Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

A-B box pro testování výkonových zesilovačů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So máj 27, 2017 14:35:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To nejde, je před tím 10k potenciometr.
A na citlivost na vf rušení zkusit 100pF přímo mezi vstupy OZ.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So máj 27, 2017 16:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten potenciometer (10k) má v najhoršom prípade výstupnú impedanciu cca 2,5k, pri natočení k okraju dráhy menej. Je zbytočné tam pridať ešte 2k2. O tej kapacite som písal ešte v dobe debaty "real men..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So máj 27, 2017 16:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jen, že těch 2n2 by bylo s potenciometrem trochu moc.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: So máj 27, 2017 21:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak odsimulovat sa to da...
_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 16:17:04    Predmet: Test OZ v AB boxu Odpovedať s citátom

Tak jsem se trochu vyblbnul a udělal AB test několika operáků v AB boxu Zadrátované je to podle fotky:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 16:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta drátovačka zhorší S/N, ale pořád odstup zůstává na přijatelné míře. Testované byly LM4562 x OPA2134 a LM4562 x MA1458. LM4562 x OPA2134 mi nedal při AB testu žádný rozdíl ve zvuku, ať už s biasem nebo bez biasu Laughing . Bylo jedno, jestli byl test AB nebo ABX, prostě veškerý rozdíl nulový, přestože při prostém přehazování švábů v paticích se zdá, že tam rozdíl je.

Ad S/N, přikládám měření pro LM4562 a MA1458 vůči hladině 168mV (0dB = 168mV). Pro referenci 1V to vyjde o 15,5dB lépe. Je to měřené pro šířku pásma 24kHz, takže pro 20kHz se to pak zlepší o dalších 0,8dB.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 16:32:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Test LM4562 x MA1458

Rozdíl nalezený pouze s vypětím všech sil a na klasice, a s biasem, tj. v AB testu. Měření 1458 přikládám, je to při nějakých 70mV, což vcelku odpovídá úrovni při testu (zesilovač zesiluje cca 31,6x).
Takž dokud ta 1458 se nepřiblíží ke slew rate limitu, tak v bufferu bez větších výhrad. Jenom trochu vyleze šum, takže je slyšet uchotestem na výškáči. S LM4562 i s OPA2134 je to "mrtvé" (zcela zticha).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 16:49:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzpomínám si na jeden poslechový test, který postoupil známý " Věčný rypák " Kryton...byl zneuctěn, neb nerozeznal 1458 od všeobecně uznávaných " plnokrevníků " - žeby se mu po letech dostalo satisfakce ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 17:55:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A Raytheon RC4136, RC4558 byl ještě lepší Smile
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 19:44:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A co takhle LM4562 x OPA2134 bez víka ? Wink
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 22:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
A co takhle LM4562 x OPA2134 bez víka ? Wink


Srandičky, tady se můžeš podívat, jaký je rozdíl v šumovém pozadí (vůči 168mV) s víkem a bez víka pro LM4562. Pro OPA2134 dostaneš 2 stejné obrázky, bez toho lesa. Naštěstí je to celohliníková skříň s vodivě propojenými díly, takže zafunguje i pro ten citlivý operák.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne máj 28, 2017 22:42:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš ideální podmínky na označení toho, co to způsobuje a jak to nejlépe odstranit Smile
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 06:48:09    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Máš ideální podmínky na označení toho, co to způsobuje a jak to nejlépe odstranit Smile


Už to tu bylo v jiném vlákně pro testovací přípravek s velkým ziskem (který byl nakonec udělaný na 2-stranné desce s rozlitou stínicí zemí), kde to bylo, samozřejmě, líp vidět.

Tady pro buffer se ziskem 1 jsou průběhy stejné, jen menší. Nejsou to VF oscilace, jak by se mohlo nabízet jako vysvětlení, ale jehlové impulsy s opakovacím kmitočtem 100Hz. Bez víka tam jsou, s víkem zmizí, nebo se možná jen utopí v šumu.

Tehdy v testovacím přípravku se ukázala závislost amplitudy na řešení PCB, tj. univerzál x dvoustranná deska. Přesto to deska řešila jen částečně, zmenšení amplitudy. Neřešila to ani změna blokování. Vypadá to na vazbu vzduchem, která "cosi" spustí a jediné řešení se zdá být slušně odstíněná krabice.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 08:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
A co takhle LM4562 x OPA2134 bez víka ? Wink


Srandičky, tady se můžeš podívat, jaký je rozdíl v šumovém pozadí (vůči 168mV) s víkem a bez víka pro LM4562. Pro OPA2134 dostaneš 2 stejné obrázky, bez toho lesa. Naštěstí je to celohliníková skříň s vodivě propojenými díly, takže zafunguje i pro ten citlivý operák.


Já měl na mysli poslechový test ABX, jestli jsou ty jehly slyšet...

Jinak já mám na interní zvukovce všechny operáky vyměněné za LM4562, karta nemá žádné přídavné stínění, okolo sviští GHz od procesoru, pamětí, spínaný zdroj a žádné problémy jsem nezaznamenal.
Zkoušel jsi vystopovat zdroj toho rušení ? Když bys to napájel z baterie, co to udělá ? Tedy je to rušení přímo ze zdroje, který napájí operáky, nebo je to nějaké jiné zařízení v okolí ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 09:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To vypadá na nějaký multiplex, asi od GSM.
Nějaké "blokování" asi nepomůže, 1cm je už anténa.
Zkoušel jsi ten 100pF kond mezi vstup ? nejlíp smd rovnou na nožičky.
Naopak ten filtr kond do země vyhodit, aby tam byl vidět ten vstupní odpor.
Máš to na stole, projevuje se to, stačí to zkusit a říct výsledek.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 09:31:57    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: Hlavně je to nezávislé na napájecím zdroji i na PCB a bylo to naměřené jak zvukovkou (zvukovkami), tak digitálním osciloskopem v časové oblasti + spektrální analýzou.

1) Poprvé jsem se s tím setkal na bastl desce v roce 2007 a měřil jsem to v práci. Od té doby jsem objednal LM4562 z několika výrobních sérií a ze solidních zdrojů (Farnell, RS components). Všechny ostatní parametry dokazují, že nejde o padělky.

2) Jelikož byly námitky k původnímu testovacímu přípravku na bastl desce a k tomu, že měl šumový zisk 80dB a tudíž se to přisuzovalo bastlu, nechal jsem před rokem vyrobit dvoustranný tišťák s rozlitou zemí, se stejným zapojením a testy se opakovaly. Amplituda jehel se zmenšila, ale byly tam pořád. Srovnávaly se 5532, 4562 a 2134 a 4562 vyšel jasně nejhůř. Výsledky jsou tady na fóru ve vlákně

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=250004&highlight=odolnost+lm4562#250004
V tom vlákně je vidět srovnání bastl desky s dvoustrannou deskou, která je měřená ke konci vlákna.

3) Třetí pokus je ten teď v AB boxu. Jelikož je to buffer, tak se amplituda zase snížila a pokud by karta měla citlivost 0dB = 1V, tak se to utopí v šumu. Ale jelikož karta má citlivost cca 6x větší, tak se to neutopí.

Jsou to 3 různé realizace, 2 různé obvody, 2 pracoviště, měření zvukovkou a digitálním osciloskopem, pokaždé jiný zdroj napájení, teď naposledy i ve stíněné krabici (která po uzavření pro buffer pomohla). Já to považuju, vzhledem k množství pokusů a různých podmínek, s konzistentně opakovaným výsledkem, za prokázané a ten obvod za potenciálně extrémně náchylný na vnější pole.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 09:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale o tom se nikdo nedohaduje Rolling Eyes
Bipolár, malé vstupní proudy, rychlé tranzistory, přesná topologie vstupu neznámá (kompezace vstupního proudu), to vše může udělat dobrou AM detekci v pásmu 100MHz-3GHz Smile
Nejde mi o to se dohadovat, jak moc je to špatné, ale jak to jednoduše potlačit.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 12:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To ale byla odpověď pro OPA.

K Tvému návrhu - zkusil jsem přidat 10pF a 100pF mezi +IN a -IN, ale neudělalo to nic. Nechce se mi moc párat a zničit tu desku, jelikož poolservis není zrovna zadarmo. Takže jsem ještě zkusil cvičně přidávat malé tantaly a elyty do blokování a přímo na OZ mezi +Vs a -Vs. Nějaký malý vliv to má, ale spíš tam hraje roli, když se ten kondenzátor drží v ruce a tělo tam zanese nějakou kapacitu proti zemi. Když se tam ten další blokovací kondenzátor přiboduje, tak nemá vliv.

Nejlepší je opravdu tu kisnu prostě zavřít. Je to modushop 2U ve variantě víko a dno z Al a jsou tam přidané nějaké propojovací dráty mezi díly kisny. Není to zrovna VF košer, ale je to bezpečně galvanicky propojené. Potom je LM4562 OK a je to dobrá volba s ohledem na nízký šum a bezproblémový zvuk.
Odstup je OK, musí se pohlídat i umístění USB karty při měření, která sama o sobě při té větší citlivosti vstupu má tendence nachytávat taky, -120dB vůči 168mV je 168nV.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 12:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ke "zvuku" operáků při AB testu

V rozporu s předchozími nekontrolovanými testy (nebo dojmy) je výsledek AB testu takový, že slušnější OZ se nedají sluchem rozlišit, při zapojení se ziskem +1. Jsou tam nějaké malé rozdíly v šumu, které se ale dají u repro s citlivostí kolem 90dB/2.83V/m zjistit až teprve s uchem na výškáči, za předpokladu, že máte "nešumící" výkonový zesilovač, který musí být sám o sobě šumově a brumově "mrtvý". Jinak zvukově žádné rozdíly. Dovoluji si předpokládat, že pokud prokazatelné a slepým testem zjištěné rozdíly jsou, tak je něco technicky v nepořádku a test by měl být doprovázený dostatečně citlivým měřením, aby se vyvrátila možnost technické chyby (viz třeba rušení zde bez víka).

U výkonových zesilovačů se "slušnými" parametry se v AB testu nějaký mini rozdíl může objevit, ale nemusí. Jsou to ale, dá se říci, nepodstatné rozdíly, samozřejmě pokud jeden zesilovač nehraje v limitaci apod.

Kéž by se všechno dalo tak relativně snadno testovat jako operáky nebo výkonové zesilovače.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 12:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Test LM4562 x MA1458

Rozdíl nalezený pouze s vypětím všech sil a na klasice, a s biasem, tj. v AB testu. Měření 1458 přikládám, je to při nějakých 70mV, což vcelku odpovídá úrovni při testu (zesilovač zesiluje cca 31,6x).
Takž dokud ta 1458 se nepřiblíží ke slew rate limitu, tak v bufferu bez větších výhrad. Jenom trochu vyleze šum, takže je slyšet uchotestem na výškáči. S LM4562 i s OPA2134 je to "mrtvé" (zcela zticha).


Mám podobnou zkušenost. Cca. 10 let zpátky jsem potřeboval v DA převodníku nahradit OP270. Sice jsem ten test nedělal tak sofistikovaně (dal jsem do každého kanálu jiný OZ, připravil dual mono nahrávku, bedny k sobě a "přepínal" pomocí balance) a také jsem nebyl schopen rozlišit který OZ zrovna hraje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 13:09:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Namet na testovanie: patria k zosilnovacom so "slusnymi" parametrami i kvazikomplementarne LMka ci ClassD zosilnovace?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 13:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Testovat se dá cokoliv, ale ani jeden zesilovač ze zmíněných kategorií tady nemám. Mám tu zesilovač na bázi čipového OPA549, což můžu testnout, ale je to polotovar. Leda že bys něco dalšího někdy přivezl.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 13:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

K Tvému návrhu - zkusil jsem přidat 10pF a 100pF mezi +IN a -IN, ale neudělalo to nic. Nechce se mi moc párat a zničit tu desku, jelikož poolservis není zrovna zadarmo.

10pF jsem ani nenavrhoval, to žádný vliv nemá.
Počítám, že máš operáky v DIL soklu, kondenzátor se dá 0805 smd přímo na nožičky brouka, nevím co to má společného z deskou Rolling Eyes

Protože na to zjevně nechceš přijít, nemá další komunikace smysl.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 13:38:30    Predmet: Odpovedať s citátom

0805 nemám, na nožičky brouka můžu dát 100pF s co nejkratšími vývody. Což už jsem udělal, jenom nebyl připájený ale mechanicky natlačený. Neudělalo to nic.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 13:46:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Osvedčilo sa mi zaradiť do série s obidvomi vstupmi odpory cca 100-220R (aj z výstupu do -in).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 14:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Namet na testovanie: patria k zosilnovacom so "slusnymi" parametrami i kvazikomplementarne LMka ci ClassD zosilnovace?


LMko nemám, ale mám tu OPA549 (kvazikomplement, dost velké přechodové zkreslení), v AB testu vs. "malý Kennwood", což jsou výkonově srovnatelné zesilovače, oba s napájením 2 x 27V, je rozdíl jasný v neprospěch OPA549, testováno na vypalovačce od Stones "Anybody Seen My Baby" z alba Bridges To Babylon, OPA549 je slitý a uřvaně agresivní.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 14:36:28    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Osvedčilo sa mi zaradiť do série s obidvomi vstupmi odpory cca 100-220R (aj z výstupu do -in).


Díky, mám tam odpor 200R jen do +IN a za ním je ještě 470pF k zemi, výstup jde do -IN natvrdo. Odpor ve FB i za kondenzátorem by mohl pomoci, tak příště. Ta deska je už hotová.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 14:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, diky. Asi by som rad prisiel niekedy na navstevu (zase) s NCore, popripade s tym malym NAD D 3020 ak by si mal zaujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po máj 29, 2017 16:40:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Domluvíme se. Nebude lehké něco poznat. Asi spíš ten malý NAD.

Jen pro představu, co je "zač" ten OPA549, pár měření. Přesto to není vůbec lehké odlišit od zesilovače s minimálním zkreslením. Je potřeba vhodná nahrávka a hlasitost. Ten šramec od Stones se nezdá, ale je dost náročný na zes. V nějakých jazz cajdácích se rozdíl nepozná. Ten OPA549 by mohl být terno pro milovníky strojů, jako je DarTZeel.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut máj 30, 2017 08:11:35    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Počítám, že máš operáky v DIL soklu, kondenzátor se dá 0805 smd přímo na nožičky brouka, nevím co to má společného z deskou Rolling Eyes


Napájel jsem teď malou keramiku 100pF přímo na nožičky 2 a 3, ale nepomůže to. SMD součástky nemám. Řešení je stíněná krabice.

Jinak moc nechápu doporučení na tento pokus. Cs mezi +IN a -IN operáku chování na VF a stabilitu jen zhorší, ne??

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 3 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist