Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Měření Kenwood KA-7010
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 07:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

tu je manuál pre KA7020 http://www.vintageshifi.com/repertoire-pdf/pdf/telecharge.php?pdf=Kenwood-KA-7020-Service-Manual.pdf

pre KA7020 píšu 15mV Very Happy

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 07:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

môže si zdvihnúť napätie a dať hore na bedňu zosilňovača PC ventilátory, aby mu vysávali teplý vzduch z bedne čím sa zvýši cirkulácia vzduchu, haha Very Happy žeby trochu tuzing, ale chladeniu to pomôže.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 07:52:39    Predmet: Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:


pre KA7020 píšu 15mV Very Happy


15mV na jednom Re už je lepší, ale je to pořád pod optimem (under-biased).

Vidím, že už to má 2 páry a 3x em. sledovač jako konec. Jestli ale měří bias na obou emitorových odporech v sérii, tak by pro optimum muselo být cca 45 - 50mV a 15mV by bylo jen 7,5mV na jeden Re a to je silně podvyživené. Kde to měří v manuálu?

Jinak to jsou strašný žvasty v tom manuálu, prý "dynamic power" 380W/2ohm. Se 2 páry ...... Rolling Eyes

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 08:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

väčšinou sa to meria na cementových rezistoroch.

sú to tie 4 cementové rezistory hneď pri chladiči, foto je AKAI AM 75

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 08:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo jasně, ale ten manuál ukazuje jakýsi dvojitý odpor s vyvedenými jen kraji, takže 2 x Re a dvojnásobný úbytek, než na jednom Re.

Jdu od toho, už je to prázdná sláma.

Mimochodem tan AKAI chladič je pěkná srágora.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 08:08:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak len taká malá poznámka, ja keď som sa to snažil doladiť v AKAi tými poťákmi, čo sú tam na to, tak to je katastrofa, tie poťáky človek kúsok potočí a zrazu má napr. z 30mV 50mV, neviem, ktorý blb to takto navrhol, ale možno na kenwoode to bude iné.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 08:11:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Mimochodem tan AKAI chladič je pěkná srágora.


Tak takých srágor chladičov sa asi nájde hodne Very Happy U AKAie to má byť 30mV, pri tejto hodnote sa nejak nevarí, ale ja mu zas nedávam nejak strašne zabrať.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 08:15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

podľa mňa sa to aj v kenwoode meria na tých dvoch cementových rezistoroch, tie dva svetlé cementové rezistory vľavo pri chladiči

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII


Naposledy upravil hifitrip dňa So apríl 22, 2017 08:17:58, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 08:16:22    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Konec je podle manuálu, co linkoval Dustin, běžný 2 x em. sledovač. Takže platí optimum 25mV na Re (obrázek).


Díky moc. Nalinkoval jsem nekvalitní nečitelné schéma, lepší jsem dal na http://personal.educity.cz/dustin/kenwood-5010.pdf . Ten koncový tranzistor je vytažený mimo desku (takže celkem 3x em. sledovač), ale to předpokládám nic na nastavení klidového proudu nemění - 100mA.

citácia:
Vidím, že už to má 2 páry a 3x em. sledovač jako konec.


Tenhle nejstarší model (7010) byl jediný s jedním párem těch silných tranzistorů. Všechny následující mají slabší tranzistory, ale dva páry. Spíš mi přijde, že je vyšly levněji, než že by šlo o lepší parametry Smile Ten KA-7090 na cestě má taky dva páry, tak uvidíme srovnání.

7010 má chladič na poměry komerčních zesíků celkem masivní (IMO to byl důvod použití dvou traf místo jednoho širšího), uvidíme, jak to dá ten vyšší klidový proud. 7090 už má chladič znatelně menší, klasika...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 08:20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohu ještě poprosit o krátké info, jak probíhá ta stabilizace klidového proudu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 13:43:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Klidový proud jsem zvedl z 36mA a 45mA na 100mA oba kanály. Hodnota během několika hodin měření fluktuovala v rozmezí cca 5%. Zajímavé, když jsem krátce zafoukal na chladič, klesla o 10%, ale zase se po chvíli vrátila zpět.

Zkreslení na 1kHz/10-30W se oproti původnímu měření na obou zátěžích 8 i 2.7ohmu změnila jen o 2 procenta původní hodnoty (něco nahoru, něco dolů), takže ta změna s tím defacto nic neudělala.

Ale líbí se mi konzistentní opakovatelnost měření. Nečekal jsem, že dostanu tak podobná čísla.

Navýšení ztrátového výkonu o cca 60mA * 2x60V * 2 kanály tj. 15W se na chladiči nijak neprojevovalo, tak bych to asi takhle nechal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 14:15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo spôsobuje prechodové skreslenie a čo je základne skreslenie ostatných stupňov v zosilňovači spoznať tak, že za rovnakých podmienok merania vymeniť záťaž za rádovo stovky Ohmov až kiloohmov. Rozdiel v nameraných hodnotách ti ukáže zhruba to čo spôsobuje prechodové skreslenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 14:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Mohu ještě poprosit o krátké info, jak probíhá ta stabilizace klidového proudu?


Je to ten obvod se snímacím tranzistorem, po zahřátí mu klesne Vbe. Asi nemá cenu jít do detailů, pokud to v praxi funguje dobře.

CCIF IMD se po změně klidového proudu taky nezměnilo?

S tou zátěží má jmd pravdu, srovnat s měřením třeba do 1k apod.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 14:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, to mohu snadno otestovat. Zátěžové odpory jsou do svorkovnice, dělič v tomto měření má 1k, tak stačí odpojit jen odpory. Jaký signál by byl nejvhodnější pro následnou analýzu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 14:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Je to ten obvod se snímacím tranzistorem, po zahřátí mu klesne Vbe. Asi nemá cenu jít do detailů, pokud to v praxi funguje dobře.


Díky, zdá se, že funguje.

citácia:
CCIF IMD se po změně klidového proudu taky nezměnilo?


Obávám se, že jsem si měl změřit CCIF IMD předtím i na nižším výkonu. Nebo má smysl to znovu potrápit na maximu, poznáme z toho něco, když už je zesík zadýchaný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 14:53:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to nemá smysl opakovat. Nedalo mi to a vytáhl jsem taky něco na stůl, je to měření Z30 při napětí na Re jednak 5mV a jednak 27mV, na 0R22, takže kliďák 22mA a 123mA. Vylezlé přechodové zkreslení pro kliďák 22mA jsem zakroužkoval.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 15:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to je pořádný rozdíl. Ten jsem bohužel nezaregistroval. Na druhou stranu v Tvém případě jsi zvedl proud 5x, já jen 2-3x.

Zde je měření IMD 19+20kHz na 8 ohm/10W, 2.7ohm/30W, 1kohm/9Vrms (hlasitost na stejné pozici jako pro 8ohmů). Myslím, že to pořád sedí, protože pro 8ohmů i 3 ohmy je IMD mírně lepší než minulé měření na maximu zesíku a měření pro 1k je horší než loopback zvukovky, ale podstatně lepší, než při zátěži.

IMD loopbacku zvukovky bylo pro 19+20kHz (i srovnatelnou vstupní úroveň) 0.0027%, IMD nezatíženého zesíku 0.0036%.

Zatížení 8ohm - IMD 0.014% pro 10W 100mA idle, 0.018 pro 75W 40mA idle
Zatížení 2.7ohm - IMD 0.040% pro 30W 100mA idle, 0.043 pro 122W 40mA idle

Druhý kanál má trošičku lepší čísla (0.011% pro 8ohm, 0.030% pro 3ohm), ale to je srovnatelné.

Jestli jsem to dobře pochopil, většina IMD zkreslení vzniká při zátěži v koncovém stupni, protože bez zátěže je navýšení IMD oproti loopbacku zvukovky minimální.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 15:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Jo, to je pořádný rozdíl. Ten jsem bohužel nezaregistroval. Na druhou stranu v Tvém případě jsi zvedl proud 5x, já jen 2-3x.
.
.
.
Jestli jsem to dobře pochopil, většina IMD zkreslení vzniká při zátěži v koncovém stupni, protože bez zátěže je navýšení IMD oproti loopbacku zvukovky minimální.


Souhlas s tím proudem. Cca od 12-15mV úbytku na Re už bývá přechodové zkreslení přijatelné. Proto jsem šel na těch 5mV, což je klidový proud 22mA. Mnohé zesilovače mají ještě míň. Ten Kenwood je ještě docela slušný.

Ad IMD, pokud budeme mluvit o 19kHz+20kHz (ne třeba o 60Hz+7kHz), tak už tam hraje roli i rychlost koncového stupně, nelinearita při zátěži se projeví víc, než na 1kHz. Podobně by to asi dopadlo při měření jedním tónem na 10kHz a 20kHz.

Na tom 19+20kHz do 2,7ohm je krásně vidět "sukýnka" kolem základních tónů, tj. zkreslení lichými harmonickými.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 15:54:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - na tom Tvém obrázku je uvedené THD do 4 ohmů 0.003, já naměřil do 3ohmů na 30W okolo 0.0033%. Druhá harmonická Kenwoodu je o kus níž než u Z30, ale zase další klesají podstatně pomaleji, na 10kHz už je jasně vidět rozdíl. Šlo by to prosím nějak okomentovat? Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 16:22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
PMA - na tom Tvém obrázku je uvedené THD do 4 ohmů 0.003, já naměřil do 3ohmů na 30W okolo 0.0033%. Druhá harmonická Kenwoodu je o kus níž než u Z30, ale zase další klesají podstatně pomaleji, na 10kHz už je jasně vidět rozdíl. Šlo by to prosím nějak okomentovat? Díky


Není to úplně srovnatelné, jelikož to měření Z30 bylo při cca 4Vrms, aby vynikla přechodová oblast.

Pro srovnání teď dávám měření Z30 při 30W/4ohm, kalibraci jsem upravil aby základní harmonická byla na 0dB a dobře se odčítaly další harmonické (většinou jsem na to líný, ale dnes mám dobrou náladu). 30W je jen kousek pod maximálním výkonem, jelikož Z30 má malé napájecí napětí jen cca 2x24V. Je to prastarý zesilovač z roku 1969, který jsem upravil pro komplementární koncový stupeň a doplnil (fungující) obvod tepelné kompenzace kliďáku. Někde je tu na to vlákno.

Nicméně, z měření upraveného Z30 je vidět, že méně trpí na přechodové zkreslení. Koncové tranzistory má MJL21194/93 a kliďák těch 123mA. Původní Z30 měl asi 10mA ..... a byl to generátor přechodového zkreslení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa So apríl 22, 2017 16:28:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 16:28:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě ten průběh harminických mě zajímá, čím to je. Jejich celkový podíl je stejný nebo dokonce vyšší (THD), ale u kenwoodu se drží (dokonce chvíli rostou), zatímco u Z30 je druhá výraznější a pak rychle klesají. Je tohle projev nižšího přechodového zkreslení koncového stupně?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 16:32:46    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
kalibraci jsem upravil aby základní harmonická byla na 0dB a dobře se odčítaly další harmonické


Býval bych dal taky větší, ale ten balanced vstup Juli má problémy při signálu > -10dbFS, začne narůstat zkreslení. Proto je vše měřeno pro mírně slabší vstupní signál. Výstupní signál generátoru je -3dbFS, tam je to OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 16:34:08    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Právě ten průběh harminických mě zajímá, čím to je. Jejich celkový podíl je stejný nebo dokonce vyšší (THD), ale u kenwoodu se drží (dokonce chvíli rostou), zatímco u Z30 je druhá výraznější a pak rychle klesají. Je tohle projev nižšího přechodového zkreslení koncového stupně?


Ta druhá harmonická je zřejmě projev horší symetrie zesilovače Z30. Je to hodně jednoduché zapojení, viz obrázek. Zřejmě ale líp funguje koncový stupeň a jeho buzení, jelikož ty harmonické jdou rychle dolů. Dále je to taky otázka průběhu zesílení v otevřené smyčce, jak jsme se bavili o tom včera. Z30 může mít zlom výš (má ho asi na 2kHz) a může mít větší rezervu zisku na potlačení na vyšších kmitočtech, ale to jen hádám, protože o tom Kenwoodu nevím nic. Každopádně nižší obsah vysokých harmonických je pro zvuk příznivý, nízké ucho víc maskuje.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 16:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:

Býval bych dal taky větší,


Já to dělám jen číslem v SW kalibraci, tedy škálou. Ve skutečnosti, díky vst. děliči byla na vstupu karty úroveň asi -16dBFS. Nemám tolik děličů, abych to srovnal líp a nový jsem vyrábět nechtěl.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 16:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky moc, už se v tom začínám malinko orientovat. Je pěkné, co vše lze z těchto grafů vyčíst.

Je nějaká doporučená hodnota výstupního napětí, na které je vhodné porovnávat to zkreslení - jako u Z30 jsi zvolil 4Vrms? Předpokládám to taky souvisí s očekávanou hlasitostí, na které se bude obvykle zesík provozovat. Když jsem měřil na 2,2Vrms (napřímo do zvukovky, dělič 1:1), zkreslení na 3 ohmech se až tak neprojevovalo (THD 0.0018% vs. 0.0037% na 9Vrms/30W)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 17:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Já to dělám jen číslem v SW kalibraci, tedy škálou. Ve skutečnosti, díky vst. děliči byla na vstupu karty úroveň asi -16dBFS.


Díky za tip, měření do nuly vypadají líp Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 17:07:09    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Díky moc, už se v tom začínám malinko orientovat. Je pěkné, co vše lze z těchto grafů vyčíst.

Je nějaká doporučená hodnota výstupního napětí, na které je vhodné porovnávat to zkreslení - jako u Z30 jsi zvolil 4Vrms? Předpokládám to taky souvisí s očekávanou hlasitostí, na které se bude obvykle zesík provozovat. Když jsem měřil na 2,2Vrms (napřímo do zvukovky, dělič 1:1), zkreslení na 3 ohmech se až tak neprojevovalo (THD 0.0018% vs. 0.0037% na 9Vrms/30W)


Máš potenciál, pak má diskuse cenu Smile .

Ty 4V rms jsem volil kvůli šířce pásma (napěťového) přechodové oblasti konce ve třídě AB. Jinak je ale dobré projet celý napěťový rozsah. Zkus se podívat na toho Selfa, je to dobré čtení

http://douglas-self.com/ampins/dipa/dipa.htm

eventuálně sehnat knihu "Audio Power Amplifier Design Handbook" od téhož autora. Je tam prakticky vše, co je potřeba. Možná se podaří ji i někde v kalných vodách vygooglit. Určitě máš na to ten text absorbovat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 17:18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile Nemám ambice navrhovat zesíky, jsem švihnutej víc do digitálna, ale rád aspoň trochu tuším, co a jak se děje. Ten článek selfa si projdu a třeba u dalšího měření už budu mít konkrétnější méně laické otázky. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 18:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, právě o to jde, porozumět tomu, co se v těch strojcích děje, k tomu jsou ten link a kniha dobré. Nemusí jít nutně o ambice navrhovat přístroje.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 22, 2017 21:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě pro zajímavost CCIF IMD toho Z30, pro stejnou amplitudu signálu (i kalibraci) jako při měření 1kHz. Zátěž 4ohm.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 2 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist