Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kotoucovy MGF: jaky poridit?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dogeatdog
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2015
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: St október 04, 2017 14:12:44    Predmet: Kotoucovy MGF: jaky poridit? Odpovedať s citátom

Prosim mistni tapeheads o popostrceni, po cem se poohlizet.

Maly uvod proc: postupem casu se mi nashromazdily nejake kotouce a pasky, a tak si rikam jestli neni skoda je nechat ladem. Toz proc neporidit nejakeho reel-to-reel krasavce?

Kotouce mam ruzne velikosti, od velkych po male, takze bych rad aby magnetofon umel i ony vetsi kotoucky. Soucasne musi mit signalovy vystup, abych to mohl poustet na sestave (Yamaha C70 & M70, B&W). K tomu jsem dost ujety na hejblatka ala VU metry, takze bych chtel aby ten strojek i hezky vypadal.

Cenove bych se chtel pohybovat cca 10 tisic / 400 Euro, rekneme. Vyrazne vyssi castky se mi investovat nechce.
Kolem me obcas proleti nejaky ten Akai, ale vubec, VUBEC se neorientuji. Napr AKAI GX 625 je tuze hezka vec, ale v mem pripade to je nakup auta typu blondyna - "jeee to je hezka barva".

Poradit prosim, na co se zamerit a ktere konkretni strojky / radu vyrobce poridit, pripadne co ani nahodou nebrat?

Merci bien!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: St október 04, 2017 20:50:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Najskôr si premysli či 2 alebo 4 track verziu a podľa toho vyberaj. Ak Akai tak 620 je dostatočná a aj spoľahlivá čo určite potvrdia servisáci. Či kúpiš do 400€ je otázka ,ceny týchto prístrojov stále mierne stúpajú. Osobne by som však preferoval polstopý záznam,oproti komerčke to hrá predsalen lepšie. Problémy môžu byť pri niektorých modeloch s dualcapstanom. Môj tajný typ je zohnať cukríkový Revox A 77,hoci požiadavka designu asi nebude naplnená.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 10:23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako písal hugo2, treba si hlavne rozmyslieť, či chceš 2 alebo 4 stopý, ďalej požadované rýchlosti. Osobne by som odporúčal nejaký Revox A 77. alebo B 77 (ten je krajší ale aj trochu drahší, ale do 400 by mohol vojsť), len si treba vybrat verziu so správnymi hlavami a rýchlosťami. Tieto majú možnosť voľby iba 2 rýchlostí. Sú to nezničiteľné stroje a je na ne v prípade nutnosti aj dostatok náhradných dielov.
Revox A 700 má voľbu až troch rýchlostí, ale ten je určite nad tvoj limit.

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dogeatdog
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2015
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 13:37:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi, Hugo> chlapi diky za odpovedi.
Muzete mi prosim ve zkratce napsat, proc sahnout po 2 nebo po 4 stopem? Ja ziju tim, ze paska je podelne "rozdelena" na polovinu (podle smeru posuvu) a ona polovina ma levy a pravy kanal (takze vlastne 4 ctvrtiny). Pletu se?

Volba rychlosti - predpokladam ze cim vyssi rychlost, tim kvalitnejsi prednes?

Jeste by me zajimalo, jak je to vlastne se sirkou pasku. Standardni pasky mam, ale shodou okolnosti se mi domu dostal i pasek ktery ma snad dvojnasobnou sirku (na velkych kotoucich, muzu nafotit). Ten je take na poslech?

Pardon za lama dotazy, ale nez patrat po vsech certech tak se zeptam vas, kteri mate zkusenosti a bavi vas to.

edit: o jednom Revoxu 700 bych vedel, o neco malo nad muj idealni limit. ale ciste "okoposlechem" se mi ten Akai 625 libi daleko vic Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 18:03:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Páska je vždy pri stereu rozdelená na dve polovice. Pri polstopom zázname- 2 track- je jedna polovica pravý a druhá polovica ľavý kanál. Pri štvrťstopom zázname -4track-je každá polovica pásky rozdelená ešte na dve časti,t.j. pravý a ľavý kanál 2x,podobne ako na kazetovom magnetofóne akurát uloženie stôp je v inom poradí.

Teoretická výhoda polstopého záznamu je možnosť používať vyššie rýchlosti, nehrozia presluchy medzi susediacimi stopami keďže záznam ide len jedným smerom. Samozrejme na šírku pásu ide viac informácii ako pri štvrťstopom,mal by sa odvďačiť lepšou kvalitou zvuku. Pás sa dá viac budiť.

Štvrťstopý formát ušetrí pás,na ktorý vlezie dvojnásobný čas záznamu a možno štvrťstopé mgf vypadajú krajšie keďže boli primárne určené na domáce použitie -Akai,Teac,Sony hoci i niektorý z týchto výrobcov ponúkal polstopé modely.

Iná kategória sú viacstopé prístroje,veľa info je na nete.

A ešte k cene: cenová hladina je subjektívna,záleží od stavu,podľa mojich skúseností každý starší magnetofón potrebuje servis čo sú opäť vo väčšine prípadov investície- samozrejme pokiaľ sa nepredáva už zoservisovaný- jedná sa predsa len o staršie prístroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist