Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Konvergnecie a Zelena Posta na 180g vinyloch

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krozik
Nádejný hifista


Založený: 18 august 2011
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 23, 2017 13:15:47    Predmet: Konvergnecie a Zelena Posta na 180g vinyloch Odpovedať s citátom

Zacnem textovou spravou z vydavatelstva OPUS:

"Po desiatkach rokov vychádza reedované vydanie kultového dvojalbumu Collegium Musicum - Konvergencie na dvoch 180g LP platniach, vyrobené technológiou priameho analógového metalického masteringu. Mastering i samotné lisovanie prebiehalo v prísne analógovej forme, bez akéhokoľvek zásahu do zvuku, so snahou čo najvernejšie reprodukovať originál. Použité boli precízne nastavené magnetofóny Studer. Na celý proces dohliadal zvukový majster Ladislav Krajčovič s viac ako 35-ročnou praxou, okrem iného i vo vydavateľstve Opus."

Dnes je uz v predaji aj LP Hammel, Pavol / Varga, Marián: Zelená pošta. Musim sa priznat ze po vypocuti obidvoch albumov ma to zvukovo az tak moc nenadchlo. Ano, je to o nieco pevnejsie na basoch a na stredoch a vyskach je to malicko viac prevzdusnene ale zase az tak velky rozdiel v porovnani so strymi Opusackami LP tam nie je. Rad by som pocul aj ine nazory na reedicie tychto legendarnych albumov. Teda zaujima ma hlavne zvukova stranka, o muzike samotnej sa tu nemusime bavit ta je proste fantasticka.



_vyr_1958Hammel-Varga-Zelena-posta_web2.jpg
 Description:
 Filesize:  112.69 KB
 Viewed:  166 Time(s)

_vyr_1958Hammel-Varga-Zelena-posta_web2.jpg



_vyr_1886Konvergencie-295.jpg
 Description:
 Filesize:  30.81 KB
 Viewed:  169 Time(s)

_vyr_1886Konvergencie-295.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut júl 18, 2017 22:23:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Originál Zelenú poštu som nepočul, novú reedíciu áno, tak ako som nepočul reedíciu Konvergencií, ale pôvodné vydanie zas áno.

Podľa mňa Zelená pošta hraje veľmi excelentne, dobre sa to počúvalo, nič mi tam nevadilo, nič mi tam nechýbalo, žiadne pretekanie v redukcii DR, proste počuť, že si na prepise z pásov veľmi záležali. Hendrik Pauler to dobre vyškrabkal, Pallas opäť predviedol, že je naozaj nadpriemerná lisovňa, kde si dávajú záležať, aby im odtiaľ neliezli "zmetky". Chválim snahu, aby sa grafické riešenie podobalo originálu, i keď úplne presne nevyzerá.
To sa však často nedá povedať o českých reedíciach, veľkým sklamaním boli Blue Effect a ich Meditace. Nielen, že obal je otrasný a s pôvodným grafickým riešením nemá zhola nič, použili na digitalizáciu "direct mixy", takže tam absentuje sitarové intro, ktoré na pôvodnom albume je, iritoval ma aj zvuk, ktorý proste bol taký nemastný-neslaný, ale aspoň nešlo o DR pretek (ako napríklad Želva, alebo Kuře v hodinkách).

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 10, 2017 16:54:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Plánujem napísať Ježiškovi, aby mi priniesol pod stromček tieto dva albumy na LP. Máte ešte niekto nejaké postrehy ohladom ich kvality?
Vďaka za relevantné príspevky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi február 14, 2020 19:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
Plánujem napísať Ježiškovi, aby mi priniesol pod stromček tieto dva albumy na LP. Máte ešte niekto nejaké postrehy ohladom ich kvality?
Vďaka za relevantné príspevky.


Opusácke vinyly sú všetky do jedného all analog. Kvalita naozaj excelentná, prevyšujúca pôvodné vydania, ktoré hrajú tak, ako to vtedajšia gramotechnika dovoľovala (počnúc lisovňou, gramcom končiac)

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist