Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

vymena kapacitorv za lepsie?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 11:31:23    Predmet: vymena kapacitorv za lepsie? Odpovedať s citátom

ahojte,

ma niekto skusenosti so zmenou kapacitorov za drahsie/lepsie? Poculi ste rozdiel? dali by ste slepy test?

ako ukazku pridavam test na kapacitory
[url]
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html[/url]

v mojom pripade by bola zmena vyskovej sekcie kde mam cross cap a dal by som superior cap
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 11:36:19    Predmet: Odpovedať s citátom

zamysli sa este raz nad svojou otazkou, a skus si odpovedat sam, ci je mozne takto bez dalsich informacii, a HLAVNE bez vesteckej gule ti kvalifikovane odpovedat na tuto otazku...

resp. staci ti, ze ti sem hocikto napise, ze "ano, menil som, pomohlo" tak si ich objednas a skusis tiez?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 11:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre mna ma vymena kondikov zmysel skor vo zvyseni zivotnosti pristroja a nie preto aby som sa nahanal ako pes za autom kvoli lepsiemu zvuku...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 12:49:59    Predmet: Odpovedať s citátom

to miero:

a nadcim ako sa mam zamysliet? otazka je jednoznacna menil niekto? ak ano pocul rozdiel? jednoduche.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 12:55:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta otázka je na úrovni "Jel jste někdo autem? Jaké má jízdní vlastnosti?"

Já jsem měnil a rozdíl neslyšel. Pomohl jsem ti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:01:06    Predmet: Odpovedať s citátom

no praveze neni a vies preco lebo sa hovori za vymenu a ty si dal uplne iny priklad Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:01:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pitrs, to ani nie. Skor ci skusal niekto benzin s aditivami a ci to je lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:03:23    Predmet: Odpovedať s citátom

misog, pomoct to moze, ale zavisi od celeho navrhu vyhybky ... ked tam je slabym clankom napriklad cievka, tak ti lepsi kondenzator ten nedostatok cievky neopravi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:04:28    Predmet: Odpovedať s citátom

misog napísal:
no praveze neni a vies preco lebo sa hovori za vymenu a ty si dal uplne iny priklad Rolling Eyes


Svou PODSTATOU (všeobecný nesmyslný dotaz) jsou obě otázky shodné.

Nicméně na tvou otázku jsem odpověl. V čem konkrétně ti odpověď pomohla?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

no niak lebo si dal balast a teda naco si vobec odpovedal tvoja odpoved je -+ 0 a teda deris si vankuse na prstoch zbytocne a moje tiez radsej ani nepis. Realne skusenosti asi nemas Rolling Eyes

ospravedlnujem necital som poslednu vetu trosku som bol vytoceny


Naposledy upravil misog dňa St február 22, 2017 13:09:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Cital som toto nahttp://www.avsforum.com/forum/89-speakers/1355686-replacing-capacitors-speaker-crossovers-better-sound.html

TU TVRDI NIEKTO ZE NIE JE POCUT RESP. MINIMALNE:

I've participated in a number of blind A-B comparisons with caps, and they always yield the same results--no difference. The only possibly legitimate complaint about using NPE caps in the woofer circuit is that they might leak over time and change value. And I have tested one line of NPE's that had very wide tolerances. The Bennics from Madisound were spot on, however. If you have a little change lying around, and if the series capacitor(s) in the tweeter circuit are NPE's, you might replace it (them) with a decent poly cap like the Jantzens. Typical values for tweeter caps are 4.7 uf to 8.2 uf, and that shouldn't cause you much financial grief. I doubt that you will hear a difference, but you might sleep better. If by chance you do think you hear an improvement, (and it will probably just be your imagination), you might replace the woofer cap. It can't hurt, and it might be more stable over time. However, the bottom line here is that there's no objective evidence that cap upgrades help, and no logical explanation as to why they might help other than the issue of long-term stability and possibly poor quality control for some brands.

TENTO ZAS TVRDI OBROVSKY ROZDIEL:

I know this is an old thread, but I came across it in my search, and I must say my 2 cents. With respect, changing out Capacitors makes a huge difference if you use higher quality ones than stock. I put better (from PE) caps, resistors, and inductors in my Klipsch RF-3 II speakers and the difference is absolutely NIGHT AND DAY. Without question. Anyone I ask who heard them before the upgrade also confirmed there was a massive difference. Like buying all new higher quality speakers. Don't listen to those saying there isn't a difference, THERE IS.
A lot of speaker manufacturers skimp on their crossover networks, but I assure you, there is a huge difference in sound with better parts. For example, many manufacturers use crappy Electrolytic caps, where-as film and foil or metalized polypropylene caps sound far far better. Same thing with the crappy quality grainy resistors many use, Mills resistors sound far superior. Biggest place they skimp, however, is the inductors. Many speaker companies use horrible sounding constraining tiny gauge air core inductors. Upgrade them to some nice 12-14 gauge inductors, and the difference is astonishing.
I am unsure how anyone could possibly claim the crossover on the top (pictured below) doesn't sound better than the stock crossover on the bottom. It's simply a nonsensical thing to say. It is NOT placebo. Anyone claiming that has simply never heard a properly upgraded crossover network from a small low quality stock crossover. A quality crossover network is every bit as important as your drivers, bracing, and over enclosure design. It is the brains of your speakers, of course it makes a difference!!
Also note, there is not just a difference from swapping out old caps, as the caps on my personal speakers were still in good condition and fully function. Quality difference, like with drivers, makes all the difference.


Naposledy upravil J@nik dňa St február 22, 2017 13:17:08, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

J@nik, by sa patrilo dat i link na zdroj...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridal som link hore.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Si super, diky! :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:23:41    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Si super, diky! Smile


este ze si taky mily.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

trosku upravim spresnim otazku lebo otazka robi asi ludom problemi a nevedia alebo nechcu odpovedat normalne civilizovane Crying or Very sad

tato tema je na diskusiu

kedze netusim ake mate bedne a co ste menili nemozte ocakavat ze sa budem pytat na vase bedne konkrotne.

uvaha a,

Mam bedne rok 1992 povedzme canton ( tu vas poprosim o zdrzanie na teamu canton je shit, to je hrozny vyber, preco canton no lebo ...). Uvazujem ze si ich chem zlepsit dovod je prosty pacia sa mi, nechcem menit, avsak chcem si ich vylepsit prva vec je vyhybka.
Ma tu niekto skusenosti s menim kondezatorov?
Nie navrh novej vyhybky a teda aj cievok.

Uvaha b,

Mam osvedceny projekt ktory som postavil avsak bol som financne limitovany tak som siahol po lacnych kondezatoroch avsak po case som nasporil dalsie peniazky a teda uvazujem ze ta vyhybka je prekopaana a teda cievky su dobre navrhnute aj samotna vyhybka len sa chcem dostat dalej tak by som vymenil kondezatory pre vyskovu a mozno pre stredovu sekciu ak mam 3p


Dufam ze takto priamo mierena otazka uz je jasnejsia a nevznikne flame alebo nebodaj balast typu na aute si uz jazdil no ci pana to uz ano a podobne kraviny to radsej nepiste vobec. Chem aby sa tu diskutovalo o realnom prinose ktory ste mozno mali ale aj nemali.

Dakujem za pochopenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

jj, to uz je lepsie...

snad ti niekto poradi :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 13:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidíš, že umíš položit otázku, která má hlavu a patu.

Z mojí jedné zkušenosti s jedněmi konkrétními bednami plyne, že to cenu nemá. Když už bych se něčím takovým zabýval s cílem objektivního zlepšení, asi bych řešil návrh nové výhybky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 14:56:59    Predmet: Odpovedať s citátom

a vies aj napisat alebo mozes ake bedne sa jednalo? snazim sa urobit si rozhlad ci zalezi aj na pouzitych menicoch. Dikes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 15:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
snazim sa urobit si rozhlad ci zalezi aj na pouzitych menicoch

Veríš, že keď namontuješ do starého žiguláka volant zo Superbu, že to bude jazdiť ako Superb? Wink
A ak chceš vylepšiť staršie boxy, tak prvé je meranie, potom (ak to bude potrebné) úprava výhybky, alebo výmena meničov... Výmena kondenzátorov naslepo je nanič.. Aj keď verím, že keď tam dáš Mundorfy za 100€/kus, tak to "počuť" budeš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 15:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

pan Bunta ale to je silno pritiahnute za vlasy Smile jednak nebavime sa o sumytkach z tesca ale seriozne urobenych bedniach ci uz od serioveho vyrobcu alebo DIY alebo aj Vase a sice neviem ake davate kondezatory ale mozme podebatit aj o vasich ci by bol prinos dat lepsie kondezatory vo vyskovej sekcii mozu byt radovo 2-8uf ak som dobre pozeral co neni velka polozka pri kupe aj lepsich namatkovo Jantzen superior cap, AUDYN CAP PLUS etc cize pri 4.7uf to moze byt cena za jeden kus okolo 15-20eur. etc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 16:07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Logicky, ak jediná výhoda lepších kondenzátorov pri aplikácii vo výhybke je menšie skreslenie (nič iné..), pritom ale meniče skresľujú odhadom o 2-3 rády viac, ako tie kondenzátory čo tam sú, budeš počuť to zlepšenie?
Možno tie boxy majú nejaký úplne iný problém (nejaké staré bipoláry, alebo vyschnutý ferofluid, omylom prefázovaný reproduktor a podobne..). Merať, merať merať...Inak je to výstrel naslepo.


Naposledy upravil BV dňa St február 22, 2017 16:39:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 16:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

no to je ta otazka na ktoru chcem odpoved ci to budem pocut. Ak mam dva kondezatory na vyskach ktore su 5% poscitani daju 10% a dam tam lepsie s toleranciou 2% dokopi 4% budem to pocut? Na tieto otazky by som chcel pocut nazor a mozno odpoved.

Nejde problem s reproduktormi tie su v uplnom poriadku, ale o mozne zlepsenie ak teda tam priestor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 16:45:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa zmení skreslenie z 0,3% (repro)+0,01% (súčasný kondenzátor)=0,31% na 0,3%(repro)+0,001% (Mundorf)=0,301%, budeš to počuť? Asi také to zlepšenie bude... Tie tolerancie hodnoty urobia možno 0,5dB rozdiel..
A zlepšovanie reproduktorov, ktoré sú úplne v poriadku, to je ako kolmý a "kolmejší" Wink . Ako zábava dobré , ale inak to nemá zmysel. Ďaleko viac by si počul po meraní a prípadnej optimalizácii výhybky ( nehovorím o akustike miestnosti..).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 18:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tu na fore nájdete vyjadrenia staršieho dáta napr. od pánov Pavel Dudek (kazatel), David Hyka(dawsoo) a ďalších členov jasne potvrdzujúce počuteľné rozdiely, samozrejme iný pani nepočuli nič.
dalšie skusenosti
http://waltjung.org/PDFs/Picking_Capacitors_1.pdf
http://waltjung.org/PDFs/Picking_Capacitors_2.pdf
http://www.intersil.com/content/dam/Intersil/documents/an13/an1325.pdf
http://www.scribd.com/doc/2610442/Capacitor-Sound
http://www.hificritic.com/uploads/2/8/8/0/28808909/classic-sc15-a_passive_role_with_note.pdf
+všeobecne známe posluchové testy kondenzatorov:
http://www.enjoythemusic.com/diy/0411/capacitor1.htm
http://www.troelsgravesen.dk/super-caps.htm
http://singaporehifi.blogspot.sk/2010/09/capacitor-shoot-out.html
http://www.audiocircle.com/index.php?topic=54218.0
http://www.laventure.net/tourist/caps.htm


Naposledy upravil Henri dňa St február 22, 2017 21:48:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 19:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
snazim sa urobit si rozhlad ci zalezi aj na pouzitych menicoch

Veríš, že keď namontuješ do starého žiguláka volant zo Superbu, že to bude jazdiť ako Superb? Wink
A ak chceš vylepšiť staršie boxy, tak prvé je meranie, potom (ak to bude potrebné) úprava výhybky, alebo výmena meničov... Výmena kondenzátorov naslepo je nanič.. Aj keď verím, že keď tam dáš Mundorfy za 100€/kus, tak to "počuť" budeš.


v reále jedine takto...

na druhej strane sú počuteľné zmeny vo zvuku mám to overené/
napr. pri výmene bežného bipoláru namieso MKP, už pri basovej skcii výhybky....
ide o to či to má zymsel, samotné vlastnosti meničov, celková "koncepcia",
merania,merania...... alebo to proste stačí,
je kravina pchať super drahé kondy do priemerných repro, bez odmerania aspoň on axis FRQ
Nieje o čom debatoavať daľej...

Heňo, priložené linky sú veľmi dobré...

V celej problematike ide o to aby to celé malo hlavu a pätu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 21:11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

misog napísal:
uvaha a,

Mam bedne rok 1992 povedzme canton ( tu vas poprosim o zdrzanie na teamu canton je shit, to je hrozny vyber, preco canton no lebo ...). Uvazujem ze si ich chem zlepsit dovod je prosty pacia sa mi, nechcem menit, avsak chcem si ich vylepsit prva vec je vyhybka.
Ma tu niekto skusenosti s menim kondezatorov?
Nie navrh novej vyhybky a teda aj cievok.

S týmto skúsenosť mám a to aj priamo s reprosústavami Canton. Kapacita bipolárov z roku 1992 bude už dávno mimo tolerancie (nameraná kapacita bude zvýšená) a ich výmena bude potrebná. Rozhodne odporúčam vymeniť. Použitie kondenzátorov so správnou kapacitou bude aj počuteľné.
Problémom Cantonov je, že výrobca používa kondenzátory len s vlastným číselným značením, bez uvedenia kapacity. Ale ak im napíšeš, tak Ti pošlú hodnoty kapacity kondenzátorov.

Cievky časom svoje parametre nemenia, takže nemá význam ich meniť. Ich výmenou by si zmenil aj ich odpor a tým zmenil vlastnosti výhybky. A meniť odladenú výhybku bez meraní by bol nezmysel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 21:32:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte by som videl jeden prínos pri kúpe kvalitnejších (nie predražených) kondenzátorov - nižšia tolerancia parametrov. Pri lacnejších je potrebné kúpiť viacej kusov a potom urobiť výber, inak môžu vzniknúť väčšie rozdiely medzi reprosútavami (v jednej kondenzátor v hornej tolerancii, v druhej v dolnej tolerancii).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št február 23, 2017 07:56:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Volovina. Rozptyl hodnôt štandartných MKP kondenzátorov (Bennic, Wima, Vishay. Monacor atď.) sa pohybuje dosť výrazne pod hranicou deklarovaných 5 percent. Spresnenie hodnôt kapacít nikto na ucho nerozlíši. Pokiaľ niekto chce mať dušu na mieste, tak nech si kondíky a cievky premeria. Ono totiž meniče prinášajú výrazne väčšie odchylky do produkovaného akustického tlaku, ako super presné výhybky. Ale diskusia nebola o toleranciách, ale o počuteľnosti použitia špeciálnych kondíkov. Možno za mimoriadne priaznivých okolností (dobrý návrh výhybky, kvalitný zosilovač, kvalitný zdroj signálu a akusticky upravený posluchový priestor) to bude počuť, ale nanajvýš tak na reprodukcii vysokých tónov. A to samozrejme predpokladám na pozícii tweetra niečo kvalitné, nie Canton z komerčných bední Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tom1981
Hifi obsluha


Založený: 14 máj 2014
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št február 23, 2017 09:20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Riešim podobný problém.
Mám staručké Revox Studio 4, vyhodiť ich nechcem (na to majú príliš dobrý zvuk), tak som sa ich rozhodol zrenovovať. V basovej sekcii vo výhybke je 82 uF bipolár, v stredovýškovej sekcii sú 22uF a 18 uF bipoláry. Delička bass - stred je 800Hz. Kondenzátory sú tuším ELKO. Teraz ktoré kondenzátory vymeniť, a či vôbec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist