Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

STREAMER + DAC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 19:06:16    Predmet: STREAMER + DAC Odpovedať s citátom

Před časem jsem sháněl info o cenově přijatelném řešení přehrávání digitální hudby.Tak už se na řešení pracuje , tedy postupuji o krůček dál v přehrávání digitálních dat.
Můj původní streamer ProJect STREAM BOX DS+ skončil v pracovně.
Zakoupil jsem streamer AURALIC ARIES MINI a DAC GUSTARD X20-PRO . Po několikatýdením provozu můžu jen šťastně poreferovat - byla to výborná volba.
Značku AURALIC jsem zakoupil u českého distributora HIFINA a DAC u německého distributora CLEAR-COMPONENTS.
Přestože se jedná o čínské výrobky , jsou to zařízení na vysoké technické a kvalitativní úrovni.

http://www.svetaudia.cz/auralic-aries-mini-streamer-a-renderer-za-rozumne-penize/182

https://www.clear-components.de/gustard-x20-pro-black/

https://www.shenzhenaudio.com/gustard-dac-x20-pro-super-ultimate-2-x-es9028-xmos-hifi-dac-384khz-dsd-dop-decoder.html

Oba výrobky jsou na vysoké technické úrovni , řešené z moderních a kvalitních komponentů a součástek.To se pochopitelně odráží na celkovém zvukovém projevu , který spadá do skutečné kategorie HIGH-END.
Ve zbytku mé sestavy , která čítá zesilovač BRYSTON 14B-SST , předzesilovač BRYSTON BP25 modifikace na BP26 , REPROSOUSTAVY MAGNEPAN MG2.7QR a analogová sestava MICHELL GYRODEC SE , raménko AUDIOMODS , přenoska LYRA
DELOS , phono CANOR 306 VR+ ....tyto digitální hračky ve zvuku vůbec nezaostávají.
Pro AURALIC ARIES MINI platí v podstatě to , co píší na jejich stránkách - zařízení je vlastně trvale zapnuté , v takovém rozšířeném standby režimu a jako njvhodnější interní úložiště dat je opravdu potřeba požít kvalitní SSD

Streamer i DAC má podporu spousty formátů , včetně nativního přehrávání až DSD 512
Když k tomu připočtu , že tento kvalitní streamer se dá pořídit za necelých 14t.Kč , a DAC je za zhruba 27.t.Kč je to téměř výhra.
DAC je úplně nová koncepce prodávaná od konce listopadu 2016 , se dvěma čipy SABRE ESS9028PRO , samozřejmostí jsou kvalitní hodiny , vstupní díl USB XMOS , výstupní analogové obvody z diskrétních součástek....kvalitní napájecí zdroje...atd. Je to vidět na fotkách SENHZENAUDIO.....Samozřejmostí je i široká škála konektivity a uživatelského rozhraní.
Zvuk netřeba popisovat , pár věciček mi už rukami prošlo a tohle má prostě za jedna , hlavně poměrem výkon/kvalita/cena

_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Ut marec 07, 2017 19:17:52    Predmet: DODATEK Odpovedať s citátom

Ještě chci dodat , že výše uvedený DAC má skutečně bohaté uživatelské rozhraní , 7 filtrů módu PCM , 4filtry módu DSD , možnost ASRC neo AUTO módu hodin (SRC podpora) podobně jako MYTEK II.
_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 06:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Začínám s digitálem , i když hifistím už hodně dlouho , ale moje priorita byl analog a ten mám taky už pořešený. Digi hraji - jak jsem psal přes AURALIC ARIES MINI , DAC GUSTARD X20PRO a upravené CD/TRANSPORT LYNGDORF CD 1 s modifikací -s modulem hodin CASEA -ALPHA CENTAURI v servosmyčce mechaniky a druhé hodiny CASEA -ALPHA CENTAURI mám instalované v části proDAC,digitální výstup a převzorkování v CD.
Při porovnání výsledků při poslechu je zatím nejlepší zdroj digitálního signálu takto upravené CD , se signálem převzorkovaným na 96kHz. AURALIC ve přímém srovnání trochu pokulhává , i když DSD hudba sahá poslechu z CD na paty.
Potřeboval bych to trochu doladit , právě tak , aby se AURALIC srovnal nebo přiblížil poslechu z cédéčka. A samozřejmě nevím co by pomohlo. Použít lineární napájecí zdroj k AURALICU , nebo lepší rozhraní USB ? V současné době napájím AURALIC z IFI I-power , přemýšlým o lineárním zdroji AURALIC LINEAR PSU i když je v porovnání s cenou samotného streameru dost drahý - cca 8000,-Kč a zatím mi nikdo nebyl schopen říci , jestli to bude vůbec přínos.
DAC GUSTARD X20 PRO hraje dobře , samozřejmě lepší poslech je v módu MCLK AUTO , kdy se synchronizují časové impulsy ze zdrojů signálu přímo s hodinami DACu.
Můžeš mi prosím poradit , jakým způsobem vylepšit poslech ze streameru ?

_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NecoNe
Nádejný hifista


Založený: 14 január 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 19:53:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, a jak máš spojený ten streamer s DACem. Přes USB? Co takhle předřadit nějaký DDC převodník. Např. Gustard U12? Měl by lépe připravit data do DACu.
_________________
DitePi>RPi> Transport Gustard U12>DAC Gustard X20>Parasound A23>VMA I SL
DAC Gustard X20>Hypa1> NAD VISO50
Hisense H65M7000>Onkyo TX-SR875>Parasound A23>VMA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 20:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím , mám ho propojeny přes USB , ale jen dvoužilově , pouze data bez napájení
_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 20:03:32    Predmet: Odpovedať s citátom

A ty to mas vyzkoušené s gustard u12 ? Jaký je přínos a mužů to použit bez napájení v USB kabelu ?
_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NecoNe
Nádejný hifista


Založený: 14 január 2014
Príspevky: 64
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 20:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to DDC, takže místo do USB DACu se píchne do USB toho Gustardu U12 a ten pak přes I2C a HDMI kabel do Gustardu, Tak to mám já a je to lepší a jasně slyšitelné.
Jsou i lepší DDC jako někde zmiňovaný Singxer SU-1, ale U12 stojí méně. Kolem 6K. za tu cenu je to super.
EDIT: U12 má vlastní napájení

_________________
DitePi>RPi> Transport Gustard U12>DAC Gustard X20>Parasound A23>VMA I SL
DAC Gustard X20>Hypa1> NAD VISO50
Hisense H65M7000>Onkyo TX-SR875>Parasound A23>VMA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 08:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

I2C je iný protokol, asi ste chceli napísať I2S.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 09:13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ce ten DDC vlastně dělá?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 14:52:27    Predmet: Re: STREAMER + DAC Odpovedať s citátom

Mikipetr napísal:
To se pochopitelně odráží na celkovém zvukovém projevu , který spadá do skutečné kategorie HIGH-END.


Měl jsem možnost vyzkoušet nejlepší Auralic Aries (femto clock a LPSU zdroj) a byl jsem celkem zklamaný tak mě překvapuje tvé nadšení z 3x levnějšího modelu stejného výrobce. Měl jsi možnost nějakého srovnání s jiným digi transportem?
Ten čínský DAC Gustard neznám vůbec. Každopádně gratuluji k digitálnímu zvuku skutečné kategorie HIGH-END za 40tis protože to je opravdu super výhra s poměrem výkon/cena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist