Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Mám dotaz - je ta propouštěcí liknavost nutná ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 22:40:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si zober príklad z Babiša. Je to Pán podnikateľ, ktorý okráda štát, kde len vie a ľudia mu pri tom ešte tlieskajú.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ut máj 23, 2017 05:54:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 23:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To Soaron:
Lidi potřebujou božstvo. A jednoduše pochopitelné věci.
Do kostela už nechodí - tak maji hospodu (Slovanet) a politiku.
Někdo je pro ně Bůh - vysílá pravdu a lásku, nikdy nic neukrad, neublížil broučkovi, nechlastá, je ušlechtilej... má svatozář a jeho dotyky léčí.
Ten druhý je ďábel - krade, je sprostej... má rohy a žere děti Wink

(Když ona je to vlastně tragédie - všichni jsou to "hodnotné lidské bytosti". Všichni mají práva. Málokdo připomíná povinnosti. Zodpovědnost se nevyžaduje. A každý má jeden hlas.)


Naposledy upravil Karel S. dňa Po máj 22, 2017 23:20:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po máj 22, 2017 23:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:
To Soaron:
Lidi potřebujou božstvo. A jednoduše pochopitelné věci.
Do kostela už nechodí - tak maji hospodu (Slovanet) a politiku.
Někdo je pro ně Bůh - vysílá pravdu a lásku, nikdy nic neukrad, neublížil broučkovi, nechlastá, je ušlechtilej... má svatozář a jeho dotyky léčí.
Někdo je ďábel - krade, je sprostej... má rohy a žere děti Wink
(Když ona je to vlastně tragédie - všichni jsou to "hodnotné lidské bytosti". A každý má jeden hlas.)


Thumb up

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 00:24:30    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA : Ten člověk sedí víc jak dvacet let, zatímco sedět by měli jiní a ti jsou místo toho miliardáři...Dvacet let ...dovedeš si to vůbec představit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 01:44:17    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
OPA : Ten člověk sedí víc jak dvacet let, zatímco sedět by měli jiní a ti jsou místo toho miliardáři...Dvacet let ...dovedeš si to vůbec představit ?


Koukám, že také věříte v jeho nevinu. Ten proces byl divný, je velmi pravděpodobné, že u vraždy byly další osoby (někdo z PČR?). Nicméně, četl jste jeho psychologický znalecký posudek? Ten trošku boří ten mýtus, který vystavěl redaktor Klíma, ve své touze po televizní senzaci... Totiž ten mýtus "pouze hodného zloděje"... Ale co my víme...

BTW, ti nejhorší vrazi velmi často po celý svůj život uvádějí, že jsou nevinní, do dnes to třeba tvrdí poslední z vězněných orlických vrahů, totální psychopat... Byl bych s tím hodnocením velmi opatrný... Nikdo z nás u toho nebyl...

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 05:54:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A co ten chudák bude dělat až ho pustěj ?
Jeho původní živnost bude moc pod dohledem Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 845
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 09:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude robiť rôzne rozhovory pre bulvár za
ktoré bude dostavať peniaze. Ďalej má nejaké
peniaze za film, knihu atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 10:25:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to vlastne celebrita. Ináč, pretože to nesledujem, trvalo mi dosť dlho zorientovať sa o čo v téme ide..... Už asi nie je o čom písať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 10:57:13    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
Koukám, že také věříte v jeho nevinu. Ten proces byl divný, je velmi pravděpodobné, že u vraždy byly další osoby (někdo z PČR?). Nicméně, četl jste jeho psychologický znalecký posudek? Ten trošku boří ten mýtus, který vystavěl redaktor Klíma, ve své touze po televizní senzaci... Totiž ten mýtus "pouze hodného zloděje"... Ale co my víme...

V právním státě by mělo být možné odsoudit člověka jen a pouze na základě nezvratných důkazů. To samozřejmě s sebou nese riziko, že určité procento zločinců unikne stravedlivému trestu. Mělo by to ale (téměř) vyloučit riziko, že bude odsouzen nevinný. Odsoudit nevinného je totiž horší než občas neodsoudit vinného.

Zavírat lidi na základě antipatií/názorů/přesvědčení by znamenalo návrat do totality (či přijetí části "práva" Šaría). Bohužel - zfalšované důkazy se objevují i v současnosti. Ze známých kauz kromě kauzy Kajínek např. v kauze Kramný či v kauze Ing. Lacina alias "pirát z D1".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 13:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ho máte venku...
Teď se jen můžete modlit, aby třeba Vaše dcera toho roztomilého chlupáče nepotkala v lukách Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 13:35:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to více než prapodivná akce a "hlas lidu" (který ví, jako obyčejně, prdlajs) by neměl suplovat soudní moc.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 14:03:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To PMA:
"Hlas lidu" ví prd - souhlas. Ale je to jasný indikátor, jaká je důvěra v justici a obecně ve fungování státního aparátu vůbec. Troufám si tvrdit, že ta nedůvěra je oprávněná. O důvody k nedůvěře není nouze.
To není o Kájínkovi.
Nezbývá než přát každému, aby nebyl vydán napospas místní státní moci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 15:30:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Je to více než prapodivná akce a "hlas lidu" (který ví, jako obyčejně, prdlajs) by neměl suplovat soudní moc.

Zásadní výhoda milosti je v tom, že dát někomu v případě pochybností milost vypadá líp, než veřejně přiznat, že jsem ho věznil neoprávněně. Navíc propuštěný nemá nárok na odškodnění. Těch 12 (nebo kolik) let by státní kasu něco stálo.


Karel S. napísal:
"Hlas lidu" ví prd - souhlas. Ale je to jasný indikátor, jaká je důvěra v justici a obecně ve fungování státního aparátu vůbec.

Podle mě je "hlas lidu" maximálně tak indikátorem toho, jak dobře funguje propaganda. Tzv. "společenská objednávka" nikdy nevzniká v dutinách lebečních lidu. "Společenská objednávka" je do dutin lebečních lidu vždy implantována pomocí (pro)státní propagandy. Hesla typu "Horáková musí viset" opravdu nevymýšlí proletariát ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2631
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 16:58:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Sedel 23let..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 17:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
WaVe_99 napísal:
Koukám, že také věříte v jeho nevinu. Ten proces byl divný, je velmi pravděpodobné, že u vraždy byly další osoby (někdo z PČR?). Nicméně, četl jste jeho psychologický znalecký posudek? Ten trošku boří ten mýtus, který vystavěl redaktor Klíma, ve své touze po televizní senzaci... Totiž ten mýtus "pouze hodného zloděje"... Ale co my víme...

V právním státě by mělo být možné odsoudit člověka jen a pouze na základě nezvratných důkazů. To samozřejmě s sebou nese riziko, že určité procento zločinců unikne stravedlivému trestu. Mělo by to ale (téměř) vyloučit riziko, že bude odsouzen nevinný. Odsoudit nevinného je totiž horší než občas neodsoudit vinného.

Zavírat lidi na základě antipatií/názorů/přesvědčení by znamenalo návrat do totality (či přijetí části "práva" Šaría). Bohužel - zfalšované důkazy se objevují i v současnosti. Ze známých kauz kromě kauzy Kajínek např. v kauze Kramný či v kauze Ing. Lacina alias "pirát z D1".


Nu a to jste prostudoval tech 100 000 stranek spisu? Nebo Vas presvedcila zminovana TV reportaz Klimy (pojata velmi bulvarne) nebo ten beckovy film? U me se nejedna o zadne antipatie, nebo presvedceni. A budte prosim konkretni, zkusite vyjmenovat ty zfalsovane dukazy ve trech zminovanych kauzach? Zejmena by me zajimalo, jak nekdo zfalsoval to video z dalnice Ing. Laciny...

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 18:10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

100 000 stránek spisů jsem samozřejmě neprostudoval. Vy snad ano?

Kauzy Kajínek a Kramný jsem sledoval jen okrajově. Pokud se nepletu, tak v kauze Kajínek byly pochybnosti např. ohledně střelby jedním střelcem ze dvou směrů. V kauze Kramný se řešila např. manipulace se vzorky tkání. Zda byly důkazy dostatečně nezvratné, ale posoudit nedokážu.

Co se týče kauzy Ing. Laciny: zfalšováno bylo video předložené veřejnosti. Bylo záměrně upraveno tak, aby vypadalo jako hokejový bodyček:
http://dfens-cz.com/lacina-time-warp/

U soudu se samozřejmě promítalo video nezfalšované, na kterém je vidět nehoda, jaké se zkrátka stávají: nějaký "rychlík" se vám v levém pruhu lepí na zadek auta, takže se snažíte co nejrychleji "uklidit" do pravého pruhu. Špatně to odhadnete a přejedete do pravého pruhu tak, že pravým zadním blatníkem škrtnete o levý přední blatník auta v pravém pruhu.

"Vtip" je v tom, že Ing. Lacina byl odsouzen na základě "názoru", že nešlo o řidičskou chybu, ale o úmysl se zabít, protože jedině sebevrah by vytlačoval auto ze silnice tak, že by dal "bodyček" svým zadním blatníkem do předního blatníku "vytlačovaného" auta. Jak byste totiž dopadl v případě, že by se vám takto sebevražedně mířený "bodyček" opravdu povedl, si doufám dovedete představit. Pokud ne, najděte si na Youtube videa, jak americká policie zastavuje ujíždějící auta. Mají na to standardizovaný manévr.

Já osobně bych v takovémto případě chybu od úmyslu rozlišit nedokázal, protože Ing. Lacinovi do hlavy nevidím úplně stejně jako kdokoli jiný. Čili odsoudit bych ho mohl maximálně za zavinění dopravní nehody, ale rozhodně ne ze záměrného pokusu o těžké ublížení na zdraví. Kolik se tak dostává za zavinění nehody bez zranění s běžnou hmotnou škodou, asi víte.

Jako rozcestník můžete použít další články na toto téma:
http://dfens-cz.com/janousek-vs-lacina/
http://dfens-cz.com/vrteti-lacinou-7-az-do-uplneho-konce/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 19:35:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Raději nekomentovat Sad
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 22:28:18    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Sedel 23let..

Ano. Ale pokud se nepletu, tak za diskutovanou dvojnásobnou vraždu + 1 jeden pokus o vraždu byl odsouzen v roce 1998. Což není 23 let. Všude se píše o tom, že těch 23 let v kuse jsou dva tresty za sebou. Předchozí trest - 11 let za "přepadení policistů" - dostal v roce 1990, ale odpykával si ho s různými "přestávkami" (útěky).

Vtipné je, že se mi nepodařilo zjistit, kdy mu vlastně skončil ten předchozí trest 11 let a kdy mu začal poslední "doživotní" trest za vraždy + pokus.

Uznávám, že ten můj triviální výpočet 23 - 11 = 12 správný nebyl. Ví někdo, jak to je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut máj 23, 2017 23:50:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
100 000 stránek spisů jsem samozřejmě neprostudoval. Vy snad ano?

Kauzy Kajínek a Kramný jsem sledoval jen okrajově. Pokud se nepletu, tak v kauze Kajínek byly pochybnosti např. ohledně střelby jedním střelcem ze dvou směrů. V kauze Kramný se řešila např. manipulace se vzorky tkání. Zda byly důkazy dostatečně nezvratné, ale posoudit nedokážu.

Co se týče kauzy Ing. Laciny: zfalšováno bylo video předložené veřejnosti. Bylo záměrně upraveno tak, aby vypadalo jako hokejový bodyček:
http://dfens-cz.com/lacina-time-warp/

U soudu se samozřejmě promítalo video nezfalšované, na kterém je vidět nehoda, jaké se zkrátka stávají: nějaký "rychlík" se vám v levém pruhu lepí na zadek auta, takže se snažíte co nejrychleji "uklidit" do pravého pruhu. Špatně to odhadnete a přejedete do pravého pruhu tak, že pravým zadním blatníkem škrtnete o levý přední blatník auta v pravém pruhu.

"Vtip" je v tom, že Ing. Lacina byl odsouzen na základě "názoru", že nešlo o řidičskou chybu, ale o úmysl se zabít, protože jedině sebevrah by vytlačoval auto ze silnice tak, že by dal "bodyček" svým zadním blatníkem do předního blatníku "vytlačovaného" auta. Jak byste totiž dopadl v případě, že by se vám takto sebevražedně mířený "bodyček" opravdu povedl, si doufám dovedete představit. Pokud ne, najděte si na Youtube videa, jak americká policie zastavuje ujíždějící auta. Mají na to standardizovaný manévr.

Já osobně bych v takovémto případě chybu od úmyslu rozlišit nedokázal, protože Ing. Lacinovi do hlavy nevidím úplně stejně jako kdokoli jiný. Čili odsoudit bych ho mohl maximálně za zavinění dopravní nehody, ale rozhodně ne ze záměrného pokusu o těžké ublížení na zdraví. Kolik se tak dostává za zavinění nehody bez zranění s běžnou hmotnou škodou, asi víte.

Jako rozcestník můžete použít další články na toto téma:
http://dfens-cz.com/janousek-vs-lacina/
http://dfens-cz.com/vrteti-lacinou-7-az-do-uplneho-konce/


Já nevím, co bych k Vašemu příspěvku dalšího řekl. Studoval jste jeden z největších případů trestního práva okrajově, přesto uvádíte jasné závěry (na rozdíl ode mě, když už se ptáte). To je tak signifikantní příklad českého přístupu k ověřování faktů, práce s informacemi, ale přesto uvádění jasných závěrů... Ad. D-fens - oba uváděné články jsem četl...

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 04:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden z největších případů trestního práva se z té dopravní nehody stal proto, jakým bizarním způsobem bylo "prokázáno", že nešlo o řidičskou chybu, ale o úmysl někomu těžce ublížit na zdraví. Naprosto jasno mám v tom, že podobnou dopravní nehodu bych mohl neúmyslně zavinit i já. A naprosto jasno mám i v tom, že kdyby se mnou zaviněná dopravní nehoda hodila do krámu silničním fašistům při jejich honu na čarodějnice, tak by úmysl mohl být "prokázán" úplně stejným způsobem i mě, přestože by mě nikdy nenapadlo úmyslně způsobit dopravní nehodu (či jakoukoli jinou újmu).

Já osobně bych jasný úmysl viděl v případě, že by šlo o manévr, který se při běžné jízdě neprovádí, a současně který může ohrozit oběť, ale pro viníka je relativně bezpečný. Např.:

1) Bodyček "dveře na dveře" - tedy prudké vybočení doprava naplánované tak, aby v okamžiku nárazu (ať už dokonaného, nebo důrazně naznačeného) byla vozidla vedle sebe. Takovýmto manévrem lze vozidlo oběti vytlačit ze silnice (či oběť vystrašit tak, že strhne volant a havaruje) a přitom v případě nárazu sám nehavarovat.

2) "Klasické" vybrzdění - tedy bezpečné přejetí z pruhu do pruhu před vozidlo oběti a následné nečekané prudké brzdění. V případě nárazu vozidla oběti zezadu - kde při úmyslu musí viník s takovým nárazem počítat, takže je na něj připraven - je rovněž velká pravděpodobnost, že viník své vozidlo udrží na silnici.

Takže ano - mám na tento případ svůj názor přesto, že nejsem právník, a přesto, že jsem detailně nestudoval všechny spisy. Můj názor je, že samozřejmě nelze vyloučit, že Ing. Lacina je sebevrah nebo idiot, takže ten manévr, který byl nebezpečný víc pro něj než pro "oběti", provedl úmyslně. Současně ale nelze z vlastního manévru prokázat, že šlo o úmysl způsobit dopravní nehodu. Nesprávně odhadnout vzdálenost mezi vozidly při přejíždění z pruhu do pruhu se zkrátka stát může. Takže to prokazování úmyslu bylo vskutku obtížné a vypadá tak, jak vypadá.

P.S.: Přemýšlím o tom, jak moc neobvyklé je mít nějaký osobní názor na záležitosti, o kterých jsem si nepřečetl úplně všechno. V každém případě pokud jde o záležitosti, u kterých osobní názor nehraje naprosto žádnou roli, je to úplně jedno, protože "soudci z lidu" v současnosti žádnou soudní moc nemají. Naštěstí ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 10:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Jeden z největších případů trestního práva se z té dopravní nehody stal proto, jakým bizarním způsobem bylo "prokázáno", že nešlo o řidičskou chybu, ale o úmysl někomu těžce ublížit na zdraví. Naprosto jasno mám v tom, že podobnou dopravní nehodu bych mohl neúmyslně zavinit i já. A naprosto jasno mám i v tom, že kdyby se mnou zaviněná dopravní nehoda hodila do krámu silničním fašistům při jejich honu na čarodějnice, tak by úmysl mohl být "prokázán" úplně stejným způsobem i mě, přestože by mě nikdy nenapadlo úmyslně způsobit dopravní nehodu (či jakoukoli jinou újmu).

Já osobně bych jasný úmysl viděl v případě, že by šlo o manévr, který se při běžné jízdě neprovádí, a současně který může ohrozit oběť, ale pro viníka je relativně bezpečný. Např.:

1) Bodyček "dveře na dveře" - tedy prudké vybočení doprava naplánované tak, aby v okamžiku nárazu (ať už dokonaného, nebo důrazně naznačeného) byla vozidla vedle sebe. Takovýmto manévrem lze vozidlo oběti vytlačit ze silnice (či oběť vystrašit tak, že strhne volant a havaruje) a přitom v případě nárazu sám nehavarovat.

2) "Klasické" vybrzdění - tedy bezpečné přejetí z pruhu do pruhu před vozidlo oběti a následné nečekané prudké brzdění. V případě nárazu vozidla oběti zezadu - kde při úmyslu musí viník s takovým nárazem počítat, takže je na něj připraven - je rovněž velká pravděpodobnost, že viník své vozidlo udrží na silnici.

Takže ano - mám na tento případ svůj názor přesto, že nejsem právník, a přesto, že jsem detailně nestudoval všechny spisy. Můj názor je, že samozřejmě nelze vyloučit, že Ing. Lacina je sebevrah nebo idiot, takže ten manévr, který byl nebezpečný víc pro něj než pro "oběti", provedl úmyslně. Současně ale nelze z vlastního manévru prokázat, že šlo o úmysl způsobit dopravní nehodu. Nesprávně odhadnout vzdálenost mezi vozidly při přejíždění z pruhu do pruhu se zkrátka stát může. Takže to prokazování úmyslu bylo vskutku obtížné a vypadá tak, jak vypadá.

P.S.: Přemýšlím o tom, jak moc neobvyklé je mít nějaký osobní názor na záležitosti, o kterých jsem si nepřečetl úplně všechno. V každém případě pokud jde o záležitosti, u kterých osobní názor nehraje naprosto žádnou roli, je to úplně jedno, protože "soudci z lidu" v současnosti žádnou soudní moc nemají. Naštěstí ...


Já jsem měl na mysli Kájínkův případ. Ad. Lacina - https://vimeo.com/19073027 - no comment, pokud tohle považujete za řidičskou chybu a ne úmysl... K tomu nemám co říct a označení jako silniční fašisté? Síla... Na soudce z lidu si hrají zastánci Kájínka, řekl bych, níkdo jiný, kromě ještě toho ožraly z Hradu se nesnaží suplovat soudní moc. Já bych si o jeho vině či nevině netroufal jasně říct vůbec nic a také jsem nic netvrdil...

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 11:01:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to bude nedorozumění. K případu Kajínek jsem žádné jasné závěry nedělal. Naopak jsem psal např. toto:

"Kauzy Kajínek a Kramný jsem sledoval jen okrajově. Pokud se nepletu, tak v kauze Kajínek byly pochybnosti např. ohledně střelby jedním střelcem ze dvou směrů. V kauze Kramný se řešila např. manipulace se vzorky tkání. Zda byly důkazy dostatečně nezvratné, ale posoudit nedokážu."

Co se týče videa: pokud je tak jasné, tak nechápu, proč bylo nutné ho účelově upravit.

Co se týče silničního fašismu: vy máte pocit, že se státní aparát snaží postihovat zejména skutečně nebezpečné jednání? Já mám pocit, že se státní aparát naopak snaží plošně zautomatizovat postih bagatelních přestupků např. záměrným budováním "rychlostních pastí" na zcela bezpečných místech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 11:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale vždyť Lacina vybržďoval opakovaně, tak jaká pak řidičská chyba ?

A divím se, že si s Kajínkem lámete hlavu.Uvidíme za pár měsíců, koho ještě bude zajímat.
Já mu jen přeju, aby si užíval na svobodě trochu dýl, než ten zoufalec Jonák Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 11:20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Já mu jen přeju, aby si užíval na svobodě trochu dýl, než ten zoufalec Jonák Laughing


Ktovie. Mozno sa mu zacnie za starymi partakmi a bude spat cobydup Wink

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 11:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Ale vždyť Lacina vybržďoval opakovaně, tak jaká pak řidičská chyba ?

Nepleteš si Lacinu (Pirát z D1) s Trpišovským (Pirát 2222)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 14:48:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná pletu, ale na tzv. řidičskou chybu nevěřím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 24, 2017 16:08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa toho záznamu patrí Lacina do basy, to nebola náhoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 00:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, tohle vypada na cisty umysl. Clovek, ktery ridi auto 20 let, takhle nepredjizdi...
_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 08:55:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak. Po dvaceti letech praxe se člověk stává zcela neomylným a každá jím zaviněná nehoda by měla být považována za úmyslný pokus o těžké ublížení na zdraví. Jdu si koupit šalinkartu, protože se necítím být neomylným ani po pětatřiceti letech řízení ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št máj 25, 2017 11:03:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Tak tak. Po dvaceti letech praxe se člověk stává zcela neomylným a každá jím zaviněná nehoda by měla být považována za úmyslný pokus o těžké ublížení na zdraví. Jdu si koupit šalinkartu, protože se necítím být neomylným ani po pětatřiceti letech řízení ...


Ja vim, co chcete sdelit. Ano, mate pravdu. Dojem na prokazani umyslu nestaci. A ten soud byl tak trochu medialnim honem. Ano, neco takoveho do fungujiciho justicniho systemu nepatri. Ale stejne si nemohu pomoct a dle videa to vypada, ze to byl umysl... Zaplatpanbuh, ze to ti lide v tom aute prezili.

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist