Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audacity + Juli@ sample rate

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 18, 2017 22:37:59    Predmet: Audacity + Juli@ sample rate Odpovedať s citátom

Ahoj,
stretol sa niekto s problémom nekorektného nastavenia samplovacej frekvencie pri nahrávaní cez LINE IN vstup na ESI Juli@ (PCI) v Audacity (v. 2.1.2)? U mňa je sample rate konštantne na 44,1kHz bez ohľadu na nastavenie Quality v Audacity. Control panel Juli@ je konštantne na 44100 v režime AUTO (manuálne nie je možné zmeniť).
V Audacity vyskúšané aj pod WASAPI, Windows DirectSound aj MME s rovnakým výsledkom (kompiláciu Audacity s ASIO SDK som neskúšal).
Keď som skúsil recording na integrovanej Realtek zvukovke, všetko je v poriadku, t.j. sample rate sa riadi nastavením Quality v Audacity (overujem na spektre a sonograme).

Dík za každú radu...

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 19, 2017 14:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak záhada vyriešená. Audacity nedokáže nanútiť Julii sample rate aj napriek zapnutej možnosti prebratia kontroly aplikáciou nad zariadením v sound recording properties Win. Sample rate treba teda nastaviť tu. Mimochodom, zároveň som zistil, že driver od ESI z 2013 mal chybu - nedokázal prepnúť na viac ako 44.1kHz pri recordingu. Po update na aktuálny je všetko ok.
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist