Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Cesta do pekel
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Resampling, upsampling, komprimacia zvuku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Ut marec 09, 2010 19:02:04    Predmet: Cesta do pekel Odpovedať s citátom

http://www.audiodrom.cz/RoadToHell.html

...Rád bych měl lepší zprávu, ale situace je velmi tristní: čím je nahrávka nebo remaster novějšího data, tím horší zvukové kvality se dají očekávat. V 90% případů by se dalo ono "Remastered" na přebalu CD vyměnit za "Pozor! Nekupovat!".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut marec 09, 2010 21:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé čítanie, hlavne pre tých čo ešte takéto obrázky nikdy nevideli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut marec 09, 2010 22:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

v akom programe si mozem urobit podobne spektra nahravok? Audacity? alebo nieco ine? celkom by ma zaujimalo preskumat nahravky co mam.
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut marec 09, 2010 22:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

napriklad Adobe Audition (Cool Edit).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut marec 09, 2010 22:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik, az na tu cenu to vyzera fajn.

Skoda, ze netestovali aj dake CD klasickej hudby...

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: St marec 10, 2010 11:13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

ShanDo: Můžeš použít jakýkoli zvukový editor, já používám starou verzi Sound Forge, ale takový obrázek ti udělá i EAC. Taky si můžeš stáhnout TT Dynamic Range meter, který ti napíše dynamiku, špičky a průměrnou hlasitost nahrávky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St marec 10, 2010 11:24:02    Predmet: Odpovedať s citátom

TT Dynamic Range meter - dik, tento program vyzera velmi fajn a hlavne easy to use.
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St marec 10, 2010 13:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som si otestoval zopar nahravok. Je mozne, ze klasika je tymto javom menej postihnuta? Zvycajne hodnoty boli od 10 do 13, jedine Holstove Planety v Karajanovej interpretacii boli okolo 7, otestoval som sice len dakych 50 takze mozno je horsich viac.
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.


Naposledy upravil ShanDo dňa St marec 10, 2010 15:28:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: St marec 10, 2010 14:09:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tahle tabulka trošku napoví co je u daného žánru ještě v pořádku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So máj 22, 2010 12:56:53    Predmet: nie som skuseny posluchac Odpovedať s citátom

ale presne to ma napadlo takmer pri kazdom remastrovanom albume ze je to akoby mp3minus akoby naschval povytahovane a clovek zrazu pocuje aj nuancy lenze uz nie su nuancami ale vyslovene marketingovy signal, vysky rezave uskriekane ostre ako crepina skla, septanie je rovnako hlasne ako basa atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: So november 26, 2011 14:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky jste si mysleli, že koupě HD nahrávky ve vysokém rozlišení s nálepkou "audiophile quality" znamená automaticky lepší zvuk, více informací/větší dynamiku? Nebuďte naivní!

http://www.audiostream.com/content/high-resolution-downloads-nevermind


Dvě verze Smells Like Teen Spirit. Nahoře původní cd z roku 1991, dole nová 24/96 remaster verze.

_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So november 26, 2011 18:47:58    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu nie je čo dodať...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 26, 2011 18:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To je žánrem. Úpadkové komerční žánry jsou stejným způsobem zpracovávané.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So november 26, 2011 19:59:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, ze od tohoto zanru nie je mozne cakat DR Value = 25. Ale preco vydanie z roku 1991 ma DR 12 a nove z roku 2011 DR 7 http://www.dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=nirvana&search_album=nevermind Question O to tu ide.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: So november 26, 2011 20:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
My víme že nejste rocker Drums a jediná správná audiofilní muzika je vážná hudba a jazz. Headbang2

_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: So november 26, 2011 23:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Oprava: Audiofilny jazz. Samozrejme s prislusnou vinetou na obale.
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 27, 2011 09:58:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Rock poslouchám na vinylu Very Happy
Jazzové desky mám převážně originály Columbia, Decca, Verve z období (vydání) kolem 1966. Přivezli jsme si je tehdy z USA a stále jsou ve velmi dobrém stavu Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 09:22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to fakt bomba, čím lepší je technika, tím nižší dynamika. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 11:43:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
Je to fakt bomba, čím lepší je technika, tím nižší dynamika. Confused


To určuje trh. 99,98% cílových zákazníků používá iPhone nebo mp3 + špunty. My tvoříme zbylých 0,02% sotva. Proto komerční hudba je točená tak, aby hrála na mp3 a špuntech. Nejsme zajímaví zákaznící.

Chce to opravdu poslouchat náročnější žánry, které si nikdo do špuntů nepouští. Pro takové vydavatele jsme zákazníky MY.

Hi end by měl mít trochu úroveň, a to se týká i poslouchané hudby. Ke srágoře logicky patří srágorní technika poslechu, stav technologie nehraje roli. Ten se odráží v miniaturizaci produktů a minimalizaci nákladů Z toho zcela logicky plyne komprese hudby.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 19:53:36    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Souhlasím s tím, že problém je hlavně v lidech. Ale proč to celý 70 a 80 roky šlo a i "komerční" hudba byla nahrávaná kvalitně?

A pokud se bavíme o HD nahrávce ve vysokém rozlišení, tak snad si nikdo nemyslí, že tady bude cílová skupina člověk s iPhone nebo mp3 + špunty, to je nesmysl. Proto je na místě otázka proč ta komprese dynamiky.

Já mám rád rockovou hudbu, hlavně kvůli ní jsem si pořídil kvalitnější sestavu, jinak bych se k tomuto koníčku asi vůbec nedostal. A takových lidí znám opravdu dost, myslím že i tady na fóru jich je dost a všichni naráží v poslední době na stejný problém-kvalita nahrávek. Není něco špatně?

_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 20:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Milan_ napísal:
PMA
Souhlasím s tím, že problém je hlavně v lidech. Ale proč to celý 70 a 80 roky šlo a i "komerční" hudba byla nahrávaná kvalitně?

A pokud se bavíme o HD nahrávce ve vysokém rozlišení, tak snad si nikdo nemyslí, že tady bude cílová skupina člověk s iPhone nebo mp3 + špunty, to je nesmysl. Proto je na místě otázka proč ta komprese dynamiky.

Já mám rád rockovou hudbu, hlavně kvůli ní jsem si pořídil kvalitnější sestavu, jinak bych se k tomuto koníčku asi vůbec nedostal. A takových lidí znám opravdu dost, myslím že i tady na fóru jich je dost a všichni naráží v poslední době na stejný problém-kvalita nahrávek. Není něco špatně?


Milane, na tvoji otázku "Není něco špatně?" odpověděl Pavel výše "To určuje trh. 99,98% cílových zákazníků používá iPhone nebo mp3 + špunty. My tvoříme zbylých 0,02% sotva. Proto komerční hudba je točená tak, aby hrála na mp3 a špuntech. Nejsme zajímaví zákaznící.". Prostě vše je o penězích a ne o kvalitě. A ten business dělá těch 99,98%, ne ty, já a menšina lidí kolem hifi.
Ano, je to smutné.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 20:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale hifisti vždycky byli a budou menšina a přesto jak jsem psal v 70 a 80 letech byla i komerční hudba jako pop a rock nahrávaná kvalitně s plnou dynamikou. Je to v těch lidech, dřív měl totiž i obyčejný člověk co si neříkal hifista, lepší reprodukční zařízení než v současnosti v tom to je, lidi prostě zdegenerovali.
_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 20:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím,že k tomuto tématu se dá klidně "přihodit" odkaz,který se dnes trochu pozasunut objevil na stránkách HifiVoice.

1.díl konečně srozumitelné potravy od PMA i pro ne zcela odborníky,aby aspoň něco pochopili.

Škoda,že místo různých půtek podobní odborníci nepřidávají taky své moudra,tak jak činili dříve třeba do Audia či Sterea apod.

Díky Pavle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 09:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě bych doplnil, že stejně nesmyslně je komprimované i FM rádio,
Jako by nás někdo připravoval na nadcházející digitalizaci.

Vzpoměl bych zde P.T.Armstronga ( vynálezce superhetu a FM modlace, včetně sterea) - pod komerčními tlaky skončil sebevraždou ( před cca 60 - sáti lety)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 09:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Milan_ napísal:
Ale hifisti vždycky byli a budou menšina a přesto jak jsem psal v 70 a 80 letech byla i komerční hudba jako pop a rock nahrávaná kvalitně s plnou dynamikou.


80-tá léta už jsou trochu diskutabilní.

To, že téměř do konce 70-tých let byly i "komerční" nahrávky dělané jakžtakž souviselo i s tím, že neexistovaly účinné prostředky pro jejich mršbu ani přehrávací systémy, které by to vyžadovaly. Walkman ještě nebyl rozšířený. V 80-tých letech už je znát silný nástup syntetického generování doprovodné hudby a hlavně nástup digitalizace v nahrávacím procesu, tehdy ještě v dost nevalné kvalitě.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 12:04:20    Predmet: Odpovedať s citátom

V 80. létech se pravda ještě tolik neprasila dynamika a signál se nehnal do stálé limitace, ale kvalita to už není. Podepsaly se na tom kromě digitalizace taky různé módní trendy, jako třeba ty příšerné diskofilní efekty na bicích a vůbec technika jejich nahrávání. Suché syntezátory místo Hammondek nebo mellotronu jsou už jenom třešnička na dortu Mad
Koncem 80. let se nahrávky (tedy mluvím hlavně o vinylech) začaly honosit nápisem "Digital recording" nebo "Digitally mastered" a už byl průser na světě...

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 15:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:

Koncem 80. let se nahrávky (tedy mluvím hlavně o vinylech) začaly honosit nápisem "Digital recording" nebo "Digitally mastered" a už byl průser na světě...


Pokud vím tak jednou z prvních nahrávek, která byla plně digitální (DDD) bylo album Brothers in Arms od Dire Straits a dodnes je slyšet na různých výstavách jako referenční nahrávka, takže s tím tvrzením o průseru bych byl opatrný. A bavíme se teď o digitálu, takže vinyl do toho netahejme.

_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 15:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Milan_ napísal:

Pokud vím tak jednou z prvních nahrávek, která byla plně digitální (DDD) bylo album Brothers in Arms od Dire Straits a dodnes je slyšet na různých výstavách jako referenční nahrávka,


Jde o to, jestli tato skutečnost něco znamená Smile. Mně jako "referenční nahrávka" určitě nepřijde.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 15:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Samozřejmě, že když vezmu současnou digitální techniku s cílem nahrát co nejkvalitnější nahrávku, tak dostanu lepší výsledek. Ale nezapomínejme, že ta nahrávka je 26 let stará a jde o to, že pro MĚ jako obyčejného smrtelníka co má rád hudbu je taková kvalita naprosto vyhovující. Pokud bych si měl vybírat jen podle toho co je a co není současná top reference, nedej bože ještě podle toho co se mi líbí nebo nelíbí, tak neposlouchám nic a mám hifi je na okrasu a utírání prachu.

_________________
Loudness war zabíjí hudbu ! https://diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 16:02:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jistě nahrávka na vysoké úrovni z uměleckého pohledu, osobně mám Dire Straits moc rád, ale bohužel zvukově tohle album není úplně to pravé. Na mizerných bednách hraje skvěle, ještě do nedávna jsem se nad tím rozplýval (myslím že i na tomto fóru). Ale v okamžiku kdy jsem si to album pustil na bednách co si právě patlám (minulý víkend) byl jsem dost zklamaný. Dynamika nic extra, detaily takové zvláštní, jakoby roztřepené, nevím jak to popsat, celkově spíš uřvané... Nechápal jsem proč, myslel jsem že to album bylo ještě nahrávané na analogu. Tak teď mám jasnou odpověď Smile
Narozdíl od toho mě třeba zeď od PF totálně dostala Shocked Myslel jsem že to album znám dokonale Very Happy omyl. Překvapilo mě, že jsem dokázal zřetelně slovo od slova rozumnět např. zvuku z televize která v některých skladbách hraje v pozadí tak 20dB pod signálem Shocked Tyhle detaily v Brothers.. rozhodně chybí.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Resampling, upsampling, komprimacia zvuku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist