Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ako na hudobnú zbierku v dnešnej dobe?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po november 27, 2017 21:06:28    Predmet: Ako na hudobnú zbierku v dnešnej dobe? Odpovedať s citátom

Rád by som v tomto vlákne rozpútal debatu na tému hudobnej zbierky. Bolo by dobré, keby sme sa držali digitálych médií. Gramofóny aj pásky sú pre mňa nemotorné a aj keď to má svoje čaro, tak sú v dnešnom svete maximálne užívateľsky nepohodlné a zatiaľ som ím na chuť neprišiel. Skúsim načrtnúť o čo mi ide.

Ja si svoju hudobnú zbierku budujem v PC. Niečo som si posťahoval a dosť vecí mám na originálnych CD + ripnuté do PC. Svoju zbierku sa snažím naďalej rozširovať, no už nejaký čas sa pohrávam s myšlienkou, či má kupovanie fyzických nosičov ešte zmysel. S ich skladovaním zatiaľ problém nemám, no ak zoberiem do úvahy, že ich držím v ruke len po dobu, kým ich ripnem a potom sa dostanú na poličku, prípadne sem tam nostalgicky vložím do CD prehrávača, tak je mi ich trošku škoda. Zároveň priznávam, že pocit z ich vlastnenia im pridáva na punce.

Momentálne skúšam streamovaciu službu Tidal. Je to moje prvé stretnutie s takouto službou, no pravdupovediac ma odrádzajú dve veci (množstvo dostupnej/nedostupnej hudby a aplikácia/prehrávač). Myslím si, že podobné služby sú dobré pre mladšiu generáciu, ktorá nevydrží na jednom mieste dlhšie a stále musí objavovať niečo nové. Prípadne pre tých, ktorí majú potrebu mať na dosah najnovšiu masovo produkovanú hudbu. Mňa a podobne zmýšľajúcich takáto služba asi skôr odradí. A to nie som žiaden starec ani IT atitalent.

Dospel som k záveru, že to čo by som potreboval/uvítal, by bola služba, kde za poplatok (jednorázový/paušálny) si dokážem stiahnuť to čo chcem. Kvalita by nemala byť nižšia ako je CD kvalita, no netrvám na wav. Kľudne to môže byť skomprimované, ale len beztrátovo a minimálne teda z CD nosiča, z originálu. Ak by boli dostupné aj HD nahrávky, tým lepšie. Takže nosič by som fyzicky oželel, no samotná hudba by musela byť pre mňa dostupná vo forme súboru neobmedzene, aby som si ju dokázal prehrať kde chcem, na čom chcem a kedy chcem. Ani to, že by som mal celú svoju diskografiu v PC xkrát, mi nevadí. Do auta, na mobil, osobný prehrávač a pod. si zbierku skonvertujem do rôznych formátov, podľa potreby, bez problémov. Dnes je na to už SW podpora neobmedzená. Jednoducho sa nechem zabaviť svojho vypiplaného SW prehráča, ktorý má čudlíky a nastavovátka, že sa v tom obyčajný smrteľník stratí, prípadne to nastaví tak, že hudba nebude hrať. Nehovoriac o rôznom upsamplingu, korekciách atď...

Premýšľal som nad HDtracks. Tam je síce HD hudba, no popík je dosť obmedzený a to aj v obyčajnej CD kvalite. Možno je cestou Qobuz, no nedokážem posúdiť, je to drahé a zatiaľ som to netestoval. Takže podtrhnuté a spočítané. Nechcem byť obmedzovaný tým, čo počúvam a kedy počúvam, minimálne CD kvalita a rozumná cena.

A teraz otázka do pléna. Ako to riešite Vy? Predpokladám, že univerzálne riešenie zatiaľ neexistuje, ale uvítam hocijaké aj parciálne riešenia, pomoocu ktorých by sa dalo pri budovaní hodubnej zbierky riadiť a nebolo by to len "zbytočné" zhromažďovanie jednorázovo použitých nosičov. Prosím nerozoberajme otázky typu, prečo potrebujem riešiť vlastný prehrávač a nestačí mi prehrávač tej ktorej služby. Zároveň uvítam postrehy z hocijakej streamovacej služby, prípadne iné poznatky, na ktoré som vo svojej úvahe zabudol/prehliadol. Takže ak máte niečo k téme budovania zbierky digitálnej hudby, tak smelo píšte.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 08:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

U mě převažuje nákup (SA)CD, něco mám z HDTracks a používám Tidal. Potřebu mít s sebou kdekoliv a kdykoliv všechnu svou hudbu neřeším. V autě buď streamuju Tidal plus mám 64 GB SD kartu, kterou si průběžně aktualizuju.
Jediné místo, kde "aplikuju" soustředěný poslech, je doma (vyjma občasných návštěv hifistů, kam si beru oblíbené nosiče), všude jinde si vystačím s Tidalem v mobilu.

Mám rád fyzické nosiče, přehrabování sbírky když hledám, co si pustím, a k tomu mám také uzpůsobenou sestavu - větev s SACD jako zdrojem hraje nejlépe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 09:43:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké konkrétní tituly chybí na Tidalu? Pár příkladů by napovědělo. A co se týče ovládacích aplikací, ty jsou záležitostí výrobce HW. Například Bluesound má ovládání per Android dokonalé.

Organizace hudby na HDD je stejná jako organizace textů, tabulek, atd. Osobně si dělám sjednocující úpravu tagů tak, abych měl k dispozici jak údaje o vydání titulu, tak i údaje k uložené verzi – rok reedice, katalogové číslo, "zvukový" formát...

K organizaci sbírky LP/CD používám Discogs, je to jednoduché, komfortní, kdykoliv kdekoliv online k dispozici.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 10:33:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing Laughing

Tak toto mi príde skôr ako stránka z denníka frustrovaného hifistu ako reálne vlákno.

ad. 1: Ak sa chceme baviť len o digitálnych médiach, prispôsobme tomu aj názov vlákna, že?

ad. 2: Tá kvetnatá myšlienka s neobmedzeným downloadom za jednorázový poplatok/paušál v CD kvalite a vyššie mi príde ako paralela na stravovanie formou "all you can eat", no s tým rozdielom, že tam to je racionalizované aspoň istým limitom apetítu stravníka, pričom tuná takéto niečo absentuje. By som sťahoval až do zbláznenia.

ad. 3: preboha, na Tidal-i je nahraných takmer 50 miliónov skladieb. Aj keby si spojil sily so sebou samým z paralelných vesmírov, nevypočul by si ich za svoj život všetky. Nehovoriac o tom, že táto zbierka sa neustále rozrastá.

ad. 4: A aby som bol aspoň trocha nápomocný k téme a zdržal sa ďalšieho nepríjemného komentovania - Na prehľad v zbierke uloženej v HDD je dobrý Excel, prípadne výborným pomocníkom môže byť príspevok záslužného hifistu na konkurenčnom fóre https://www.hifiroom.cz/post139700.html#p139700 (Sorry, Troton!), aaaalebo v neposlednom rade - Discogs. No ten je orientovaný viac-menej na fyzické nosiče.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 10:55:36    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Jaké konkrétní tituly chybí na Tidalu?

Na Tidale i Spotify chyba napr. King Crimson
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 11:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut:
Chybi ruzne edice tehoz alba (vetsinou bohuzel ty originalni).
Chybi hafo provedeni del v klasicke hudbe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 16:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak vidno, na Tidalu chybí už jenom kusovky. Aspoň co se bigbítu týče.

A navíc lze posílat své osobní tipy k doplnění nabídky Tidalu:
https://support.tidal.com/hc/en-us/articles/201937771-How-do-I-request-new-music-on-TIDAL-

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 17:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

he? to je teda zaver... :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 20:03:26    Predmet: Odpovedať s citátom

odkedy vyuzivam Tidal HiFi, tak uz len malokedy pustam hudbu z harddisku. Este ked tak z CD a FM tuneru. Pocuvam dost vela okrajove zanre a aj tie na Tidal su.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 22:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, na Tidalu opravdu chybí už jen kusovky, to je prostě fakt. Přitom nefunguje nijak dlouho. A protože to Spotify evidentně zabalila s losless, o další bod navíc pro Tidal.

Pokud se Tidal v budoucnu databázově napřímo propojí s nějakou kvalitní databází, například s Discogs, padne i poslední námitka, jíž je určitá zmatečnost a nejasnost údajů k hudbě a původu. Až budou u každého titulu datum prvního vydání i údaje k použité verzi, padnou pod stůl poslední možné námitky. Kvantum hudby za pár drobných. Splněný sen mého mládí.

A to vše píšu jako dlouholetý sběratel hudby na LP/CD, knížek o muzice, i coby lovec hudby na netu, potažmo hudební publicista. Sbírka, úlovky a Tidal se u mě při relaxu i práci parádně doplňují, ba přímo umocňují.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 23:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

S "radosťou" vidím, že frustrovaní jedinci sa tu ešte stále držia. Ešte stále ma dokážu prekvapiť, hoci by som už na podobné správanie sa mohol byť zvyknutý. Toto je fakt na diagnózu. Človek položí otázku, prípadne načrtne niečo do poradne a nájde sa človek, ktorý ho chce silou mocou presviedčať o svojej pravde a kladie otázky, prečo, načo, ako. Chlapci, ja nemám potrebu presviedčať vás o tom, čo je správne a čo nie. Predpokladal som, že toto bude vlákno, kam sa budú písať nejaké skúsenosti, postrehy o tom, kto akým spôsobom si doma spravuje/užíva svoju hudobnú zbierku.
Takže pekne poporiadku.

merhaut
Nechcem teraz rospisovať tituly, ktoré na Tidal nie sú. Ak si myslíš, že tam je všetko, tak OK a tým lepšie pre teba. Ja si to nemyslím. Napríklad Bieber a ani Rihaňa ma nezaujímajú, takže dostupnosť ich albumov neriešim. Skôr sú mi na príťaž, lebo vďaka takému balastu sa tam ťažšie orientuje. Už len nemožnosť nastaviť si u vyhľadávacieho políčka, v čom má vyhľadávať povžaujem za sprostosť, ale holt je do daň za dobu, v ktorej žijeme.
HW ala Bluesound. Sorry, ale nie každý je ochotný vysoliť tisícku eur za prezlečený počítač. Zároveň ja nechem ovládať Androidom. Ak to ty chceš, OK. Ale hádka o tom, čím ovládať prehrávač, nie je témou tohto vlákna. Ako som uviedol mám svoju hudbu v PC a napríklad Foobar ovládam klasickým dialkáčom a vyhovuje mi to. Ak chcem, tak kľudne môžem aj Androidom.
Nepísal som, že by som mal problém s organizáciou svojej hudby na PC. Momentálne mám dosť veľkú zbierku a všetku hudbu mám otagovanú.

Radosval
Vlákno som takto pomenoval a basta, ale pre pokoj tvojej duše môžem premenovať. Napíš, čo by sa ti viacej pozdávalo. Zároveň som do názvu naschvál pridal slovné spojenie v dnešnej dobe. Možno sa to niekomu nepáči ale dnes je to viacmenej o digitálnej hudbe.
To neobmedzené sťahovanie, je len akože. Ty tiež počúvaš neobmedzene, len si to lokálne neodkladáš. Do mobilnej aplikácie si napríklad skladbu môžeš aj stiahnuť pre potreby offline. Tu aj Tidal pochopil, že v pohybe sa nie stále dá zabezpečiť dostatočne rýchle pripojenie. Na HD tracks máš tiež neobmedzené sťahovanie, len si to musíš zaplatiť. Ja neviem kde je problém, alebo čo si z mojej myšlienky nepobral. Môj prvý príspevok načrtol aj možnosť, sťahovania za peniaze. Napríklad by sa mi páčita aj možnosť, že si CD fyzicky nekúpim, ale za podobnú (nižšiu) cenu stiahnem. Problém je momentálne ten, že na HD tracks sú väčšinou len HD veci a ak si nejaké CD-čko chcem stiahnúť, tak často mám na výber len nejakú strátovú kvalitu. Ak máš iné skúsenosti, podeľ sa o ne, len prosím nerozoberajme nezmysly. Miesto toho, aby si útočil (po tvojom "mal nepríjemné komentáre"), skús byť konštruktívny a radšej nám napíš, ako to robíš ty. Hudbu na PC som už napísal. Tam pomoc nepotrebujem, no niekto iní možno uvíta, ak nám navodíš, akým spôsobom Exceluješ svoju hudbu na HDD a prečo to robíš. Ja si napírklad svoju hudbu hodím do SW prehrávača a ten už katalogizáciu podľa tagov vyrieši.
Ja napríklad, na rozdiel od teba, nechápem, prečo robíš ten Excel. Ale aspoň ťa za to nenapádam a nemám "nepríjemné komentáre". Ale všetci sme iní a volíme aj iné spôsoby komunikácie.

PítrsPraha a blesk666
Súhlas. Ako kulisa mi Tidal stačí. Je to v pohode, no niekedy si chcem hudbu vychutnať a to aj technokraticky. Potom sa nezaobídem bez technokratického SW prehrávača, akým je aj Foobar.

Dúfam, že som všetko zodpovedal.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 02:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám pocit, že si tady někdo plete pojmy s dojmy, nečte pořádně, a ke všemu podsunuje.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 19:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoznačne Tidal za tie peniaze nemá chybu.
A ten Bíber s Rijanou sú aj na Quobuze Wink
A budú v každej platenej službe a riti,
či sa to dakomu páči alebo nie,
je to biznis a nie charita pre ortodoxnych hifistov...
Za Tidalom stojí Džejzí Rolling Eyes

_________________
Kable a poistky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 19:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ja netvrdím, že Tidal je zlo, to nie. Ja len hovorím, že z môjho poľadu to z ďaleka nie je "dokonalá" služba. Chápem, že to mnohí myslia inak. Je to tak v poriadku. No Tidal má napríklad pre mňa jednu obrovskú nevýhodu v tom, že to nedákažem dostať do Foobar-u.
Qobuz som uviedol len ako príklad, lebo som videl, že tam je možnosť hudbu aj sťahovať. Skúsenosti s tou službou však nemám. Možno sa časom nejaký Qobuzák ozve.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 19:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte jedna pripomienka k Tidal. Všimol som si to len dnes. Písal som, že mi u Tidal-u chýba nejaká hudba. Tak som pre istotu skusmo vo webovej aplikácii vyhľadal albumy, ktoré som doteraz nenachádzal. Mám ich v PC, takže mi nejak extra nechýbali, ale aj tak je zaujímavé, ze v PC aplikácii síce album nie je, ale na webe je. Zaujímavé zistenie.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 20:54:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Fíha, tak potom teda skutočne nerozumiem tvojej otázke. Najprv som myslel, že chceš nejaký čarovný zdroj hudby v CD kvalite, ktorý bude mať nekonečnú knižnicu, ktorú si naviac podľa potreby môžeš ľubovoľne stiahnuť - milá utópia, no maybe once.

Potom mi napadlo, že vlastne asi máš problém s organizáciou digitálnej hudby na HDD a že v tom máš bordel a že na toto sa pýtaš - tuná som sa sekol, beriem teda späť a veru sa ospravedlňujem.

Ak chceš používať HDD a streamovacie služby, super riešením je Bluesound 2 (das 450€). Má to skvelú aplikáciu.

Ak už teraz som sa netrafil do témy vlákna, tak ja fakt netuším, čo má byť obsahom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 21:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlákno je síce v Poradni, ale nezakladal som to, ako poradňu pre seba. Skôr ako nejaké How to, aby sme sa mohli podeliť o tom, ako na to. Preto sa ani nebránim rozhovorom o streamovacích službách.
To čo chcem som napísal preto, lebo si to ja takto vo svojom ideálnom svete predstavujem. Neznamená to však, že to takto funguje. Možno by nejaká kombinácia takto fungovala, len o nej neviem, preto som chcel rozpútať debatu, no zasa sa mi zdá, že píšeme odveci.
O organizácii hudby na HDD som vôbec nepísal. S tým prišiel merhaunt.
Základná otázka je, či sa ešte oplatí kupovať fyzické nosiče. Nechcem na ňu odpoveď, resp. nie vo forme "Neoplatí sa, lebo ja mám Tidal a nepotrebujem CD-čko.". Je to síce každého legitímne rozhodnutie, no nezohľadňuje to možnosť prehrávať hudbu cez ľubovoľný prehrávač. Stiahnutá hudba to umožňuje. Možno má niekto nejaké super riešenie, ako dostať Tidal do Foobar, aj keď pochybujem, lebo sa to vraj zatiaľ nedá. Ak áno, tak by som sa to rád dozvedel. To by bolo pre mňa riešením, ale nie úplným. No to je jedno.
Zober si napríklad 2. príspevok. PítrsPraha nekritizuje, len napísal, ako to má on a tým to zhaslo. Síce nič nové/prevratné sme sa nedozvedeli, ale z naších príspevkov tiež nie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 22:13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, takto. Nooo veru, takéto riešenie neexistuje a asi ešte ani dlho nebude. Tiež využívam samostatne Foobar (hudba na HDD)/Spotify/Tidal, no myslím, že foobar sa dá obísť streamerom. Konkrétne fakt ten Bluesound Node 2 je pecková a dosť intuitívna záležitosť. A keďže sa pracuje cez jedinú aplikáciu v mobilnom zariadení (tablet/mobil), tak človek má úplne všetko pokope.

Každopádne CD nezavrhujem. Sám mám vyhliadnuté nejaké tituly z 80. a 90. rokov na Discogse, ktoré onedlho poputujú do mojej zbierky. Pričom v CD zbierke bude dominovať práve klasická hudba/jazz. Ono samotná klasická hudba a streamovacie služby... to je kapitola sama o sebe, lebo pri nej v zásade nefungujú pravidlá ako pri pop hudbe a to že sa nahrá originálny album a potom sa už robí len repress/remaster/reissue, čo vo veľkej miere uľahčuje cestu ku konkrétnemu dielu. Pri klasickej hudbe to tak "jednoducho" nefunguje, pretože jestvuje originálne dielo a potom nekonečné množstvo podaní rôznych hudobných telies pod záštitou rôznych dirigentov, a teda vzniká nenormálna diverzita hudobných titulov, ktorá sa nedá len tak ľahko pokryť + v zásade ide o žáner, ktorý nie je ani v širšom centre pozornosti.

Možno čo možno chýba na takýchto službách, je vyhľadávanie podľa vydavateľstva. Naťukám si RCA Victor, Deutsche Grammophon, MFSL a mi nájde diela, ktoré sú vydané pod záštitou toho-ktorého vydavateľstva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 22:24:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron pobavil:-))))
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St november 29, 2017 23:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja v poslednej dobe objednávam nosiče už len z Discogs a to hlavne staršie vydania. Ale ak kupujem nové veci, tak niektoré stránky ponúkajú za smiešny príplatok aj stiahnutie albumu, no stále je to v MP3. Takže chápem, že Tidal a spol ryžujú na tom, že im platíme stále. Predpokladám však, že ak by tam bola možnosť si to stiahnúť, tak aj tak by ľudia neprestali platiť paušál. Je to zaujímavý jav, ale človek je strašne pohodlný tvor a preto, je pre neho onlien obsah stále lepší. Sú samozrejme aj výnimky, ja.
Ak to totiž zoberiem čisto pragmaticky, tak dnes nie je problém sa dostať k hudbe na čierno, čítaj zadarmo. No aj napriek tomu sa streamom darí. Fakt niesom človek, ktorý má problém za niečo zaplatiť. Mám však problém platiť za niečo, čo nechcem.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 08:42:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
... No Tidal má napríklad pre mňa jednu obrovskú nevýhodu v tom, že to nedákažem dostať do Foobar-u.
...


Aj vďaka tomuto vláknu som sa dokopal k tomu vyskúšať Tidal a vyzerá, že už pri ňom aj zostanem. Kvalita cez HiFi vyzerá dostatočná a keďže prehrávam cez foobar2000 a v ňom používam DRC, bez ktorého by som už nechcel počúvať, musel som vyriešiť aj prepojenie. Tu je ideologický návod. A odtiaľto je recorder.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št december 07, 2017 16:43:11, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 08:51:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Da sa to namrdat aj to Winampu? Prip. Jriver?
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 08:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak umožňujú navoliť vstup zo zvukovky, tak by to malo ísť, inak asi nie.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 09:50:06    Predmet: Odpovedať s citátom

zase nejake hipster retro? :))) na pasky sa pesnicky z radia nahravali uz v minulom storoci :))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 09:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

??? ako inak by si to prehrával vo foobare?
A Tidal tuším umožňuje aj offline prehrávanie?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 10:43:27    Predmet: Odpovedať s citátom

presnejsie neporadim - nepouzivam, ale na reddite spominaju nieco ako "tidal fiddlerscript" alebo "tidal idm"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 14:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Co jsem se koukal, tidal posílá lossless streamy šifrované a dešifruje to appka nebo jejich plugin v prohlížeči. To IDM je https://internet-download-manager.en.softonic.com/ , který zde opět nepomůže, protože to samozřejmě neumí rozšifrovat.

Jinak je Tidal na implementaci jednoduchý (autorizovaná sešna a pak se volají příslušná URL API s JSONem), jsou k dispozici pěkné knihovny (např. v pythonu https://github.com/tamland/python-tidal ) i hotové neoficiální přehrávače (např. https://github.com/bsilvereagle/tidalbar ). Ale samozřejmě u šifrovaných lossless verzí si neškrtnou, fungují jen pro nižší kvalitu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 15:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

aha, oki ... kedysi dokonca, este vo wimp (starom tidale) sli jednym URL stahovat cele flacy

inak mozno najjednoduchsie by asi bolo upravit mopidy tidal plugin [1], nech to okrem prehravania i uklada ... ak teda ten plugin funguje (stale) s lossless

[1] https://github.com/mones88/mopidy-tidal

alternativne este poupravit [zasifrovany perl] co pouziva bluesound
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 15:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalitu si určuješ přímo v sešně (pokud to tidal povolí, v závislosti na typu zakoupeného předplatného). To pythonovské API ukazuje, jak je triviální stáhnout detaily tracku, stejně triviální je dostat RTMP URL tracku, které lze stáhnout třeba rovnou v pythonu. Jenže pro lossless kvalitu Tidal údajně již pár let pošle šifrovaný stream, takže je to k ničemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 18:34:12    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
??? ako inak by si to prehrával vo foobare?
A Tidal tuším umožňuje aj offline prehrávanie?

Čo som sa dočítal, tak len mobilná apka má offline. Odskúšané a tam to fakt funguje. Na PC som žiadne také nastavenie nevidel.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist