Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Upgrade domaceho kina

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Oliver
Hifi obsluha


Založený: 30 máj 2016
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 20:00:28    Predmet: Upgrade domaceho kina Odpovedať s citátom

Zdravim

Rozmyslam nad ciastocnym vylepsenim domaceho kina, len neviem ktorym smerom sa vybrat. Vlastnim starsi, uz zhruba 11 rocny receiver Pioneer vsx ax4avi, jeden z lepsich modelov doby, ktory ale nema moderne kodeky priestoroveho zvuku. Otazkou je, ci kvalitou reprodukcie dokaze konkurovat dnesnym strojom typu denon avr-x2300, pioneer vsx-1131, hk-171s alebo marantz sr 5011, alebo ist cestou doplnenia stavajuceho receiveru napr o oppo udp 203 ktory ma 7.1 kanalovy vystup? Repro su Xavian Bonbonus C - 5ks a velodyne spl1000 ultra v kalsickej panelakovej izbe 4,5 x 3,5 m. Vyuzitie film, obcas nejaky koncert a klipy z youtube. Na vaznejsie pocuvanie hudby mam zvlast zostavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po marec 27, 2017 18:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar, ani jeden z uvedených receiverov ho neprehrá, pokiaľ by som kupoval nový avr tak z nayka, pretože sú dosť flexibilný a mám dobré skúsenosti pri riešení reklamácii a asi si priplatím aj 5 ročnú záruku, pretože viem, že 2 roky nedožije Very Happy niektoré nové pioneere zamŕzajú, chyba je ťažko dokázateľná. Nové onkyo je v podstate krám sám o sebe, dojde od výroby pokazený, škoda reči, denon preferuje bisaudio, ale skúsenosti nemám ani z HK či Marantz, ktorý je tiež dosť rozšírený. Ale nerozumiem prosím, ktoré konkrétne nové kodeky ti chýbajú ? Pretože viac ako 5.1 v tvojej izbe by som nerobil, na nové systémy 7.1, 9 a včetne dolby atmos 11.2 channel treba fakt veľké priestory. Ja tebou by som fungoval na danom receivery dovtedy, dokým funguje, nemenil by som ho. Maximálne si urobiť v izbe 7.1 systém, to máš v podstate o jeden meter väčší rozmer izby ako ja 3.5x3.5, vieš nie je spoľahnutie na terajšie výrobky a s kľudným svedomím ti radšej neodporúčim nič. Ten recák je len mierne starší ale je to vyššie trieda receivera a konštrukčne sa tak vyrába len poniektorá SC-LX rada. Horšie je, že už sa prechádza na digitálne zosíky s impulz.spínanými zdrojmi a tie majú ultra nízke výkony rádovo len 20-30w na kanál v multichannel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist