Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

M-Audio Fast Track USB

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne marec 09, 2008 23:36:54    Predmet: M-Audio Fast Track USB Odpovedať s citátom

Před pár dny jsem rozšířil sestavu o USB zvukovku M-Audio Fast Track USB.

Ze začátku jsem měl sice trochu problémy s jejím rozchozením na docela slabém PC s Win2000 (která navíc nejsou oficiálně podporována). Systém ji korektně našel a nainstaloval obecný driver usbaudio.sys, ale kernel streaming plugin ve foobaru fungoval divně, například při posunu v přehrávané skladbě vždy vyhodil chybovou hlášku a skončil přehrávání. Nezbylo mi tedy než rozchodit přehrávání přes ASIO plugin, naštěstí driver Asio4All si s kartou po troše experimetování s nastavením rozumí na výbornou.

Výsledek mne velice příjemně překvapil, hraje to opravdu hodně dobře, beru to jako plnohodnotné rozšíření sestavy, žádný kompromis nebo nejslabší místo. Pokud se vypořádám s hlukem PC (spíš pokud pořídím nové tiché PC), nechám si stávající CD přehrávač Denon DCD-755AR jen pro situace, kdy se mi nebude chtít zapínat PC...

Měl jsem obavy i z přenosu nejrůznějších ruchů ze starého a nijak neupravovaného PC přes napájení, z různých brumů a podobně - něco takového je ale slyšet s uchem u bedny až při vytočení zesilovače někam na 3 hodiny. Normálně hraju tak na 10-11 hodin maximálně, takže mi to vůbec nevadí. Dosavadní analogové propojení se stařičkou PCI zvukovkou ESS bylo v tomto směru výrazně horší. Je třeba ale logicky stáhnout mic input na minimum (tedy nadoraz doleva) a mix naplno na playback (tedy nadoraz doprava). Nějaké drobné zlepšení ještě čekám od použití jednoho USB kabelu vhodné délky (aktuálně provizorně origo 1,5 m + 3 m "prodlužovačka").

Narazil jsem na netu na stížnosti, že USB zvukovky hrají "potichu". V mém případě to nemůžu potvrdit, potenciometr hlasitosti na zvukovce musím mít stažený na 50%, aby byl tento vstup +- stejně hlasitý jako ostatní vstupy zesilovače (hlasitost v PC mám všude na max). Možná je to dané tím, že karta je připojená na USB řadič v PCI slotu a to jako jediné zařízení.

Jediná výtka směřuje k té strašné modré ledce, která usilovně pálí do očí. Budu ji muset něčím přelepit Wink Jinak je zvukovka i docela hezká, díky svého stříbrno-černému provedení vypadá dobře na černé i stříbné sestavě. Mně zatím trůní na zesilovači a nevypadá tam vůbec nepatřičně. Skoro bych i řekl, že tomu NADu dává lekci z designu, ale nechce se mi začínat další díl nekonečného flejmu... Wink Na omak je to "kus pořádnýho železa", byť z plastu. Možná bych se i vsadil, že mně unese....

Pro někoho může být nevýhodou, že karta "umí" signál se vzorkovací frekvencí jen do 48 kHz. To mě ale nepálí, já ji mám na přehrávání nahrávek s původem na klasickém CD-DA (tj. 44,1 kHz) a na těch pár s 48 kHz.

Pro další info viz oficiální specifikace, recenze na audiocity.cz a taky jeden obrázek:

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist