Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

digitálne počítadlo magnetofonu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
E001
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2015
Príspevky: 26
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 22:08:32    Predmet: digitálne počítadlo magnetofonu Odpovedať s citátom

Rozhodol som sa trocha vytuningovať môj páskový magneťák Sony TC 765. Nakoľko som slepý, ako patrón, rozhodol som sa nahradiť klasické počítadlo sedemsegmentovým led displejom krmeným cez Arduino. Aby to nebolo také jednoduché, chcem zobrazovať reálny čas v tvare hh,mm,ss, s tým, že by som tam chcel aby si ten zázrak aj po vypnutí zapamätal poslednú hodnotu.
No zatiaľ iba čakám na komponenty, prvý prišiel dnes optický enkoder. Sloro ma piclo... Na obrázku vyzeral omnoho väčší. To bude sranda ho upevniť.
A to sa musím priznať že o Arduine som zatiaľ iba počul Very Happy
Hľadám človeka s podobným cieľom podľa motta: Viac hláv, viac kapusty
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 08:01:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Youtube je kopa videi, kde si manici prznia decky a niektori to maju dost slusne urobene. Myslim, ze jednoduchsie by to bolo bez toho Arduina pokial tam nechces pouzivat aj ine funkcie (napriklad ovladanie dialkovym).

https://www.youtube.com/watch?v=cKLd36yWwnw
https://www.youtube.com/watch?v=6l7tmmV8cCU
https://www.youtube.com/watch?v=dB4RQvO2dE8

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
E001
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2015
Príspevky: 26
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 14:26:12    Predmet: tak nie. Odpovedať s citátom

tak to, čo si dal v odkazoch je brutál.


TC 765 úpr.jpg
 Description:
 Filesize:  86.52 KB
 Viewed:  115 Time(s)

TC 765 úpr.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 16:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
...Myslim, ze jednoduchsie by to bolo bez toho Arduina pokial tam nechces pouzivat aj ine funkcie (napriklad ovladanie dialkovym).


Já myslím, že naopak jednodušeji než s tím Arduinem to neudělá. Stačí připojit snímač a displej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 16:54:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas. Pokud chceš, můžeš použít grafický TFT displej, není o nic dražší než sedmisegment a můžeš si hrát s barvami, dvojtečku, vypisovat jednotky, ikonky směru otáčení atd. Jen bys musel omezit rychlost výpisu, desítky změn za sekundu by normální arduino nestihlo... Vůbec nic na tom není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
E001
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2015
Príspevky: 26
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 18:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Špekuloval som aj nad tým grafickým, no povedal som si, že menej môže byť viac. Jednoducho nechcem tam žiadne multifunkčné farebné čudo a nehovorím už vôbec o tom, že by to určite skomplikovalo programovanie.( z toho mám trocha strach - starého psa novým kúskom nenaučíš - vraví sa.) Predpokladám, že by to narušilo celý dizajn toho krásneho stroja. Objednal som displej 8 x sedemsegmentový napájaný cez i2c aby som sa nedomotal v zväzkoch káblov. Snímač už dorazil od slovenského dodávateľa. Na Arduino a displej si musím počkať od číňana.


20170425_204948.jpg
 Description:
drobec
 Filesize:  107.6 KB
 Viewed:  114 Time(s)

20170425_204948.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist