Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnanie gramofonov
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Marek.l
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2017
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi február 24, 2017 20:45:19    Predmet: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych vospolok. Potrebujem poradit pri vybere jedneho z tychto gramofonov : Luxman PD 282 a VICTOR ( JVC) QL Y33F. Ktory z nich by bol vhodnejsi a preco.

Dakujem za vsetky postrehy a rady

Marek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Pi február 24, 2017 21:36:59    Predmet: Odpovedať s citátom

hifibazar.sk? By ma zaujimal stav toho JVC, ked ide tak nízko s cenou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 11:12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Radosval napísal:
hifibazar.sk? By ma zaujimal stav toho JVC, ked ide tak nízko s cenou.

Tiež ma napr.zaujalo toto:
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/1343-SANSUI-SR-525
Totiž som vlastníkom roky rokúce Sansui SR 525 a rameno je úplne iné,ja mám záves ramena pozdlžnych brytoch volne aprotiváha S ramena je cez závažie a antiscatibg cez lankové protizávažie podobnej konštrukcie ako robili SME.Také rameno ako je osadené v bazare som nevidel.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 11:46:34    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Radosval napísal:
hifibazar.sk? By ma zaujimal stav toho JVC, ked ide tak nízko s cenou.

Tiež ma napr.zaujalo toto:
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony/0/5/1343-SANSUI-SR-525
Totiž som vlastníkom roky rokúce Sansui SR 525 a rameno je úplne iné,ja mám záves ramena pozdlžnych brytoch volne aprotiváha S ramena je cez závažie a antiscatibg cez lankové protizávažie podobnej konštrukcie ako robili SME.Také rameno ako je osadené v bazare som nevidel.

Kuk obrazok mojej SR 525 tky.



stažený soubor.jpg
 Description:
 Filesize:  6.65 KB
 Viewed:  10762 Time(s)

stažený soubor.jpg



SansuiSR-525_8.JPG
 Description:
 Filesize:  60.57 KB
 Viewed:  113 Time(s)

SansuiSR-525_8.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 12:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

To tvoje raménko je zcela jistě origoš. U toho gramce na hifibazaru si nejsem vůbec jistý, jestli se jedná o Sansui nebo aspoň jsem to na jejich gramcích neviděl. Mohu se ale mýlit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marek.l
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2017
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 13:05:56    Predmet: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

Trochu sa to tu rozprudilo. Ale zatial neviem ste mi nik neporadili Smile Luxman ma rameno v tvare S a JVC ho ma rovne. Hifibazarctu hodnotit nejdem. Ale z panom mam iba tie najlepsie skusenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 13:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

mysim, že by si sa mal zamerať na fóra v krajinách, kde sa reálne tieto veci predávali. Najdeš tam viac ludi so skusenostami.

tuna moze 99% ludi iba hádať. Maximálne Daniel možno pomože a aj ten má iné rameno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 15:30:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučuji se podívat na web vinylengine - jsou tam i manuály ( pro přihlášené)
na druhou stranu pro použitou ortofonku bude stačit i neoriginální rameno- pokud je dobře namontované IMHO.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So február 25, 2017 19:25:02    Predmet: Re: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

Marek.l napísal:
Trochu sa to tu rozprudilo. Ale zatial neviem ste mi nik neporadili Smile Luxman ma rameno v tvare S a JVC ho ma rovne. Hifibazarctu hodnotit nejdem. Ale z panom mam iba tie najlepsie skusenosti.

Odkud by byl ten Luxman? Nejsem si jistý, jestli vůbec najdeš někoho, kdo tyhle dva měl vedle sebe, ale pokud ti to trochu pomůže- kdybych si já měl vybrat zrovna mezi těmato dvěma, tak JVC. Nakonec stejně bude podstatná přenoska a předzes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 09:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Doporučuji se podívat na web vinylengine - jsou tam i manuály ( pro přihlášené)
na druhou stranu pro použitou ortofonku bude stačit i neoriginální rameno- pokud je dobře namontované IMHO.

Úplná pravda,je dobré sa registrovať na tejto stránke stojí to za to.
Stiahnete si uživateľské aj servisné manuály,môžete porovnávať a aj veľa užitočných info okolo všeobecne.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 10:02:03    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
JHradec napísal:
Doporučuji se podívat na web vinylengine - jsou tam i manuály ( pro přihlášené)
na druhou stranu pro použitou ortofonku bude stačit i neoriginální rameno- pokud je dobře namontované IMHO.

Úplná pravda,je dobré sa registrovať na tejto stránke stojí to za to.
Stiahnete si uživateľské aj servisné manuály,môžete porovnávať a aj veľa užitočných info okolo všeobecne.

Samo koľko ľudí toľko chutí.To JVC je hodne slušný gramo na môj vkus trocha krátke rameno ale možno sa mýlim a správnym nastavením sa dá dosiahnuť dobrého vedenia s min chybou úhlu snímania.
Luxman má zasa precízne S rameno čo značí lepšie aj s malými chybami trafiť najmenší chybový posun,idealny by bol niaky tangencial ale...tie lepšie niečo stoja.
Hovorím sto ľudí sto chutí,nechcem radiť priamo pri výbere,osobnu skúsenosť ani s jedným z týchto modelov nemám a odporúčať podľa googlenia len naslepo nerobím.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marek.l
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2017
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 12:54:59    Predmet: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

Dakujem za rady. Luxman pouzivam uz 2 roky a je super ! Vymenit by som ho chcel preto ze je to manual.
Zase ale nechcem spravit chybu, zbavit sa ho a kupit to JVC. Ktore je inak po vyzualnej stranke nadherne a je to automat. Ale na webe je o nom minimum informacii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 13:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

https://elektro.bazos.sk/inzerat/69908658/Gramofon-Technics-SL-MA1.php

a čo toto? Slušný DD mid-end. Ešte ak naozaj je v dobrom stave... Kus stlačiť cenu nadol a v poho kúpa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 17:15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu JVC- hledat, hledat a hledat. Ano. Informací je pomálu, ale něco se najít dá. A pokud je to aspoň z polovice tak dobré, jako vyšší gramce této řady, tak nemám obavu o zvuk. Jsou to naprosto tiché stroje a zpracování je tam vynikající.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 18:54:41    Predmet: Re: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

Marek.l napísal:
Dakujem za rady. Luxman pouzivam uz 2 roky a je super ! Vymenit by som ho chcel preto ze je to manual.
Zase ale nechcem spravit chybu, zbavit sa ho a kupit to JVC. Ktore je inak po vyzualnej stranke nadherne a je to automat. Ale na webe je o nom minimum informacii.

Aký model od Luxman ? ak to nie je tajné...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marek.l
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2017
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 19:43:24    Predmet: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

PD 282[/img]
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Marek.l
    Hifi obsluha


    Založený: 24 február 2017
    Príspevky: 10

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 19:44:39    Predmet: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

    Chcel som pridat aj fotku, ale neviem ako na Sad
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Radosval
    Hifista


    Založený: 03 december 2016
    Príspevky: 164

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 20:15:07    Predmet: Re: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

    Marek.l napísal:
    Chcel som pridat aj fotku, ale neviem ako na Sad


    https://postimg.org/

    a postni link s .jpg/.png príponou.
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Marek.l
    Hifi obsluha


    Založený: 24 február 2017
    Príspevky: 10

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 20:18:59    Predmet: porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

    [img][/img]
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Jurasato
    Hifista


    Založený: 30 január 2014
    Príspevky: 226
    Bydlisko: Slovácko

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 20:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

    No konečně se dozvídáme jak to je. Takže ty vlastně toho Luxmana máš a chtěl bys místo něho automat. V tvé první otázce jsi to formuloval teda úplně blbě. Ptal ses který si máš z těch dvou vybrat a přitom teda chceš automat. No co na to říct. Když nechceš manual, tak pořiď ten druhý.
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Marek.l
    Hifi obsluha


    Založený: 24 február 2017
    Príspevky: 10

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 20:25:11    Predmet: porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

    No asi som to na začiatku zle formuloval Smile Áno Luxman mám, som s nim spokojný, ale zvažujem ho vymeniť za JVC ( VICTOR ) QL Y33F. A tu sa prave chcem s nikým poradiť, či ísť do tej výmeny alebo nie. Rozdiel v nich je v tom, že Luxman je manuál a JVC je automat. Je ale v nich ešte nejaký ďalší rozdiel o ktorom nemám ani páru ... Má niekto z skúsenosti s jedným z nich ?


    IMG_4024.jpg
     Description:
     Filesize:  40.56 KB
     Viewed:  94 Time(s)

    IMG_4024.jpg


    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Jurasato
    Hifista


    Založený: 30 január 2014
    Príspevky: 226
    Bydlisko: Slovácko

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 20:36:55    Predmet: Odpovedať s citátom

    To JVC má lepší odstup a dle mého názoru (někdo s tím nebude souhlasit) je lépe udělaný než ten Luxman. Když už to došlo teda až sem, tak moje volba? Nechat Luxman a přikoupit to JVC a máš dva nádherné kousky doma. A na závěr- vždyť se sakra domluv s těma klukama na hifibazaru a běž si to proti záloze půjčit nebo aspoň poslechnout nebo je tam u nich v obchodě nebo kde dej vedle sebe a porovnej co a jak ne?
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Radosval
    Hifista


    Založený: 03 december 2016
    Príspevky: 164

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 20:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

    Alebo, Marečku, som videl na susedných hifinázoroch na predaj Denon DP-37F s MC prenoskou za necelých 9k kaček.

    Jedna nevýhoda, že autor inzerátu uprednostňuje osobný odber a Chomutov je v rici sveta. :/
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Marek.l
    Hifi obsluha


    Založený: 24 február 2017
    Príspevky: 10

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 21:27:45    Predmet: porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

    konečne sa mi sem podarilo dať i foto Luxmanu


    IMG_Luxman_1.jpg
     Description:
     Filesize:  196.05 KB
     Viewed:  94 Time(s)

    IMG_Luxman_1.jpg


    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Marek.l
    Hifi obsluha


    Založený: 24 február 2017
    Príspevky: 10

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 21:29:55    Predmet: porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

    Denon je peknučký. Ale tá cesta, Chomutov ....
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    rrart
    Nádejný hifista


    Založený: 28 október 2013
    Príspevky: 76

    PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 21:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

    hm ja mam len Luxman PD-284
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
    J
    Hifi expert


    Založený: 24 september 2007
    Príspevky: 1293
    Bydlisko: Bratislava

    PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 08:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

    Zaujímavé, zatial sa tu neozval nikto s pomerne často prezentovaným tvrdením že automatika v gramofóne má negatívny (pre niekoho možno až zásadný) vplyv na kvalitu reprodukcie. Ja si to osobne nemyslím - podla mňa dobre spravený automat by mal byť v pohode a bežný užívatel by nejakú degradáciu zvuku zrejme nemal postrehnúť.
    Skôr sa zamýšlam nad vekom takýchto prístrojov. Aj keď to boli svojho času špičkové stroje, predsa len už majú čo-to za sebou. Ja s týmito bazárovými vecami nemám moc dobrú skúsenosť. Väčšinou sa po istom čase ten vek začal nejak prejavovať a nie som asi ten správny kutil čo si ich vie dlhodobo udržiavať v dobrej kondícii.
    O nejakom novom automate si neuvažoval? Napr. nejaký Thorens: http://www.enigma-audio.sk/produkty.php?thorens&gramo&prenoska&kryt&remen&gramoprislusentvo .
    Trochu mi u tých Thorensov vadí že majú všetko ovládanie pod krytom, ale inak to vyzerajú byť celkom dobré gramce a pokial by som mal nejaký peniaz navyše, tak by som asi do nejakého šiel.
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Jurasato
    Hifista


    Založený: 30 január 2014
    Príspevky: 226
    Bydlisko: Slovácko

    PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 11:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

    Dal jsem prohlédnout do servisu několik automatů z 80-tých let (vše Technics) a výsledkem vždy bylo konstatování naprosto bezchybného stavu. Poslední jsem měl před nějakou dobou u TABa a výsledek- taktéž luxus stav. Zvenku gramce jevily používání, ale vevnitř jako funglovka. Sám jsem byl překvapen.
    Jinak žadatel chce automat a je teda smířen s tím, že ortodoxní analogoví audiofilové nad tím ohrnou nos a určitě se jich valná většina jen směje při pročítání tohoto vlákna. Já na automatu nevidím nic špatného. Večer automat (protože rychle usínám) a přes den belt drive manual. Ale já nejsem ortodoxní hifista. Jsem posluchač hudby.
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    Radosval
    Hifista


    Založený: 03 december 2016
    Príspevky: 164

    PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 12:36:03    Predmet: Odpovedať s citátom

    Asi im imponujú tie nepresné otáčky remeňa.

    Každopádne oboje majú svoje pre a proti.
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
    LJM
    Hifista - zaslúžilec


    Založený: 21 marec 2016
    Príspevky: 828
    Bydlisko: Kobe

    PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 16:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

    Hájednový gramec musí mať hlavne poriadny remeň a nesmie to v žiadnom prípade na konci platne zdvihnúť rameno a vypnúť motor! To by bola potupa! Omnoho lepšie je keď to hobluje poslednú drážku a prenosku až do ručného vypnutia Very Happy
    Naviac, tie remeňové otáčky možu sluchuprostým ľuďom pripadať také "medovejšie" - audiofilné Very Happy
    A tiež je strašne doležité akú dýhu gramec má a aké má rameno! Poriadne ramenisko! Nestačí superlahké balzové ramienko uložené na ihle, naopak, musí byť karbónové tlsté ako ruka na poriadnej strojárskej ťažkej mechanike podobnej gyroskopu z rakety a hedšel musí byť najlepšie odliatok. Dozadu potom pol kilové závažie a hájend je na svete! Very Happy
    Ale hlavne musí mať tú hájendovú gumu a motor ako z pračky! To je základ dobrého zvuku! :- ))) Čo na tom, že tam potom jebne platňu s dynamikou menšou ako MP3, placatým zvukom, kýblovým témbrom, presluchami ako sviňa a skreslenim drážky 5% ! Smile)) Gramec je proste pocitovka. Rozhodne neni a nikdy nebude o zvuku. Smile
    Ja by som doporučoval gramec aspoň za tristopadesát tisíc s tanierom aspoň 20 cm vysokým ako mlýnský kameň a ramenom z uhllíku plus kevlar a letecký dural! Patnásť ložisék! A paradoxne antiskating na cverenke! To by bolo optimum, lacnejší nebude vobec hrať! Smile)) A ešte keby na konci náhodou vypínal a zdvýhal rameno, tak to by už bolo zvukovo úplne v piči Very Happy

    _________________
    Lubomír Joshua Mojzes
    http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

    V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
    Návrat hore
    Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
    Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
    Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
    Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
    Strana 1 z 2

     
    Prejdi na:  
    Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
    Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
    Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
    Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
    Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
    Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
    Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


    Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
    Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
    TOPlist