Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TEAC X 2000 R pomoc-náhr.diel

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 13:46:13    Predmet: TEAC X 2000 R pomoc-náhr.diel Odpovedať s citátom

Chlapi skúsení v bastlení,potreboval by som nakopnúť,nebodaj odporučiť kde zohnať pulzné prepínacie relátko ovládania reverzných funkcii na Teac X 2000R.Ide o spínanie 2x 12 kontaktov prepínacích,relátko je konštruované do osadenia dosky pl.Podobá sa ako poľský isostat a na konci je magnet s malou cievočkou a krátkym pulznym napätim sa dráha prepínača posunie,preklopí na druhú časť prepínacích kontaktov.
Ak bude v možnosti pošlem najbližšie foto.
Tak posielam real foto kde to je osadené,prosím o vopred foto rýchleho náčrtu ako to spína schematicky osp. orýchlu ruku.Plošák si nevšímajte,vypálené cesty-tak som to už dostal ja,niekto do to toho bastlil.Ide o to že rele som vypajkoval rozobral,vyčistil.Ono chodí ale po 10 pokusoch prepnutia 2x nepreklopí,vyzerá mechanicky chytené,skúšal som aj nahradiť elektronicky preklápanými v štyroch extern preklápacích ale nebolo dobre,preklápali a fungovali ale bolo vždy vo zvuku očuť jemné chrastenie a hlavne stály brum.Originál je určite navrhnutý tak abu správne v danom modeli fungoval,opláštenie tienené,prepína totiž rádovo pár mV priamo signál pre záznam alebo prehrávacie hlavy.
Pozrite priložené foto a prosím o radu kde by sa dalo niečo podobné zohnať,neverím že ide o zákaznícky robený prepínač na tento model.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist