Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ponk do dílny

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 16:16:01    Predmet: Ponk do dílny Odpovedať s citátom

Rád bych si udělal do dílny větší ponk. Vím, jak má správně vypadat, svařenec z ocelových profilů se šuplíky nebo skříňkami. Ale taky vím, co taková sranda stojí. Tak se chci zeptat zkušenějších, co soudí o takovéto náhražce:
Bytelná deska zpevněná dvěma trámky, aby se neprohýbala a v rozích čtyři kulaté ocelové nohy, které by pouze nesly zatížení. Namísto jinak nezbytného zavětrování (aby se to nekinklalo) by deska byla po jedné delší straně opravdu festovně přišroubovaná ke zdi.
Je to blbost, nebo by to mohlo fungovat ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 16:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně že by to fungovalo. A když už to budeš na zadní stěnu přivrtávat, tak to můžeš přivrtat více silnějšími vruty skrz zadní trámek a ušetříš zadní nohy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 19:31:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakej chces rozmer ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 19:58:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Máme DIY svařenec z 3 plechu na desky, rohy jsou 50x50x4 ocelová Lka + stejná Lka na podložení plechů v okrajích. Nohy žádné - Lko pokračuje na podlahu a tam je přidaná navařená ploška z plechu. Po 20 letech jsem ponk natřel. Orezlý byl akorát v místech, kde se skladovala kyselina a zřejmě došlo ke kontaminaci ze zašpiněného kanystru. Celkové rozměry jsou cca 60x150cm, vyška cca 90cm, tři patra na skladování nářadí, máme dva kusy. Na jednom je uchycený velký svěrák a bruska. Za odpoledne hotovo, můžeš si to nechat práškově nalakovat v lakovně. Mohu kdyžtak doporučit malou, levnou, kousek ode mě.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 20:35:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam takovy stojiny a na nich 50 cm sirokou desku, aby se to nekinklalo, tak se musi ta deska zavetrovat na ty stojiny.
Musel bys to skouknout, jestli by se ti to libilo.
Nebo tam mam klasickej bytelnej stul se suplaty po stranach.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 21:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky všem ! Mám větší desku asi 180 x 120. Dýlka dobrá, ale šířku bych upravil tak na 800 - 900. Ještě uvidím. Je to míněno spíš na truhlařinu, takže větší plocha se hodí. Menší ponk se svěrákem mám už víceméně vymyšlený. Na ten stačila vyřazená kuchyňská skříňka, ale ještě postaru bytelně udělaná, né jak jsou ty dnešní papundekly. Jinak materiálu mám dost z rozebraného nábytku, takže to spíš potřebuju rozumně využít a něco z toho sestavit. Stačí dokoupit dva trámky a nohy. Akorát jsem si vybral blbou dobu, v garáži je už docela zima, musím nějak utěsnit vrata.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 21:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo zahřívat zevnitř trubky Smile

Když chytíš třeba M12 tyč na chemické kotvy do pořádné cihly, bude to držet parádně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 21:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Prej ponk a teď mi došlo, že myslíš ze dřeva. No zapomeň, to vyrábíš stůl, ale ne ponk.

Pokud na truhlařinu, tak si nech rozměr 180x120, bude se ti velice hodit.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 21, 2018 23:31:51    Predmet: Odpovedať s citátom

O tu terminologii bych se nepřel, říkejme tomu stůl, ale i klasický zámečnický ponk má dřevěnou desku. Pravda, konstrukce bývá kovová, to je fakt.
Ale nechat těch 120 hloubky mi připadá moc. Já vím, že v opravdové truhlárně bývají takové stoly, dokonce uprostřed místnosti, aby se k tomu mohlo ze všech stran. Ale tolik místa zase nemám, zabral jsem půlku garáže, cca 3 x 6 metrů, tak si nemůžu vyskakovat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 00:37:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si to udělej se skládacíma nohama a když bude parkovat auto, pověsíš na strop nebo opřeš o zeď. Velký stůl je opravdu potřeba a budeš za něj opravdu rád, když na něm budeš dělat truhlařinu.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 09:10:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za radu, zkusím to zvážit. Koneckonců uříznout se to dá vždycky. Ale skládací věci nemám rád. Od toho je dílna, aby člověk nemusel furt něco skládat a rozkládat. Když to může zůstat rozhrabané, dají se využít i menší kousky času. Jinak nevím, jestli jsem to nenapsal nějak nejasně, ten plac 3x6 je k dispozici trvale, místo na auto je v druhé polovině.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 09:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Také nemám dobré zkušenosti se skládacími věcmi, na kterých je pořád něco rozdělané/rozkramařené Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 12:26:18    Predmet: Odpovedať s citátom

My jsme delali ponk jen ze dreva, klasicky na tyble + prosroubovani. Delka 2.5m, hranoly KVH 75x45 tusim nebo 80x60 ted uz nevim. Nahore slepene desky celkove tloustky 50mm. Ani se to nehne. Da se na tom delat vsechno co se tyce dreva. Muzu to zejtra vyfotit v realu Smile
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Št november 22, 2018 12:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

V dílně to mám následovně: Lka uchycená do zdi z profilu 40x40. Dvě nebo tří Lka záleží na délce stolu mám mezi sebou spojena. Nahoru kuchyňská deska o síle 40mm.

Celé to má tu výhodu, že je to jednak pevné a nepletou se nikde na zemi nohy, tedy se pod tím dá skvěle uklízet a ještě to nestojí majlant Smile

Pod tím vším mám kovové šuplíky s kolečkama.

_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 29, 2018 00:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak díky svátkům jsem trochu pokročil, stůl už stojí, jen ho přivrtat ke zdi. Taková drobnost mě zaskočila, pracovní deska má na sobě nějakou dýhu, podle barvy snad mahagon. Místy tam byly nalepené papírové pásky, patrně kvůli zpevnění při dýhování. Říkal jsem si, že to není žádný problém, stejně se to musí přebrousit, tak se přitom sundá i ten papír. Ale byl to boj, vůbec to nešlo dolů, obyčejná vibrační bruska se nechytala. Až taková ta potvora co rychle kmitá trojúhelníčkem sem a tam a na suchém zipu je šmirgl zabrala, ale i tak to šlo blbě. Samotné dřevo v pohodě, ale ten papír byl naprosto nezničitelný.
No nic, alespoň jsem zjistil, že rozhodně nebudu nic dýhovat. Jestli se to musí takhle brousit v oblacích prachu, tak děkuju nechci.
Lepší je přesně nařezané lamino z hobymarketu. Jenom vymyslet, jak to ošetřit v rozích a na hranách, aby to trochu nějak vypadalo.
Rozměr stolu je nakonec 183 x 90 cm. Větší hloubku nepotřebuju a také bych nedosáhnul na skříňky pověšené na zdi nad stolem. Deska je podložená dvířky z vyřazeného nábytku, celková tloušťka cca 38 mm. Pod tím hranoly 80x80 mm, takže je to celkem bytelné. Výška 90 cm nad podlahou, ať se u toho nemusím hrbit.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist