Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Doporučené úpravy zosilňovača Accuphase E210

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peto413
Hifi obsluha


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 08:29:25    Predmet: Doporučené úpravy zosilňovača Accuphase E210 Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých. Niekde som čítal, že uvedený zosilňovač accuphase e210 má zle riešenú stabilizáciu kľudového prúdu. Mení sa v závislosti od napájacieho napätia. Bolo odporúčané zvýšenie kľudového prúdu. Máte s uvedenou úpravou niekto skúsenosti?
Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 08:49:43    Predmet: Odpovedať s citátom

a kde si to cital?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 09:13:34    Predmet: Re: Doporučené úpravy zosilňovača Accuphase E210 Odpovedať s citátom

peto413 napísal:
má zle riešenú stabilizáciu kľudového prúdu. Mení sa v závislosti od napájacieho napätia.


Snad s teplotou ne?

Schema je tady

https://elektrotanya.com/accuphase_e-210.pdf/download.html

klidák se mění trimrem P1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 09:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoro všechny zesilovače (E210 není výjimkou) mají chybně řešenou teplotní kompenzaci klidového proudu - tím jednotranzistorovým zapojením je to neřešitelná úloha.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 10:21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A skoro všechny zesilovače mají nastavený optimální klidový proud pro teplotně ustálený provozní stav a poměrně velkou teplotní setrvačnost, takže to v běžném provozu nijak zásadně nevadí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peto413
Hifi obsluha


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 49
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 10:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskusiu som našiel na highendforum.cz. Tu je príspevok od kazzatela
citácia:
Před cca patnácti lety jsem měřil a poslechově testoval několik typů zesilovačů této firmy ...měl jsem díky zdejšímu zastoupení i servisní manuály, takže se daly dobře porovnat udávané a reálné parametry...musím říct, že postupem času ze mě počáteční nadšení pro tohle firmu poněkud vyprchalo, protože jsem objevil v zapojení chyby, které se nedaly přehlédnout...oba zde tehdy nejvíce rozšířené modely, tj. 210 a 406 měly špatně vyřešenou stabilizaci klidového proudu v závislosti na napájecím napětí, takže už při poklesu napětí o cca 10% ( což se normálně v takto řešeném zesilovaci děje ) klidový proud prakticky zcela zanikl a zesilovač tak přešel do B třídy, což bylo jasně slyšet. U 210 se tomu dalo pomoci přenastavením kliďáku na výrazně větší hodnotu, což naštěstí dimenzování chladiče umožňovalo...horší to bylo u 406, kde jsem musel zcela změnit zapojení, protože původní mělo naprosto školáckou chybu...předělával jsem jich několik, včetně té která byla soukromým kouskem zdejšího zástupce...i tehdejší vlajková loď firmy, tj. áčkový konec A50 měl své mouchy ... dle nastavení popsaném pečlivě v manuálu, pracoval totiž v A třídě jen do 35 W, ačkoliv deklarováno bylo 50 W. Uchem to samozřejmě nebylo slyšet, s čímž zřejmě výrobce počítal...
Závěrem jen tolik : není vše zlato, co se třpytí a i firmy tohoto kalibru někdy šidí...tato firma ještě relativně málo, patří k těm lepším...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 10:57:14    Predmet: Odpovedať s citátom

super, este doplnim odkaz
- http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=34590#p34590
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 17:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

gnat napísal:
A skoro všechny zesilovače mají nastavený optimální klidový proud pro teplotně ustálený provozní stav a poměrně velkou teplotní setrvačnost, takže to v běžném provozu nijak zásadně nevadí.


Bohužel to není pravda, záleží to na umístění přístroje (samostatně, několik na sobě, stolek pro audio s bočnicemi atd.) a též na ročním období, je docela rozdíl listopad a srpen, zvlášť bez klimatizace.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 18:29:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukal jsem na logy a u nás doma je rozdíl vnitřní teploty mezi minimem v listopadu a maximem v červenci byl 6,5 stupně. Začali jsme topit při 21 stupních a naximum v létě bylo 27,5. To podle mě není nic dramatického. V paneláku to bude o trochu horší, ale přes 30 tam asi taky nebude. Ten druhej argument beru. Když někdo zavře zesilovač do skříně, tak může mít problém. Otázkou je, jestli ten kliďák bude ten největší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist