú technológiu a strojové vybavenie im môže závidieť celý svet. A bola to čínska firma (žiadna licencia) s čínskym know how.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist