Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BV Audio PA300
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 16:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady to je přecijen trochu osobní věc. Možná to někdo nepochopí, když se ani po domácku nepokusí něco takovýho vyrobit, natož to za takový peníze prodávat.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf, mih.
Hľadajte lepšie, napr. ten B100 SST má rádovo horšie skreslenie
(THD na 10kHZ a IMD..), regulácia hlasitosti "obyčajný" ALPS (horšie presluchy, súbeh) , nemožnosť nastavenia citlivosti, balance..... Hovorím o objektívnych parametroch a komforte obsluhy.


Naposledy upravil BV dňa St apríl 02, 2008 17:12:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
PMA
Asi pre 2 rokmi, keď bola na f-sporte debata o A300 som tam "hodil rukavicu"... verejnú ponuku, ak niekto nájde iný zosilňovač s rovnakým výkonom, riešením (dual mono), komfortom obsluhy a objektívnymi zmerateľnými vlastnosťami (nie o muzikálnosti a podobne..) pri cene do 100tis. Sk (3 násobok A300SE), tak dostane A300SE zadarmo. Doteraz nič... Takže to nie je asi o spotrebke..


Souhlas s humpfem. Ačkoliv si výrobků BV vážím, nepovažuji je za špičku "bez rozdílu tříd". Nakonec, při slušných parametrech, rozhoduje ucho. Bryston (4B-SST) i DPA380 řadím poslechově nad BV, pre standard u všech, kdo poslouchali, byl preferovaný před P1. Tohle už je přestřelené.

Jsou to výborné výrobky v ceně kolem 15 - 20 tisíc. Ale není to High End.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
citácia:
špičku "bez rozdílu tříd"

Kde som to tvrdil???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:15:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa - Politika, lidské práva a obchod nikdy nešly dohromady. To než nás tady na foru raději přesvědčuj majitele těch obrovských elektrotechnických firem, které tam dodaly špičkové technologie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasN
Hifi obsluha


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 32
Bydlisko: Černošice

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
humpf, mih.
Hľadajte lepšie, napr. ten B100 SST má rádovo horšie skreslenie
(THD na 10kHZ a IMD..), regulácia hlasitosti "obyčajný" ALPS (horšie presluchy, súbeh) , nemožnosť nastavenia citlivosti, balance..... Hovorím o objektívnych parametroch a komforte obsluhy.


Bryston B100-SST ... regulacia hlasitosti je cez "resistance network" (pole odporov?), co myslim potenciometer nie je... balance ma...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:29:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nac tu rozoberate ten Bryston?? Je jasne ze je parametrami pod A300 a ked uz neni ina vyhovorka tak je tu zase to UCHO a to je zase ta ista rozpravka stale dokola...
Nebranim sa napisat, cim lepsie parametre tym lepsi zvuk... je to logicke a fyzicky aj technicky podlozene ... ako moze byt nieco co pridava do zvuku svoje vlasne vytvory lepsie ako to co to "nerobi" taketo tvrdenie sa predsa strasne bije.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:29:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Humpf: Je to oborové fórum. Když někdo doma na CNC udělá rám na sjezdové horské kolo, dá to do prodeje za 40k a někdo na bike-forum.cz napíše, že Merida v Tescu stojí jen 30k, tak ty reakce taky budou dost živé. HiFi na HiFi fóru je zásadní téma. Reakce jsou tedy ostřejší. Buci taky implicitně naznačoval, že Bunda šetří na zákaznících každou korunu a obírá je tím, že tam dává šmejdy součástky. To si myslím zaslouží reakci přinejmenším stejné ráže.

Mih: Předpokládám, že tušíš, že je asi lepší a racionálnější přesvědčit sem tam někoho na fóru, nebo ve svém okolí, aby si koupil kvalitní věc made in Europe, nemusí to být nutně BV, než šéfy zahraničních koncernů, aby nevyváželi technologie do Číny. Ta poznámka je dost mimo mísu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Myslím, že Bunta má všech pět pohromadě a něco takového by nikdy netvrdil. Nevkládej mu do úst něco, co neřekl. Tuším, že i on by to uměl ještě lépe, za více, takže to prostě špička bez rozdílu tříd být nemůže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:37:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Polmo napísal:

Nebranim sa napisat, cim lepsie parametre tym lepsi zvuk... je to logicke a fyzicky aj technicky podlozene ...


- keby to bolo logické a bez výhrady pravdivé, nebol by predsa dôvod aby sa tu chlapci stále oháňali meraniami Cool

_________________
ars longa, vita brevis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy: nejak som tvoj prispevok nepobral, prave preto sa tu ohanaju merianiami, aby poukazali na kvalitu onoho pristroja nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:51:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Polmo napísal:
Skipy: nejak som tvoj prispevok nepobral, prave preto sa tu ohanaju merianiami, aby poukazali na kvalitu onoho pristroja nie?


Naposledy upravil Skipy dňa So január 31, 2009 10:37:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 17:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Bóže,už zase...

Primare že jsou technicky kvalitní?!?Ano "znalec" většinou spočine okem na čtyřech obrovských kondenzátorech Rubycon BG,ale les vyteklých čínských sraček přehlíží. Shocked Myslím,že taky používají šračkovy konektory Neutrik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 18:39:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa> napisal si to pekne, len co v pripade, ked si kupis v dobrej viere "europsky" vyrobok a doma na krabici najdes (ako sa mne nedavno stalo)
Designed in France; Made in China.

Je vseobecne zname, ze vsetci vacsi vyrobcovia si davaju lacnejsie veci z ich produktoveho radu vyrabat v Cine a az tie najdrahsie/najlepsie si vyrabaju sami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Hasňa> napisal si to pekne, len co v pripade, ked si kupis v dobrej viere "europsky" vyrobok a doma na krabici najdes (ako sa mne nedavno stalo)
Designed in France; Made in China.

Je vseobecne zname, ze vsetci vacsi vyrobcovia si davaju lacnejsie veci z ich produktoveho radu vyrabat v Cine a az tie najdrahsie/najlepsie si vyrabaju sami.


Nejen ty lacinější. Oba mí zákazníci v Japonsku (hi-tech technologické firmy, ne audio), byli postupně nuceni otevřít subsidiary v Číně. Realita je taková.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
PMA: Myslím, že Bunta má všech pět pohromadě a něco takového by nikdy netvrdil. Nevkládej mu do úst něco, co neřekl. Tuším, že i on by to uměl ještě lépe, za více, takže to prostě špička bez rozdílu tříd být nemůže.


A rukavice do 100 000,- je co? Mnou uvedené příklady ji splňují, třeba 4B-SST.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No, na sebevrždu to není, že? Nechci to moc hrotit, taky nezkoumám, kde byla vyrobená kde jaká maličkost. Ale třeba u BV má člověk jistotu, že to z Číny není. A Primky a kola RB a vůbec, jdou najít značky, které davají jistotu. Kupoval jsem přední světlo na Citroena a to je Čína stoprocentně. Jak říká PMA, taková je realita dnešních dní. Ten vědomý výber dělám prostě tam, kde je to možné. A zrovna HiFi je na tom poměrně dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
Nechci to moc hrotit,


No právě, v tomhle hobby jde víc o pocity než o realitu. Proto se to nesmyslně hrotí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

4B-SST není integráč ne? Prostě udělal výzvu. Najdi takový stroj a máš ji zdarma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:29:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
4B-SST není integráč ne? Prostě udělal výzvu. Najdi takový stroj a máš ji zdarma.


Je to směšné. Dotčený majitel? Laughing
I ten B-100SST by byl zajímavý, ale do Trnavy ať s tím jede jiný blázen Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako integráč do 100.000,- navrhuju

http://www.tnt-audio.com/ampli/vincent_sv238_e.html

za 74.000,-.

Ale, jak říkám, ať s tím jede jiný blázen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

s predchudcem tohoto typu jsem mel vybornou zkusenost cca 2300 euro
http://www.musicalfidelity.com/products/a55/a55int.html
a dalsi moznost -
http://www.audiojunkies.com/product/591/nad-m3-dual-mono-integrated-amplifier-reviews
a nebo http://www.electrocompaniet.com/products/integrated/eci5.html

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier


Naposledy upravil ciba dňa St apríl 02, 2008 19:58:21, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:51:14    Predmet: Odpovedať s citátom

S tými 100k to podľa mňa BV myslel obrazne - podľa toho ako vážne to tu beriete - aby už pomaly začal baliť ten darček Cool

mimochodom cena v SKK=1.3xCZK

Pozn. na základe čínskej paranoje som si objednal FETy z USA a čo nevidím: každý si raz nájde svoju čínu - tá americká je v Mexiku Smile

_________________
ars longa, vita brevis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:54:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa
Ano naprosto Ti rozumím. Však je třeba být důsledný. Tyto filosofické aspekty spolu s principem trvalé udržitelnosti mne vedly k rozhodnutí postavit si vlastní gramo. Slovo postavit je u mne zcela na místě. Písek z 5 km vzdáleného lomu, cement co by kamenem dohodil a zbytek do Berouna kamionem dojel. Duralové polotovary z Hořovic, opracování naše, milé, jihočeské. Raménko, ložisko, motorek z moravské Litovle, což je k datu psání tohoto příspěvku taky součást Koruny české. A to hlavní - nauhau - ryzí produkt české hlavy. Co na tom, že otec byl sudetský Němec a matka narozená na Zakarpatské Ukrajině. Toto je jediná cesta, kompromisy vedou do pekel.

Ale teď vážně. Většina českých hifikonstruktérů je z Prahy. A taky musí něco jíst. Proč nakupovat v hypermarketech, vlastněných nadnárodním kapitálem? Vraťme se k férovému směnnému obchodu. Venkov Praze kvalitní české potraviny, metropole venkovu poctivé zaručeně domácí hifi.

Zesilovače v nepřekonatelné třídě A se konečně stanou dostupné pro každou rodinu.

Dosti planých řečí, půjdu příkladem. Na pustém záhumenku vykrmené 100% biojehně vyměním za integrovaný zesilovač s těmito parametry :
2x170W RMS 4ohm,THD < 0.01%, 20Hz-20kHz
Skreslení THD+N (BW 80kHz)
max. 0.008 / 110W / 8 ohm (20Hz –20kHz)
typ.0.001% / 1kHz , 0.005% / 10kHz
max. 0.01% /170W / 4ohm (20Hz – 20kHz)
typ. 0.002% /1kHz , 0.007% /10kHz

Jehně bude k dodání cca září 2008, jeho parametry :
živá váha cca 20 kg
procento tuku max. 18.41 %
koeficient bio efectivity : 107.68
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jan_buci
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 19:55:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
S tými 100k to podľa mňa BV myslel obrazne - podľa toho ako vážne to tu beriete - aby už pomaly začal baliť ten darček Cool


Mám dva, čo by som robil s tretím Rolling Eyes

Ale ako výzva to znie nádejne.

_________________
Pochopiť, je viac ako vedieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 20:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan_buci napísal:
Skipy napísal:
S tými 100k to podľa mňa BV myslel obrazne - podľa toho ako vážne to tu beriete - aby už pomaly začal baliť ten darček Cool


Mám dva, čo by som robil s tretím Rolling Eyes

Ale ako výzva to znie nádejne.


tretí by bol predsa na náhr. súčiastky - Twisted Evil

_________________
ars longa, vita brevis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 20:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

A já se tak těšil. Laughing A von ten bryston vedle bva nevobstojí. Achjo, jeden se už na tom světě nemůže spolehnout vůbec na nic. Bryston má tedy moc velké zkreslení a možná dokonce špatné ovládání hlasitosti. O balance raději nemluvit. Inu, celý život se člověk učí. Idea Je dobře, že to teď všichni víme. Aspoň příště nenaletíme. Nono

Díky, BV! Thumb up

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 20:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
A já se tak těšil. Laughing A von ten bryston vedle bva nevobstojí. Achjo, jeden se už na tom světě nemůže spolehnout vůbec na nic. Bryston má tedy moc velké zkreslení a možná dokonce špatné ovládání hlasitosti. O balance raději nemluvit. Inu, celý život se člověk učí. Idea Je dobře, že to teď všichni víme. Aspoň příště nenaletíme. Nono

Díky, BV! Thumb up


Headbang
Myslim, ze BV vytykal konkretne veci a isto nie takto.
Toto bola reakcia hodna bulvarneho novinara Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 20:28:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Co? Jaký dotčený majitel? Co je směšné? Nějak nechápu. Vždyť tady píšu, že je to asi těžko to nejlepší bez ohledu na třídu. A z mého projevu je myslím jasné, že k tomu mám střízlivý postoj. Proč to posouváš do osobní roviny? Vedu tady obecnou polemiku a Ty na mě vypálíš nějakou dotčenost a ublíženost. To je nefér. Dobře víš, že vždy nechám každého, ať si udělá svůj názor. I o tom co mám doma. Nikomu nic netlačím a mé dveře jsou otevřené. Nebyl jsi jediný kdo u mne byl a poslouchal. Některé jsem doma nechal úplně samotné. A psát mohl každý, co chtěl. Včetně Tebe. Ublíženost a dotčenost ohledně elektroniky nevedu. Tolik nadhledu zase mám. Spíš mě sere, že mi to podsouváš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St apríl 02, 2008 20:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton: Souhlas. Chtěl jsem na to reagovat podobně. Zesměšňění oponenta, když dojdou argumenty je hnusná, často používaná metoda. Duo Paroubek-Rath jsou v tomhle mistři světa. I když třeba i já mám Bryston jako značku velmi "ráth" takhle bych teda neargumentoval. Je to přitroublé.

Křeček: Jak na to mám reagovat? Asi niak. Psal jsem, že to nechci hnát do absurnda. Že tam, kde si mohu vybrat, u mne faktor místa vzniku hraje roli. A vůbec, kdo chce rozumět, rozumí. Kdo nechce, s tím je ztráta času diskutovat. Takyjsem psal, že je každého věc, kam strká své prachy. Jsem dalek tomu, abych někoho nutil je utrácet v Evropě. Já to však dělat budu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist