Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PC + Terratec PHASE 24FW + zosilňovač
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 09:59:49    Predmet: PC + Terratec PHASE 24FW + zosilňovač Odpovedať s citátom

Ahojte chlapi, dostala sa mi do ruky táto externá zvukovka
http://terratec.ultron.info/Producer/PHASE/PHASE24FireWire/TechnicalData/PHASE24FireWire_TechnicalData_GB.pdf
http://www.music-store.cz/recenze/terratec-phase-24-fw

Mám doma starší komp DELL Optiplex 755 SFF, v ktorom mám FIREWIRE PCI kartu, nainštalovaný 2,5" harddisk s WIN XP, 4 gb ram, grafika onboard, slim DVD ROM-ktorú nie je problém aj odpojiť. Rozmýšľam nad tým, že by som kartu pripojil k tomuto PC (čo som už aj vyskúšal) a išiel potom do koncáku.

Čo Vy na to, dá sa z toho dostať slušný zvuk a ako to najlepšie zapojiť? Vďaka za rady.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII


Naposledy upravil hifitrip dňa Pi február 17, 2017 10:15:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 10:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte doplním, že mám zosik AKAI AM-75, ktorý má aj DAC.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 12:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatiaľ som uvažoval, že by som to prepojil z PHASE 24 FW coaxom do DACu zosilňovača, ale ja som v tomto lama.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 14:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Přímo do koncáku bych tu zvukovku připojoval jenom v případě, že by ta zvukovka měla klasický mechanický potenciometr. A ten tam nevidím. Windows bych ovládání hlasitosti nesvěřil. To by ses taky mohl dočkat rachotu třeba o půlnoci.

Takže to vidím jednoduše:

Zvukovku a Akai propojit jak digitálně (koaxem), tak analogově (na zesilovači do běžného linkového vstupu - třeba CD). A porovnat obě varianty (tedy porovnat DAC v zesilovači s DACem ve zvukovce). Něco pustit a přepínat. Co bude lepší, to používat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 14:57:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Přímo do koncáku bych tu zvukovku připojoval jenom v případě, že by ta zvukovka měla klasický mechanický potenciometr. A ten tam nevidím. Windows bych ovládání hlasitosti nesvěřil. To by ses taky mohl dočkat rachotu třeba o půlnoci......


A sorry ja som to myslel tak, že by to išlo do AKAIa a na ňom direct, ale potenciometer hlasitosti AKAI má, takže nepríjemného budíčka sa nie je čo báť. To som práve nevedel, že či ísť z toho PHASE 24 FW RCA káblami do AKAIa mimo DACu AKAIa, tu mám obavu, či sa nebude prenášať nejaké rušenie alebo tak, ale asi neostane nič iné, len vyskúšať obe možnosti, ako si hovoril.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 15:05:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle vypadalo, jako bys to chtěl prát přímo do koncáku:
hifitrip napísal:
Rozmýšľam nad tým, že by som kartu pripojil k tomuto PC (čo som už aj vyskúšal) a išiel potom do koncáku.

Klasické zapojení a přepnutí na Direct je samozřejmě v pohodě.

Analogové a digitální propojení musíš samozřejmě porovnat sám. Pokud vznikne nějaké rušení - třeba kvůli "bordelu" z PC, kvůli zemní smyčce a podobně, tak se to bude řešit, až to nastane. Smile

A taky si stáhni poslední ovladače a zaktualizuj firmware zvukovky. Na přiloženém CD bývají staré verze většinou plné chyb. Nejnovější jsou ke stažení (asi) tady:

EDIT: oprava linku:
http://terratec.ultron.info/Producer/PHASE/PHASE24FireWire/


Naposledy upravil Kozousch dňa Pi február 17, 2017 16:04:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 15:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte je otázka, že táto karta sa dokáže napájať priamo z firewire 6 pinového konektoru, ale má aj svoj napájací adaptér. Dá sa urobiť aj to, že by som použil 4 pinový firewire konektor, kedy by cez firewire išli iba dáta a napájanie zvukovky by bolo adaptérom. Pri 6 pinovom konektore sa totiž nedá softvérovo vypnúť napájanie, museli by sa odstrániť dva piny. Otázka je, že čo bude lepšie z hľadiska prenosu nejakého rušenia z počítača?
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 15:35:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Se slušným externím zdrojem by to lepší být mohlo. To si opět musíš porovnat sám.

V každém případě zkontroluj, jestli v tom DELLu nejsou nafouknuté elektrolytické kondenzátory na základní desce a ve zdroji. S DELLy moc zkušeností nemám, ale v HPčkách z té doby pukaly kondíky jak popcorn.

V tom odkazu, co jsem dával, jsou ovladače nejen pro XPéčka, ale i pro jehoVisty a Sedmičky. Takže můžeš upgradovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 15:45:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kondíky vyzerajú v pohode, mal som bedňu otvorenú. Zdroj PC je nový a je mimo case, lebo ten pôvodný zdroj DELL s ich konektormi ma tak sral, že som ho neskôr vymenil. Ten odkaz, čo si posielal je na PHASE X24FW to je model po PHASE 24FW, link som prepísal a sú tam ovládače na PHASE 24FW, ale vyzerá, že PHASE 24FW iba pod XP a Vistu, ale to mi nevadí XP mi neprekáža, počítač bude určený len na účel prehrávania hudby na disku a Vistu nechcem, lebo to bol a aj je krám.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 15:55:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ovladače pro Vistu většinou fungují i v Sedmičkách. Visty se SP2 celkem fungují - ale záleží na hardwaru. Na něčem mi fungovaly srovnatelně se Sedmičkami a na něčem jsem mohl udělat 10 čistých instalací a stejně to bylo peklo.

Ale XPčka na audioPC samozřejmě stačí. Při nejhorším z nich uděláš "pokladnu". Smile

http://www.zive.cz/poradna/windows-posready-2009---idealni-nahrada-za-mrtve-xp/sc-20-cq-516253/?consultanswers=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 20:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to mám zapojené zo zvukovky RCA káblami a napájam cez firewire. Povypínal som v biose všetko, čo nepotrebujem a odpojil som aj DVD mechaniku. Keď nemám pustenú žiadnu hudbu a poriadne pridám na hlasitosti na zosilňovači tak počuť noise, ako keby sa prenášal ventilátor alebo niečo, ale musím to fakt dosť vyhuliť na tom zosilňovači. Nie je to nejaký strašný brum alebo tak niečo. Neviem bohužiaľ vyskúšať čisto napájanie z externého adaptéra, lebo som zistil, že pci firewire karta má iba 6 pin konektor, takže šťava je proste napojená, musím kúpiť redukciu na 4 pin, aby som vyradil piny, ktoré vedú šťavu. Inak keď teraz pripojím ku karte externý zdroj, tak nastane celkom slušný brum, ako keby to chytilo nejakú zemnú slučku alebo niečo.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 20:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

A ten brum se objevuje u analogového i u digitálního propojení?

Zemní smyčky se na test zbavíš jednoduše:
nech zapojené jen PC, monitor, zvukovku, klávesnici, myš, zesilovač a reprobedny. Všechno ostatní odpoj. Tedy:

1) od PC odpoj všechno nepotřebné jako LAN, tiskárnu atd.

2) Od zesilovače odpoj všechny další analogové přístroje kromě zvukovky.

3) Zvukovku a zesilovač nech propojené jen digitálně (odpoj analogové propojení zvukovky a zesilovače).

4) Během přehrávání můžeš zkusit pro jistotu odpojit i monitor, protože předpokládám, že je do 230V připojen třípólovou síťovou vidlicí stejně jako PC. Zesilovač má předpokládám dvoupólovou síťovou vidlici.

5) Pokud to bude brumět i takto, tak jde něco z PC do zvukovky po FireWire. Pak budeš muset zkusit externí napájení zvukovky. Zdroj by měl mít dvoupólovou síťovou vidlici a ideálně by měl být lineární a ne spínaný (ale na zkoušku asi můžeš použít i spínaný). Lineární zdroj musí být STABILIZOVANÝ - tedy ne nějaký co má 5V na štítku, ale naprázdno dává třeba 9V - to ověř multimetrem (spínané zdroje jsou stabilizované snad vždy ze samé podstaty věci).

6) Pokud to bude brumět i s externím napájením, tak můžeš zkusit jiné PC s FireWire a nebo ideálně notebook běžící na baterku - pokud seženeš nějaký s FireWire alespoň na půjčení.

7) Vyzkoušet jinou externí zvukovku - např. do USB. Pokud to s tou bude v pořádku, tak tu Phase 24FW vyhodit. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 21:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za rady. Teraz idem skúsiť prepojiť PHASE 24FW digitálne s DACom AKAIa. Stále budem napájať PHASE 24FW cez firewire port, lebo keďže mám iba 6 pin firewire port, tak šťavu z neho neviem odstrihnúť - softwarovo to nejde - musím kúpiť redukciu zo 6 pin firewire na 4 pin firewire, 4 pin firewire prenáša iba dáta a napájanie nie. Zapojenie externého zdroja do PHASE 24FW, keď je zapojený aj firewire kábel do 6 pin firewire portu situáciu poriadne zhoršuje, to sa tam objaví brum ako keď gramofón nie je zemnený k zosilňovaču. Zatiaľ som všetko skúšal iba analógovo z PHASE 24W do AKAIa, idem to spojiť DIGI. Dám vedieť.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 21:29:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som odpojil všetko iné, čo mi išlo do line vstupov AKAIa a noise sa stratil, signál je úplne čistý (mal som tam okrem phase 24 fw pripojený ešte koaxom DVD prehrávač, ktorý ale je vypnutý a nemal ani vidlicu zapojenú v zásuvke). Stále to išlo cez RCA káble. Je možné, že to robí toto?

A teraz logická otázka. To vždy budem musieť všetko od AKAIa odpojiť, aby som mal čistý signál z PHASE 24FW?

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 22:36:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď začni postupně připojovat ostatní přístroje a sleduj, kdy se brum objeví.

A už jsi zkoušel, zda to hraje líp přes analog nebo digitál?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 22:43:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Teď začni postupně připojovat ostatní přístroje a sleduj, kdy se brum objeví.

A už jsi zkoušel, zda to hraje líp přes analog nebo digitál?


Zatiaľ iba analóg, takže robotu robí DAC v PHASE 24FW. Noise sa objaví hneď ako pripojím DVD prehrávač koaxom k AKAIu, aj keď ten prehrávač vôbec nie je pod šťavou. Iné zariadenia som individuálne zatiaľ neskúšal. Zajtra skúsim a otestujem aj DIGI pripojenie. Dnes už oddych a počúvanie.

Zatiaľ ďakujem za fakt veľmi užitočné rady, hodne pomohli.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 00:22:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Není náhodou ten DVD přehrávač připojen taky k televizoru? Pokud ano, tak je buďto zemní smyčka přes napájecí šňůru televizoru (pokud má třípólovou vidlici) nebo přes anténní přívod. Nejjednodušší by bylo propojit DVD přehrávač a zesilovač optikou - pokud má DVD přehrávač optický výstup. Problém s anténním přívodem se dá řešit galvanickým oddělovačem. Pokud je problém přes napájení televizoru, tak tam jednoduché řešení nevidím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 09:27:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je presne tam, kde si mieril. DVD prehrávač mám prepojený so zosilňovačom cez koax - audio a s televízorom je prepojený cez nejaký hama cinch kábel - video. Na túto istú telku mám cez VGA pripojený počítač na ktorom mám zavesenú PHASE 24FW a jej výstup ide RCA káblami do toho istého zosilňovača. Akonáhle zruším spojenie DVD prehrávač a televízor, čiže odpojím cinch video kábel, tak noise zmizne. Pripojenie PC alebo odpojenie PC od toho istého televízora vôbec na to nemá vplyv, robí to iba to prepojenie DVD s TV.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 09:45:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je DVD s TV prepojené, robí to aj vtedy, keď je telka vypnutá diaľkovým aj vtedy keď je úplne bez šťavy zo siete.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 10:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli to dobře chápu, tak máš zemní smyčku (signálové země) PC - zvukovka - zesík - DVD - TV - PC

Problém je například v tom, že zem u FW konektoru v PC je jiná než zem u VGA konektoru - krásně to pak běhá smyčkou dokola.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 10:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Jestli to dobře chápu, tak máš zemní smyčku (signálové země) PC - zvukovka - zesík - DVD - TV - PC

Problém je například v tom, že zem u FW konektoru v PC je jiná než zem u VGA konektoru - krásně to pak běhá smyčkou dokola.


Neviem, či sa to dá takto isto povedať, lebo sa to deje aj vtedy, keď opojím VGA kábel, čiže rozpojím slučku, vlastne idem vtedy bez monitora, ktorým je TV. Mne to skôr príde ako keby sa zavliekol nejaký noise cestou TV - DVD prehrávač - zosilňovač, TV s DVD je prepojené cinch video káblom Hama a DVD prehrávač so zosilňovačom je cez kvalitný tienený koax kábel. DVD ide cez koax do koax vstupu na zosilňovači. Výstup zo zvukovky ide RCA káblami do AUX vstupu zosilňovača. Slučka je rozpojená cez ten VGA kábel a robí to aj keď DVD vôbec nie je pod šťavou (vidlica odpojená) a aj keď telka je úplne bez šťavy (vidlica odpojená).

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 10:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A samozrejme prepínač vstupov na zosilňovači mám prepnutý na AUX a idem direct. Keď by som chcel DVD musím prepnúť na D/A a vybrať príslušný koax vstup.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 11:51:22    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte som zistil, že ako som vyššie písal, že zvukovka sa napája šťavou z firewire portu PC a keď pripojím zdroj dodávaný origo ku karte, tak sa tam objaví dosť značný brum, tak keď je TV a DVD prehrávač rozpojený, tak žiadny brum nevznikne, keď je zvukovka napájaná svojím zdrojom a pripojená do 6 pin firewire portu.

Skúsim ten Hama video cinch kábel medzi TV a DVD prehrávačom vymeniť za poriadny tienený video kábel a uvidím, len ho musím najskôr zohnať alebo spraviť.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 12:09:00    Predmet: Odpovedať s citátom

"Lepší" kabel mezi DVD přehrávač a TV podle mě nic nevyřeší. Jak jsem psal - ideální by bylo propojit DVD a zesilovač optikou - pokud tedy DVD přehrávač má optický výstup. A pokud ho nemá DVD přehrávač, tak ho má většina plasmových i LCD TV. Pak bys ale musel dostat z DVD přehrávače do TV i zvuk.

Otázka je, co máš za přístroje - podle toho, že taháš obraz z DVD do TV CINCH kabelem to vypadá na něco historického. Je to alespoň komponentní propojení (3x CINCH) a ne kompozitní (1x CINCH)???

Taky by byla varianta ten DVD přehrávač vyhodit a přehrávat DVD z PC. Nebo koupit nějaký bazarový DVD přehrávač s optickým výstupem. Jsou za pár éček.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 12:19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
"Lepší" kabel mezi DVD přehrávač a TV podle mě nic nevyřeší. Jak jsem psal - ideální by bylo propojit DVD a zesilovač optikou - pokud tedy DVD přehrávač má optický výstup. A pokud ho nemá DVD přehrávač, tak ho má většina plasmových i LCD TV. Pak bys ale musel dostat z DVD přehrávače do TV i zvuk.

Otázka je, co máš za přístroje - podle toho, že taháš obraz z DVD do TV CINCH kabelem to vypadá na něco historického. Je to alespoň komponentní propojení (3x CINCH) a ne kompozitní (1x CINCH)???

Taky by byla varianta ten DVD přehrávač vyhodit a přehrávat DVD z PC. Nebo koupit nějaký bazarový DVD přehrávač s optickým výstupem. Jsou za pár éček.


Diky Kozousch, tak ten DVD prehrávač philips nejaké roky má. Pozeral som sa dozadu a na video má iba scart, s-video alebo cinch video, na zvuk cinche alebo koax.

Tá možnosť úplne ho vyradiť a použiť hudobné pc aj na prehrávanie DVD má tiež napadla.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 12:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

A TV má HDMI vstupy a optický výstup zvuku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 12:27:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
A TV má HDMI vstupy a optický výstup zvuku?


Áno, TV má HDMI vstupy aj digital audio out optical.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 12:47:39    Predmet: Odpovedať s citátom

V tomto prípade mi pripadá najľahšie vyradiť DVD prehrávač a prehrávať DVD cez audio počítač, obraz by išiel cez VGA (lebo onboard grafika má iba VGA) a zvuk do zvukovky terratec a odtiaľ RCA káblami do line vstupu zosilňovača.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 12:55:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě. Je naprostý nesmysl koukat na mazanice přes kompozitní propojení. Takže DVD přehrávač bez HDMI výstupu vyhoď.

Řešení jsou dvě:

1) Koupit nějaký DVD přehrávač s HDMI výstupem. Já osobně bych koupil nějakou kombinaci Bluray přehrávač / Media Player, aby to zvládlo přehrávat i filmy s vyšším rozlišením a přehrávalo to i z externího harddisku. Třeba LG dělá šikovné mašinky.

DŮLEŽITÉ je, aby ten přehrávač měl DTS dekodér. Ne jen DTS pass through, ale DTS dekodér. Bez toho by DVD s DTS zvukem nehrály. Pravěké mašiny ho mívaly skoro všechny, dnes je naopak má minimum mašin, protože se počítá s připojením AV Receiveru s DTS dekodérem. A zvuk posílat do TV po optice.


2) Vykašlat se na DVD přehrávač a přehrávat videa z PC. VGA je taky bída - i když ne taková jako kompozit. Ale určitě pořiď nějakou grafickou kartu s DVI nebo HDMI výstupem. Nějakou bazarovou za 10 éček. Hlavně ne žádnou 10 let starou tehdy "herní" kartu se spotřebou 100W a třemi ventilátory, ale třeba nějaký pasivní Radeon HD 5450 a podobně. 10 let staré PC s Core2Duo zvládne DVD přehrávač nahradit v pohodě. S filmy s vyšším rozlišením už bude mít samozřejmě potíž. Na to bys musel pořídit něco lepšího. Ale na vyřazení příčiny brumu v podobě zemní smyčky přes pravěký DVD přehrávač to je v pohodě.

Hotovo. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 13:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch, vďaka moc za rady. Hodne si pomohol, vážim si to, keď pôjdeš do BA, ozvi sa, máš u mňa dobrý obed a café alebo niečo tuhšie. Pozerám občas iba DVD takže to urobím tak, že audio pc bude aj na DVD a zoženiem grafiku s DVI alebo HDMI a dokonca sa mi zdá, že aj doma mám nejakú nvidiu, čo má HDMI a nebola to nejaká super herná karta.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist