Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Special poistky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 10:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

2 BB
Nepleť sem emócie, vieru , pocity, boha a Einsteina.. Reprodukcia zvuku je pomerne triviálna technická záležitosť. Vnímanie hudby je niečo úplne iné, silne individuálna a často dosť iracionálna záležitosť, kde skutočný zvuk je len jeden z podnetov, a pritom čast dosť marginálny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 10:34:14    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry, práve si svoje tvrdenia posunul tam, kam patria. Do oblasti viery, náboženstva.

V tejto vete si to aj celkom vystihol:
BlackBerry napísal:
Medzi obsahom vedeckej práce a náboženskou vierou pociťuje aj veľký vedec protirečenie len vtedy, ak náboženská viera zasahuje do tvrdení vedeckého systému, v ktorom pracuje." Cool

Tvoja viera "zasahuje" do fyzikálnych zákonov.

Problém je len, že o svojej viere chceš presvedčiť aj ostatných, pričom popieraš ich poznanie a fyzikálne zákony.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 11:30:34    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG vetu som nenapísal ja ale skopíroval.
Ty si velký mág. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 11:41:32    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 BB
Nepleť sem emócie, vieru , pocity, boha a Einsteina.. Reprodukcia zvuku je pomerne triviálna technická záležitosť. Vnímanie hudby je niečo úplne iné, silne individuálna a často dosť iracionálna záležitosť, kde skutočný zvuk je len jeden z podnetov, a pritom čast dosť marginálny.


A sme doma. To je práveže velké umenie sa vobec ku tomu vzdialene priblížiť a to je velký problém lebo nahrávka už je len konzerva a nikdy nebude znieť ako na živo.( A z roznej konzervy sa dnes vyrábaju kopčia dalšie konzervy podla rozneho receptu vylepšuju a upravuju)
Je X premenných a v priestore a čase zatial nevieme zachytiť a zrekonštuovať dej čo presne bolo.

Dokonca ani tu triviálnu reprodukciu hudby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11507
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 11:58:28    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Keď prší, chodím v daždi
Keď sneží, chytám sneh
Keď ľutuje ma každý
Tak ja si vravím:
Nech viem, o čom šepká tráve tráva
A viem, čo vraví stromu strom
A tebe patrí táto správa:
Som taká, aká som
...

Klip a viac textu: https://www.marie-rottrova.cz/marie-rottrova-som-taka-aka-som/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 12:32:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som skôr položil inú otázku a nie to, či poistka môže zlepšiť zvuk, lebo takáto otázka je nezmysel.
Takže moja otázka znie, dá sa do tela poistky, t. j. 20x5mm dať niečo, malý kondík, cievka..., aby sa zvuk, t. j. parametre napájadného zariadenia/zosilňovača zmenili? Myslím na to, že ak by sa tam dala cievka, ktorá sa nabíja/vybíja, tak či by pomalý nábeh mohol mať nejaký merateľný efekt na rýchlosť, prípadne iné vlastnosti zosilňovača. Podľa mňa to možné je, ale otázka, či sa to zmestí do tak malého tela. Ak by to možné bolo, tak môžeme prehlásiť, že áno, zmenou poistky sa dá zvuk "modulovať", no je pravdou aj to, že sa to dá odmerať.

Ešte raz by som BB poprosil, nech sa zmieri s tým, že jeho uši nie sú lepšie ako merák. Technika sa stále vyvýja a tak časom budú na svete lepšie/presnejšie meráky a to, čo teraz merať nedokážeme, v budúcnosti merať budeme. Len prosím nezavádzajme, že sme lepší, ako prístroj.

Podľa mňa každá zmena prináša nejakú inú zmenu. Takže ak vymeníme v zdroji hoci len jednu súčiastku, kľudne aj za takú istú, tak sa to evidentne musí prejaviť úplne všade. Žiadne 2 súčiastk nie sú 100 percentne totožné. Z toho mi vychádza, že zmena sa určite udeje vždy, no napríklad výmenu precízneho odporu, v zdroji za iný precízny dnes určite nedokážeme na výsupe zosilňovača odmerať. Lenže som si istý a dal by som na to aj krk, že ani neexistuje žiaden človek, ktorý by to uchometricky zaznamenal.

Späť k mojej pôvodnej myšlienke. Je možné, do tela bežnej postky dať nejaký bazmeg, ktorý sa merateľne, prípadne aj uchometricky prejaví na výstupe zosilňovača?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 12:43:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu takéto čosi možeš merať tiež https://www.youtube.com/watch?v=CKWnASFkaGQ

Tak isto možeš si poistky kupiť merať rozobrať a dať na rozbor.
Ach ten Tvoj bazmeg. http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Bazmek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 14:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

2 BB
Je ti jasný pojem REPRODUKCIA?? To nie je o tomto
citácia:
konzervy podla rozneho receptu vylepšuju a upravuju
, to je tá druhá časť, tá iracionálna a subjektívna. Obsah konzervy je pritom stále ten istý.
2 Soaron
citácia:
Je možné, do tela bežnej postky dať nejaký bazmeg, ktorý sa merateľne, prípadne aj uchometricky prejaví na výstupe zosilňovača?
Merateľne je možné len zhoršenie proti "sprostému" drátu(vložená veľká mpedancia, pokles výkonu..), "uchometricky sa sa prejaví všeličo, aj tlak vzduchu alebo špatné raňajky..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 15:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
BV napísal:
2 BB
Nepleť sem emócie, vieru , pocity, boha a Einsteina.. Reprodukcia zvuku je pomerne triviálna technická záležitosť. Vnímanie hudby je niečo úplne iné, silne individuálna a často dosť iracionálna záležitosť, kde skutočný zvuk je len jeden z podnetov, a pritom čast dosť marginálny.


A sme doma. To je práveže velké umenie sa vobec ku tomu vzdialene priblížiť a to je velký problém lebo nahrávka už je len konzerva a nikdy nebude znieť ako na živo.( A z roznej konzervy sa dnes vyrábaju kopčia dalšie konzervy podla rozneho receptu vylepšuju a upravuju)
Je X premenných a v priestore a čase zatial nevieme zachytiť a zrekonštuovať dej čo presne bolo.

Dokonca ani tu triviálnu reprodukciu hudby.


......

BV to ste nepochopil to prirovnanie?

Konzervy ako nahravky všeobecne. Rozne vydavatelstvá vydali rovnaké nahravky (ale aj ked maju rovnaký master ) tak každá hrá potom inak aj na tých rovnakých nosičoch napr.CD.
"Každe vydavatelstvo urobí iný zvuk."
A znova sa dalej remasteruju a upravuju a vylepšuju aj tie isté nahrávky.Tak isto su rozne nosiče CD, SACD, LP platne či hudba vo WaW,Flac a iných formátoch.
Dá sa meniť ten zvuk aký DAC sa pripojí a nastavenia v nom a PCM aj DSD konverzia ak to prehrá DAC a dalšia uprava v počitači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 15:56:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď hrá každá inak, tak sú na v tých konzervách rôzne dáta, ten pôvodne rovnaký master bol na 100% upravovaný. Ak sa dáta stiahnu a porovnajú a súbory sú pritom rovnaké, tak nemôžu hrať rôzne. A nakoniec, ako úpravy nahrávok rôznymi vydavateľstvami súvisia s výmenou poistky za "zázračnú"?? Tá všetky zmršené nahrávky upraví tak, aby sa práve vám páčili?? Však to je nezmysel ako noha..Poistka zmení dáta na CD?? Že sa zmení výsledný zvuk iným DACom alebo zmenou jeho nastavenie ja zase niečo úplne iné. Tak neviem, ako je to s tým nepochopením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 19:29:38    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 BB
Je ti jasný pojem REPRODUKCIA?? To nie je o tomto
citácia:
konzervy podla rozneho receptu vylepšuju a upravuju
, to je tá druhá časť, tá iracionálna a subjektívna. Obsah konzervy je pritom stále ten istý.
2 Soaron
citácia:
Je možné, do tela bežnej postky dať nejaký bazmeg, ktorý sa merateľne, prípadne aj uchometricky prejaví na výstupe zosilňovača?
Merateľne je možné len zhoršenie proti "sprostému" drátu(vložená veľká mpedancia, pokles výkonu..), "uchometricky sa sa prejaví všeličo, aj tlak vzduchu alebo špatné raňajky..


Jj. to je presne odpoveď, ktorú som očakával. Ja neriešim, či to je lepšie, alebo horšie. Všetci asi vieme/tušíme, že to nemôže byť lepšie, ale ak sa niekomu javí zhoršenie merateľných parametrov, ako uchometricky lepšie, tak prečo nie. Je to jeho voľba, jeho pravda. Takže áno, výmena "bazmeg" poistky sa dá zmerať, hoci aj uchometricky, nie však výmena jedného kusu drôtu v poistke, za druhý kus. Éto vsio.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 19:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě směšuješ 2 věci:


1) "Standardní" neshodu věrnost vs líbivost. Nikdo rozumný (doufám) nezpochybňuje, že pokud někdo (např. já) prohlásí např. toto:

"Mě osobně se líbí zvuk Tannoyů. Vím, že nehrají věrně a že to není zvuk pro každého, ale mě se jejich specifické zkreslení líbí a poslech muziky z nich mě baví."

Jinými slovy - to, že se někomu "zhoršenie merateľných parametrov zdá uchometricky lepšie" je naprosto v pořádku - pokud si to umí přiznat a nehlásá to jako Evangelium.

Naopak kdybych tvrdil něco ve smyslu "Tannoye jsou objektivně nejlepší", tak bych si drsně odmítavé reakce zcela po právu zasloužil.


2) Skutečné zlepšení či zhoršení parametrů - respektive schopnost zlepšení či zhoršení bezpečně poznat - tedy poznat to ve slepém testu. Např. z testů, které na fórum dává PMA, je vidět, jaký je problém "uchometricky" bezpečně rozeznat dost drastické změny signálu. Tomu, že by 2 centimetry drátu dokázaly změnit signál ještě víc než to dělá PMA v jeho testovacích ukázkách, snad nemůže věřit nikdo, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Navyše tie 2 cm sú v sieťovom prívode, nie v ceste signálu.. A čo potom tie kilometre obyčajných drátov z elektrárne až do domu? Niektoré hlásané "pravdy" sú skoro až na zbavenie svojprávnosti Rolling Eyes .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:02:55    Predmet: Odpovedať s citátom

No veď vo svojích tvrdeniach nerozporujeme, všetci, okrem objacov zázračných poistiek píšeme to isté. Zmena je možná, hoci aj počuteľná za podmienok, že to nie je len kus drôtu, ale objektívne/merateľné zlepšenie je blbosť.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:09:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si tvrdiť, že zmena (aj objektívne zhoršenie) , ktorá by mala skutočne za následok po výmene poistky zosilňovača také subjektívne zmeny signálu, aké sú tu popisované ako fakt (zmena priestoru, pevnejšie basy, čistejšie výšky..) je prakticky vylúčená. A viem to dokázať meraním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:13:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky si nedokážu představit obvod, který by se vešel do trubičkové pojistky, dokázal skutečně ovlivnit síťový přívod normálního zesilovače s výkonem např. 2x100W a při své titěrné velikosti neshořet ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Dovolím si tvrdiť, že zmena (aj objektívne zhoršenie) , ktorá by mala skutočne za následok po výmene poistky zosilňovača také subjektívne zmeny signálu, aké sú tu popisované ako fakt (zmena priestoru, pevnejšie basy, čistejšie výšky..) je prakticky vylúčená. A viem to dokázať meraním.


No ale BB a někteří další to slyší v SSST testu. To pak jde veškerá argumentace měřením stranou Rotfl .

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20458

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:27:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, pokud tu někdo může ve vší vážnosti obhajovat přenos audio signálu po jediném drátu a ještě to vyrábět, tak se pak nedivím ničemu. Zvuk pojistky je proti tomu sranda. Doporučoval bych se na všechna vyvracení vykašlat.

Blackberry, pro tebe mám dobrou radu. Pojistkové dráty v doporučeném dimenzování pojistek jsou moc tenké a určitě ti brzdí zvuk. Dej si tam pojistku aspoň T30A, to budou basy!

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:28:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to doma počujem to mi stačí.

Nuž a ten kdo si ju chce merať nech si ju kupi a odmeria.
Možem aj ja ..počkať odmeriam cca .. priemer 5mm X dlžka 20mm , trubička , na koncoch kov. Very Happy
Dá sa aj presnejšie len mikrometer neviem kde som dal. Cool

Pre PMA dávam tam aké treba dodržujem aby pristroj bol chránený ak by niečo zblblo a 5x20 sa konkretne čo mám vyrába len do 20A. Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 20:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Dovolím si tvrdiť, že zmena (aj objektívne zhoršenie) , ktorá by mala skutočne za následok po výmene poistky zosilňovača také subjektívne zmeny signálu, aké sú tu popisované ako fakt (zmena priestoru, pevnejšie basy, čistejšie výšky..) je prakticky vylúčená. A viem to dokázať meraním.

Nechcem tu zanášať flame, poistkám neverím, ale nie je v tomto tvdení protirečenie? Ak totiž nedokážete vyrobiť "bazmeg" veľkosti poistky, ktorý merateľne ovplyvní zvuk, to ešte neznamená, že sa to vyrobiť nedá. Inak povedané, to že vy nedokážete vyrobiť auto, ktoré pôjde 300, ale vyrobíte také, ktoré ide len 200 a predvediete nám ho (ukážete, že na tachometri fakt svieti 200 a viac nie), to ešte neznamená, že neexistuje auto, ktoré by takúto rýchlosť dalo. To že sa bavíme o subjektívnych dojmoch, to ja nepočítam, lebo pre niekoho tých 200 môže pripadať ako 300, to je mi jedno. Dojmy sú dojmy, pre niekoho pevnejšie, pre niekoho mäkšie basy. Inak asi chápem, ako ste to mysleli, lenže ak niekto napíše pevnejšie basy, tak všetci si pod tým predstavujeme, dramatickejšiu zmenu, ktorá tam však v skutočnosti možno ani nie je. Ťažko sa to totiž ciachuje/priraďuje nejakej hodnote.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 21:20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenže ten úkol nezní: "Postav zcela jiné auto, které bude mít maximálku o 100 km/h vyšší než jiné auto."

Úkol zní: "Nahraď na autě nějakou běžnou součástku velikosti půldecového panáku něčím, co zvýší rychlost auta o 100 km/h."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 21:29:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Příměry s autama Very Happy Ale jo, vlastně to sedí, je to jako když sedíš v oktávce a vyměníš znak škodovky na volantu před sebou za znak mercedesu Very Happy Auto je pořád oktávka, ale ty si můžeš myslet že sedíš v meďákovi Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 21:44:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Jenže ten úkol nezní: "Postav zcela jiné auto, které bude mít maximálku o 100 km/h vyšší než jiné auto."

Úkol zní: "Nahraď na autě nějakou běžnou součástku velikosti půldecového panáku něčím, co zvýší rychlost auta o 100 km/h."


Jj. lenže ja som sa trošku zasekol na svojej otázke:
Soaron napísal:
Ja by som skôr položil inú otázku a nie to, či poistka môže zlepšiť zvuk, lebo takáto otázka je nezmysel.
Takže moja otázka znie, dá sa do tela poistky, t. j. 20x5mm dať niečo, malý kondík, cievka..., aby sa zvuk, t. j. parametre napájadného zariadenia/zosilňovača zmenili?...

Odpoveď v štýle ukážem vám, že mnou vyrobená súčiastka/poistka, neprinesie žiadne merateľné zmeny, nie je presne tou odpoveďou, o ktorú sa dá oprieť. Lebo ja napríklad dokážem vyrobiť takú kvazi poistku, ktorá zmení charakter zvuku. Trošku to preženiem, ale ak vymením poistku za prepálenú, tak sa charakter zvuku určite zmení. Very Happy Chápete, čo tým chcem povedať?
Ale toto je skôr na diskusiu do krčmi a nie na fórum. Tu sa to vysvetľuje dosť ťažko. Tak to asi uzavriem len tak, že verím tomu, že sa dá vyrobiť niečo v tele poistky, čo minimálne merateľne zmení vlastnosti zosilňovača.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne november 19, 2017 21:51:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 21:49:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ciste teoreticky, by se tam dal vecpat rezistor, civka, kondenzator, nebo kombinace vyse napsaneho, dioda apod. Je ale potreba si uvedomit, jakou mela puvodni "nehifi" pojistka funkci. Pokud ma ta nova zazracna plnit alespon tu vypinaci funkci 500A(1500A) - (mam za to ze se na primarni strane bezna sklenena nesmi pouzit) , kolik prostoru v tom valecku zbyde pro dalsi funkce ? - ZADNY.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 21:53:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. toto ma nenapadlo, lebo o pôvodnej funkcii positky som prestal uvažovať. Toto však už beriem, ako priamočiarejšiu odpoveď. Že sa to dá, ale že sa potom možno znehodnotí pôvodná funkcia poistky na ochranu zariadenia.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne november 19, 2017 23:51:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 22:31:46    Predmet: Odpovedať s citátom

By som sa zasmial ak by mu tie super poistky pri napatovej spicke nakoniec prepustili Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2969
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 23:35:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tolko energie a casu venovane ho....
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po november 20, 2017 06:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To samé můžeš napsat třeba i o rekreační cyklistice či jakékoli jiné formě relaxace ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po november 20, 2017 07:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

HIFI je neškodný koníček ako každý iný.Napríklad zbieranie známok,autičiek atd.Kupovanie ,skušanie ,vymienanie ,predaj ale v hifi povačšine len zo stratou.

Ak sa poistka upáli splní len svoju povodnu funkciu a chyba bude pravdepodobne niekde v napajaní.Mám tu blízko o 2 domy hlavný trafák takže napatie mám relativne stabilné.Doležité že mám aj kvalitné sieťove šnury aj sieťový filter.Filtrujem časť vecí až cez 2 filtre (TV,DVD,minipočitač,kazetové decky).
Zatial som žiadnu poistku neupálil a to som ich už vyskušal dosť.Zaujimavé bude ked urobím samostatný prívod a v tom poistkovom odpojovači vyskušam horne poistky či aj tam bude mať poistka vplyv na zvuk.
Ludia čo to už realizovali píšu svoj názor že áno,že to mení zvuk. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Po november 20, 2017 09:09:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze mas jeden sietovy filter a do neho zapojeny este jeden???
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 4 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist