Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Reprosoustavy za 300 000 dolarů...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 13:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Radosval: Odhliadnuc od zvukovej ci technickej stranky, ci sympatiam/nesmypatiam k panovi vo videu a jeho praci, pre mna su iste hranice ktore si treba stanovit bez ohladu na vysku konta. Inak je to len o konzume. Je konjuktura tak je horna hranica konzumu stale posuvatelna smerom vyssie. Som nazoru ze od istej hranice by aj ti najbohatsi mali zacat svoje bohatsvo vyuzivat inym sposobom ako dalsim roztacanim konzumu. Viaceri to pochopili a venuju cast svojich penazi aj cielene na dobrocinne ucely. Netreba zabudat ze konjuktura so sebou nesie aj prehlbujucu sa chudobu v niektorych castiach sveta. Aj u nas v CR/SR su projekty a organizacie ktore ma zmysel financne podporit. Zakladom je vidiet si pod nos a rozlisovat sebastudiom a pouzivanim kritickeho myslenia co je konspiracia, neolibertalizmus a co je este demokracia, liberalizmus, socialne ale aj podporujuce zdrave podnikanie.

Asi si neuvedomuješ, že z toho konzumu všetci žijeme, aj Ty a má výrazný vplyv na našu životnú úroveň. Nebude konzum, nebude výroba, bude nezamestnanosť a nízke platy. A v ďalšom pokračovaní nebudeš mať čo konzumovať, lebo nič nebude. V dnešnej dobe si žiadna firma nedovolí vyrábať na sklad a logicky skrachuje. My starší sme to zažili a preto viem, o čom píšem.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 13:40:00    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Asi si neuvedomuješ, že z toho konzumu všetci žijeme, aj Ty a má výrazný vplyv na našu životnú úroveň. Nebude konzum, nebude výroba, bude nezamestnanosť a nízke platy.

To je z Trumpovho prejavu? Asi podobne "štátnický" uhol pohľadu. Nie, z konzumu nežijeme, len prejedáme budúcnosť. Však my tu už nebudeme, tak čo..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 14:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie je z prejavu, to je základná ekonomia. Základný limitujúci faktor je počet hladných krkov na svete. Pokiaľ by ich bolo tak miliarda a nie osem, mohli by sme povedať, že OK, šetrime zdroje, veď menej ľudí menej spotrebuje, lenže ľudí je ako sraček a pokiaľ sa majú všetci najesť a mať sa ako tak, tak potom jedine ten blbý konzum je faktor, ktorý dá tým ľuďom najesť, prípadne aspoň pocit, že niečo majú.

A pokiaľ sa majú venovať nejaké zdroje na dobrú vec, tak je to krutá a tvrdá regulácia pôrodnosti v "hladných" regionoch. Lebo v tých regionoch nemajú detí koľko potrebujú a chcú, ale koľko vládzu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 15:58:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pod konzumom som nemyslel to, že sa ľudia musia najesť, ale mrhanie zdrojov (ľudských, surovinových, ekonomických aj ekologických) na nadspotrebu úzkej skupiny ľudí vo "vyspelom" svete.. A nadspotreba je aj to, ak sa "pozlátený prd" predá za absurdnú cenu, pretože to nie je nijako kryté skutočnou hodnotou. Ak 15% ľudí spotrebuje 90% produkcie, niečo je špatne (a neudržateľne..). Nie som ekonóm, len sa snažím myslieť na dôsledky. Je to rovnako krátkozraké ako napr. masívna reklama finačných inštitúcií na čerpanie rôznych úverov v posledných rokoch, až sme sa v raste dostali na čelo EU. A teraz pred dôsledkami (bankroty..) už varuje aj NBS. Zaplatíme to všetci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 17:00:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Aretax: mam pocit ze nereagujes na to co som napisal ale reagujes na obecny "konzum". Reprosustavy za 300tis Eur, auto za 1,5mil Eur, dom za 10mil Eur, zbeirka hodiniek za dalsich par stotisic...Na tych som myslel. To je skupina ludi ktora momentalne bohatne a ak rozumies makroekoekonomike tak z tohto konkretneho bohatstva sa nikto iny okrem nich samotnach "nenaje"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 17:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím s BV, len by som oponoval v tom, že podľa mňa robí konzum obyčajný smrteľník, t. j. ja by som povedal, že 80 percent a nie 15. Stačí sa pozrieť na ľudí, aké všetky blbosti v hypermarketoch nakupujú. Dnes sa už nekupuje to, čo potrebujem, ale to, na čo mám (čo je lacné), prípadne to, čo má aj sused.
Takže konzum nerobí arabský šejk jazdiaci na Lamborghini (on žije tieť konzumný život), ale obyčajný človek jazdiaci na Oktávke.

Mimochodom k populácii. Podľa nových odhadov, ak sa nič nezmení, tak bude v roku 2050 na Zemi 10 miliárd ľudí. A to už bude poriadna tlačenica. No a populáciu už ťahá/bude ťahať hlavne Afrika a už nie Ázia.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 19:19:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Paráda,či tragedia ? Množíme sa " tuším rýchlejšie ako kobylky alebo mravce."

http://www.worldometers.info/

Very Happy

Nejlidnatějším kontinentem je Asie (60 % světové populace), přičemž samy dva nejlidnatější státy Asie - Čína a Indie - tvoří 37 %. Asi 15 % světové populace žije v Africe, 11 % v Evropě, 9 % v Latinské Americe, 5 % v Severní Americe a 0,5 % v Austrálii a Oceánii. Evropská unie s více než 502 miliony obyvatel (2011) tvoří 7,2 % světové populace, umístila by se tak na třetím místě.[3]

Přibližně třetina světové populace žije v nadmořských výškách do 100 m (medián je 194 m a průměr 435 m). Medián hustoty obyvatel je 262 obyvatel na kilometr čtvereční,[4] což je například přibližně 10x méně než hustota osídlení v Praze.

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Btov%C3%A1_populace
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 04, 2017 22:18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.transmissionaudio.com/

citácia:
The Top-of-The-Line in The Extreme Performance Series - The US $2 million ULTIMATE

The system, containing 4 separate dipole Subwoofers, (seen in the middle), made from a total of 40pcs of 15" woofers, followed by 1 dipole panel per channel, each containing 24pcs of 8" units, in turn followed by 2 full MF ribbon dipoles per channel plus one HF panel per channel, containing a total of 68 meters of true ribbons, has a sensitivity of +100dB/1W/1meter and can continUously handle 15500W with +3dB headroom. A total of 31000 Watts, equaling 146dB SPL.


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist