Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Harman Kardon PM 655 - občasné zaškvrčanie

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 14:21:01    Predmet: Harman Kardon PM 655 - občasné zaškvrčanie Odpovedať s citátom

Ahojte páni, chcel by som Vás poprosiť o radu. Teraz v poslednej dobe som spozoroval, že sa mi u zosiku občas deje to, že mi občas zaškvrčí jeden kanál, ale nerobí to stále, iba ako keby v niektorej pasáži tracku/trackov. Momentálne ho používam iba ako preamp - dá sa na čelnom paneli prepnúť do módu separate, čiže separátne ako preamp a koncák (má pre-out a main-in). Idem do neho signálom z CD HK HD970.

Napadlo ma či to prípadne nemôže byť nejakým veľkým vybudením, že začne limitovať alebo niečo? V manuále od HK HD970 píšu, že line-output level 2V neviem či to nie je náhodou moc na HK PM 655. Chcem ho ešte otvoriť a premerať DC offset a tak, ale pokiaľ by ste mali na to nejaký názor, tak vďaka.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 14:27:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz pozerám do manuálu HK PM 655 a píše sa tam, že input sensitivity Video/CD, Tuner: 135mV 22k Ohms
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 14:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Phono MM: 2,2mV 47k Ohms, phono overload MM 220mV - ale to je phono, o cd sa tam nepíše.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
saboter
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2015
Príspevky: 93

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 16:20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

U mňa sa takto správal studený spoj na RCA konektore, bola jedna nožička utrhnutá z dosky.

Skús to pozrieť lupou, ak sa dá ľahko oddeklovať spodok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 17:36:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta to dopracovala, celá slavná kecárna...jen snaha o rady takovejmhle supertroubům.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 17:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel: ja sa väčšinou krotím, ale ty si najväčší vôl, ktorého som tu stretol a ak aj si ten pán Dudek naozaj tak s tvojím prístupom sa nečudujem, že si dopadol tak, ako si.

Z duše neznášam ľudí ako si ty, ak je niekto trebárs aj blbý tak je treba urobiť z neho ešte blbšieho. Vždyť jo, to je predsa to najľahšie. Určite ľahšie ako mu pomôcť alebo vysvetliť, že prečo je to blbo. Dúfam, že veľa ľudí ako ty, nebudem v živote stretávať, ale snažím sa im vyhýbať. A tie tvoje príspevky o mršbách a podobné sra.ky, nebudem sa k tomu ani vyjadrovať.

Dúfam, že si si uľavil, možno sa ti bude dnes lepšie zaspávať.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 19:36:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš možnost tenhle spolek něco naučit, ale obávám se, že s takovejma příspěvkama ti to bude trvat hodně dlouho... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 19:43:00    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel: ja tenhle spolek učiť nebudem, lebo na to nemám, moje znalosti sú niekde inde a verím, že ani ty nevieš všetko, takže ja budem učiť niekoho iba v oblasti, v ktorej na to mám a na toto fórum som neprišiel, aby som ja niekoho učil

nič to však nemení na tom, že k ostatným nie som povýšenecký a nerobím z ľudí blbov, keď niečo neviem, tak radšej nepíšem atď...

ty si ale majster mršieb, kydov a podobných sra.čiek a smajlíkov na záver

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 20:01:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Úroveň fóra tvoří všichni přispěvovatelé a určuje ho i rétorika přispěvovatelů. V tomhle oboru máš asi znalosti opravdu mlhavý a na znění příspěvků je to vidět...Znalosti v jinejch oborech jsou tady ovšem naprd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 20:07:10    Predmet: Odpovedať s citátom

úroveň fóra okrem znalosti tvorí aj elementárna slušnosť ľudí navzájom komunikovať a vyjadrovať sa a základ je nad nikoho nepovyšovať sa, lebo všetci nemusia byť konštruktéri zosilňovačov a prístup na toto fórum majú aj takí ľudia, ale to ty asi nemôžeš vo svojej hlave spracovať

alebo žeby toto fórmu bolo tvoje? a máš právo sa tu hrať na boha?

asi máš nejaký problém, ale ten už je naozaj len tvoj

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po máj 01, 2017 20:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoši - klíííííííííííííííd
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 09:36:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Logický výsledek stavu věcí... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 09:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

zaujimalo by ma, kam by sa podla predstav kazzatela mal na internete obratit hifitrip s tymto jeho problemom. preco by malo byt toto forum nepatricne na takyto problem? minule tu niekto zhanal reprokonektory a nikto mu za takuto banalitu nevynadal a ani sa nestazoval, ze uroven fora upada...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 09:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Quod licet Iovi, non licet bovi..

Tak som sa to učil ešte než prišli "osloboditelia" v 68.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 10:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To Miero:
Každý by se měl obrátit na profesionála, který mu pomůže...
Tedy Hifitrip (který tomu evidentně nerozumí) na profesionální servis.
A Pavel (který je evidentně dekompenzován a frustrován) na nějakého psychologa.
(Ale to by bylo asi příliš logické a jednoduché. To by nebyla žádná sranda.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 10:13:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:
To Miero:
Každý by se měl obrátit na profesionála, který mu pomůže...
Tedy Hifitrip (který tomu evidentně nerozumí) na profesionální servis.
A Pavel (který je evidentně dekompenzován a frustrován) na nějakého psychologa.
(Ale to by bylo asi příliš logické a jednoduché. To by nebyla žádná sranda.)


Pokiaľ to bude pretrvávať, tak zosilňovač pôjde na pozretie niekomu, kto sa v tom vyzná. Chcel som ale prípadný názor, či to nie je len nejaká "banalita" alebo trebárs nejakým "blbým zapojením" alebo tak niečo.

No kazzateľ ma vlastne ubezpečil, že som blb a tým je všetko vyriešené.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 10:17:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S.: Ech, takto som to ale nemyslel. Ale napriklad okrem tohoto problemu sa tu v tychto dnoch riesi i tuning Kenwood KA-7010 zosilnovaca za pomoci simulatoru, a napriklad i tam je pre odbornikov miesto, kde mozu prispiet dobrou radou a mozno aj nieco si z toho odniest, napr. ak si to v tom simulatore skusia tiez.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 10:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ptát se na radu je hezký...nicméně k čemu jsou odborný rady člověku,, kterej tomu vůbec nerozumí ktrej to ukazuje už zněním dotazu...a kterej se pak rozčiluje, že si dovolím se nad tím pozastavit...a vyčítá mi, že na blbej dozaz neodpovím laskavě...a nechápe, že to furt nejde, po stu laskavejch odpovědí musí dojít trpělivost každýmu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 10:53:30    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ptát se na radu je hezký...nicméně k čemu jsou odborný rady člověku,, kterej tomu vůbec nerozumí ktrej to ukazuje už zněním dotazu...a kterej se pak rozčiluje, že si dovolím se nad tím pozastavit...a vyčítá mi, že na blbej dozaz neodpovím laskavě...a nechápe, že to furt nejde, po stu laskavejch odpovědí musí dojít trpělivost každýmu...


Na toto je jeden dobrý liek. Keď máš problém s trpezlivosťou, tak si nemusel reagovať. No ty si ale nevydržal a musel si sa prejaviť.

Pán Dudek, ja som technik a mám technické vzdelanie a ani nie som ten blb ako ste to Vy prezentoval. Každý deň sa v práci stretávam s otázkami od zákazníkov aj iných, z ktorých mi niekedy bzučí v hlave a aj si občas o tom myslím svoje, ale naučil som sa, že všetko je v prístupe a človek sa musí učiť trpezlivosti a empatii a naučiť sa ju. A prečo? Lebo to posilňuje osobnosť a okrem toho bez nej by sme možno v tomto svete ani finančne neprežili Keby sme každému, kto položí pre nás blbú otázku, povedali rovno, že je to blb, tak môžeme zavrieť krám.

Inak ja si odborníkov naozaj vysoko cením, ale odborník bez prístupu a slušného vyjadrovania bohužiaľ nie je to správne orechové.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 11:14:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapomínáš na jeden podstatnej detail : dáváš příklad ze svýho pracovního poměru, což znamená, že jsi placenej i za tvou trpělivost s pitomejma dotazama, což ovšem není můj případ...za celej svůj život jsem zodpověděl mnoho dotazů, z nichž mnoho bylo na hranici pochopitelnosti a přesto jsem se i o to pokusil...a byly jich tisíce, jak mi zde může mnoho lidí dosvědčit...jenže s přibývajícím věkem je má trpělivost skoro vyčerpána...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 11:45:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to aplikujem aj v normálnom živote.

Tvoj prístup k veci mi nie je blízky a ja by som si len tak, pokiaľ by niekto položil otázku akú som položil ja, nedovolil ho nazvať blbom.

Tým som skončil a končím svoje príspevky k tebe.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 12:02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

k téme: zosilňovač som včera otvoril, jeden kanál mal oproti druhému značný rozdiel v kľudovom prúde, tak som to premeral a upravil, vyčistil som, čo sa dalo, pozrel konektory a prepínače, všetko vyzerá v pohode, ale nie som v tom odbobrník

vyskúšam, pokiaľ to bude trvať, tak to dám do servisu.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 12:50:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To Hifitrip & Kazzatel & BV:

Nevím, zda Hifitrip je technikem v oboru tedy elektronika-obvodařina. Ale pokud je technikem obecně, mělo by mu být jasné, že diagnostika je analýza prováděná pomocí postupných kroků. Na to nám zcházejí ty "informačnívstupy", které nebyly ani naznačeny (například, to, že mi klepe v motoru může mít mnoho příčin).

To, že někoho pošlu do pr..., protože je "supertrouba" možná uleví pisateli podobně, jako krávě se uleví, když jí podojíš. (Občas pomůže si ho vyhonit. Nechtěl jsem takto, ale zdejší vytříbený styl to již nenaruší)
Podstatné je, že vulgarita úroveň diskuze nepozvedne a nikomu nepomůže. A přesto, že co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi platí, že slušnost je základní předpoklad pro připuštění do spolešnosti.

A když jsme u těch citátů...
Qualis vita, finis ita. (Jak kdo žije, tak i skončí)
Smutná a fungující pravda, která jistě potěší latiníka Buntu, ovšem, zvlášť pro svou pravdivost, asi nepotěší nikoho jiného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 13:05:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To Karel S.

To nie som, asi by som vtedy postupoval inak. Ja navrhujem technologické celky v oblasti úpravy vôd, separácie na membránach a podobné záležitosti. Nie som elektrikár, ale technické zázemie a zdatnosti mi nie sú vzdialené.

Je mi jasné, že zo sklenenej gule veštiť asi neviete, ale niekde som chcel začať a chcel som možno "niekde nasmerovať". V podstate by sa nič nestalo, možno by nikto vôbec nič nepovedal a musel by som sám alebo rovno do servisu, ale stále si myslím, že tá reakcia mohla byť iná alebo nemusela radšej byť žiadna.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 20:39:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som to dnes po robote testoval so sluchátkami na ušiach a zatiaľ sa mi to javí, že to robí keď idem zdrojom signálu z HK HD970 do video/cd vstupu na zosilňovači, skúšal som prepnúť vstup na tuner a prepojiť rca káble do vstupu tuner a tam zatiaľ vyzerá byť pohoda, ale musím to dlhšie otestovať.

ak by sa toto potvrdilo, mohol by to byť nejaký studeňák alebo problém prepínača vstupov?

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 21:02:29    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Quod licet Iovi, non licet bovi..

Tak som sa to učil ešte než prišli "osloboditelia" v 68.. Wink


Moj oblubeny citat este zo strednej skoly Very Happy

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist